LG QNED: nová 8K a 4K High-End řada QD LCD TV s Mini LED podsvícením

14. července 2021
TWEET SDÍLET
LG QNED: nová 8K a 4K High-End řada QD LCD TV s Mini LED podsvícením

I když jihokorejská společnost LG ve svých prémiových televizorech sází především na OLED technologii, tak ve velkých úhlopříčkách dává stále smysl i LCD technologie. Zejména kvůli tomu, že v kombinaci s Mini LED podsvícením umí podáním černé poměrně úspěšně konkurovat OLEDu, přičemž v daleko vyšším celoplošném maximálním jasu LCD dokáže OLED s přehledem válcovat.

I proto společnost LG Electronics představila  svou nejnovější řadu LCD televizorů, kterou od července postupně uvede na trh. Televizory kombinují technologii Quantum Dot NanoCell a Mini LED podsvícení. LG slibuje "ohromující divácký zážitek s hlubší černou, přesnější reprodukcí barev s vyšším kontrastem i jasem". 

Klepněte pro větší obrázek

Nabídku tvoří modelové řady QNED99 a QNED96 s rozlišením 8K ve velikostech 65", 75" a 86". Ty doplní řada QNED91 s rozlišením 4K, také ve velikostech 65", 75" a 86".

Podsvícení nových televizorů LG QNED Mini LED zajišťují malé diody se samostatným řízením jasu – 86palcový televizor LG s rozlišením 8K (model 86QNED99) má být podsvícen přibližně 30 000 LED diodami uspořádanými tak, aby vytvořily přibližně 2 500 stmívatelných zón a zajistily 10krát lepší kontrastní poměr než běžné LCD televizory. 

Systém bude WebOS 6.0, HDR formáty podporovány budou Dolby Vision, HDR10 a HLG, podpora HDMI 2.1 (tedy s 4K/120P + VVR) je zatím potvrzena u 4K modelu. 

Klepněte pro větší obrázek

„LG QNED Mini LED televizory představují evoluční skok vpřed, který využívá jedinečnou technologii reprodukce barev a mini LED podsvícení od LG k dosažení vrcholu kvality obrazu LCD,“ řekl Park Hyoung-sei, prezident LG Home Entertainment Company. „Naše nejnovější řada je důkazem technologického prvenství společnosti LG na trhu prémiových televizorů, které je možné díky neustálému zlepšování a zdokonalování našich inovativních OLED a QNED Mini LED televizorů.“

LG QNED Mini LED televizory budou zpočátku dostupné v Severní Americe, v následujících týdnech budou následovat další regiony po celém světě.

Ceny by měly předběžně začínat na 2 500 Euro (64 000 Kč) za 65" 4K model QNED91, největší 86" verze miniLED TV ve 4K má orientačně stát 7 000 Euro (180 000 Kč). Vyšší 8K model QNED99 v 65" má startovat na ceně 5 000 Euro (128 00 Kč)

Zdroj: LG, Flatpanels HD

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, LG, HDMI 2.1, Quantum Dot, miniLED, 8K TV, Dolby Vison


Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?

Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?

Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy
Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

HDMI 2.1 letos dorazilo v plné síle a už není výsadou několika televizorů. Co přináší hráčům? A co filmovým fanouškům?

Jaromír Puk
Televizory
Apple zveřejnil rekordní finanční výsledky. Pomohly mu hlavně iPhony

Apple zveřejnil rekordní finanční výsledky. Pomohly mu hlavně iPhony

Martin Miksa
ByznysHospodaření a financeiPhone