LG QNED: nová 8K a 4K High-End řada QD LCD TV s Mini LED podsvícením

14. července 2021
TWEET SDÍLET

I když jihokorejská společnost LG ve svých prémiových televizorech sází především na OLED technologii, tak ve velkých úhlopříčkách dává stále smysl i LCD technologie. Zejména kvůli tomu, že v kombinaci s Mini LED podsvícením umí podáním černé poměrně úspěšně konkurovat OLEDu, přičemž v daleko vyšším celoplošném maximálním jasu LCD dokáže OLED s přehledem válcovat.

I proto společnost LG Electronics představila  svou nejnovější řadu LCD televizorů, kterou od července postupně uvede na trh. Televizory kombinují technologii Quantum Dot NanoCell a Mini LED podsvícení. LG slibuje "ohromující divácký zážitek s hlubší černou, přesnější reprodukcí barev s vyšším kontrastem i jasem". 

Klepněte pro větší obrázek

Nabídku tvoří modelové řady QNED99 a QNED96 s rozlišením 8K ve velikostech 65", 75" a 86". Ty doplní řada QNED91 s rozlišením 4K, také ve velikostech 65", 75" a 86".

Podsvícení nových televizorů LG QNED Mini LED zajišťují malé diody se samostatným řízením jasu – 86palcový televizor LG s rozlišením 8K (model 86QNED99) má být podsvícen přibližně 30 000 LED diodami uspořádanými tak, aby vytvořily přibližně 2 500 stmívatelných zón a zajistily 10krát lepší kontrastní poměr než běžné LCD televizory. 

Systém bude WebOS 6.0, HDR formáty podporovány budou Dolby Vision, HDR10 a HLG, podpora HDMI 2.1 (tedy s 4K/120P + VVR) je zatím potvrzena u 4K modelu. 

Klepněte pro větší obrázek

„LG QNED Mini LED televizory představují evoluční skok vpřed, který využívá jedinečnou technologii reprodukce barev a mini LED podsvícení od LG k dosažení vrcholu kvality obrazu LCD,“ řekl Park Hyoung-sei, prezident LG Home Entertainment Company. „Naše nejnovější řada je důkazem technologického prvenství společnosti LG na trhu prémiových televizorů, které je možné díky neustálému zlepšování a zdokonalování našich inovativních OLED a QNED Mini LED televizorů.“

LG QNED Mini LED televizory budou zpočátku dostupné v Severní Americe, v následujících týdnech budou následovat další regiony po celém světě.

Ceny by měly předběžně začínat na 2 500 Euro (64 000 Kč) za 65" 4K model QNED91, největší 86" verze miniLED TV ve 4K má orientačně stát 7 000 Euro (180 000 Kč). Vyšší 8K model QNED99 v 65" má startovat na ceně 5 000 Euro (128 00 Kč)

Zdroj: LG, Flatpanels HD

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, 4K TV, miniLED, LG, Dolby Vison, HDMI 2.1, Quantum Dot, 8K TV, Televize na Heureka.cz