7
Fotogalerie

LG: nové plazmy a DVD/HDD rekordéry

Už i k nám se dostává nový plazmový televizor s bezrámovým vzhledem, držitel ocenění Best of Innovations CES 2008.

Včera společnost LG Electronic na tiskové konferenci oficiálně představila nové plazmové televizory a DVD/HDD rekordéry, s kterými se bude letos ucházet o přízeň zákazníků. Copak zajímavého novinky nabídnou?  

Plazma s bezrámovým designem

Že to LG s plazmovou technologií myslí stále vážně, potvrzuje nový plazmový televizor PG6000 s bezrámovým vzhledem, držitel ocenění Best of Innovations CES 2008.

Protože je tento rok rokem olympijským, i LG se snaží vyzdvihnout v této souvislosti výhody plazmové technologie ve srovnání s LCD technologií. „Podle našich průzkumů diváci nejraději relaxují u sportovních přenosů a filmů, proto je logické, že se snaží vybavit svou domácnost televizí s nejvhodnějšími parametry pro takový typ pořadů,“ uvedla Kateřina Adamová, marketingová specialistka divize BG z LG Electronics CZ.

Nová HDTV televize PG6000 je dle výrobce model navržený speciálně pro Evropu a je první televizí s jednovrstvou technologií pro bezrámový vzhled, kterým připomíná hladkou skleněnou plochu. Ale výrobce se nesnaží zaujmout pouze vzhledem.  Mezi hlavní vlastnosti nové plazmy patří vysoký kontrast 30 000:1 pro ostrý obraz, životnost 100 000 hodin, 100 Hz technologie, THX certifikace, osvědčený Duální XD Engine, zvukový systém od legendárního Marka Levinsona, Super Bright Panel s antireflexní úpravou a AV režim pro sportovní akce (Sport Mode) nebo film (Cinema Mode).

50PG60_09.jpg PG60 Angle 3.jpg PG60 Front.jpg

Zvukový systém televizoru je zajímavou kapitolou. LG si přizvalo světově uznávaného audioexperta Marka Levinsona, aby se podílel se na vývoji a optimalizaci integrovaného zvukového systému. Výsledkem má být jasný, přirozený a bohatý zvuk. Reproduktory jsou zcela neviditelné; na rozdíl od většiny ostatních výrobců, kteří problém malého prostoru v tenkém televizoru řeší například odrazy zvuku od stěny či podlahy, řešení u LG televizoru spočívá ve využití rámu televizoru pro přímé vyzáření vysokých a středních kmitočtů. Srozumitelnosti řeči herců, moderátorů a dalších osob dále prospívá technologie „Clear Voice“ fungující na principu automatického rozšíření zvukového frekvenčního pásma lidského hlasu.

menu.jpg
Na rozdíl od loňských modelů je zcela změněno menu, které je nyní řešeno přehlednou jednoduchou grafickou formou. Technici a „šťouralové“ si ovšem budou moci užít také – pro ně si výrobce připravil pokročilou ISF kalibraci, kdy lze nastavovat prakticky všechny vlastnosti obrazu

Pro připojení externího zdroje signálu budou sloužit hned čtyři HDMI vstupy, z nichž tři zadní jsou verze 1.3, tudíž podporují i větší barevnou hloubku (Deep Color). Zabudovaný USB konektor umožňuje propojení MP3 přehrávače, digitálního fotoaparátu nebo obdobné zařízení.

MP3.jpgfotka.jpg
PG6000 nabízí k poslechu MP3 soubory a umožňuje prohlížet si i obrázky ve formátu JPEG uložené na stejném zdroji dat

Už koncem minulého roku společnost LG Electronic překvapila uvedením plazmového televizoru s úhlopříčkou 32". Nový plazmový televizor bude nabízen i v této úhlopříčce, avšak televizor již bude HD Ready (1024 x 720). Cena 32" televizoru, jenž přijde na trh v průběhu června, není ale ještě známa. Pokud však chcete větší úhlopříčku, čekat tak dlouho nemusíte; již nyní by měly být k dispozici úhlopříčky 42" (42PG6000, doporučená cena 34 990 Kč) a 50" (50PG6000, cena 44 490 Kč). Obě dvě větší varianty plazmového televizoru PG6000 jsou HD ready, 42" má rozlišení 1024 x 768 a padesáti palcová varianta nabídne rozlišení 1365 x 768. 

Na DVD/HDD rekordér nahrajete až 935 hodin

Nové rekordéry jsou vybaveny standardně zabudovaným přijímačem digitálního televizního signálu (DVB-T) a výstup obrazu poskytují v plném neprokládaném rozlišení (Full HD up-scaling). Přes USB port lze na pevný disk rekordéru uložit DivX filmy, oblíbenou muziku v libovolných formátech, fotky z dovolené, nahrávky pořízené videokamerou atd.

Mezi zajímavosti patří možnost automaticky nahrávat sledovaný program do šestihodinové smyčky, takže kdykoliv lze sledovaný pořad zastavit. Výrobce také u nových rekordérů přidal dlouhohrající režim MLP, jenž umožní uložit až 935 hodin záznamu – nutno ale poznamenat, že obrazová kvalita těchto extradlouhých režimů bývá v praxi nevalná, tudíž i příliš nevyužitelná.

RH39.jpg

Firma LG využívá technologii „Super Multi DVD“, takže DVD rekordér si poradí se všemi formáty médií. Vypalovat lze na DVD-RAM, DVD±RW, DVD+R DL a další.

A jaké jsou ceny? Vzhledem k malým cenovým rozestupům se jako nezajímavější jeví varianta s nejvyšší kapacitou pevného disku 320 GB (modely RHT399H, RHT389H) a s doporučenou cenou 11 990 Kč. Verze s diskem 250 GB (RHT398H, RHT388H) má dle výrobce doporučenou cenu 10 990 Kč a 160 GB varianta (RHT397H, RHT387H) bude stát 9 990 Kč.

Určitě si přečtěte

Články odjinud