Magic Box: DVD novinky na únor

Magic Box: DVD novinky na únor

První je Vášeň a cit (Becoming Jane, Velká Británie 2007). Dobré je herecké obsazení – Anne Hathaway (Zkrocená hora, Ďábel nosí Pradu) a Jamese McAvoye (Poslední skotský král). Info o filmu: Na konci 18. století byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Ve videopůjčovnách se objeví 4.2.2008, do prodeje jde 13.2.2008, cena bude 399 Kč.

sila_srdce_3D.jpg vasen_a_cit_3D.jpg

Mrtvá dívka (Dead Girl, USA 2006) –thriller s podtitulem „Jeden život končí, sedm dalších začíná“ má být o opuštěná domovnici Toni Collette, které se snaží přijít na to, proč zrovna ona musela najít tělo mrtvé dívky na svém prahu. Bezradně chodí po bytě a sleduje se v rozbitých zrcadlech. I na dalších sedm lidí čeká lehká životní změna, když se dozví, že jejich příbuzná, kamarádka či náhodná známá zemřela. Právě ona je spojovacím článkem pro náhledy do života sedmi žen. Pomocí jejich putování potemnělým městem utváří dojem, jak asi žila, co ji bavilo a proč vlastně skončila mrtvá na silnici. Ve videopůjčovnách se objeví 4.2.2008, do prodeje jde 13.2.2008, cena bude 399 Kč.

Film o všem,co máme rádi – Všetko čo mám rád (Československo 1992). Hrají: Juraj Nvota, Zdena Studenková, Jiří Menzel. Ve videopůjčovnách se objeví 4.2.2008, do prodeje jde 13.2.2008, cena bude 399 Kč.

Máte-li rádi muzikály určitě čekáte na Hairspray (Hairspray, USA/Velká Británie 2007). Děj? Píše se rok 1962 a v Baltimoru dochází k velkým změnám. Tracy Turnblad, dívka s velkými vlasy a ještě většími sny, touží jen po jedné věci – zatancovat si v „Corny Collins Show.“ Tracy bude potřebovat pomoc své nejlepší kamarádky své oddané matky (John Travolta) a výmluvné moderátorky, aby dokázala světu, že všechno, co potřebujete ke splnění svých snů, je rytmus a trošku LAKU NA VLASY! Hrají: John Travolta, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken. Ve videopůjčovnách se objeví 11.2.2008, do prodeje jde 20.2.2008, cena bude 399 Kč.

hairspray_3D.jpg me_druhe_ja_3D.jpg

Opilí slávou (Delirious, USA 2006). Komedie o tom, jak „se dělá“ celebrita. Zoufalý newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit "výjimečné" fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému bezdomovci Tobymu přístřeší ve svém zanedbaném bytě. Ten se zamiluje na první pohled do rockové hvězdy Kharmy. Když ho tato divka pozve na svou narozeninovou party, přivede sebou i paparazziho Lese, který poruší slib na večírku nefotit, a tak jsou oba vyhozeni. Toby se stává přes noc celebritou. Médiím se přizná ke své lásce ke Kharmě a za zradu svého přítele se veřejně v médiích omluví. Les, který zůstal dál ve své chudobě a bezvýznamnosti, zuří a rozhodne se Tobyho usmrtit. Hraje mj. Steve Buscemi. Ve videopůjčovnách se objeví 11.2.2008, do prodeje jde 20.2.2008, cena bude 399 Kč.

Odplata (Sakebi, Japonsko 2006) – horor od producenta mezinárodně proslavených japonských hororů Kruh, Temná voda a Nenávist s podtitulem „Vidí všechno co si nikdo nechce pamatovat“. Detektiv Yoshioka vede vyšetřování mnohonásobné vraždy. Když se jeho vlastní otisky prstů a některé z jeho osobních věcí naleznou v místě vražd a na mrtvolách obětí, začne se obávat, zda může být vrahem, kterého sleduje …ani jeho paměť ho nemůže zachránit před vlastním podezřením. Ve videopůjčovnách se objeví 11.2.2008, do prodeje jde 20.2.2008, cena bude 399 Kč.

