Marantz Model 30 a SACD 30n: prémiový zesilovač a streamer s novým designem

13. října 2020
TWEET SDÍLET
Marantz představil první dva prémiové hi-fi komponenty. Ty představují nový koncept a vizi tohoto japonského výrobce audiotechniky – integrovaný zesilovač a streamer kombinovaný s přehrávačem disků SACD. Oba přístroje přicházejí s novou vizí designu, která se postupně mají promítnout do dalších výrobků Marantz.

Marantz uvedl na náš trh dvě světové novinky pro moderní poslech hudby v nejvyšší kvalitě – integrovaný zesilovač „Model 30“ a síťový streamer kombinovaný s SACD přehrávačem „SACD 30n“. Oba produkty mají předznamenat novou éru v historii této japonské audio značky, a staví na firemní filozofii zakladatele Saula Marantze, jehož snem bylo umožnit posluchačům co možná nejvěrnější reprodukci originální nahrávky.

Nové přístroje firma vyvíjela v průběhu posledních tří let a jsou vyráběny v japonské Shirakawě. Inspirací byly ikonické přístroje modelových řad Audio Consolette, Model 30, Model 2250 a zesilovač Model 9, přičemž koncept bude postupně využíván u dalších novinek tohoto výrobce.

Zesilovač Model 30 i streamer SACD 30n patří do nejvyšší kategorie výrobků označované jako Premium Plus a představují to nejlepší, co značka nabízí, vyrábějí se ve dvou barevných provedeních – Silver-Gold a Black. 

Integrovaný zesilovač Model 30

Zesilovač Model 30 slibuje maximální čistotu signálu a výkon potřebný i pro vybuzení náročných reprosoustav. Při zatížení 8 Ohmů má výkon až 2 x 100 W a v kombinaci s reprosoustavami s nižší impedancí je schopný dodávat až 2 x 200 W. Díky speciální konstrukci spínaného zesilovače nemá být frekvenční rozsah ovlivněn impedancí použitých reprosoustav. Samotný výkonový zesilovač je připojen přímo k reproduktorovým terminálům na zadním panelu a signálová cesta je nejkratší možná.

Klepněte pro větší obrázek

Nemá chybět ani kvalitní vestavěný korekční Phono předzesilovač pro přenosky MM a MC. V případě použití přenosky MC je k dispozici třístupňové přizpůsobení její zátěžové impedance. Výsledkem kombinace modulů HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) a unipolárních tranzistorů JFET v sekci předzesilovače má být nízká hodnota vstupní impedance, což dle výrobce přispělo k celkové redukci zkreslení.

Síťový streamer s SACD přehrávačem slibuje poslech v nejvyšší kvalitě a multiroom

Přístroj SACD 30n kombinuje dva komponenty – přehrávač SADC/CD disků a síťový streamer, který podporuje jak přehrávání z domácí sítě, tak i z populárních internetových služeb. SACD 30n vychází z patentovaných řešení Marantz a využívá vlastní špičkovou mechaniku SACDM-3L. O převod digitálních dat do analogové hudební stopy pro další zpracování v zesilovači se stará firmení technologie Marantz Musical Mastering.

Klepněte pro větší obrázek

Původní data přečtená z CD disku, nebo zaslaná z externího zdroje do digitálních vstupů, jsou ve dvou stupních pomocí obvodů MMM-Stream a MMM-conversion přímo v přehrávači převedena na jednobitový datový tok a dále zpracována v doméně DSD vzorkovacím kmitočtem až 11,2 MHz. Výsledkem má být analogový výstupní signál nejvyšší kvality. Dvojité systémové hodiny zajišťují přesné převzorkování vstupního signálu z disku i digitálních vstupů v rozpětí od 44,1 kHz do 384 kHz. 

Marantz slibuje, že sluchátkový výstup má být ve stejné kvalitě, jakou poskytují špičkové samostatné sluchátkové zesilovače. K tomuto účelu je v přístroji implementován sluchátkový zesilovač s modulem využívajícím oceňovanou technologii HDAM. Nechybí možnost nastavení tří úrovní zisku dle impedance sluchátek.

Kromě fyzických médií je k dispozici poslech nahrávek z lokálních datových úložišť a hudebních streamovacích služeb. Platforma HEOS dovoluje streamovat soubory FLAC od 44,1 kHz až do 192 kHz při 24bitovém rozlišení, DSD 2,8 MHz a DSD 5,6MHz, ALAC (Apple Lossless) a MP3 ze streamovacích služeb Amazon Music HD, Tidal, Spotify a dalších. HEOS také umožňuje zapojit přístroj do multiroomu, nechybí možnost obsluhy pomocí hlasových asistentů.

Obě novinky jsou k dostání u autorizovaných prodejců produktů Marantz nejvyšší kategorie, oficiální cena je 80 000 Kč za kus.

Zdroj: TS, Marantz 

Témata článku: Hi-Fi, Hi-Res Audio, High-End, Multiroom, HEOS, Marantz


EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

I letos se všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou zrušily, ale vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Jaromír Puk
Televizory
Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo natočil téměř osm desítek celovečerních filmů. Vybrali jsme z nich ty nejlepší. Vycházeli jsme z mnoha žebříčků, hodnocení a přidali i trochu vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět