Magnat Signature 707: čtyřpásmové sloupové Hi-Res Hi-Fi reprosoustavy [test]

18. července 2021
TWEET SDÍLET
Pro příjemné hraní nevyžadují Signature 707 žádnou nadstandardní elektroniku, prostě hrají tak nějak snadno, neúnavně, ne snad audiofilsky a zcela analyticky, ale vkusně, příjemně a v praxi univerzálně napříč běžnými žánry a běžnými hlasitostmi.

Plusy

  • Jsou pěkné na pohled
  • Pocitový dostatek basu
  • Klidný, volný zvuk
  • Celkově kultivovaný celkový projev

Minusy

  • Vlastně nic zásadního
9/10
Hodnocení

Německý Magant to za léta své existence (a že od založení jich už uplynula pěkná řádka, konkrétně přes 40) dotáhl až na post jednoho z velkých světových výrobců, jakkoliv se dnes (stejně jako Heco, s nímž patří do jedné skupiny) zaměřuje hlavně na finančně (většinou) dobře dosažitelnou produkci.

To platí rozhodně i pro řadu Signature 700 (zapadající mezi prémiově pojatou sérii Signature 900 a základní Signature 500).

Vzhled a konstrukce

Sedmistovkové řadě kraluje sloupek Signature 707, štíhlý, jednoduše střižený, byť poměrně elegantní v pěkně provedeném laku (čelo je lesklé, zbytek matný) s hranami lehce zakulacenými. Celé tělo spočívá na příčných nosnících s výraznými nožičkami.

Klepněte pro větší obrázek
 

Vizuální eleganci podtrhují měniče zapuštěné bez okatých technických prvků a orámované tenkou kovovou linkou. Oba vysokotónové reproduktory charakteristického „Hi Res“ firemního řešení jsou připevněné ve vlastní desce, oddělené od zbytku skříně.

Klepněte pro větší obrázek

Na zadní straně jsou poměrně velké bassreflexové otvory nepřekvapivé podoby, pod nimi neméně klasická variance na reproduktorové terminály v běžné vaničce. Oba páry reproterminálů jsou pro větší komfort pod úhlem zhruba čtyřiceti pěti stupňů natočené směrem vzhůru.

Klepněte pro větší obrázek

Signatture 707 jsou koncipované jako čtyřpásmové, mají dva výškové, jeden středový a dva basové měniče. Všechny pochází z návrhářské dílny firmy a také z jejích výrobních kapacit.

Výšky mají na starosti měkké tkané kaloty, malá o průměru 0,75“, velká o průměru 1,2“. Membrány typu fmax jsou navržené tak, aby hlavní energii vyzařovala ta větší a ta menší pracovala na zlepšení prostorového vyzařování s tím, že má mí rozsah až k 50 kHz. Oba reproduktory pohání neodymové magnety a oba jsou schované do mělkých zvukovodů.

Klepněte pro větší obrázek

Středotónový a oba basové měniče sdílí technologii firemní hliníkové membrány s vrstvičkou keramiky pro zvýšení pevnosti. Průměr membrány je u všech tří 6,5“. V pohonném systému najdete klasický magnet a odvětrávanou cívku pro vyšší zatížitelnost.

 Klepněte pro větší obrázek

Frekvenční výhybky má filtry se strmostí 24 dB / oktáva a to s přechodovými frekvencemi na 350, 2 700 a 17 000 Hz. Filtry jsou fázově a amplitudově optimalizované.

Frekvenční rozsah udává Magnat na velmi štědrých 22 – 54 000 Hz, jmenovitou impedanci mezi 4 a 8 ohm, citlivost pak na docela vysokých 92 dB / 2,83 V / m.

Ozvučnice z MDF profilů mají rozměry 105,5 x 21 x 34,5 cm (v x š x h) a to bez nožiček. Signature 707 váží už poměrně podstatných 23,4 kg.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Recenze, Hi-Res Audio, Magnat, Test


20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

20 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy a seriály s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, jejichž hlavní hrdinové jsou astronauti, nebo se jinak věnují průzkumu vesmíru. Snažili jsme se vyhnout nerealistickému sci-fi, některé snímky na pomezí této kategorie jsme ale nakonec do výběru zařadili.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Sony Bravia XR-55A80J: výborný 4K HDR OLED televizor se zvukem rovnou z obrazovky [test]

Sony Bravia XR-55A80J: výborný 4K HDR OLED televizor se zvukem rovnou z obrazovky [test]

Když k OLED obrazovce s dokonalou černou a fascinujícím kontrastem přidáte špičkové zpracování obrazu, výborný SD i HDR obraz, tak bude jen velmi málo lidí, kterým se tento televizor nebude líbit.

Jaromír PukTomáš Holčík
Sony
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět