10
Fotogalerie

LG: nové soundbary mají Dolby Atmos nebo DTS Virtual:X a automatické nastavení zvuku

LG v letošním roce nabídne novou řadu soundbarů a kromě nejdražší vlajkové lodi SN11 s 7.1.4 kanálovým zvukem samozřejmě nesmí chybět ani čtveřice dostupnějších modelů. 

Ty tvoří soundbary SN7Y, SN6Y, SN5Y a SN4Y. Všechny modely mají externí bezdrátový soundbar, takže pokud chcete soundbar jak kvůli vyššímu výkonu a srozumitelnosti, tak kvůli mohutnějším basům u filmů, tak LG to splní. 

AV-SoundBar-SN7Y-06-DolbyAtmos-DTSX-Desktop.jpg

Pro náročnější asi bude nejzajímavější LG Sound Bar SN7Y. Ten nabídne Dolby Atmos a nativní 3.1.2 kanálový prostorový zvuk, přičemž lze dokoupit dvojice zadních bezdrátových reproduktorů a vytvořit konfiguraci 5.1.2, tedy s plnohodnotnými zadními efektovými kanály, nikoliv pouze virtuálními. O vyladění zvuku se postaral výrobce Meridian Audio.

LG SN7Y.jpgLG SN7Ya.jpg
LG Sound Bar SN7Y

Systém SN7Y slibuje celkový výkon 380 W, přičemž subwoofer se podílí 220 W. Podporuje formáty Dolby Atmos, DTS:X, Dolby True HD a DTS-HD Master Audio, ale také Hi-Res Audio 24 bit/96 kHz.  Mezi zvukovými efekty nechybí AI Sound Pro, což je zvukový režim, který automaticky analyzuje zvuk a zvolí optimální nastavení podle obsahu, který sledujete. Samozřejmě ale nechybí ruční volba Music/Movie, noční režim či ruční úprava charakteru zvuku přes aplikaci v mobilu. 

AV-SoundBar-SN6Y-06-HighResAudio-Desktop.jpg

Pro připojení je zde HDMI 2.1 vstup i výstup, kromě toho nechybí nezbytný optický digitální a analogový vstup, je zde i USB. Pro propojení lez využít i Bluetooth. 

LG Sound Bar SN6Y.jpgLG Sound Bar SN6Ya.jpg
LG Sound Bar SN6Y 

Nižší model LG Sound Bar SN6Y už nemá horní kanály, je tedy v konfiguraci 3.1, tedy s dedikovaným centrálním dialogovým kanálem. I zde se ale dají připojit zadní bezdrátové bedny a vytvořit 5.1 konfiguraci. Výkon je 420W (subwoofer 220 W). Tento model nabízí prostorový zvuk DTS Virtual:X a nechybí AI Sound Pro. Nabídne HDMI 1.4, vstup i výstup, opět nechybí Bluetooth. 

LG Sound Bar SN5Y.jpgLG Sound Bar SN5Ya.jpg
LG Sound Bar SN5Y

LG Sound Bar SN5Y má 2.1 kanálový zvuk 400 W (soundbar 220 W), dají připojit zadní bezdrátové bedny a vytvořit 4.1 konfiguraci. Podporuje Dolby Digital, DTS a  Hi-Res Audio 24 bit/96 kHz. Nabídne HDMI 1.4, využít se dá také Bluetooth. Nabídne prostorový zvuk DTS Virtual:X a nechybí AI Sound Pro.

LG Sound Bar SN4Y.jpgLG Sound Bar SN4Ya.jpg
LG Sound Bar SN4Y
 

Základním modelem má být LG Sound Bar SN4Y s 2.1 kanálovým zvukem a výkonem 300 W (subwoofer má 200 W). I zde najdete prostorový zvuk DTS Virtual:X a AI Sound Pro. Tento model už nepodporuje Hi-Res Audio a připojení zadních beden. HMDI pro připojení TV zde je, stejně jako Bluetooth. 

Oficiální ceny pro ČR zajím nejsou známé, ale z cen pro Anglii lze odhadovat zhruba, na kolik si LG novinky bude cenit – SN7Y (14 500 Kč), SN6Y (11 000 Kč), SN5Y (8 800 Kč) a SN4Y (6 000 Kč).

Určitě si přečtěte

Články odjinud