LG: nové televizory budou odstraňovat vulgární slova a vylepšovat filmy

1. dubna 2009
TWEET SDÍLET

Na nedávné prezentaci korejská společnost LG Electronics přišla s několika revolučními technologiemi, které budou zakomponovány do nových televizorů. Násilí ve filmech, dopady příliš silných filmových scén a nedestruktivní eliminace nevhodných scén – to vše nové technologie řeší.

První technologie má za úkol ochránit naše děti (ale i nás samotné) před negativními dopady vulgárních slov, kterých jsou naše smysly dnes a denně vystaveny při sledování filmů a dokonce někdy i při zpravodajství. Místo vulgárních slov nás nebude rušit nepopulární a protivné „vypípávání“, ale je zvolen našim uším daleko příjemnější zvuk. Jak rychle bude ovšem funkce lokalizována do našeho jazyka není známo. Čeština je na neslušná slova velmi bohatá, takže optimalizace technologie pro naše kraje bude komplikovaná.

Druhým problémem, který nás diváky často ruší, představují depresivní filmové scény, které se v nás snaží vyvolat smutek a ždímat slzy z našich očí. Pokud bude mít divák pocit, že je to již na něj tzv. „moc“, bude mít k dispozici několik „šťasných“ scén, které může okamžitě spustit. Ty ho ze začínající deprese spolehlivě vyprostí.

A konečně třetí technologie řeší nevhodné scény, na které se nechceme koukat v původním podání, kdy živí herci se nám ve scéně nelíbí, či chceme, aby v místnosti přítomné dítko i ze scény pro dospělé mělo zážitek a nenudilo se. Stiskem tlačítka převede televizor hranou scénu do animované a je po problému.

Na ukázky, jak zmíněné technologie budou fungovat, se můžete podívat v následujícím videu, kde jsou prezentovány zástupcem společnosti LG.

 

 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: ,