LG: nové soundbary mají Dolby Atmos nebo DTS Virtual:X a automatické nastavení zvuku

1. července 2020
TWEET SDÍLET

LG v letošním roce nabídne novou řadu soundbarů a kromě nejdražší vlajkové lodi SN11 s 7.1.4 kanálovým zvukem samozřejmě nesmí chybět ani čtveřice dostupnějších modelů. 

Ty tvoří soundbary SN7Y, SN6Y, SN5Y a SN4Y. Všechny modely mají externí bezdrátový soundbar, takže pokud chcete soundbar jak kvůli vyššímu výkonu a srozumitelnosti, tak kvůli mohutnějším basům u filmů, tak LG to splní. 

Klepněte pro větší obrázek

Pro náročnější asi bude nejzajímavější LG Sound Bar SN7Y. Ten nabídne Dolby Atmos a nativní 3.1.2 kanálový prostorový zvuk, přičemž lze dokoupit dvojice zadních bezdrátových reproduktorů a vytvořit konfiguraci 5.1.2, tedy s plnohodnotnými zadními efektovými kanály, nikoliv pouze virtuálními. O vyladění zvuku se postaral výrobce Meridian Audio.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
LG Sound Bar SN7Y

Systém SN7Y slibuje celkový výkon 380 W, přičemž subwoofer se podílí 220 W. Podporuje formáty Dolby Atmos, DTS:X, Dolby True HD a DTS-HD Master Audio, ale také Hi-Res Audio 24 bit/96 kHz.  Mezi zvukovými efekty nechybí AI Sound Pro, což je zvukový režim, který automaticky analyzuje zvuk a zvolí optimální nastavení podle obsahu, který sledujete. Samozřejmě ale nechybí ruční volba Music/Movie, noční režim či ruční úprava charakteru zvuku přes aplikaci v mobilu. 

Klepněte pro větší obrázek

Pro připojení je zde HDMI 2.1 vstup i výstup, kromě toho nechybí nezbytný optický digitální a analogový vstup, je zde i USB. Pro propojení lez využít i Bluetooth. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
LG Sound Bar SN6Y 

Nižší model LG Sound Bar SN6Y už nemá horní kanály, je tedy v konfiguraci 3.1, tedy s dedikovaným centrálním dialogovým kanálem. I zde se ale dají připojit zadní bezdrátové bedny a vytvořit 5.1 konfiguraci. Výkon je 420W (subwoofer 220 W). Tento model nabízí prostorový zvuk DTS Virtual:X a nechybí AI Sound Pro. Nabídne HDMI 1.4, vstup i výstup, opět nechybí Bluetooth. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
LG Sound Bar SN5Y

LG Sound Bar SN5Y má 2.1 kanálový zvuk 400 W (soundbar 220 W), dají připojit zadní bezdrátové bedny a vytvořit 4.1 konfiguraci. Podporuje Dolby Digital, DTS a  Hi-Res Audio 24 bit/96 kHz. Nabídne HDMI 1.4, využít se dá také Bluetooth. Nabídne prostorový zvuk DTS Virtual:X a nechybí AI Sound Pro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
LG Sound Bar SN4Y
 

Základním modelem má být LG Sound Bar SN4Y s 2.1 kanálovým zvukem a výkonem 300 W (subwoofer má 200 W). I zde najdete prostorový zvuk DTS Virtual:X a AI Sound Pro. Tento model už nepodporuje Hi-Res Audio a připojení zadních beden. HMDI pro připojení TV zde je, stejně jako Bluetooth. 

Oficiální ceny pro ČR zajím nejsou známé, ale z cen pro Anglii lze odhadovat zhruba, na kolik si LG novinky bude cenit – SN7Y (14 500 Kč), SN6Y (11 000 Kč), SN5Y (8 800 Kč) a SN4Y (6 000 Kč).

Témata článku: Domácí kino, Reproduktory, Soundbary, Dolby Atmos, HDMI 2.1, LG, DTS:X

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

Vybrali jsme nejlepší soundbary, které nejen vylepší zvuk televizoru, ale přes které si poslechnete i hudbu. Přidáváme také mikrosystémy, multiroom a další audiozařízení pro ozvučení domácnosti.

33 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Soundbary