Magnat Signature 707: čtyřpásmové sloupové Hi-Res Hi-Fi reprosoustavy [test]

18. července 2021
TWEET SDÍLET
Pro příjemné hraní nevyžadují Signature 707 žádnou nadstandardní elektroniku, prostě hrají tak nějak snadno, neúnavně, ne snad audiofilsky a zcela analyticky, ale vkusně, příjemně a v praxi univerzálně napříč běžnými žánry a běžnými hlasitostmi.

Plusy

  • Jsou pěkné na pohled
  • Pocitový dostatek basu
  • Klidný, volný zvuk
  • Celkově kultivovaný celkový projev

Minusy

  • Vlastně nic zásadního
9/10
Hodnocení

Německý Magant to za léta své existence (a že od založení jich už uplynula pěkná řádka, konkrétně přes 40) dotáhl až na post jednoho z velkých světových výrobců, jakkoliv se dnes (stejně jako Heco, s nímž patří do jedné skupiny) zaměřuje hlavně na finančně (většinou) dobře dosažitelnou produkci.

To platí rozhodně i pro řadu Signature 700 (zapadající mezi prémiově pojatou sérii Signature 900 a základní Signature 500).

Vzhled a konstrukce

Sedmistovkové řadě kraluje sloupek Signature 707, štíhlý, jednoduše střižený, byť poměrně elegantní v pěkně provedeném laku (čelo je lesklé, zbytek matný) s hranami lehce zakulacenými. Celé tělo spočívá na příčných nosnících s výraznými nožičkami.

Klepněte pro větší obrázek
 

Vizuální eleganci podtrhují měniče zapuštěné bez okatých technických prvků a orámované tenkou kovovou linkou. Oba vysokotónové reproduktory charakteristického „Hi Res“ firemního řešení jsou připevněné ve vlastní desce, oddělené od zbytku skříně.

Klepněte pro větší obrázek

Na zadní straně jsou poměrně velké bassreflexové otvory nepřekvapivé podoby, pod nimi neméně klasická variance na reproduktorové terminály v běžné vaničce. Oba páry reproterminálů jsou pro větší komfort pod úhlem zhruba čtyřiceti pěti stupňů natočené směrem vzhůru.

Klepněte pro větší obrázek

Signatture 707 jsou koncipované jako čtyřpásmové, mají dva výškové, jeden středový a dva basové měniče. Všechny pochází z návrhářské dílny firmy a také z jejích výrobních kapacit.

Výšky mají na starosti měkké tkané kaloty, malá o průměru 0,75“, velká o průměru 1,2“. Membrány typu fmax jsou navržené tak, aby hlavní energii vyzařovala ta větší a ta menší pracovala na zlepšení prostorového vyzařování s tím, že má mí rozsah až k 50 kHz. Oba reproduktory pohání neodymové magnety a oba jsou schované do mělkých zvukovodů.

Klepněte pro větší obrázek

Středotónový a oba basové měniče sdílí technologii firemní hliníkové membrány s vrstvičkou keramiky pro zvýšení pevnosti. Průměr membrány je u všech tří 6,5“. V pohonném systému najdete klasický magnet a odvětrávanou cívku pro vyšší zatížitelnost.

 Klepněte pro větší obrázek

Frekvenční výhybky má filtry se strmostí 24 dB / oktáva a to s přechodovými frekvencemi na 350, 2 700 a 17 000 Hz. Filtry jsou fázově a amplitudově optimalizované.

Frekvenční rozsah udává Magnat na velmi štědrých 22 – 54 000 Hz, jmenovitou impedanci mezi 4 a 8 ohm, citlivost pak na docela vysokých 92 dB / 2,83 V / m.

Ozvučnice z MDF profilů mají rozměry 105,5 x 21 x 34,5 cm (v x š x h) a to bez nožiček. Signature 707 váží už poměrně podstatných 23,4 kg.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Recenze, Test, Hi-Res Audio, Magnat, Hi-Fi systémy na Heureka.cz