LG: nové plazmy a DVD/HDD rekordéry

17. dubna 2008
TWEET SDÍLET
Už i k nám se dostává nový plazmový televizor s bezrámovým vzhledem, držitel ocenění Best of Innovations CES 2008.

Včera společnost LG Electronic na tiskové konferenci oficiálně představila nové plazmové televizory a DVD/HDD rekordéry, s kterými se bude letos ucházet o přízeň zákazníků. Copak zajímavého novinky nabídnou?  

Plazma s bezrámovým designem

Že to LG s plazmovou technologií myslí stále vážně, potvrzuje nový plazmový televizor PG6000 s bezrámovým vzhledem, držitel ocenění Best of Innovations CES 2008.

Protože je tento rok rokem olympijským, i LG se snaží vyzdvihnout v této souvislosti výhody plazmové technologie ve srovnání s LCD technologií. „Podle našich průzkumů diváci nejraději relaxují u sportovních přenosů a filmů, proto je logické, že se snaží vybavit svou domácnost televizí s nejvhodnějšími parametry pro takový typ pořadů,“ uvedla Kateřina Adamová, marketingová specialistka divize BG z LG Electronics CZ.

Nová HDTV televize PG6000 je dle výrobce model navržený speciálně pro Evropu a je první televizí s jednovrstvou technologií pro bezrámový vzhled, kterým připomíná hladkou skleněnou plochu. Ale výrobce se nesnaží zaujmout pouze vzhledem.  Mezi hlavní vlastnosti nové plazmy patří vysoký kontrast 30 000:1 pro ostrý obraz, životnost 100 000 hodin, 100 Hz technologie, THX certifikace, osvědčený Duální XD Engine, zvukový systém od legendárního Marka Levinsona, Super Bright Panel s antireflexní úpravou a AV režim pro sportovní akce (Sport Mode) nebo film (Cinema Mode).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zvukový systém televizoru je zajímavou kapitolou. LG si přizvalo světově uznávaného audioexperta Marka Levinsona, aby se podílel se na vývoji a optimalizaci integrovaného zvukového systému. Výsledkem má být jasný, přirozený a bohatý zvuk. Reproduktory jsou zcela neviditelné; na rozdíl od většiny ostatních výrobců, kteří problém malého prostoru v tenkém televizoru řeší například odrazy zvuku od stěny či podlahy, řešení u LG televizoru spočívá ve využití rámu televizoru pro přímé vyzáření vysokých a středních kmitočtů. Srozumitelnosti řeči herců, moderátorů a dalších osob dále prospívá technologie „Clear Voice“ fungující na principu automatického rozšíření zvukového frekvenčního pásma lidského hlasu.

Klepněte pro větší obrázek
Na rozdíl od loňských modelů je zcela změněno menu, které je nyní řešeno přehlednou jednoduchou grafickou formou. Technici a „šťouralové“ si ovšem budou moci užít také – pro ně si výrobce připravil pokročilou ISF kalibraci, kdy lze nastavovat prakticky všechny vlastnosti obrazu

Pro připojení externího zdroje signálu budou sloužit hned čtyři HDMI vstupy, z nichž tři zadní jsou verze 1.3, tudíž podporují i větší barevnou hloubku (Deep Color). Zabudovaný USB konektor umožňuje propojení MP3 přehrávače, digitálního fotoaparátu nebo obdobné zařízení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
PG6000 nabízí k poslechu MP3 soubory a umožňuje prohlížet si i obrázky ve formátu JPEG uložené na stejném zdroji dat

Už koncem minulého roku společnost LG Electronic překvapila uvedením plazmového televizoru s úhlopříčkou 32". Nový plazmový televizor bude nabízen i v této úhlopříčce, avšak televizor již bude HD Ready (1024 x 720). Cena 32" televizoru, jenž přijde na trh v průběhu června, není ale ještě známa. Pokud však chcete větší úhlopříčku, čekat tak dlouho nemusíte; již nyní by měly být k dispozici úhlopříčky 42" (42PG6000, doporučená cena 34 990 Kč) a 50" (50PG6000, cena 44 490 Kč). Obě dvě větší varianty plazmového televizoru PG6000 jsou HD ready, 42" má rozlišení 1024 x 768 a padesáti palcová varianta nabídne rozlišení 1365 x 768. 

Na DVD/HDD rekordér nahrajete až 935 hodin

Nové rekordéry jsou vybaveny standardně zabudovaným přijímačem digitálního televizního signálu (DVB-T) a výstup obrazu poskytují v plném neprokládaném rozlišení (Full HD up-scaling). Přes USB port lze na pevný disk rekordéru uložit DivX filmy, oblíbenou muziku v libovolných formátech, fotky z dovolené, nahrávky pořízené videokamerou atd.

Mezi zajímavosti patří možnost automaticky nahrávat sledovaný program do šestihodinové smyčky, takže kdykoliv lze sledovaný pořad zastavit. Výrobce také u nových rekordérů přidal dlouhohrající režim MLP, jenž umožní uložit až 935 hodin záznamu – nutno ale poznamenat, že obrazová kvalita těchto extradlouhých režimů bývá v praxi nevalná, tudíž i příliš nevyužitelná.

Klepněte pro větší obrázek

Firma LG využívá technologii „Super Multi DVD“, takže DVD rekordér si poradí se všemi formáty médií. Vypalovat lze na DVD-RAM, DVD±RW, DVD+R DL a další.

A jaké jsou ceny? Vzhledem k malým cenovým rozestupům se jako nezajímavější jeví varianta s nejvyšší kapacitou pevného disku 320 GB (modely RHT399H, RHT389H) a s doporučenou cenou 11 990 Kč. Verze s diskem 250 GB (RHT398H, RHT388H) má dle výrobce doporučenou cenu 10 990 Kč a 160 GB varianta (RHT397H, RHT387H) bude stát 9 990 Kč.

Témata článku: Novinky

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
HBO Max a 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v listopadu 2022. Nejvíc zaujal Elvis, Batman a Dobrý boj

HBO Max a 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v listopadu 2022. Nejvíc zaujal Elvis, Batman a Dobrý boj

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém HBO Max nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje a počítá web FlixPatrol.

Ondřej Králík
HBO Max
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory