Margot Robbie a Brad Pitt ve filmu od oscarového režiséra. Babylon má nový trailer

Margot Robbie a Brad Pitt ve filmu od oscarového režiséra. Babylon má nový trailer

Režisér Damien Chazelle si udělal jméno velmi brzy, ještě před svojí třicítkou. Hudební film Whiplash se v roce 2014 stal naprostým hitem a získal pět nominací na Oscara a tři ocenění i vyhrál. V roce 2016 natočil La La Land, který také zabodoval. A nejen u kritiků, ale také především u diváků – při rozpočtu 30 milionů dolarů vydělal celosvětově 447,4 milionu dolarů. Získal 14 nominací na Oscara (čímž se vyrovnal Titaniku) nakonec obdržel šest cen, včetně ceny za nejlepší režii pro Chazella.

Následoval první nehudební film První člověk. Životopisný snímek o Neilu Armstrongovi. Ten zabodoval u kritiky, ale při rozpočtu 59 miliónů USD už tolik lidí do kin nepřitáhl. Tržby 105 miliónů USD zaostaly za očekáváním a i když byl nominován na čtyři Oscary, tak šlo spíše o technické kategorie. Ostatně toho jediného nakonec získal za vizuální efekty.

babylon_ver2_xlg.jpg

Svým dalším filmem Babylon se režisér vrací zpět k hudebnímu filmu, ve kterém divák bude sledovat vzestup a pád několika postav během přechodu Hollywoodu od němého ke zvukovému filmu na konci dvacátých let minulého století. 

Film se chlubí hvězdným obsazením v čele s dvojící Margot Robbie, Brad Pitt, ve filmu si ale zahrají také Samara Weaving, Olivia Wilde, či Tobey Maguire a Eric Roberts. Scénář si opět napsal sám Damien Chazelle, o kameru se mu opět postaral Linus Sandgren, který točil La La Land, vrací se také skladatel Justin Hurwitz, který dostal Oscara za La La Land.

V ČR bude Babylon mít premiéru 19. ledna 2023, kdy jde do kin. 

Určitě si přečtěte

Články odjinud