Magic Box: novinky na DVD v listopadu

Co nás v listopadu čeká a nemine na DVD?

Jednou z novinek je nový film (komedie) režisérky Ireny Pavláskové Bestiář, jenž vznikl na motivy bestseleru Barbary Nesvadbové. Info o filmu: Karolínin život zásadním způsobem změní setkání se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný vášně, nejistoty a podivínských nejasností, který ji absolutně vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní. Chce být tím, kdo udává tempo, chce změnu rolí. Bude se chovat tak, aby měla věci pod kontrolou, bude nezávislá, bude víc brát než dávat! Záhy se ale ukáže, že toto není ta správná cesta. Jediný způsob, jak být nezávislý, je být sám sebou a nemít potřebu to někomu „natřít“. Hrají např. Danica Jurčová, Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha. Bestiář jde 5.11. do videopůjčoven, v prodeji 14.11. Doporučená cena bude 399 Kč

Další DVD Daleko od ní (Away from Her, Kanada 2006), kanadské drama s podtitulem „Nevíte dne ani hodiny“, se objeví v půjčovnách 5.11. a v prodeji 14.11. Cena je 399 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Děti asi potěší DVD s kratším 46 minutovým animovaným filmem Tom a Jerry: Louskáček. (Tom and Jerry: Nutcracker Tale, USA 2007). V půjčovnách 5.11. a v prodeji 14.11. Cena je 399 Kč

Dospěláci se ovšem určitě těší na výborně zpracovaný thriller od režiséra filmů Sedm a Klub rváčů Zodiac (Zodiac, USA 2007). Film je natočený podle skutečných událostí o napínavé honbě za nechvalně proslulým masovým vrahem. Kladem je také skvělé obsazení hlavních rolí: Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo a Chloë Sevigny. V půjčovnách 12.11. a v prodeji 21.11. Cena je 499 Kč

Dalším filmem, který se nám objeví bude Návrat pana Ripleyho (Ripley Under Ground, USA/VB/Německo 2005), což je pokračování filmu Talentovaný pan Ripley. Psychopat Tom Ripley padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři. Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley přijde na tiskovou konferenci převlečený za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, tak ho pozve domů a zavraždí. V půjčovnách 12.11. a v prodeji 21.11. Cena je 399 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 
Sexy a téměř nezákonnou zábavu slibuje komedie Malí rošťáci (Unaccompanied Minors, USA 2006). Kvůli sněhové bouři byly zrušeny všechny lety na Hooverově mezinárodním letišti. Opravdu špatná zpráva pro každého. Ale pro děti cestující bez dozoru rodičů znamená lístek do světa dobrodružství. Tyler James Williams („Everybody hates Chris“), Dyllan Christopher (Seabiscuit) a Brett Kelly (Santa je úchyl) spolu s ostatními dětmi spojí své síly proti personálu letiště, aby udělali radost jedné malé holčičce. V půjčovnách 12.11. a v prodeji 21.11. Cena je 399 Kč.

Malí i velcí asi určitě čekají na DVD Harry Potter a Fénixův řád (Harry Potter and the Order of Phoenix, USA/VB 2007). Půjde o speciální dvoudiskovu edici se spoustou bonusů. Zajímavost: prodeje knih (Harry Potter a Fénixův řád - 13,7 milionů) udělaly z Rowlingové dolarovou miliardářku a 552. nejbohatší osobu na světě. Svým majetkem dokonce poráží i královnu Alžbětu II. V půjčovnách 19.11. a v prodeji 28.11. Cena je 499 Kč. Ti kteří ještě nemají předchozí díly si svou sbírku budou moct ovšem doplnit také. 28.11.2007 jde do prodej kolekce DVD Harryho Pottera 1-5 (10 disků). A cena? 1 499 Kč.

Warholka (Factory Girl, USA 2006) je o dívce, která díky své neobyčejné kráse a nepřehlédnutelnému charisma se stala takřka přes noc ikonou pro tisíce lidí. V polovině šedesátých let plnila titulní stránky prestižních módních časopisů, plátna kin a byla samozřejmě také ozdobou snad všech večírků. Konec její kariéry i života přišel ale stejně rychle a brzy, jako její závratný vstup do světel reflektorů. Ocitla se ve společnosti nejhorší spodiny. Přestože zemřela v pouhých 28ti letech, svět na ni nezapomněl. Nejméně dvě písně Boba Dylana jsou prý právě o ní, skupina The Cult pro ni také složila píseň a ve videoklipu dokonce použili originální Ediiny fotografie. Zajímavost: Film se před příchodem do kin potýkal se spoustou problémů. Například Bob Dylan chtěl zarazit promítání tohoto snímku. Film podle něho prý naznačuje, že múza Andyho Warhola zemřela právě kvůli němu... DVD bude v půjčovnách 19.11. a v prodeji 28.11. Cena je 399 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dětský snímek Arthur a Minimojové (Arthur et les Minimoys, Francie 2006) získal (v tuhé konkurenci - Auta, Eragon nebo Piráti z Karibiku) prestižní ocenění IMAGINA Price 2007 za celovečerní film. Půjde o animovanou podívanou pro malé i velké s českým dabingem. DVD bude v půjčovnách 26.11. a v prodeji 5.12. Cena je 499 Kč.

Román Tirant Lo Blanc od Joanota Martorella z 15. století je nejznámějším rytířským románem v katalánštině. Podle něj vznikl film Tirant Lo Blanc (Tirante el Blanc, Španělsko/Itálie/VB 2006). Podle New York Times jde o „Nejzábavnější rytířský román světové literatury“, zajímavý je i podtitul „Nejmocnější zbraní se stává panenství jedné princezny….“. Jestli je to pravda zjistíme 26.11. (videopůjčovny) nebo 5.12 (prodej). Cena DVD bude 399 Kč.

V komedii Když děda miloval Ritu Hayworthovou (Ab ins Paradies, Česká republika/Německo/Švýcarsko 2001) zažijte českou realitu očima emigrantky. Hrají: Vlado Hajdu, Jiří Lábus, Jiří Menzel, Vlastimil Brodský. DVD bude v půjčovnách 19.11. a v prodeji 28.11. Cena je 399 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V roce 2004 se celý svět otřásl pod úderem tsunami, která zpustošila pobřeží Thajska. Stovky tisíc lidí přišly o život. Ti, kteří přežili navždy ztratili nevinnost. Mini-série společnosti HBO Tsunami, natočená podle skutečné události, vypráví příběh skupiny lidí, jejichž životy byly nezvratně poznamenány jednou z největších přírodních katastrof v historii. DVD Tsunami (Tsunami, USA/VB 2006). DVD bude v půjčovnách 26.11. a v prodeji 5.12. Cena je 399 Kč.