LG: nejzajímavější novinky z IFA 2008

29. srpna 2008
TWEET SDÍLET
Nejen nové domácí kino 2.1 od audiofila Marka Levinsona a extra plochý DVD přehrávač s podporou HD DivX.

Berlínský veletrh spotřební elektronky IFA 2008 patří k největším světovým výstavám a v Evropě jde jednoznačně o největší událost, na kterou výrobci chystají své dlouho utajované výrobky a kde chtějí ukázat, že právě oni patří ve svém oboru mezi špičku. Co letos nejzajímavějšího letos ukáže korejská společnost LG, která se za několik posledních let dostala mezi absolutně nejúspěšnější výrobce spotřební elektroniky na světě?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

První nejen designovou novinkou, která je dalším plodem úspěšné spolupráce s legendou světové hi-fi techniky, audiofilem Markem Levinsonem, bude mikrosystém HT335. Jedná se o zástupce čím dál oblíbeného segmentu domácích kin 2.1, jenž jsou méně náročné na prostor – v interiérech působí méně rušivě, než systémy se všemi pěti reprosoustavami. Pomocí technologie Virtual Sound Matrix systém HT335 z pouhých dvou reprosoustav a subwooferu zprostředkuje podobný zážitek jako plnohodnotný systém ve verzi 5.1.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Známý a uznávaný audiofil Mark Levinson osobně vyladil zvuk tak, aby zněl co nejpřirozeněji. Výkon systému má být 300 W (2x 75W + 150W), zajímavostí bude i dotykové ovládání. Možnosti připojení pokrývá HDMI výstup (nabízí upscaling na 1080p), USB konektor (pro přímý převod skladeb z CD do MP3) a samozřejmě v dnešní době nesmí chybět přímé spojení s iPodem. K dispozici má být klasický digitální optický výstup, výčet podporovaných formátů je DivX/DVD±R/RW/Audio/ MP3/WMA/JPEG.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další předvedenou novinkou představuje Blu-ray přehrávač BD300. A protože se nemá dělat nic na polovic, splňuje rovnou specifikaci BD Live (2.0 Profile), což lze opravdu jen pochválit. Přehrávač tak umožňuje přehrávat interaktivní obsah nejen z vložených Blu-ray flmů, ale také stahovat obsah z internetu vztahující se k jejich filmům na Blu-ray discích včetně videa, titulků, her a dalšího obsahu. HDMI v1.3 nabízí na výstupu samozřejmě obraz v nejvyšší kvalitě 1080p/24Hz. Podpora HD zvukových formátů Dolby True HD a DTS-HD nechybí také. LG slibuje rychlý start a načítání BD disků a mezi výčtem přehrávaných formátů nechybí ani populární DivX.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Designovou a technologickou lahůdku má představovat neobvykle elegantní DVD přehrávač DVS450H; má nabídnout totiž rovnou tři různé možnosti umístění. Lze jej postavit vodorovně či svisle nebo namontovat na stěnu. Posuvná dvířka se otevírají pomocí dotykového snímače, ale především se novinka chlubí podporou formátu DivX-HD (720p), takže dokáže přehrát filmy ve vysoké kvalitě při zachování malé velikosti souborů. Přehrávač rovněž převede DVD ve standardním na plné vysoké rozlišení 1080p (přes HDMI výstup). Podpora všech formátů je samozřejmostí, méně již ripování skladeb CD do MP3 přes USB.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mezi stylové DVD přehrávače se bude řadit nový vystavený DVS400H. Hladký povrch a jemně zaoblené rohy (dle výrobce vše inspirované tradičním asijským nábytkem) nejsou jedinými vlastnostmi, jimiž DVD přehrávač DVS400H se snaží společnost LG vybočit z řady. Stejně jako všechny předcházející novinky i tato dokáže automaticky konvertovat hudbu z CD přímo do formátu MP3 přímo na USB paměti či v MP3 přehrávači, což značně zjednodušuje přenos skladeb z CD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Vestavěný USB konektor navíc má nabídnout i možnost připojení externích pevných disků, a tak přímo přehrávat DivX, MP3, WMA či JPEG soubory. Majitele nových plochých televizorů potěší výstup obrazu přes HDMI, včetně upscalingu na 1080p. Majitelům starších televizorů zase LG slibuje verzi tohoto DVD přehrávače, která bude vybavena vestavěným DVB-T tunerem s digitálním elektronickým programovým průvodcem EPG.

Podle zástupců z LG se všechny tyto modely budou dovážet i k nám a objevit by se měly co nevidět.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
A nakonec, mezi vystavenenými produkty samozřejmě nechybí ani kompletní aktuální řady LCD či plazmových televizorů LG

Témata článku: Novinky, IFA

Určitě si přečtěte

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Sony KD-55AG9: elegantní 4K HDR OLED s příchutí dokonalosti a zvukem z obrazovky [test]

Pokračovatel úspěšného rodu OLEDů s precizním obrazem a fascinujícím zvukem přichází. Přiblíží své kvality alespoň na dohled k předchůdci? Nebo ho porazí o koňskou délku? Máme výsledek!

23 Alexandr Bray

Poslední aristokratka: karikatura české mentality v adaptaci humoristického bestselleru [recenze filmu]

Poslední aristokratka: karikatura české mentality v adaptaci humoristického bestselleru [recenze filmu]

Jiří Vejdělek přichází s adaptací románu Evžena Bočka, která svým tématem, charakterem i humorem připomíná restituční komedie devadesátých let.

5 Marek Čech

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Bose Soundbar 700 a Bass Module: v malém těle opravdu velký zvuk [test]

Chcete se s námi podívat, kam zvuk v malém těle bude schopen zajít? V testu máme Bose Soundbar 700. Ano Bose, o kterém se tvrdí, jak je schopen nadupat plnohodnotný kvalitní zvuk do malých bedýnek. Uvidíme.

15 Alexandr Bray

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Technisat Digipal ISIO HD: německý kralevic v DVB-T2 vodách [test STB]

Co všechno umí set-top-box od populárního výrobce (nejen) satelitních přijímačů? Znamená vyšší cena i vyšší kvalitu?

36 Alexandr Bray

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk