LG spoluprací s Xboxem chce dokázat, že se hráči nemusí bát OLEDu

LG spoluprací s Xboxem chce dokázat, že se hráči nemusí bát OLEDu

LG Electronics (LG) a Xbox uzavřely exkluzivní spolupráci. LG tak chce propagovat své OLED televizory spolu s novou herní konzolí Xbox Series X.

Jak má spolupráce vypadat? OLED televizory LG se ve vybraných zemích stávají oficiálním partnerem nové konzole společnosti Microsoft –  v praxi se  budou konat speciální akce pořádané  ve vybraných prodejnách, které zákazníkům nabídnou příležitost vyzkoušet si hraní her na LG OLED modelech a nejnovější konzoli Xbox.

LG OLED TV XBox Series.jpg

Už v lednu dalo LG najevo, že se letos zaměří na hráče a všechny OLED televizory jsou vybaveny vstupem HDMI 2.1, navíc kromě funkce FreeSync přidalo LG i G-Sync. K tomu přibyla 48" verze OLEDu řady CX. Všechny OLED televizory LG mají tedy HDMI 2.1, tudíž oficiálně podporují režim 4K/120p, variabilní obnovovací frekvence (VRR), automatický režim nízké latence (ALLM), ale ani zpětný audio kanálu (eARC). OLED televizory LG jsou osazeny hned čtyřmi HDMI 2.1 porty, které výše uvedené funkce podporují. Nejnovější generace televizorů LG OLED z roku 2020 jako první podporuje nový profil HGiG.

Dle LG jsou také všechny modely z roku 2020 jsou vybaveny OLED panely s certifikací Eye Comfort Display od společnosti TÜV Rhineland. Tento certifikát je zárukou, že displeje televizorů neblikají, vyzařují minimum modrého světla, poskytují široký barevný gamut, HDR a konzistentní kvalitu obrazu i v případě, že nejste přímo před obrazovkou.

Zkrátka LG se snaží, aby OLED televizory začali hráči vnímat jako ideální televizor pro hraní her a přestali se bát například rizika vypálení obrazu. 

Zdroj: LG

Určitě si přečtěte

Články odjinud