HonzaV
3. května 2022 • 23:47

Skvělý článek, za sebe bych se mohl podepsat skoro pod všechny jeho výroky. Já sám jsem velký milovník hifi, ale chce to i trochu sebereflexe. Znám lidi, kteří se rozhodli si vše upravit svépomocí a nedopadlo to zrovna dobře. Já si většinou nechám poradit od známého, který vše nakupuje na tomhle e-shopu: https://www.2din.cz/... .

ka-spel
17. ledna 2022 • 15:21
Carlos boss
15. prosince 2020 • 21:34

Dobrý den, můžete my prosím poradit s výběrem Blu-ray přhrávače a TV jestli zvolit PIONEER UDP-LX500-B nebo Panasonic DP-UB9000EGK a k tomu Sony Bravia OLED KD-65AG9 a nebo Panasonic TX-65HZ2000E . Nemůžu to nějak rozlousknout tak Vy to třeba tady rozlousknete. Moc děkuji K.

enki
9. ledna 2008 • 8:14

Jednak autorovi za to že se nebojí říkat věci jak jsou, jednak přispěvatelům v diskusi, že jsem nemusel číst průpovídky o tom jaký je autor trotl a že jeho stříbrný dráty teda jako hrajou o dost líp než normální měď, etc.

ka-spel
10. ledna 2008 • 0:16

Pokud jde o kabely, tak už víc jak 10 let používám k plné spokojenosti tzv. míchačkové kabely, což je dle Sýkorova návrhu zapojení spletený nějaký telekomunikační kabel se stíněním. Na pohled to nevypadá nijak vábně - šedivá bužírka, ale průřez to má solidní.

IrenaKosová
27. října 2020 • 19:44

Ahoj. Myslíte si, že se vyplatí tento HIFI reproduktor https://yeselektro.cz/bezdratove-reproduktory/7... ... ? Docela se mi líbí, ale potřebuju aby byl taky kvalitní. Podle čeho vybírat? Předem díky.

ka-spel
8. ledna 2008 • 9:23

Uvedené repro mám ke své spokojenosti už téměř 12 let a tehdy jsem ho měl přes kamaráda od olomouckého výrobce, kterému tyto repro navrhoval prý samotný mistr Sýkora (osazeno Vifa).Oproti těmto na obrázku http://www.adostaudio.cz/img/acustikon.jpg mají níže umístěný nátrubek basreflexu a přední čás reprobedny pokrývá nepraktický černý hrubý samet, na který se s oblibou usazuje prach.

DuckDaffy
3. ledna 2008 • 23:30

Málem jsem zamačkával slzu, když jsem četl o sérii článků o repro v Amatérském radiu nebo o TVM či panu Cimbalovi... Je zvláštní, že tento obor ssebou nenese žádný velký věhlas a jmenovaní lidé jsou známí jen dobře zasvěceným lidem.Znám mnoho HiFi mýtů a jiných magických technických výkladů, jejichž největším producentem jsou často "plátky" typu Stereo a video. Dodnes si pamatuju drsnou osobní polemiku s několika zastánci rozpoznatelnosti originálního a vypáleného CD. A bavit se o významu bambusových kondenzátorů je taky sranda. :)Ohledně předražených kabelů - je to bysnys a když někdo chce AV kabel 1 m SCART-SCART za 4000 Kč, najdou se lidi, co mu ho prodají... Viz např. Datart a Monster kabely. Pravda, jsou to kabely vskutku precizně udělané, ale jejich přínos kvalitě zvuku/obrazu je těžko akceptovatelný - za tu cenu...
Někde jsem četl magické průpovídky typu "vinuté obvodové drátky prodlužují dráhu vysokých kmitočtů a přímé středové vedou pevné basy a tak se signál do přijímače dostane ve správné fázi" - heh?!? Fyzika a elektrony tohle určitě neberou vážně a i kdyby, není to při rychlosti světla trochu jedno? :DNa netu se ještě povaluje legendární obří diskuze pod článkem o poslechovém testu MD disků.
http://www.cdr.cz/a/7361
http://www.stereomag.cz/read_clanek.php?id_cl=1422
Doporučuju přečíst, je to perla! :)

RomanL
2. ledna 2008 • 7:44

Ano, tomu říkám skutečně přínosný článek...

ShanDo
31. prosince 2007 • 20:34

co je to zle na tych RCA konektoroch? to som dako nepochopil... (a asi mi to ani nikto nevysvetli po lopate ze?)

v0cas
31. prosince 2007 • 22:22

dyt je to tam napsano jasne, nejsou symetricke :-)

ShanDo
1. ledna 2008 • 9:42

ok:) teraz este idem zistit v com je nevyhoda nesymetrickeho zapojenia

Caleb
1. ledna 2008 • 10:54

No problem je v tom, ze kazdy vodic nesymetrickeho vedeni ma vuci zdroji externiho ruseni ruznou impedanci. To znamena, ze do jednoho z nich se (napriklad indukuje) vic bordela nez do toho druheho. Pokud mate symetricke vedeni, do kazdeho vodice se (indukuje, kapacitne vaze apod) bordel o stejne velikosti a o stejne fazi. No a jelikoz HiFi audio zarizeni ma diferencialni vstupy, tato souhlasna slozka se (teoreticky) neprojevi. V praxi ma kazdy diferencialni zesilovac i urcitou citlivost na souhlasnou slozku, ale jeji potlaceni byva bezne na urovni 60 dB i vice.Potlaceni souhlasne slozky je mimochodem jeden z duvodu, proc se u Ethernetu preslo od koaxialnich kabelu (nesymetricky) ke kroucene dvojlince (symetricky)...

Jenyk
1. ledna 2008 • 10:36

Ale umožňují úplně oddělené vedení signálu i země levého a pravého kanálu, tak to snad symetrické je? Alespoň u sluchátek mám od výrobce signál i zem vedené odděleně (které pravda slučuje země až na konektoru) a právě tomu říká symetrické vedení.

Caleb
1. ledna 2008 • 11:05

Ale to neni symetricke. Mate totiz pevnou zem a jeden signal, ktery vuci ni lita.Skutecne symetricke systemy funguji tak, ze mate dva signalove vodice - kdyz v jednom jde napeti nahoru, v druhem jde dolu. Tedy kdyz na jednom vodici je +1 V, v druhem je -1 V apod. Az teprve toto cele se v audio aplikacich omotava stinenim, na kterem je vetsinou ta (pevna) zem.Takze symetricke audio vodice vzdy musi mit DVA draty + stineni.

Caleb
1. ledna 2008 • 11:07

Upresneni"Takze symetricke audio vodice vzdy musi mit DVA draty + stineni PRO KAZDY KANAL.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
Johny
1. ledna 2008 • 18:27

Stínění je dohromady, takže dva tenké drátky pro + a - , stínění a izolace. Výhodou je, že takto můžete bez ztráty kvality vést signál klidně i pár stovek metrů. Naprostá většina kabelů va studiu i při živých vystoupeních je takto konstruována a naprosto všechna dlouhá vedení.

Milan
2. ledna 2008 • 18:51

Hlavní finta u symetrického propojení je v tom, že se na výstupu původní signál rozdělí na dva, přičemž u jednoho se otočí fáze o 180° (obrátí se polarita). Pokud se během přenosu signálu nachytá na kabelech nějaké rušení, tak na obou větvých se stejnou polaritou. Na vstupu se zase u jednoho otočí fáze zpátky o 180° a oba se sečtou - rušení se vzájemně odečte a zůstane jen čistý signál, to je výhoda symetriky.

sinclair
31. prosince 2007 • 20:24

No konečně to nějaká autorita o kabelech řekla "na plnou hubu"!

Hill_z_Bastlirny
1. ledna 2008 • 14:07

Taky jsem vděčný, že takový expert a starý praktik, za jakého pana Sýkoru pokládám, tu vyložil svůj pohled alespoň na několik fragmentů celé problematiky. Kéž by se našel ještě způsob, jak dalšímu šíření a živení pověr zabránit do budoucna...

Jméno:
31. prosince 2007 • 18:28

na co kupovat drahy kabely .. staci dat normalni kabel a chvilku (aspon dva dny) do vyvevy .. z povrchu draty vyprcha kyslik a dusik.. med se tak denitrifikuje a vzniknout v ni vakuove monopoly umoznujici elektronum volny prubeh.

standax
7. prosince 2008 • 15:22

Ještě lepší je kabel za měsíčního svitu omotat kolem nahého těla půvabné panny a nechat jej tam alespoň hodinu, kterou je možno strávit libovolnou činností dle vlastní úvahy.
Z hlediska zvukových vlastností je výsledek stejný, ale je u toho větší zábava...

wawrik
31. prosince 2007 • 17:25

Rozhovor je fajn, ale ten titul... Nikde v rozhovore sa nespomina, takze citat to nie je. Alebo ano? :-) Treba trochu ctit aj zurnalisticke poucky, nie vsetky uz vysli z mody...

IvaW
31. prosince 2007 • 17:29

Domnívám se právě naopak, že ten titulek sedí.

Jiří Rokoský
31. prosince 2007 • 18:46

Dle mého titulek určitým způsobem přibližuje pana doktora. A navíc je vcelku vtipné.

IvaW
31. prosince 2007 • 16:35

Hrozně moc děkuji i za tento článek s panem Sýkorou, který s panem Dudkem patří mezi mé osobní autority.

Kuba4
31. prosince 2007 • 10:59

Držím pěsti novému hifi projektu pana Sýkory s názvem Aragorn. Více na http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1317

Jiří Rokoský
31. prosince 2007 • 9:30

Stejně jako v předchozím článku i zde se sluší poděkovat. Vynikající a příjemné čtení, které třeba alespoň pootevře oči člověku, co si koupil signálový kabel i třeba za několik desítek tisíc.

Ron
3. ledna 2008 • 7:20

Můžete rád link na předchozí článek? Děkuji

Určitě si přečtěte

Články odjinud