LG rekordně roste, říkají její hospodářské výsledky

5. srpna 2008

LG Electronics (LG), přední společnost v oblasti spotřební elektroniky a mobilních komunikací, zveřejnila neauditovaný konsolidovaný hospodářský výsledek za období tří měsíců k 30. červnu 2008. 

Částky v korejských wonech (KRW) jsou převáděny na americké dolary (USD) za použití průměrného tříměsíčního kurzu platného v příslušném čtvrtletí, který činil 1016 KRW za 1 USD (2. čtvrtletí 2008), 955 KRW za 1 USD (1. čtvrtletí 2008, změna oproti předchozímu čtvrtletí), 929 KRW za 1 USD (2. čtvrtletí 2007, meziročně).

Tržby a zisk

Společnost LG i nadále dosahovala rekordně vysokých tržeb a provozního zisku, a to jak v celosvětovém měřítku, tak i v rámci mateřské společnosti, díky stabilní výkonnosti všech obchodních divizí, převážně však díky masivním tržbám v oblasti mobilních telefonů a plochých televizorů. V celosvětovém měřítku tržby narostly o 22,1 % na 12,534 miliard USD a provozní zisk dosáhl rekordní výše 843 milionů USD, což představuje ziskovou marži ve výši 6,7 %. Z hlediska mateřské společnosti tržby ve druhém čtvrtletí vzrostly o 22,5 % na 7,120 miliard USD.

Provozní zisk dosáhl hodnoty 625 milionů USD při ziskové marži ve výši 8,8 %. Společnost zaznamenala mimořádně vysoký čistý zisk ve výši 696 milionů USD, stejně tak  nárůst podílu zisku a investic svých dceřiných společností v zahraničí na hospodářském výsledku, vykazovaném ekvivalenční metodou, společnosti LG Display (NYSE: LPL, KRX: 034220). 

Celosvětová obchodní výkonnost podle divizí

Divize Mobile Communications Company vykázala další rekordně vysoké tržby ve výši 3,788 miliard USD, což oproti druhému čtvrtletí roku 2007 představuje nárůst o 34,3 %. Pokud jde o obchodní činnost v oblasti mobilních telefonů, tržby dosáhly 3,695 miliard USD, což je oproti předchozímu roku nárůst o 38,6 %. Marže provozního zisku se zvýšila na hodnotu 13,9 %, v divizi mobilních telefonů, vzhledem k růstu prodeje technologicky vyspělých modelů a zlepšením provozní výkonnosti, na 14,4 %.

Dodávky mobilních telefonů rovněž dosáhly vysokých hodnot v jednotkových tržbách, a to celkem ve výši 27,7 milionů, převážně v Severní Americe (33 %) a také na nově se objevujících trzích, mezi něž patří trhy Středního východu, zemí Společenství nezávislých států a trhy ve Střední a Jižní Americe, obzvláště díky vysokému objemu prodeje modelů LG KF750, Viewty, LG KF600 a dalších špičkových telefonů. LG KF750, mobil s nejštíhlejším tělem a fotoaparátem s rozlišením 5 megapixelů, je třetím modelem z řady Black Label Series vyznačující se špičkovým designem, vyspělými technologickými funkcemi a inovativními materiály.

Tržby divize Digital Appliance Company vzrostly meziročně o 4,9 % na 3,721 miliard USD a provozní marže dosáhla 7,2 % navzdory náročnému obchodnímu prostředí, které bylo ovlivněno vyššími cenami surovin, ekonomickou recesí a kontrakcí trhu ve Spojených státech, způsobené hypoteční krizí.

Divize Digital Display Copany zaznamenala oproti předchozímu roku nárůst tržeb o 37,2 % na hodnotu 3,683 miliard USD, který pohánělo zvýšení tržeb u plochých televizorů; LCD televizory o 86 %, plazmové televizory o 31 %. Tržby v oblasti PDP modulů vzrostly o 22 %. Po obratu k ziskovosti v předchozím čtvrtletí provozní zisk ve druhém čtvrtletí úspěšně zůstal v ziskových číslech a dosáhl hodnoty 37,4 milionů USD.

Tržby divize Digital Media Company se vzhledem k sezónnosti výrobků meziročně snížily o 2,1 % na 1,201 miliard USD, nicméně provozní zisk a marže se vyšplhaly na 12,8 milionů USD a vzrostly o 1,0 % v důsledku mimořádného úsilí o inovaci nákladů.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

12 nejlepších dramat roku 2019, která musíte vidět

Nikdy neodvracej zrak, Irčan, Joker, Sbohem, synu, Poslední večery na Zemi, Le Mans '66, Bolest a sláva, Narušitel systému. Čtvrté ohlédnutí za nejlepšími snímky, které se letos objevily v našich kinech nebo na streamovacích platformách.

4 Marek Čech

Philips 55OLED804: 4K HDR OLED televizor s Ambilightem a titulem nejlepší koupě [test]

Philips 55OLED804: 4K HDR OLED televizor s Ambilightem a titulem nejlepší koupě [test]

OLED televizor Philips 55OLED804 je držitelem titulku EISA "nejlepší koupě", kombinuje fascinující Ambilight s úžasným kontrastem OLED obrazovky. Přidává univerzální Android a výsledkem je televizor, který uspokojí drtivou většinu majitelů.

27 Alexandr Bray

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Na nože: Daniel Craig jako americký Hercule Poirot [recenze filmu]

Daniel Craig v hravé, chytré a zábavné variaci na poirotovské nebo holmesovské příběhy s excentrickými detektivy s geniálními deduktivními schopnostmi.

7 Marek Čech

Nejmenší 48” 4K OLED televizor Sony nebude nijak ošizený a slibuje prémiovou kvalitu [CES]

Nejmenší 48” 4K OLED televizor Sony nebude nijak ošizený a slibuje prémiovou kvalitu [CES]

Velmi očekávanou novinkou pro rok 2020 jsou menší 48" (122 cm) OLED televizory, které doplní stávající 55" modely. I když v současné době zájem směřuje k úhlopříčkám 65" a větším, stále je dost lidí, kteří chtějí maximálně 50" model.

11 Jaromír Puk

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

23 Jaromír Puk

Star Wars: Vzestup Skywalkera - zakončení celé ságy sází na jistotu [recenze filmu]

Star Wars: Vzestup Skywalkera - zakončení celé ságy sází na jistotu [recenze filmu]

J.J. Abrams se po minulém díle snaží divákům víc zavděčit. Sází proto na spektakulární akci, moudra, předávaná starou generací té nové a nostalgickou variaci na Návrat Jediho.

37 Marek Čech

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

Levná přenosná sluchátka nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od stokoruny do 1200 Kč.

19 Jaromír Puk