Magic Box: DVD novinky na únor

První je Vášeň a cit (Becoming Jane, Velká Británie 2007). Dobré je herecké obsazení – Anne Hathaway (Zkrocená hora, Ďábel nosí Pradu) a Jamese McAvoye (Poslední skotský král). Info o filmu: Na konci 18. století byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi? Ve videopůjčovnách se objeví 4.2.2008, do prodeje jde 13.2.2008, cena bude 399 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mrtvá dívka (Dead Girl, USA 2006) –thriller s podtitulem „Jeden život končí, sedm dalších začíná“ má být o opuštěná domovnici Toni Collette, které se snaží přijít na to, proč zrovna ona musela najít tělo mrtvé dívky na svém prahu. Bezradně chodí po bytě a sleduje se v rozbitých zrcadlech. I na dalších sedm lidí čeká lehká životní změna, když se dozví, že jejich příbuzná, kamarádka či náhodná známá zemřela. Právě ona je spojovacím článkem pro náhledy do života sedmi žen. Pomocí jejich putování potemnělým městem utváří dojem, jak asi žila, co ji bavilo a proč vlastně skončila mrtvá na silnici. Ve videopůjčovnách se objeví 4.2.2008, do prodeje jde 13.2.2008, cena bude 399 Kč.

Film o všem,co máme rádi – Všetko čo mám rád (Československo 1992). Hrají: Juraj Nvota, Zdena Studenková, Jiří Menzel. Ve videopůjčovnách se objeví 4.2.2008, do prodeje jde 13.2.2008, cena bude 399 Kč.

Máte-li rádi muzikály určitě čekáte na Hairspray (Hairspray, USA/Velká Británie 2007). Děj? Píše se rok 1962 a v Baltimoru dochází k velkým změnám. Tracy Turnblad, dívka s velkými vlasy a ještě většími sny, touží jen po jedné věci – zatancovat si v „Corny Collins Show.“ Tracy bude potřebovat pomoc své nejlepší kamarádky své oddané matky (John Travolta) a výmluvné moderátorky, aby dokázala světu, že všechno, co potřebujete ke splnění svých snů, je rytmus a trošku LAKU NA VLASY! Hrají: John Travolta, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken. Ve videopůjčovnách se objeví 11.2.2008, do prodeje jde 20.2.2008, cena bude 399 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Opilí slávou (Delirious, USA 2006). Komedie o tom, jak „se dělá“ celebrita. Zoufalý newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit "výjimečné" fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému bezdomovci Tobymu přístřeší ve svém zanedbaném bytě. Ten se zamiluje na první pohled do rockové hvězdy Kharmy. Když ho tato divka pozve na svou narozeninovou party, přivede sebou i paparazziho Lese, který poruší slib na večírku nefotit, a tak jsou oba vyhozeni. Toby se stává přes noc celebritou. Médiím se přizná ke své lásce ke Kharmě a za zradu svého přítele se veřejně v médiích omluví. Les, který zůstal dál ve své chudobě a bezvýznamnosti, zuří a rozhodne se Tobyho usmrtit. Hraje mj. Steve Buscemi. Ve videopůjčovnách se objeví 11.2.2008, do prodeje jde 20.2.2008, cena bude 399 Kč.

Odplata (Sakebi, Japonsko 2006) – horor od producenta mezinárodně proslavených japonských hororů Kruh, Temná voda a Nenávist s podtitulem „Vidí všechno co si nikdo nechce pamatovat“. Detektiv Yoshioka vede vyšetřování mnohonásobné vraždy. Když se jeho vlastní otisky prstů a některé z jeho osobních věcí naleznou v místě vražd a na mrtvolách obětí, začne se obávat, zda může být vrahem, kterého sleduje …ani jeho paměť ho nemůže zachránit před vlastním podezřením. Ve videopůjčovnách se objeví 11.2.2008, do prodeje jde 20.2.2008, cena bude 399 Kč.

Skutečný příběh popraveného britského reportéra Daniela Pearla nás čeká ve filmu Síla srdce (A Mighty Heart, USA/Velká Británie 2007). Ten byl 23. ledna 2002 unesen islamistickými teroristy v jižním Pákistánu a o měsíc později popraven. Příběh zachycuje celý měsíc, kdy byl Daniel nezvěstný, vyjednávání o jeho propuštění. Hrají: Dan Futterman, Angelina Jolie, Archie Panjabi. O zfilmování knihy, kterou Mariane napsala jako vzpomínku pro jejího a Danielova syna Adama (narozeného po smrti otce), se zasadil Brad Pitt a Angelina Jolie, která ztvárnila roli manželky. Ve videopůjčovnách se objeví 18.2.2008, do prodeje jde 27.2.2008, cena bude 399 Kč.

Ze severních zemí k nám míří Jednotka URO (URO, Norsko 2006). Děj? Hans Petter (Nicolai Cleve Broch) nastoupí do speciální protidrogové jednotky. Vyrůstal sám se svojí matkou a měl bouřlivé dětství. Asi proto se ve službě chová velmi horlivě a to mu působí problémy. Často pracuje v přestrojení, kdy v různých klubech sbírá informace o drogových dealerech. Jednou večer se však v klubu Front setká s Mette, svou kamarádkou z dětství, která klub vede a má problém s drogami. Kvůli Mette se pustí do nebezpečné hry, která se mu však poněkud začne vymykat z rukou. Ve videopůjčovnách se objeví 18.2.2008, do prodeje jde 27.2.2008, cena bude 399 Kč.

V křehká komedii o tajuplném životě v zahradě Záhrada (Slovensko/Francie 1995) hrají mimo jiné Marián Labuda, Roman Luknár, Zuzana Šulajová . Ve videopůjčovnách se objeví 18.2.2008, do prodeje jde 27.2.2008, cena bude 399 Kč.

O povedeném filmu Mé druhé já (Brave One) jsme už psali v recenzi. Jenom pro připomenutí – dvojnásobná držitelka Oscara Jodie Foster v roli Ericy (které zabili přítele) a na Oscara nominovaný Terrence Howard jako tvrdohlavý policista na její stopě. Ve videopůjčovnách se objeví 25.2.2008, do prodeje jde 5.3.2008, cena bude 399 Kč.

Film Psanec (Outlaw, Velká Británie 2007), od režiséra filmu Hooligans, má slušné herecké obsazení (Sean Bean, Danny Dyer, Bob Hoskins). Info o filmu: Londýn současnosti. Plný násilí, krutosti a zločinu. Do takového prostředí se vrací veterán z Íráku Danny Bryant (Sean Bean), kterým společnost opovrhuje. Když nevinné neochrání policie, pokusí se vzít věci do vlastních rukou... Ve videopůjčovnách se objeví 25.2.2008, do prodeje jde 5.3.2008, cena bude 399 Kč.

Posledním v únoru má být akční film Bez slitování (Poor Boy´s Game, Kanada 2007) Info o filmu: Donnie Rose (Rossif Sutherland) byl odsouzen do vězení za brutální zbití mladíka, který zůstal postižený na celý život. O devět let později je Donnie venku. Vrací se zpět do stejně násilného a rasistického prostředí, které ho utvářelo. Společenství oběti chce pomstu. Nástrojem spravedlnosti bude Ossie Paris zničující talentovaný boxer, který vyzve Donniu k utkání. George Carvery (Danny Glover) čekal devět let, aby pomstil syna. Když se nakonec setkají tváří v tvář, uvědomí si, že sdílejí podobnou touhu překonat minulost. Jejich soukmenovci však touží po krvi v ringu. O budoucnosti se rozhodne s gongem prvního kola. Ve videopůjčovnách se objeví 25.2.2008, do prodeje jde 5.3.2008, cena bude 399 Kč.

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečná „díla“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý
DatacentraServery
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
30 nejlepších filmů o druhé světové válce. Pianista, Stalingrad, Ponorka i Hanebný pancharti

30 nejlepších filmů o druhé světové válce. Pianista, Stalingrad, Ponorka i Hanebný pancharti

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války.

Marek ČechJaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
Microsoft 365 pro rodiny nikdy nebyl levnější než teď. A máme trik, jak ušetřit ještě víc

Microsoft 365 pro rodiny nikdy nebyl levnější než teď. A máme trik, jak ušetřit ještě víc

**Microsoft 365 si můžete dopředu aktivovat až na 5 let. **Pokud předplatné prodloužíte o rodinnou variantu, počítá se celé období jako rodinná verze. **Můžete tedy kombinovat levnější předplatné pro jednotlivce s předplatným pro rodiny.

Petr Urban
SlevyMicrosoft 365Předplatné