LG rekordně roste, říkají její hospodářské výsledky

5. srpna 2008

LG Electronics (LG), přední společnost v oblasti spotřební elektroniky a mobilních komunikací, zveřejnila neauditovaný konsolidovaný hospodářský výsledek za období tří měsíců k 30. červnu 2008. 

Částky v korejských wonech (KRW) jsou převáděny na americké dolary (USD) za použití průměrného tříměsíčního kurzu platného v příslušném čtvrtletí, který činil 1016 KRW za 1 USD (2. čtvrtletí 2008), 955 KRW za 1 USD (1. čtvrtletí 2008, změna oproti předchozímu čtvrtletí), 929 KRW za 1 USD (2. čtvrtletí 2007, meziročně).

Tržby a zisk

Společnost LG i nadále dosahovala rekordně vysokých tržeb a provozního zisku, a to jak v celosvětovém měřítku, tak i v rámci mateřské společnosti, díky stabilní výkonnosti všech obchodních divizí, převážně však díky masivním tržbám v oblasti mobilních telefonů a plochých televizorů. V celosvětovém měřítku tržby narostly o 22,1 % na 12,534 miliard USD a provozní zisk dosáhl rekordní výše 843 milionů USD, což představuje ziskovou marži ve výši 6,7 %. Z hlediska mateřské společnosti tržby ve druhém čtvrtletí vzrostly o 22,5 % na 7,120 miliard USD.

Provozní zisk dosáhl hodnoty 625 milionů USD při ziskové marži ve výši 8,8 %. Společnost zaznamenala mimořádně vysoký čistý zisk ve výši 696 milionů USD, stejně tak  nárůst podílu zisku a investic svých dceřiných společností v zahraničí na hospodářském výsledku, vykazovaném ekvivalenční metodou, společnosti LG Display (NYSE: LPL, KRX: 034220). 

Celosvětová obchodní výkonnost podle divizí

Divize Mobile Communications Company vykázala další rekordně vysoké tržby ve výši 3,788 miliard USD, což oproti druhému čtvrtletí roku 2007 představuje nárůst o 34,3 %. Pokud jde o obchodní činnost v oblasti mobilních telefonů, tržby dosáhly 3,695 miliard USD, což je oproti předchozímu roku nárůst o 38,6 %. Marže provozního zisku se zvýšila na hodnotu 13,9 %, v divizi mobilních telefonů, vzhledem k růstu prodeje technologicky vyspělých modelů a zlepšením provozní výkonnosti, na 14,4 %.

Dodávky mobilních telefonů rovněž dosáhly vysokých hodnot v jednotkových tržbách, a to celkem ve výši 27,7 milionů, převážně v Severní Americe (33 %) a také na nově se objevujících trzích, mezi něž patří trhy Středního východu, zemí Společenství nezávislých států a trhy ve Střední a Jižní Americe, obzvláště díky vysokému objemu prodeje modelů LG KF750, Viewty, LG KF600 a dalších špičkových telefonů. LG KF750, mobil s nejštíhlejším tělem a fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů, je třetím modelem z řady Black Label Series vyznačující se špičkovým designem, vyspělými technologickými funkcemi a inovativními materiály.

Tržby divize Digital Appliance Company vzrostly meziročně o 4,9 % na 3,721 miliard USD a provozní marže dosáhla 7,2 % navzdory náročnému obchodnímu prostředí, které bylo ovlivněno vyššími cenami surovin, ekonomickou recesí a kontrakcí trhu ve Spojených státech, způsobené hypoteční krizí.

Divize Digital Display Copany zaznamenala oproti předchozímu roku nárůst tržeb o 37,2 % na hodnotu 3,683 miliard USD, který pohánělo zvýšení tržeb u plochých televizorů; LCD televizory o 86 %, plazmové televizory o 31 %. Tržby v oblasti PDP modulů vzrostly o 22 %. Po obratu k ziskovosti v předchozím čtvrtletí provozní zisk ve druhém čtvrtletí úspěšně zůstal v ziskových číslech a dosáhl hodnoty 37,4 milionů USD.

Tržby divize Digital Media Company se vzhledem k sezónnosti výrobků meziročně snížily o 2,1 % na 1,201 miliard USD, nicméně provozní zisk a marže se vyšplhaly na 12,8 milionů USD a vzrostly o 1,0 % v důsledku mimořádného úsilí o inovaci nákladů.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Původně to byly jen sci-fi obrazy sdílené fanouškům na internetu. Nyní se v produkci Amazonu rozhýbaly do podoby hluboce lidského příběhu ve světě, kde nemožné se stává skutečným.

7 Tomáš Holčík

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk