Magic Box: červnové Blu-ray novinky

Tři novinky na Blu-ray médii nachystal Magic Box. Jako obvykle ponecháváme všechny informace včetně formátu zvuku a seznamu bonusů. Z titulů určitě zaujme dvoudisková edice filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona s originálním Dolby True HD zvukem. Naopak se můžeme jen divit, proč výborný Nouzový východ má zvuk jen v klasickém Dolby Digital.

Klepněte pro větší obrázek

Nouzový východ
(Revolutionary Road)

1.6. – videopůjčovny, 10.6. – prodej
MOC 799 Kč
Drama, USA 2008

Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet
Režie: Sam Mendes

Info o filmu: Na Cenu Akademie nominovaný Leonardo DiCaprio a držitelka Ceny Akademie Kate Winslet se znovu sešli, aby v Nouzovém východu podali dva působivé, výjimečné herecké výkony. Tento fascinující a dojemný příběh, založený na bestselleru Richarda Yatese a režírovaný vítězem Ceny Akademie Samem Mendesem, sleduje život vášnivého mladého páru, žijícího na předměstí Connecticutu, který se rozhodne dát v sázku vše, aby si splnil své sny. Jsou ochotni rozejít se s průměrností – dokáží to ale bez toho, aby se rozešli jeden s druhým? Nouzový východ byl nominován na 3+ Ceny Akademie, sklidil uznání kritiky a je považován za “jeden z nejlepších filmů roku”. (Roger Ebert, CHICAGO SUN-TIMES).

Bonusy:

 • Komentář režiséra Sama Mendese a scenáristy Justina Haythe
 • Životy tichého zoufalství: Jak se točil Nouzový východ – HD
 • Richard Yates: Odměna za pravdu - HD
 • Vyřazené scény s volitelným komentářem režiséra Sama Mendese a scenáristy
  Justina Haythe – HD
 • Trailer – HD

Zvuková verze/formát: (DD 5.1): česky, anglicky, maďarsky, polsky, turecky, rusky
Obrazový formát: 16:9
Titulky: české, anglické, turecké, chorvatské, řecké, hebrejské, arabské, polské, srbské, bulharské, maďarské, rumunské, slovinské, islandské, portugalské, slovenské, ruské, estonské, lotyšské, litevské, ukrajinské
Délka: 119 min.

Klepněte pro větší obrázek

Podivuhodný případ Benjamina Buttona 2BD
(The Curious Case of Benjamin Button)

8.6. – videopůjčovny, 17.6.– prodej

MOC 799 Kč
Drama, USA 2008

Hrají: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton
Režie: David Fincher

Info o filmu: “Narodil jsem se za neobyčejných okolností.” Tak začíná Podivuhodný případ Benjamina Buttona, inspirovaný povídkou F. Scotta Fitzgeralda z 20. let o muži, který se narodil jako osmdesátiletý a stárnul pozpátku. David Fincher (Zodiac, Klub rváčů) režíroval Brada Pitta a Cate Blanchett v rolích Benjamina a Daisy, spřízněných duší, míjejících se v čase, a jeho Podivuhodný případ Benjamina Buttona je dobrodružnou epickou cestou časem za radostmi života, smutkem smrti a za láskou, která přetrvá navěky.

Bonusy:

DISK 1 – Film

 • Komentář režiséra Davida Finchera

DISK 2 – Bonusový materiál

 • 14 podrobných dokumentů ze zákulisí: Úvod, Vývoj a Příprava produkce, Kde se natáčelo, Produkce 1. část a 2. část, Návrhy kostýmů, Snímání pohybu, Vizuální efekty (Benjamin, Proces omlazování, Chelsea a Simulace světa), Zvuk, Desplatovo Instrumentarium a Premiéra
 • 4 Gallerie fotografií: Galerie storyboardu, Galerie umění,
 • Galerie kostýmů a Produkční galerie
 • Upoutávky a TV Spoty

Zvuková verze/formát: Dolby True HD: anglicky 5.1, Dolby Digital: česky 5.1, anglicky 5.1, maďarsky 5.1, francouzsky 5.1, japonsky 5.1, polsky 5.1, rusky 5.1, ukrajinsky 5.1
Obrazový formát: 16:9
Titulky: české, anglické pro neslyšící, holandské, estonské, francouzské, řecké, hebrejské, maďarské, islandské, ukrajinské, arabské, bulharské, chorvatské, japonské, ruské, slovinské, srbské, rumunské, polské, litevské, lotyšské
Bonusové titulky: české, anglické pro neslyšící, rumunské, holandské, hebrejské, francouzské, maďarské, polské, ruské, řecké, arabské, japonské
Délka: 166 min.

Klepněte pro větší obrázek

Inkoustové srdce
(Inkheart)

29.6. – videopůjčovny, 8.7.– prodej
MOC 799 Kč
Dobrodružný, USA 2008

Hrají: Brendan Fraser, Helen Mirren, Paul Bettany
Režie: Iain Softley

Info o filmu: Když Mo Folchart čte příběh, postavy přímo vystupují ze stránek. Doslova. A to je problém. Mo musí využít svých zvláštních schopností, aby vetřelce nějak vrátil zpátky do jejich světa... a zachránil ten náš. Což se ovšem snadněji řekne, než udělá. Mo a jeho dcera Meggie se s pomocí skutečných i fiktivních přátel vydávají na vzrušující výpravu, během níž budou čelit ďábelským zloduchům, fantastickým potvorám a všudypřítomnému nebezpečí. Skvostnému hereckému obsazení (čítajícímu i nositele Cen Akademie Helen Mirren a Jima Broadbenta) vévodí v tomto zábavném rodinném filmupodle bestselleru Cornelie Funke Brendan Fraser.

Bonusy:

 • Co se skrývá za příběhem
 • Příběh vyprávěný herci a filmařským týmem
 • Z představivosti na stránku: Jak spisovatel píše
 • Eliza předčítá
 • Vystříhané scény: Začátek – Moův dům, Honička na saních alpskou vesnicí, Moova retrospektiva Resy a Meggie na knižním trhu, Knihovna, Kozorohovy komnaty, Venkov, Fenogliův dům, Basta a Mortola konfrontují znovu sjednocenou rodinu, Setkání na Hillside

Zvuková verze/formát: (Dolby True HD 5.1): anglicky, (Dolby Digital 5.1): česky, anglicky, maďarsky, japonsky, rusky, polsky (voice over)
Obrazový formát: 16:9
Titulky: české, srbské, slovinské, chorvatské, litevské, ukrajinské, polské, japonské, anglické pro neslyšící, bulharské, estonské, maďarské, lotyšské, rumunské, ruské
Bonusové titulky: české, anglické pro neslyšící, ruské, polské, japonské, maďarské
Délka: 106 min.

Určitě si přečtěte

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

V roce 2017 Samsung přišel se svojí QLED řadou televizorů, tedy Quantum Dot LCD TV. Postupně tuto prémiovou řadu rozšířil a doplnil o 8K. Letos Samsung posílil řadu 8K QLED televizorů a designem ji odlišil, chlubí se prakticky bezrámečkovým vzhledem.

38 Jaromír Puk