LG ukáže na CESu první 48" OLED herní displej, který lze ohnout

LG ukáže na CESu první 48" OLED herní displej, který lze ohnout

Loni LG Electronic na CESu ukázala svůj první 48" OLED televizor pro hráče – už se prodává a nyní má oficiální cenu 39 990 Kč. Kromě HDMI 2.1 má také podporu NVIDIA G-Sync a AMD FreeSynch.

Nyní LG Display chystá na CESu další novinku pro hráče, tentokrát to má být čistý 48" OLED displej, který se dá ale už ohnout.  Ostatně drtivá většina větších herních monitorů se prohnuté už dělají, takže jde o logický krok. Ovšem dle LG nebude tento herní displej prohnutý, ale bude rovný s možností prohnutí až do poloměru 1000R.  Takže pokud budete ještě s někým sledovat film, tak OLED displej může být rovný, jakmile si budete chtít zahrát hru, tak se televizor prohne, aby se zlepšil hráčský zážitek. 

lgbendable48oled_large.jpg

Dle prvních informací by navíc displej nabídnout také technologii Crystal Sound OLED, tj. pomocí vibrací měl také vyzařovat zvuk (podobně jako OLEDy od Sony). Samotný displej má frekvenci 120 Hz s podporou VRR od 40 Hz do 120 Hz. Slibovaná doba odezvy je 0,01 ms. 

Důležitou informací je, že novinku uvádí LG Display, tj. výrobce OLED panelů, který kromě LG Electronic dodává OLEDy také pro Sony, Panasonic a další výrobce. Je tedy možné, že se ohýbací novinky dočkáme od více výrobců. Dalším důsledkem je, že může jít pouze o technologickou ukázku aktuálních možností, takže reálného produktu se možná dočkáme až v roce 2022. No, nechme se překvapit, odpověď nám dá za pár dnu už CES 2021.

Zdroj: flatpanelshd.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud