LG začne vyrábět malou 42" OLED obrazovku, také ale přidá velký 83" OLED panel

LG začne vyrábět malou 42" OLED obrazovku, také ale přidá velký 83" OLED panel

LG Display (výrobce panelů) oznámil, že spustí tento rok spustí výrobu nových OLED panelů ve velikostech 83" a 42". K tomu ještě přidal informaci o plánu spuštění výroby "Next-Geneneration OLED" v roce 2021, což by mělo přinést ještě menší OLED obrazovky – a to ve velikostech 20" až 30". 

Abyste si to nepletli, tak LG Display vyrábí a dodává OLED panely všem výrobcům televizorů, tedy firmám jako jsou Sony, Panasonic, LG Electronics, Philips a dalším. Nejde tedy o výrobce samotných televizorů, ale o producenta obrazových panelů. To znamená, že oznámení, či spuštění výroby ještě neznamená, že se "televizor" dané velikosti okamžitě objeví na trhu.

Nicméně – 83" 4K HDR OLED televizor nové řady C1 už firma LG Electronic oficiálně představila (viz. foto v úvodu, cena není známá), nejmenší 42" "bratříček" se zatím neobjevil. 

44900793067647000_3.jpg

Dle dostupných informací chtějí doplnit svoji nabídku řady OLED televizorů právě o velikost 42" firmy LG Electronics a Sony, podobně jako loni rozšířily nabídku o 48" OLED modely. Velkost 48" však není primárně  vyráběna kvůli "snížení" minimální ceny, ale minimálně loni naopak byly 48" panely osazeny vybavenější modely určené například náročným hráčům her.

48" televizory jsou tak reálně dražší, než nejlevnější 55" OLEDy. Otázkou tedy je, zda se u 42" verze povede stlačit výrobní náklady a tato verze bude skutečně levnější, nebo opět půjde o prémiové OLED televizory pro hráče, případně zda panely zamíří přímo do případných 4K OLED monitorů. Celkově mají 42" a 83" OLEDy s rozlišením 4K doplnit stávající velikosti 48", 55", 65", 77" s 4K a 88" s 8K rozlišením. 

Obecně se LG Display daří postupně zvyšovat objem výroby – zatím co v roce 2013 činil objem pouze 200 000 kusů, tak loni už firmy expedovala 4,5 miliónů OLED panelů. Letos má společnost LG Display v plánu dodat na trh 7 až 8 miliónů OLED panelů.

Zdroj: LG Display

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud