LG SN10YG: nový 5.1.2 kanálový soundbar s Dolby Atmos potěší automatickou kalibrací

5. května 2020
TWEET SDÍLET

I když nejvyšším modelem soundbarů bude u LG model SN11RG v konfiguraci 7.1.4, pro mnoho lidí asi bude zajímavější model LG SN10YG, který nabízí 5.1.2 kanálový zvuk, přičemž s nejvyšším modelem sdílí nabídku funkcí. První ceny z USA však říkají, že cena bude o 400 USD nižší (tedy 1 300 $ místo 1 700 $). což v českých korunách činí celých 10 000 Kč, ale i tak počítejte s částkou zhruba 33 000 Kč.  Co za takovou částku LG SN10YG nabídne? 

Klepněte pro větší obrázek
Soundbar LG SN10YG bude mít automatickou kalibraci,
která změří charakteristiku místnosti a upraví zvuk tak,
aby posluchač měl pocit plnohodnotného prostorového 3D zvuku. 

5.1.2 kanálový sounbar má mít výkon 570 W a pdoporu formátů Dolby Atmos a DTS:X. I zde se za kvalitu zvuku ručí Meridian Audio. Ani zde nebude chybět AI Room Calibration, tedy automatická kalibrace, která přizpůsobí zvuk specifickým vlastnostem místnosti. Nové modely vyšší třídy mají být  „samokalibrační“, jt. dokážou vyhodnotit rozměry i charakter daného prostoru a podle toho se přizpůsobit.  

Sounbar bude podporovat zpětný HDMI eARC kanál z nových TV,  tj. přenos nekomprimovaného HD zvuku a formátů jako jsou Dolby Atmos či DTS:X. Pokud máte straší televizor, lze využít i druhý HDMI a klasické propojení, 4K a Dolby Vision & HDR10 Passthrough (HDCP 2.3) je podporováno také. 

Potěší také fakt, že náročnější si mohou dokoupit bezdrátovou dvojici zadních bezdrátových reproduktorů (SPK8 Wireless Rear Speaker Kit), tudíž zadní kanál nebude pak "virtuální", ale zcela reálný.

Bezdrátový subwoofer bude mít výkon 220 W, Hi-Res Audio (24bit/192 kHz) bude podporováno také, stejně jako 24 bitový upsampling. Vestavěný bude nejen Chromecas, ale i hlasový asistent Google Assistant. A samozřejmě Bluetooth 5.0 je již standardem.

Témata článku: Soundbar, Hi-Res Audio, Bluetooth, Dolby Atmos, LG, DTS:X, eARC

Určitě si přečtěte

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

Jedním z vedlejších efektů současné koronavirové krize je i to, že takřka ustal nebo dostává jinou podobu společenský život, mezi nějž patří i návštěvy kina. Ta jsou zavřená a vy se tak mnohem více než jindy obracíte k nabídce televizního vysílání, streamovacích platforem nebo k obsahu vaší domácí videotéky.

11 Marek Čech

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Přechod na nový systém DVB-T2 (s nutností podporovat kodek H.265/HEVC) při příjmu digitálního pozemního vysílání je v plném proudu a my přinášíme test samostatného set-top boxu, který by leckomu mohl padnout do oka.

25 Alexandr Bray