LG příští rok začne prodávat 8K & 4K miniLED LCD televizory – ponesou označení QNED

LG příští rok začne prodávat 8K & 4K miniLED LCD televizory – ponesou označení QNED

Jihokorejská LG sice nejvíce sází na OLED televizory, to ale neznamená, že opomíjí vývoj svých televizorů s LCD obrazovkami. V roce 2021 se tak dočkáme LCD televizorů s miniLED podsvícením. Největší 86" model s rozlišením 8K má nabídnout jas 2 500 nitů. 

2021-Tech-Seminar-3-1.jpg

Celkem má LG nabídnout 10 modelů. Všechny mají být osazeny 100Hz LCD panely, rozlišení má být jak 4K, tak 8K. Název QNED má být zkratkou plného značení "Quantum Nanocell miniLED", tedy Quantum Dot LCD panelu a miniLED podsvícení.

Jak jsem již psali, tak Samsung plánuje uvedení MicroLED televizorů, což mají být modely s MicroLED obrazovkami, které nepotřebují podsvícení a mají přímo konkurovat OLEDu. Je třeba si neplést MicroLED a miniLED, neboť miniLED TV jsou klasické LCD s lepším podsvícením. LG slibuje, že o podsvícení se postará až 30 000 LED diod rozdělených do 2 500 bloků. Výsledkem by měl být obraz s dynamickým kontrastem 1 000 000:1.

Na další informace si musíme počkat do ledna na CES 2021.

Zdroj: flatpanelshd.com, LG

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud