Marshall Emberton: hlasitý rocker, který se nebojí vody [test]

18. listopadu 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Vyšší odolnost
 • Řízný zvuk
 • Krásný design

Minusy

 • Jen SBC kodek
 • Pro někoho vzhled
 • Pro někoho řízný zvuk
8/10
Hodnocení

Takhle nějak má vypadat party reproduktor: odolný a zvládne hrát pěkně nahlas. S večírkem bych to v současné době nepřeháněl, ale hudbu si můžete užít v rodinném a izolovaném kruhu, třeba rockové koledy pod stromečkem. Tu party zde ale zmiňuji z jiného důvodu, Embertonu nejvíce sedí hlasitý projev, kde ukáže naplno své schopnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Příliš mu nejde tichý přednes, protože i na minimální hlasitost je stále dost hlučný. Vypnutí a zapnutí je doprovázeno silným zvukem kytary a brnknutí do strun slyšíte i při pozastavení hudby. Takže hlasitá party, kde Emerton ozvučuje celé okolí: ano. Tichá ukolébavka pro usínající dítě: ne.

Konstrukce a ovládání

Emberton je docela těžký kvádr, váha se zastaví u hodnoty 700 g. Značnou část povrchu tvoří plast potažený gumou, silikonem, který má připomínat klasickou hudební techniku výrobce. Nemusíte mít tady strach s repráčkem někde klepnout. A netřeba se obávat ani vlhka a prachu, výrobce udává certifikovanou odolnost IPX7. Povrchová úprava je příjemná na dotyk a neklouže z rukou. Podobnou úpravu najdete i na spodní straně, takže zařízení neklouže ani na stole.

Klepněte pro větší obrázek

Přední a zadní část tvoří mřížka, která je doplněna o tkaninu. I tady je vidět a cítit snaha o odolnost: nejde o žádné tenké drátky, ale mřížka je skutečně masivní, pevná a ani při tlaku nepruží. Na přední straně je vidět krásně vyvedené logo výrobce a také sem míří dva 2“ měniče, každý o výkonu 10 W. Naopak na zadní stranu jsou orientovány dva pasivní zářiče, takže se projev lehce liší. 360° zvuk, kterým se výrobce prezentuje, je tedy nutné brát s mírnou rezervou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Reproduktor ovládáte masivním kovovým joystickem: pohybem nahoru a dolů regulujete hlasitost, do stran přeskakujete skladby a stiskem pouštíte a pozastavujete hudbu. Dlouhý stisk slouží k vypnutí / zapnutí celého zařízení. Ovládání bude chtít trochu cviku a citu, ale za sebe jej hodnotím jako velmi povedené. Párování má vlastní tlačítko s jasnou červenou LED. V červené je vyvedený také indikátor nabití akumulátorů, který má deset úrovní a designem odkazuje na kytarové zesilovače.

Klepněte pro větší obrázek

Proto zpracování těžko co namítnout, tohle zařízení patří ven a je k tomu velmi dobře vybaveno. Ale design je natolik nerušivý, že Emberton může klidně sedět i někde v obýváku.

Zvuk a výdrž

Zvukově si Marshall pro uživatele nenachystal nic záludného: je to stále ten stejný rockový křikloun, který dokáže hrát hezky odspodu a náramně klame tělem. Ten objem, který se dere z repráčku, je neuvěřitelný. Středy jsou velmi silné a vokály krásně srozumitelné, což se projevuje i na výborné srozumitelnosti mluveného slova. Podcasty jednoduše hýbou světem. Výšky jsou řízné, silné, ale jednodušší, to však celkově koresponduje s laděním celého zařízení.

Klepněte pro větší obrázek

I na nízkou hlasitost je přednes stále dost silný, což může být problém právě při tichém poslechu. Výrobce navíc použil fyziologickou regulaci hlasitosti, kdy se při snižování hlasitosti méně utlumují basy a výšky, ale více se utlumují středy. Navíc je u nižších hlasitost znát slyšitelně menší prostor. U vyšších hlasitosti se prostor krásně otevře, je konkrétnější a daleko lépe funguje lokalizace nástrojů. Emberton si troufne i na velká tělesa, a i na nejvyšší hlasitosti má stále dost síly přednést je dynamicky a s prostorem. A znovu musím zopakovat, repráku nejlépe sedí hlasitý přednes reálných nástrojů: rock, jazz, metal, blues, ale klidně i vážná hudba. Byť umí hrát hezké kulaté basy, nejsou u elektronické hudby tak přesvědčivé, jak by mohly být. Emberton vám tady elektronický nářez zahraje, ale nebude to tak samozřejmé.

Klepněte pro větší obrázek

Jediným konektorem na zařízení je USB-C situované na pravém boku. V balení najdete i patřičný kabel, ale už ne síťovou nabíječku. Výrobce slibuje i rychlonabíjení, kdy můžete za 20 minut nahnat až 5 hodin poslechu. Bohužel jsem nikde nenašel informaci, jakou nabíječku je třeba použít. Marshall v pohodě vydrží hrát slibovaných 20 hodin a k této hodnotě jsem se během testování reálně přiblížil.

Verdikt

Emberton se nebojí ani hrubšího zacházení a hodí se hlavně na hlasitou zábavu. Moc neumí hrát potichu, nebude vám tiše přednášet klasiku nebo folk. Je hlučný i na minimální hlasitost a je prostě výborný. Používá Bluetooth 5.0 a použití SBC kodeku není nijak zásadně slyšet. Ovládání bude chtít trochu cviku, ale nakonec si zvyknete.

Poměr výkonu a ceny je za mě velmi dobrý, 3 990 Kč není málo peněz, ale když Emberton chytnete do ruky, budete přesně vědět, kam ty peníze šly. Pokud hledáte parťáka do nepohody, je tohle skvělá volba; musíte mít ale trochu rockera v duši a akceptovat to, jaký repráček je a jaký má přednes. Jinak to souznění nebude fungovat.

Marshall Emberton

Cena: 3 990 Kč

Zapůjčil: Marshall, www.marshallheadphones.com

Technické parametry

 • frekvenční rozsah: 60 až 20 000 Hz
 • konektivita: Bluetooth 5.0 (SBC)
 • celkový výkon: 2× 10 W (RMS)
 • výdrž: až 20 h
 • příslušenství: USB-C kabel
 • zvýšená odolnost: IPX7
 • rozměry: 160 × 68 × 76 mm
 • hmotnost: 700 g

Témata článku: Testy, Test, Bluetooth reproduktor, Recenze, Marshall, Bluetooth, Přenosné


Nejlepší příslušenství k počítači. Osvědčené klávesnice, myši, routery a drobnosti pod stromeček

Nejlepší příslušenství k počítači. Osvědčené klávesnice, myši, routery a drobnosti pod stromeček

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

Lukáš Václavík
Příslušenství
Autor Oriho kritizuje Microsoft za tvoření umělých bariér. Přeje si, aby skončil s exkluzivitami

Autor Oriho kritizuje Microsoft za tvoření umělých bariér. Přeje si, aby skončil s exkluzivitami

Phil Spencer se před pár dny v rozhovoru pro Axios rozpovídal o studiu Bungie a o tom, že byla možnost, aby patřilo pod Microsoft i v současnosti. Na to docela ostře zareagoval jeden z vývojářů Moon Studios.

Martin Nahodil
ExkluzivitaKomentář
Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Do garáže si naházíte celou řadu nových bouráků.

Michal Maliarov
Forza Horizon 5Závodní
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze příslušenství Razer Productivity Suite 2021. Pomalá evoluce

Recenze příslušenství Razer Productivity Suite 2021. Pomalá evoluce

Razer vyrukoval s druhou generací svého balíčku Productivity Suite a vylepšil, co se dalo.

Michal Maliarov
RazerRecenzeHardware