Ma Rainey – matka blues: Chadwick Boseman ve své poslední roli hraje blues na Netflixu

29. října 2020
TWEET SDÍLET

Herce Chadwicka Bosemana nemusíme představovat. Přes svojí smrtí stihl natočit ještě dva filmy, oba pro Netflix. První z nich, Bratrstvo pěti, už měl premiéru 12.6.2020. Druhý z nich, Ma Rainey – matka blues (Ma Rainey's Black Bottom), má na Netflixu premiéru letos v prosinci (18.12.). 

Klepněte pro větší obrázek

Film Ma Rainey je natočen podle stejnojmenné divadelní hry dramatika Augusta Wilsona, přičemž autor za ni obdržel Pulitzerovu cenu a cenu Tony. Ve filmu budeme sledovat osudy bluesové legendy Gertrudy Ma Raineyové, přičemž Chadwick Boseman si zahrál trumpetistu z její kapely. Životní příběh slavné zpěvačky se odehrává v dvacátých letech minulého století, kdy se jí jako jedné z prvních černošek podařilo prorazit. 

V hlavní roli Ma Raineyové uvidíme Violu Davis, která kromě Oscara (v roce 2017) obdržela i spousty dalších ocenění jak za divadelní role, tak za ty filmové. U herce Chadwicka Bosemana jde o jeho poslední roli a je velmi pravděpodobné, že za ni bude na Oscara nominován. 

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Filmy on-line, Trailer