LG nabízí licenci na svůj webOS dalším výrobcům TV, jeden z prvních zájemců je Blaupunkt

LG nabízí licenci na svůj webOS dalším výrobcům TV, jeden z prvních zájemců je Blaupunkt

Od tohoto roku jihokorejský výrobce telvizorů LG začne nabízet svůj operační systém webOS ostatním výrobcům. S webOSem se tam budete moct setkat i v televizorech jiných výrobců, než LG, dle dostupných informací první licence už mají Blaupunkt a Konka. 

gsmarena_002.jpg 
Letošních televizorech LG najdete webOS 6.0 se zcela přepracovaným rozhraním

U nás neznámá Konka bude využívat webOS u svých televizorů prodávaných v USA. V televizorech Blaupunkt se má systém webOS objevit v řadě BP, kterou tento výrobce nabízí ve velikostech 43" až 75", konkrétně půjde o systém verze 5.0, tedy z roku 2020. Letošní nová verze weOS 6.0 se má objevit zatím pouze u LG.  

Důvodem, proč výrobci můžou zvolit webOS je fakt, že nabízí mnoho aplikací a přitom jednoduché rozhraní (například streamovací služby Disney+, HBO, Netflix), což v levné třídě může být rozhodující.

Systém Android TV, který licencuje Google mnoha výrobcům, přitom může být pro mnoho uživatelů zbytečně složitý. Licenci na svůj systém Tizen měl v plánu nabídnout i Samsung, nicméně žádný další výrobce ho zatím nevyužívá. Obecně hlavním akcelerátorem vývoje a nabídky Smart TV systémů byl příchod streamovacích služeb. Právě LG však jako první použila jednoduché menu a vytvořila systém "záložek", a tak dala TV vysílání, streamovací služby a další aplikace na stejnou úroveň s tím, že uživatel si sám vybere, co používá více a raději.   

Zdroj: flatpanelshd.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud