Marantz Model 30 a SACD 30n: prémiový zesilovač a streamer s novým designem

13. října 2020
TWEET SDÍLET
Marantz představil první dva prémiové hi-fi komponenty. Ty představují nový koncept a vizi tohoto japonského výrobce audiotechniky – integrovaný zesilovač a streamer kombinovaný s přehrávačem disků SACD. Oba přístroje přicházejí s novou vizí designu, která se postupně mají promítnout do dalších výrobků Marantz.

Marantz uvedl na náš trh dvě světové novinky pro moderní poslech hudby v nejvyšší kvalitě – integrovaný zesilovač „Model 30“ a síťový streamer kombinovaný s SACD přehrávačem „SACD 30n“. Oba produkty mají předznamenat novou éru v historii této japonské audio značky, a staví na firemní filozofii zakladatele Saula Marantze, jehož snem bylo umožnit posluchačům co možná nejvěrnější reprodukci originální nahrávky.

Nové přístroje firma vyvíjela v průběhu posledních tří let a jsou vyráběny v japonské Shirakawě. Inspirací byly ikonické přístroje modelových řad Audio Consolette, Model 30, Model 2250 a zesilovač Model 9, přičemž koncept bude postupně využíván u dalších novinek tohoto výrobce.

Zesilovač Model 30 i streamer SACD 30n patří do nejvyšší kategorie výrobků označované jako Premium Plus a představují to nejlepší, co značka nabízí, vyrábějí se ve dvou barevných provedeních – Silver-Gold a Black. 

Integrovaný zesilovač Model 30

Zesilovač Model 30 slibuje maximální čistotu signálu a výkon potřebný i pro vybuzení náročných reprosoustav. Při zatížení 8 Ohmů má výkon až 2 x 100 W a v kombinaci s reprosoustavami s nižší impedancí je schopný dodávat až 2 x 200 W. Díky speciální konstrukci spínaného zesilovače nemá být frekvenční rozsah ovlivněn impedancí použitých reprosoustav. Samotný výkonový zesilovač je připojen přímo k reproduktorovým terminálům na zadním panelu a signálová cesta je nejkratší možná.

Klepněte pro větší obrázek

Nemá chybět ani kvalitní vestavěný korekční Phono předzesilovač pro přenosky MM a MC. V případě použití přenosky MC je k dispozici třístupňové přizpůsobení její zátěžové impedance. Výsledkem kombinace modulů HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) a unipolárních tranzistorů JFET v sekci předzesilovače má být nízká hodnota vstupní impedance, což dle výrobce přispělo k celkové redukci zkreslení.

Síťový streamer s SACD přehrávačem slibuje poslech v nejvyšší kvalitě a multiroom

Přístroj SACD 30n kombinuje dva komponenty – přehrávač SADC/CD disků a síťový streamer, který podporuje jak přehrávání z domácí sítě, tak i z populárních internetových služeb. SACD 30n vychází z patentovaných řešení Marantz a využívá vlastní špičkovou mechaniku SACDM-3L. O převod digitálních dat do analogové hudební stopy pro další zpracování v zesilovači se stará firmení technologie Marantz Musical Mastering.

Klepněte pro větší obrázek

Původní data přečtená z CD disku, nebo zaslaná z externího zdroje do digitálních vstupů, jsou ve dvou stupních pomocí obvodů MMM-Stream a MMM-conversion přímo v přehrávači převedena na jednobitový datový tok a dále zpracována v doméně DSD vzorkovacím kmitočtem až 11,2 MHz. Výsledkem má být analogový výstupní signál nejvyšší kvality. Dvojité systémové hodiny zajišťují přesné převzorkování vstupního signálu z disku i digitálních vstupů v rozpětí od 44,1 kHz do 384 kHz. 

Marantz slibuje, že sluchátkový výstup má být ve stejné kvalitě, jakou poskytují špičkové samostatné sluchátkové zesilovače. K tomuto účelu je v přístroji implementován sluchátkový zesilovač s modulem využívajícím oceňovanou technologii HDAM. Nechybí možnost nastavení tří úrovní zisku dle impedance sluchátek.

Kromě fyzických médií je k dispozici poslech nahrávek z lokálních datových úložišť a hudebních streamovacích služeb. Platforma HEOS dovoluje streamovat soubory FLAC od 44,1 kHz až do 192 kHz při 24bitovém rozlišení, DSD 2,8 MHz a DSD 5,6MHz, ALAC (Apple Lossless) a MP3 ze streamovacích služeb Amazon Music HD, Tidal, Spotify a dalších. HEOS také umožňuje zapojit přístroj do multiroomu, nechybí možnost obsluhy pomocí hlasových asistentů.

Obě novinky jsou k dostání u autorizovaných prodejců produktů Marantz nejvyšší kategorie, oficiální cena je 80 000 Kč za kus.

Zdroj: TS, Marantz 

Témata článku: Hi-Fi, Hi-Res Audio, Marantz, HEOS, High-End, Multiroom

Určitě si přečtěte

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

1 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy
Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

Tenet: Nolanova komplikovaná „bondovka“ s obráceným tokem času [recenze filmu]

První blockbuster letošního roku, který si užijte intuitivně, smyslově, tak jak na vás bude působit a dopadat intenzivní obrazová a zvuková složka, a nesnažte se tolik analyzovat všechny časoprostorové paradoxy v něm

15 Marek Čech

Marek Čech
Recenze filmů
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

22 nejlepších erotických thrillerů. Poradíme, kde je najdete online

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

4 Marek Čech

Marek Čech
Filmy on-lineFilmy
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

8 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět