LG rekordně roste, říkají její hospodářské výsledky

5. srpna 2008

LG Electronics (LG), přední společnost v oblasti spotřební elektroniky a mobilních komunikací, zveřejnila neauditovaný konsolidovaný hospodářský výsledek za období tří měsíců k 30. červnu 2008. 

Částky v korejských wonech (KRW) jsou převáděny na americké dolary (USD) za použití průměrného tříměsíčního kurzu platného v příslušném čtvrtletí, který činil 1016 KRW za 1 USD (2. čtvrtletí 2008), 955 KRW za 1 USD (1. čtvrtletí 2008, změna oproti předchozímu čtvrtletí), 929 KRW za 1 USD (2. čtvrtletí 2007, meziročně).

Tržby a zisk

Společnost LG i nadále dosahovala rekordně vysokých tržeb a provozního zisku, a to jak v celosvětovém měřítku, tak i v rámci mateřské společnosti, díky stabilní výkonnosti všech obchodních divizí, převážně však díky masivním tržbám v oblasti mobilních telefonů a plochých televizorů. V celosvětovém měřítku tržby narostly o 22,1 % na 12,534 miliard USD a provozní zisk dosáhl rekordní výše 843 milionů USD, což představuje ziskovou marži ve výši 6,7 %. Z hlediska mateřské společnosti tržby ve druhém čtvrtletí vzrostly o 22,5 % na 7,120 miliard USD.

Provozní zisk dosáhl hodnoty 625 milionů USD při ziskové marži ve výši 8,8 %. Společnost zaznamenala mimořádně vysoký čistý zisk ve výši 696 milionů USD, stejně tak  nárůst podílu zisku a investic svých dceřiných společností v zahraničí na hospodářském výsledku, vykazovaném ekvivalenční metodou, společnosti LG Display (NYSE: LPL, KRX: 034220). 

Celosvětová obchodní výkonnost podle divizí

Divize Mobile Communications Company vykázala další rekordně vysoké tržby ve výši 3,788 miliard USD, což oproti druhému čtvrtletí roku 2007 představuje nárůst o 34,3 %. Pokud jde o obchodní činnost v oblasti mobilních telefonů, tržby dosáhly 3,695 miliard USD, což je oproti předchozímu roku nárůst o 38,6 %. Marže provozního zisku se zvýšila na hodnotu 13,9 %, v divizi mobilních telefonů, vzhledem k růstu prodeje technologicky vyspělých modelů a zlepšením provozní výkonnosti, na 14,4 %.

Dodávky mobilních telefonů rovněž dosáhly vysokých hodnot v jednotkových tržbách, a to celkem ve výši 27,7 milionů, převážně v Severní Americe (33 %) a také na nově se objevujících trzích, mezi něž patří trhy Středního východu, zemí Společenství nezávislých států a trhy ve Střední a Jižní Americe, obzvláště díky vysokému objemu prodeje modelů LG KF750, Viewty, LG KF600 a dalších špičkových telefonů. LG KF750, mobil s nejštíhlejším tělem a fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů, je třetím modelem z řady Black Label Series vyznačující se špičkovým designem, vyspělými technologickými funkcemi a inovativními materiály.

Tržby divize Digital Appliance Company vzrostly meziročně o 4,9 % na 3,721 miliard USD a provozní marže dosáhla 7,2 % navzdory náročnému obchodnímu prostředí, které bylo ovlivněno vyššími cenami surovin, ekonomickou recesí a kontrakcí trhu ve Spojených státech, způsobené hypoteční krizí.

Divize Digital Display Copany zaznamenala oproti předchozímu roku nárůst tržeb o 37,2 % na hodnotu 3,683 miliard USD, který pohánělo zvýšení tržeb u plochých televizorů; LCD televizory o 86 %, plazmové televizory o 31 %. Tržby v oblasti PDP modulů vzrostly o 22 %. Po obratu k ziskovosti v předchozím čtvrtletí provozní zisk ve druhém čtvrtletí úspěšně zůstal v ziskových číslech a dosáhl hodnoty 37,4 milionů USD.

Tržby divize Digital Media Company se vzhledem k sezónnosti výrobků meziročně snížily o 2,1 % na 1,201 miliard USD, nicméně provozní zisk a marže se vyšplhaly na 12,8 milionů USD a vzrostly o 1,0 % v důsledku mimořádného úsilí o inovaci nákladů.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

44 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory
Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

Pozor. Konec DVB-T neznamená konec koncesionářských poplatků pro ČT a ČRo

** Necháte si televizor s DVB-T? Poplatky se vás stejně týkají. ** Jaký je oficiální výklad zákona a co říkají ČT a ČRo? ** Proč je zákon špatně a měl by se změnit?

94 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
Přechod na DVB-T2DVB-T2
Q Acoustics 3030i: skvělé regálové Hi-Fi reprobedny s cenou pod 10 tisíc [test]

Q Acoustics 3030i: skvělé regálové Hi-Fi reprobedny s cenou pod 10 tisíc [test]

Q Acoustics 3030i jsou velmi snadno přístupnou cestou k dobrému zvuku – esteticky, cenově i z pohledu kvality reprodukce. Za dané peníze není co řešit.

4 Daniel Březina

Daniel Březina
Q Acoustics
Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

14 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
XiaomiOLEDTelevizory
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

Přestože se letos všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou ruší, tak každoročního vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

18 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory