LG: nové televizory budou odstraňovat vulgární slova a vylepšovat filmy

1. dubna 2009
TWEET SDÍLET

Na nedávné prezentaci korejská společnost LG Electronics přišla s několika revolučními technologiemi, které budou zakomponovány do nových televizorů. Násilí ve filmech, dopady příliš silných filmových scén a nedestruktivní eliminace nevhodných scén – to vše nové technologie řeší.

První technologie má za úkol ochránit naše děti (ale i nás samotné) před negativními dopady vulgárních slov, kterých jsou naše smysly dnes a denně vystaveny při sledování filmů a dokonce někdy i při zpravodajství. Místo vulgárních slov nás nebude rušit nepopulární a protivné „vypípávání“, ale je zvolen našim uším daleko příjemnější zvuk. Jak rychle bude ovšem funkce lokalizována do našeho jazyka není známo. Čeština je na neslušná slova velmi bohatá, takže optimalizace technologie pro naše kraje bude komplikovaná.

Druhým problémem, který nás diváky často ruší, představují depresivní filmové scény, které se v nás snaží vyvolat smutek a ždímat slzy z našich očí. Pokud bude mít divák pocit, že je to již na něj tzv. „moc“, bude mít k dispozici několik „šťasných“ scén, které může okamžitě spustit. Ty ho ze začínající deprese spolehlivě vyprostí.

A konečně třetí technologie řeší nevhodné scény, na které se nechceme koukat v původním podání, kdy živí herci se nám ve scéně nelíbí, či chceme, aby v místnosti přítomné dítko i ze scény pro dospělé mělo zážitek a nenudilo se. Stiskem tlačítka převede televizor hranou scénu do animované a je po problému.

Na ukázky, jak zmíněné technologie budou fungovat, se můžete podívat v následujícím videu, kde jsou prezentovány zástupcem společnosti LG.

 

 

Určitě si přečtěte

40 sex symbolů italského filmu

40 sex symbolů italského filmu

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Laura Antonelli, Ornella Muti nebo Monica Bellucci. Největší hvězdy italského filmu poodhalují závoj své nevšední krásy.

Marek Čech

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

7 Marek Čech

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý