LG: nejzajímavější novinky z IFA 2008

29. srpna 2008
TWEET SDÍLET
Nejen nové domácí kino 2.1 od audiofila Marka Levinsona a extra plochý DVD přehrávač s podporou HD DivX.

Berlínský veletrh spotřební elektronky IFA 2008 patří k největším světovým výstavám a v Evropě jde jednoznačně o největší událost, na kterou výrobci chystají své dlouho utajované výrobky a kde chtějí ukázat, že právě oni patří ve svém oboru mezi špičku. Co letos nejzajímavějšího letos ukáže korejská společnost LG, která se za několik posledních let dostala mezi absolutně nejúspěšnější výrobce spotřební elektroniky na světě?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

První nejen designovou novinkou, která je dalším plodem úspěšné spolupráce s legendou světové hi-fi techniky, audiofilem Markem Levinsonem, bude mikrosystém HT335. Jedná se o zástupce čím dál oblíbeného segmentu domácích kin 2.1, jenž jsou méně náročné na prostor – v interiérech působí méně rušivě, než systémy se všemi pěti reprosoustavami. Pomocí technologie Virtual Sound Matrix systém HT335 z pouhých dvou reprosoustav a subwooferu zprostředkuje podobný zážitek jako plnohodnotný systém ve verzi 5.1.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Známý a uznávaný audiofil Mark Levinson osobně vyladil zvuk tak, aby zněl co nejpřirozeněji. Výkon systému má být 300 W (2x 75W + 150W), zajímavostí bude i dotykové ovládání. Možnosti připojení pokrývá HDMI výstup (nabízí upscaling na 1080p), USB konektor (pro přímý převod skladeb z CD do MP3) a samozřejmě v dnešní době nesmí chybět přímé spojení s iPodem. K dispozici má být klasický digitální optický výstup, výčet podporovaných formátů je DivX/DVD±R/RW/Audio/ MP3/WMA/JPEG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další předvedenou novinkou představuje Blu-ray přehrávač BD300. A protože se nemá dělat nic na polovic, splňuje rovnou specifikaci BD Live (2.0 Profile), což lze opravdu jen pochválit. Přehrávač tak umožňuje přehrávat interaktivní obsah nejen z vložených Blu-ray flmů, ale také stahovat obsah z internetu vztahující se k jejich filmům na Blu-ray discích včetně videa, titulků, her a dalšího obsahu. HDMI v1.3 nabízí na výstupu samozřejmě obraz v nejvyšší kvalitě 1080p/24Hz. Podpora HD zvukových formátů Dolby True HD a DTS-HD nechybí také. LG slibuje rychlý start a načítání BD disků a mezi výčtem přehrávaných formátů nechybí ani populární DivX.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Designovou a technologickou lahůdku má představovat neobvykle elegantní DVD přehrávač DVS450H; má nabídnout totiž rovnou tři různé možnosti umístění. Lze jej postavit vodorovně či svisle nebo namontovat na stěnu. Posuvná dvířka se otevírají pomocí dotykového snímače, ale především se novinka chlubí podporou formátu DivX-HD (720p), takže dokáže přehrát filmy ve vysoké kvalitě při zachování malé velikosti souborů. Přehrávač rovněž převede DVD ve standardním na plné vysoké rozlišení 1080p (přes HDMI výstup). Podpora všech formátů je samozřejmostí, méně již ripování skladeb CD do MP3 přes USB.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mezi stylové DVD přehrávače se bude řadit nový vystavený DVS400H. Hladký povrch a jemně zaoblené rohy (dle výrobce vše inspirované tradičním asijským nábytkem) nejsou jedinými vlastnostmi, jimiž DVD přehrávač DVS400H se snaží společnost LG vybočit z řady. Stejně jako všechny předcházející novinky i tato dokáže automaticky konvertovat hudbu z CD přímo do formátu MP3 přímo na USB paměti či v MP3 přehrávači, což značně zjednodušuje přenos skladeb z CD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vestavěný USB konektor navíc má nabídnout i možnost připojení externích pevných disků, a tak přímo přehrávat DivX, MP3, WMA či JPEG soubory. Majitele nových plochých televizorů potěší výstup obrazu přes HDMI, včetně upscalingu na 1080p. Majitelům starších televizorů zase LG slibuje verzi tohoto DVD přehrávače, která bude vybavena vestavěným DVB-T tunerem s digitálním elektronickým programovým průvodcem EPG.

Podle zástupců z LG se všechny tyto modely budou dovážet i k nám a objevit by se měly co nevidět.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
A nakonec, mezi vystavenenými produkty samozřejmě nechybí ani kompletní aktuální řady LCD či plazmových televizorů LG

Témata článku: Novinky, IFA


Nejlepší aplikace pro tento týden: Šifrovaný cloud, nejlepší kavárny světa a unikátní kalkulačka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Šifrovaný cloud, nejlepší kavárny světa a unikátní kalkulačka

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Na živé vysílání vtrhnul německý fanoušek dožadující se hry GTA 6

Na živé vysílání vtrhnul německý fanoušek dožadující se hry GTA 6

Fanoušek se během kompetitivní show Schlag den Star dožadoval toho, po čem všichni tak nějak toužíme.

Oto Schultz
GTAVideo
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
Nejlepší filmy na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Nejlepší filmy na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Vybrali jsme zajímavé a kvalitní filmy, které si můžete pustit na Netflixu. Všechny mají českou podporu, takže buď české titulky, nebo často i český dabing.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět