Magnat Signature 703: moderní, seriózní regálové Hi-Fi reprobedny [test]

4. dubna 2021
TWEET SDÍLET
Sedm set trojky jakožto středně velké a docela dostupné regálové reprosoustavy splňují kvalitativní nároky Hi-Fi třídy a přitom nejsou strnule technicistní, ba naopak chtějí zprostředkovat hlavně pocit barevnosti, rytmu a bohatosti hudebního zážitku. Celkově jde o dobrý standard – estetický, materiálový i zvukový. Je to prostě dobré, moderně laděné a přitom seriózně pojaté Hi-Fi.

Plusy

  • Pocit solidního detailu
  • Příjemné zvukové ladění
  • Vkusný vzhled i provedení

Minusy

  • Výšky jsou v některých momentech moc expresivní
9/10
Hodnocení

Německý Magnat, zastřešující dnes i další značky, úspěšně funguje už od konce 70. let minulého století a stihl se dobře zapsat jak ve světě domácího hi-fi, tak mezi milovníky dobrého zvuku v automobilech. Navíc má v nabídce krom dominantních klasických reprosoustav také elektroniku, vestavné ozvučení nebo lifestyle reproduktory. Regálový model Signature 703 ale reprezentuje segment klasického dostupného hi-fi.

Vzhled a konstrukce

Sedm set trojka patří zcela jasně a nezaměnitelně do portfolia pullheimského výrobce – prozrazují to nejen základní tvary, nejen čelní deska se zaoblenými hranami v klavírním laku, ale třeba i modul zdvojeného vysokotónového reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázek

V rámci své ceny se zjevně Magnat Signature 703 snaží nabídnout estetickou působivost, celkově není ani zpracování vůbec špatné. I zpracování „neviditelné“ zadní strany je pěkné – výdech bassreflexu typu Airflex je poměrně velký a nátrubek má poměrně pozvolné zaoblení. Vanička s dvěma páry malých, nicméně praktických reproterminálů odpovídá standardům kategorie.

Pěkným praktickým detailem jsou integrované měkké nožičky, takže Signature 703 mohou snadno spočinout na vaší komodě nebo poličce, jak to často současné interiéry vyžadují.

Klepněte pro větší obrázek

Signature 703 patří mezi relativně větší kousky – však také mají šířku 21 cm, hloubku 30,5 cm a výšku 37,2 cm. Bytelnou konstrukci zajišťují MDF panely s několikero vnitřními rozpěrami.

Magnat je firma velmi silná a velká, takže není divu, že si může dovolit vlastní vývoj měničů. Středobas má průměr 16,5 cm a čistý kónický tvar s obrácenou středovou protiprachovou kopulkou. Jde o sendvičovou konstrukci z kombinace hliníku a keramiky. Nadstandardní zatížitelnost podporuje i větraná cívka.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hi-Res certifikaci zajišťuje pro řadu Signature charakteristický dvojitý tweeter, respektive kombinace vysokotónové kopulky a super-tweeteru. Oba reproduktory jsou zapuštěné ve zvukovodech, krom látkové kopulky mají ještě malou vlnku a oba pohání neodymové magnety. Membrány staví na firemní technologii fmax. Větší z výškáčů má průměr 3 cm, menší 1,9 cm.

Klepněte pro větší obrázek

Třípásmové Signature 703 hrají (bez udané tolerance) v pásmu 31 – 54 000 Hz, mají přechodové frekvence nastavené na úrovni 2 700 a 17 000 Hz. Impedanci udává Magnat v běžném „německém“ rozmezí 4 – 8 ohm a citlivost 91 dB platí při běžné hodnotě 2,83 V / m.

Témata článku: Hi-Fi, Reproduktory, Recenze, Test, Magnat, Emotiva, Hi-Fi systémy na Heureka.cz