LG: nové plazmy a DVD/HDD rekordéry

17. dubna 2008
TWEET SDÍLET
Už i k nám se dostává nový plazmový televizor s bezrámovým vzhledem, držitel ocenění Best of Innovations CES 2008.

Včera společnost LG Electronic na tiskové konferenci oficiálně představila nové plazmové televizory a DVD/HDD rekordéry, s kterými se bude letos ucházet o přízeň zákazníků. Copak zajímavého novinky nabídnou?  

Plazma s bezrámovým designem

Že to LG s plazmovou technologií myslí stále vážně, potvrzuje nový plazmový televizor PG6000 s bezrámovým vzhledem, držitel ocenění Best of Innovations CES 2008.

Protože je tento rok rokem olympijským, i LG se snaží vyzdvihnout v této souvislosti výhody plazmové technologie ve srovnání s LCD technologií. „Podle našich průzkumů diváci nejraději relaxují u sportovních přenosů a filmů, proto je logické, že se snaží vybavit svou domácnost televizí s nejvhodnějšími parametry pro takový typ pořadů,“ uvedla Kateřina Adamová, marketingová specialistka divize BG z LG Electronics CZ.

Nová HDTV televize PG6000 je dle výrobce model navržený speciálně pro Evropu a je první televizí s jednovrstvou technologií pro bezrámový vzhled, kterým připomíná hladkou skleněnou plochu. Ale výrobce se nesnaží zaujmout pouze vzhledem.  Mezi hlavní vlastnosti nové plazmy patří vysoký kontrast 30 000:1 pro ostrý obraz, životnost 100 000 hodin, 100 Hz technologie, THX certifikace, osvědčený Duální XD Engine, zvukový systém od legendárního Marka Levinsona, Super Bright Panel s antireflexní úpravou a AV režim pro sportovní akce (Sport Mode) nebo film (Cinema Mode).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zvukový systém televizoru je zajímavou kapitolou. LG si přizvalo světově uznávaného audioexperta Marka Levinsona, aby se podílel se na vývoji a optimalizaci integrovaného zvukového systému. Výsledkem má být jasný, přirozený a bohatý zvuk. Reproduktory jsou zcela neviditelné; na rozdíl od většiny ostatních výrobců, kteří problém malého prostoru v tenkém televizoru řeší například odrazy zvuku od stěny či podlahy, řešení u LG televizoru spočívá ve využití rámu televizoru pro přímé vyzáření vysokých a středních kmitočtů. Srozumitelnosti řeči herců, moderátorů a dalších osob dále prospívá technologie „Clear Voice“ fungující na principu automatického rozšíření zvukového frekvenčního pásma lidského hlasu.

Klepněte pro větší obrázek
Na rozdíl od loňských modelů je zcela změněno menu, které je nyní řešeno přehlednou jednoduchou grafickou formou. Technici a „šťouralové“ si ovšem budou moci užít také – pro ně si výrobce připravil pokročilou ISF kalibraci, kdy lze nastavovat prakticky všechny vlastnosti obrazu

Pro připojení externího zdroje signálu budou sloužit hned čtyři HDMI vstupy, z nichž tři zadní jsou verze 1.3, tudíž podporují i větší barevnou hloubku (Deep Color). Zabudovaný USB konektor umožňuje propojení MP3 přehrávače, digitálního fotoaparátu nebo obdobné zařízení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
PG6000 nabízí k poslechu MP3 soubory a umožňuje prohlížet si i obrázky ve formátu JPEG uložené na stejném zdroji dat

Už koncem minulého roku společnost LG Electronic překvapila uvedením plazmového televizoru s úhlopříčkou 32". Nový plazmový televizor bude nabízen i v této úhlopříčce, avšak televizor již bude HD Ready (1024 x 720). Cena 32" televizoru, jenž přijde na trh v průběhu června, není ale ještě známa. Pokud však chcete větší úhlopříčku, čekat tak dlouho nemusíte; již nyní by měly být k dispozici úhlopříčky 42" (42PG6000, doporučená cena 34 990 Kč) a 50" (50PG6000, cena 44 490 Kč). Obě dvě větší varianty plazmového televizoru PG6000 jsou HD ready, 42" má rozlišení 1024 x 768 a padesáti palcová varianta nabídne rozlišení 1365 x 768. 

Na DVD/HDD rekordér nahrajete až 935 hodin

Nové rekordéry jsou vybaveny standardně zabudovaným přijímačem digitálního televizního signálu (DVB-T) a výstup obrazu poskytují v plném neprokládaném rozlišení (Full HD up-scaling). Přes USB port lze na pevný disk rekordéru uložit DivX filmy, oblíbenou muziku v libovolných formátech, fotky z dovolené, nahrávky pořízené videokamerou atd.

Mezi zajímavosti patří možnost automaticky nahrávat sledovaný program do šestihodinové smyčky, takže kdykoliv lze sledovaný pořad zastavit. Výrobce také u nových rekordérů přidal dlouhohrající režim MLP, jenž umožní uložit až 935 hodin záznamu – nutno ale poznamenat, že obrazová kvalita těchto extradlouhých režimů bývá v praxi nevalná, tudíž i příliš nevyužitelná.

Klepněte pro větší obrázek

Firma LG využívá technologii „Super Multi DVD“, takže DVD rekordér si poradí se všemi formáty médií. Vypalovat lze na DVD-RAM, DVD±RW, DVD+R DL a další.

A jaké jsou ceny? Vzhledem k malým cenovým rozestupům se jako nezajímavější jeví varianta s nejvyšší kapacitou pevného disku 320 GB (modely RHT399H, RHT389H) a s doporučenou cenou 11 990 Kč. Verze s diskem 250 GB (RHT398H, RHT388H) má dle výrobce doporučenou cenu 10 990 Kč a 160 GB varianta (RHT397H, RHT387H) bude stát 9 990 Kč.

Témata článku: Novinky

Určitě si přečtěte

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

15 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

4 Marek Čech

Marek Čech
Filmy on-lineFilmy
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

77 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Dokud vás smrt nerozdělí. Jak funguje doživotní záruka na sluchátka Koss?

Dokud vás smrt nerozdělí. Jak funguje doživotní záruka na sluchátka Koss?

76 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
SluchátkaKoss
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

44 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

14 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Televizory