LG ukázal 27" kufříkový televizor. Dotekový, polohovatelný, s výdrží 3 hodiny a s Full HD rozlišením. Cena a váha se vám líbit nebudou

7. září 2023
TWEET SDÍLET

Co se produktů týče, tak na IFA stánek jihokorejské společnosti LG rozhodně bylo k vidění daleko méně televizorů, než loni, „stěna“ chyběla zcela. LG se soustředilo spíše na ostatní výrobky, které nabízí.

Klepněte pro větší obrázek

Překvapilo ale přenosným televizorem LG StanbyME (27LX5Q), který má v názvu ještě Go Briefcase Design Touch Screen. A nejde o žádný designový koncept, ale o reálný produkt, který jde do prodeje. V Evropě má stát 999 €, což by u nás mohlo být kolem 24 000 Kč. 

Klepněte pro větší obrázek

Jde vlastně o 27" LCD televizor s rozlišením Full HD a obrazovkou, kterou můžete polohovat dle libosti – na výšku, šířku, nebo ji položit. Obrazovka je zároveň doteková. TV má samozřejmě plný systém WebOS od LG, tedy se službami Apple TV, HBO Max, Paramount+, Disney+, Netflix, atd. Zvuk samozřejmě nechybí, má být 4.0 kanálový o výkonu 20 W.

Klepněte pro větší obrázek

V kufříku najdete dálkové ovládání, na zadní straně jsou pod krytkou ukryté vstupy a vestavěná baterie by dle poskytnutých informací měla vydržet 3 hodiny provozu. 

Klepněte pro větší obrázek
 

Pokud by se psal rok 2010, tak šlo asi o zajímavý produkt, ale v době notebooků s dotekovým displejem a daleko delší výdrží poněkud postrádá smysl. A především – celý kufřík s televizorem váží přes 14 kg, takže na rozdíl od tabletu či notebooku jde spíše o TV určený k převezení, než k jednoduchému přenášení z místa na místo. 

Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: LG

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, IFA, LG, Televize, LCD a LED, Televize na Heureka.cz