Skutečný příběh popraveného britského reportéra Daniela Pearla nás čeká ve filmu Síla srdce (A Mighty Heart, USA/Velká Británie 2007). Ten byl 23. ledna 2002 unesen islamistickými teroristy v jižním Pákistánu a o měsíc později popraven. Příběh zachycuje celý měsíc, kdy byl Daniel nezvěstný, vyjednávání o jeho propuštění. Hrají: Dan Futterman, Angelina Jolie, Archie Panjabi. O zfilmování knihy, kterou Mariane napsala jako vzpomínku pro jejího a Danielova syna Adama (narozeného po smrti otce), se zasadil Brad Pitt a Angelina Jolie, která ztvárnila roli manželky. Ve videopůjčovnách se objeví 18.2.2008, do prodeje jde 27.2.2008, cena bude 399 Kč.

Ze severních zemí k nám míří Jednotka URO (URO, Norsko 2006). Děj? Hans Petter (Nicolai Cleve Broch) nastoupí do speciální protidrogové jednotky. Vyrůstal sám se svojí matkou a měl bouřlivé dětství. Asi proto se ve službě chová velmi horlivě a to mu působí problémy. Často pracuje v přestrojení, kdy v různých klubech sbírá informace o drogových dealerech. Jednou večer se však v klubu Front setká s Mette, svou kamarádkou z dětství, která klub vede a má problém s drogami. Kvůli Mette se pustí do nebezpečné hry, která se mu však poněkud začne vymykat z rukou. Ve videopůjčovnách se objeví 18.2.2008, do prodeje jde 27.2.2008, cena bude 399 Kč.

V křehká komedii o tajuplném životě v zahradě Záhrada (Slovensko/Francie 1995) hrají mimo jiné Marián Labuda, Roman Luknár, Zuzana Šulajová . Ve videopůjčovnách se objeví 18.2.2008, do prodeje jde 27.2.2008, cena bude 399 Kč.

O povedeném filmu Mé druhé já (Brave One) jsme už psali v recenzi. Jenom pro připomenutí – dvojnásobná držitelka Oscara Jodie Foster v roli Ericy (které zabili přítele) a na Oscara nominovaný Terrence Howard jako tvrdohlavý policista na její stopě. Ve videopůjčovnách se objeví 25.2.2008, do prodeje jde 5.3.2008, cena bude 399 Kč.

Film Psanec (Outlaw, Velká Británie 2007), od režiséra filmu Hooligans, má slušné herecké obsazení (Sean Bean, Danny Dyer, Bob Hoskins). Info o filmu: Londýn současnosti. Plný násilí, krutosti a zločinu. Do takového prostředí se vrací veterán z Íráku Danny Bryant (Sean Bean), kterým společnost opovrhuje. Když nevinné neochrání policie, pokusí se vzít věci do vlastních rukou... Ve videopůjčovnách se objeví 25.2.2008, do prodeje jde 5.3.2008, cena bude 399 Kč.

Posledním v únoru má být akční film Bez slitování (Poor Boy´s Game, Kanada 2007) Info o filmu: Donnie Rose (Rossif Sutherland) byl odsouzen do vězení za brutální zbití mladíka, který zůstal postižený na celý život. O devět let později je Donnie venku. Vrací se zpět do stejně násilného a rasistického prostředí, které ho utvářelo. Společenství oběti chce pomstu. Nástrojem spravedlnosti bude Ossie Paris zničující talentovaný boxer, který vyzve Donniu k utkání. George Carvery (Danny Glover) čekal devět let, aby pomstil syna. Když se nakonec setkají tváří v tvář, uvědomí si, že sdílejí podobnou touhu překonat minulost. Jejich soukmenovci však touží po krvi v ringu. O budoucnosti se rozhodne s gongem prvního kola. Ve videopůjčovnách se objeví 25.2.2008, do prodeje jde 5.3.2008, cena bude 399 Kč.

Určitě si přečtěte

Články odjinud