Marshall Emberton: hlasitý rocker, který se nebojí vody [test]

18. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Vyšší odolnost
 • Řízný zvuk
 • Krásný design

Minusy

 • Jen SBC kodek
 • Pro někoho vzhled
 • Pro někoho řízný zvuk
8/10
Hodnocení

Takhle nějak má vypadat party reproduktor: odolný a zvládne hrát pěkně nahlas. S večírkem bych to v současné době nepřeháněl, ale hudbu si můžete užít v rodinném a izolovaném kruhu, třeba rockové koledy pod stromečkem. Tu party zde ale zmiňuji z jiného důvodu, Embertonu nejvíce sedí hlasitý projev, kde ukáže naplno své schopnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Příliš mu nejde tichý přednes, protože i na minimální hlasitost je stále dost hlučný. Vypnutí a zapnutí je doprovázeno silným zvukem kytary a brnknutí do strun slyšíte i při pozastavení hudby. Takže hlasitá party, kde Emerton ozvučuje celé okolí: ano. Tichá ukolébavka pro usínající dítě: ne.

Konstrukce a ovládání

Emberton je docela těžký kvádr, váha se zastaví u hodnoty 700 g. Značnou část povrchu tvoří plast potažený gumou, silikonem, který má připomínat klasickou hudební techniku výrobce. Nemusíte mít tady strach s repráčkem někde klepnout. A netřeba se obávat ani vlhka a prachu, výrobce udává certifikovanou odolnost IPX7. Povrchová úprava je příjemná na dotyk a neklouže z rukou. Podobnou úpravu najdete i na spodní straně, takže zařízení neklouže ani na stole.

Klepněte pro větší obrázek

Přední a zadní část tvoří mřížka, která je doplněna o tkaninu. I tady je vidět a cítit snaha o odolnost: nejde o žádné tenké drátky, ale mřížka je skutečně masivní, pevná a ani při tlaku nepruží. Na přední straně je vidět krásně vyvedené logo výrobce a také sem míří dva 2“ měniče, každý o výkonu 10 W. Naopak na zadní stranu jsou orientovány dva pasivní zářiče, takže se projev lehce liší. 360° zvuk, kterým se výrobce prezentuje, je tedy nutné brát s mírnou rezervou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Reproduktor ovládáte masivním kovovým joystickem: pohybem nahoru a dolů regulujete hlasitost, do stran přeskakujete skladby a stiskem pouštíte a pozastavujete hudbu. Dlouhý stisk slouží k vypnutí / zapnutí celého zařízení. Ovládání bude chtít trochu cviku a citu, ale za sebe jej hodnotím jako velmi povedené. Párování má vlastní tlačítko s jasnou červenou LED. V červené je vyvedený také indikátor nabití akumulátorů, který má deset úrovní a designem odkazuje na kytarové zesilovače.

Klepněte pro větší obrázek

Proto zpracování těžko co namítnout, tohle zařízení patří ven a je k tomu velmi dobře vybaveno. Ale design je natolik nerušivý, že Emberton může klidně sedět i někde v obýváku.

Zvuk a výdrž

Zvukově si Marshall pro uživatele nenachystal nic záludného: je to stále ten stejný rockový křikloun, který dokáže hrát hezky odspodu a náramně klame tělem. Ten objem, který se dere z repráčku, je neuvěřitelný. Středy jsou velmi silné a vokály krásně srozumitelné, což se projevuje i na výborné srozumitelnosti mluveného slova. Podcasty jednoduše hýbou světem. Výšky jsou řízné, silné, ale jednodušší, to však celkově koresponduje s laděním celého zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

I na nízkou hlasitost je přednes stále dost silný, což může být problém právě při tichém poslechu. Výrobce navíc použil fyziologickou regulaci hlasitosti, kdy se při snižování hlasitosti méně utlumují basy a výšky, ale více se utlumují středy. Navíc je u nižších hlasitost znát slyšitelně menší prostor. U vyšších hlasitosti se prostor krásně otevře, je konkrétnější a daleko lépe funguje lokalizace nástrojů. Emberton si troufne i na velká tělesa, a i na nejvyšší hlasitosti má stále dost síly přednést je dynamicky a s prostorem. A znovu musím zopakovat, repráku nejlépe sedí hlasitý přednes reálných nástrojů: rock, jazz, metal, blues, ale klidně i vážná hudba. Byť umí hrát hezké kulaté basy, nejsou u elektronické hudby tak přesvědčivé, jak by mohly být. Emberton vám tady elektronický nářez zahraje, ale nebude to tak samozřejmé.

Klepněte pro větší obrázek

Jediným konektorem na zařízení je USB-C situované na pravém boku. V balení najdete i patřičný kabel, ale už ne síťovou nabíječku. Výrobce slibuje i rychlonabíjení, kdy můžete za 20 minut nahnat až 5 hodin poslechu. Bohužel jsem nikde nenašel informaci, jakou nabíječku je třeba použít. Marshall v pohodě vydrží hrát slibovaných 20 hodin a k této hodnotě jsem se během testování reálně přiblížil.

Verdikt

Emberton se nebojí ani hrubšího zacházení a hodí se hlavně na hlasitou zábavu. Moc neumí hrát potichu, nebude vám tiše přednášet klasiku nebo folk. Je hlučný i na minimální hlasitost a je prostě výborný. Používá Bluetooth 5.0 a použití SBC kodeku není nijak zásadně slyšet. Ovládání bude chtít trochu cviku, ale nakonec si zvyknete.

Poměr výkonu a ceny je za mě velmi dobrý, 3 990 Kč není málo peněz, ale když Emberton chytnete do ruky, budete přesně vědět, kam ty peníze šly. Pokud hledáte parťáka do nepohody, je tohle skvělá volba; musíte mít ale trochu rockera v duši a akceptovat to, jaký repráček je a jaký má přednes. Jinak to souznění nebude fungovat.

Marshall Emberton

Cena: 3 990 Kč

Zapůjčil: Marshall, www.marshallheadphones.com

Technické parametry

 • frekvenční rozsah: 60 až 20 000 Hz
 • konektivita: Bluetooth 5.0 (SBC)
 • celkový výkon: 2× 10 W (RMS)
 • výdrž: až 20 h
 • příslušenství: USB-C kabel
 • zvýšená odolnost: IPX7
 • rozměry: 160 × 68 × 76 mm
 • hmotnost: 700 g

Témata článku: Testy, Bluetooth reproduktor, Přenosné, Bluetooth, Recenze, Test, Marshall

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory