LG nabízí licenci na svůj webOS dalším výrobcům TV, jeden z prvních zájemců je Blaupunkt

22. ledna 2021
TWEET SDÍLET
LG nabízí licenci na svůj webOS dalším výrobcům TV, jeden z prvních zájemců je Blaupunkt

Od tohoto roku jihokorejský výrobce telvizorů LG začne nabízet svůj operační systém webOS ostatním výrobcům. S webOSem se tam budete moct setkat i v televizorech jiných výrobců, než LG, dle dostupných informací první licence už mají Blaupunkt a Konka. 

Klepněte pro větší obrázek 
Letošních televizorech LG najdete webOS 6.0 se zcela přepracovaným rozhraním

U nás neznámá Konka bude využívat webOS u svých televizorů prodávaných v USA. V televizorech Blaupunkt se má systém webOS objevit v řadě BP, kterou tento výrobce nabízí ve velikostech 43" až 75", konkrétně půjde o systém verze 5.0, tedy z roku 2020. Letošní nová verze weOS 6.0 se má objevit zatím pouze u LG.  

Důvodem, proč výrobci můžou zvolit webOS je fakt, že nabízí mnoho aplikací a přitom jednoduché rozhraní (například streamovací služby Disney+, HBO, Netflix), což v levné třídě může být rozhodující.

Systém Android TV, který licencuje Google mnoha výrobcům, přitom může být pro mnoho uživatelů zbytečně složitý. Licenci na svůj systém Tizen měl v plánu nabídnout i Samsung, nicméně žádný další výrobce ho zatím nevyužívá. Obecně hlavním akcelerátorem vývoje a nabídky Smart TV systémů byl příchod streamovacích služeb. Právě LG však jako první použila jednoduché menu a vytvořila systém "záložek", a tak dala TV vysílání, streamovací služby a další aplikace na stejnou úroveň s tím, že uživatel si sám vybere, co používá více a raději.   

Zdroj: flatpanelshd.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, LG, Televize, Smart TV

Určitě si přečtěte

TCL 55P815: levný a vybavený 4K HDR LCD televizor s Androidem [test]

TCL 55P815: levný a vybavený 4K HDR LCD televizor s Androidem [test]

Běh roku 2021 započal a my pokračujeme s představením dalších produktů. V diskuzích žádáte i levnější televizory. Po nabídce ochotného zastoupení vyhovujeme požadavku a v testu se dnes předvede LCD televizor TCL 55P815 s nejotevřenějším operačním systémem Android TV.

13 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestAndroid TV4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Půlnoční nebe: George Clooney a jeho sci-fi drama na Netflixu [recenze]

Půlnoční nebe: George Clooney a jeho sci-fi drama na Netflixu [recenze]

Melancholicky laděné survival drama o přežití v podmínkách umírajícího světa se v Clooneyho režijním počinu potkává se sci-fi z vesmírné lodě, která zjišťuje, že se nemá kam vrátit.

28 Marek Čech

Marek Čech
Netflix