LG OLED televizory – přehled novinek od 8K přes rolovací 4K až po malý 48" 4K OLED [CES]

10. ledna 2020
TWEET SDÍLET

LG na CESu představilo svoje televizory pro rok 2020. Pestrá nabídka pro rok 2020 zahrnuje prémiové televizory LG SIGNATURE OLED 8K s obrazovkami o velikostech 88 a 77 palců (modely 88/77 OLED ZX) a televizory LG NanoCell s 65 a 75 palcovými displeji (modely 75/65 Nano99, 75/65 Nano97, 65/55 Nano95). LG samozřejmě zdůrazňuje, že každý z nových modelů s velkou rezervou splňuje novou oficiální definici 8K Ultra HD stanovenou sdružením Consumer Technology Association (CTA). 

8K televizory umí přehrávat obsah přes HDMI a USB, včetně kodeků jako jsou HEVC, VP9 a AV. Televizory LG 8K také budou podporovat streamování obsahu 8K s frekvencí 60FPS a jsou certifikované také pro přehrávání obsahu 8K 60P přes HDMI. Všechny nové televizory slibují HMDI 2.1.

Klepněte pro větší obrázek

Nové OLEDy míří na hráče, řady BX, CX GX a ZX nabídnou kompatibilitu s G-sync a FreeSync, podporují tak variabilní obnovovací frekvenci (od 40 Hz až do 120 Hz), input lag by měl být dle LG dokonce 5 ms. 

 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Oznámený Filmmaker mode by měly mít všechny OLEDy, stejně tak je ohlášen nový procesor Alpha 9 Gen 3, dle dostupných informací je vylepšen také algoritmus řízení jasu. LG podporuje HDR formát Dolby Vision, takže všechny řady budou mít také Dolby Vision IQ. Nové modely TV podporují také Apple AirPlay 2 a HomeKit, stejně jako Google Assistant a Amazon Alexa

Nové řady a 48" OLED

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Novinkou pro tento rok je OLED řada GX Signature, nebo-li Gallery. Ty si berou inspiraci od Samsungu a jejich úspěšné řady QLED televizorů The Frame a budou také jako obraz. Řada Gallery bude ve velikostech 55", 65" a 77", přičemž mají mít velmi malou tloušťku (jen 20 mm). Na rozdíl od řady Wallpaper s externím soundbarem však mají elektroniku integrovanou.

Na trh by se konečně měl dostat také rolovací televizor RX Signature, který jsme už viděli na loňském CESu, loňské IFA. Má pouze jednu velikost, 65", předběžná cena hovoří o částce 60 000 USD.

Očekávanou novinkou je především menší 48" OLED televizor, ten je součástí řady CX, tedy až druhé nejlevnější. 

Přehled modelových řad

Klepněte pro větší obrázek
LG OLED BX řada

OLED BX řada je základní a nejlevnější . Bude ve velikostech 55" a 65". Základní design znamená normální tloušťku. Nabídne všechny G-sync a FreeSyncDolby Vision IQ, LG na svých stránkách uvádí, že zde bude použit procesor Alpha 7 Gen 3.

 
Klepněte pro větší obrázek
LG OLED CX řada

OLED CX řada má mít velikosti 48", 55", 65" a 77". Bude už mít tenký Slim design. Tato řada už má nový procesor Alpha 9 Gen 3.

Klepněte pro větší obrázek
Nová OLED řada GX Signature

Nad ní má být nová řada GX Signature, a to ve velikostech 55, 65 a 77". Design je dán názvem, zkrátka má vypadat jako obraz na stěně. Funkčně má být řada GX shodná nižší řadou CX. 

Klepněte pro větší obrázek
OLED televizor WX Signature

Už druhým rokem prodávaná tenounká řada WX Signature "wallpaper" (tapeta) bude v jedné úhlopříčce, a to 65".  Zde nebude podpora G-sync a FreeSync.

Klepněte pro větší obrázek
8K OLED řada ZX Signature

8K OLED řada ZX Signature bude ve velikostech 77" a 88". Bude mít 4.2 kanálový zvuk, výkon bude 80 W (40 W basová jednotka) samozřejmě včetně Dolby Atmos.

Klepněte pro větší obrázek
Rolovací OLED televizor RX Signature

Rolovací OLED televizor RX Signature bude ve velikosti 65", rozlišení bude 4K, jinak má všechny funkce ostatních 4K OLED televizorů.  Bude mít 4.2 kanálový zvuk, udávaný výkon je 100 W (40 W basová jednotka). Ani zde bude podpora G-sync a FreeSync.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, OLED, CES, Televize, LG, Dolby Vision IQ, 8K TV, Televize na Heureka.cz