Marshall Major IV: nová Bluetooth sluchátka mají výdrž 80 hodin a bezdrátové dobíjení

5. října 2020
TWEET SDÍLET

Sluchátka Marshall jsou na trhu už devátým rokem. První přišla v roce 2011, druhá generace v roce 2015, sluchátka Marshall Major III Voice přišly loni. No a o rok později zde máme čtvrtou generaci – Marshall Major IV.

Novinka přichází především s opravdu dlouhou výdrže na jedno dobití baterie – rovnou 80 hodin. K tomu přidejte nově možnost bezdrátové nabíjení. Zastánci "drátů" se ale bát nemusí, dobíjení přes USB-C je stále v základě, k sluchátkům se dodává standardně kabel, nikoliv bezdrátová nabíječka. Nabíjení trvá 3 hodiny, nechybí již běžné rychlé dobití, kdy během 15 minut se dobije energie na 15 hodin poslechu. 

Klepněte pro větší obrázek

Co se připojení týče, tak je zde Bluetooth 5.0 (připojení má být stabilnější), poslech přes odnímatelný kabel s konektorem 3,5mm je ale k dispozici také. Pro ovládání slouží knoflík, stejně jako u ostatních bezdrátových sluchátek Marshall. Také zůstává zachován druhý "výstupní" konektor jack 3,5mm, abyste mohli připojit ještě jedna sluchátka a umožnit společný poslech hudby třeba kamarádovi. 

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka jsou osazena laděnými 40mm měniči, které mají dle výrobce zaručit "typický zvuk Marshall" – což má znamenat "explozivní" s bohatými basy, jemnými středy a čistými výškami. Ve skutečnosti netušíme, zda se pro sluchátka Major specificky ostřejší charakter zvuku s užším prostorem změní, ale určitě Marshall pozměnil design sluchátek, výrobce slibuje lepší ergonomii a menší přítlak, aby byl delší poslech se sluchátky příjemnější (totiž právě komfortem zrovna řada Major moc neoplývá). Pružný hlavový most a oblíbená možnost složit sluchátka opět nechybí. 

Sluchátka lze zatím předobjednat na webu Marshall, cena je 149 Euro, což odpovídá částce 4 000 Kč, prodej začne 14. října, dá se předpokládat, že v obchodech se sluchátka začnou objevovat koncem měsíce. Aktuální cena třetí generace je zhruba 2 500 Kč, je otázkou, zda si především za delší výdrž chcete připlácet.

Zdroj: Marshall

Témata článku: , , , , ,