Marshall Monitor II ANC – Řízný zvuk, rock ’n’ roll a potlačení hluku [test]

21. července 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Krásně řízný zvuk
 • Povedená konstrukce
 • Pohodlí
 • Dlouhá výdrž

Minusy

 • Pro někoho řízný zvuk
 • Jen SBC kodek
 • Povrchová úprava vnějšku mušlí
 • Ze začátku ovládání
9/10
Hodnocení

Je-li ve vás alespoň trochu rockera, který má rád řízný zvuk kytar, budete Marshall Monitor II ANC milovat. Na své si přijdou i zastánci jiných žánrů, cílení sluchátek je však jasné. Propojení designem mezi hudební zesilovači, sluchátky a přenosnými reproduktory mě vždycky bavilo. Jsou to drobnosti jako kroucené kabely, tvary tlačítek atd. Stejný původ je však nejednom vidět, ale i slyšet.

Klepněte pro větší obrázek

Jde o aktuálně nejvyšší model výrobce, který se chlubí dlouhou 30hodinovou výdrží. Název napovídá, že mají také aktivní potlačení hluku; cenovka 7 590 Kč pak ukazuje, že se chtějí měřit třeba s Jabra Elite 85h nebo Sony WH-1000XM3. Všechna zmíněná sluchátka totiž míří na dost podobnou cílovku, protože mají dost podobné klíčové vlastnosti: dlouhá výdrž, ANC a zajímavý hudební projev.

Konstrukce a zpracování – jako v bavlnce

Jedná se o velká uzavřená circumaurální sluchátka, která můžete mít na uších celý den. Náušníky jsou hezky měkké a nekolidují s brýlemi. Venkovní úprava mušlí má připomínat asi kůži, což se vizuálně daří, ale na dotyk je cítit až moc plastu. A to je jediná slabina konstrukce. Uvnitř mušlí pak najdete šedou tkaninu, která trochu překvapivě není doplněná o nápisy L a R. Ty musíte hledat až na hlavovém mostě, což se může zdát trochu nešikovné.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nicméně levou a pravou stranu poznáte za několik okamžiků úplně bezpečně: pravé sluchátko na sobě má nepřehlédnutelný mosazný joystick, který je směrovaný na ovládání palcem, takže se dá najít i pohmatem. Jinak jsou ale sluchátka velmi souměrná a nasazení naopak vám na první dobrou nepřijde vůbec nijak nepatřičné.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Držáky mušlí jsou kovové, stejně tak kloub, který je spojuje s hlavovým mostem, jenž je také kovový. Ale v místech kontaktu s hlavou je pochopitelně měkce polstrovaný. Pravděpodobně nepůjde o pravou kůži, ale nějakou umělou záležitost. Musím ale dodat, že jak vnitřní měkká strana, tak i ta vnější připomínající kůži, jsou velmi příjemné na dotyk. Polstrování netahá vlasy a není zbytečně široké, takže se pod ním tolik nepotí hlava. Líbí se mi také o něco silnější přítlak, takže sluchátka skvěle drží na hlavě. Přítlak ale není nepříjemný a perfektně koresponduje se měkkými náušníky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Netradiční uchycení mušlí znamená, že sluchátka jsou velice skladná. Můžete je na krku otočit mušlemi směrem nahoru, nebo je klidně otočit k ramenům. Mušle se dají složit i dovnitř, takže při přenášení složíte mušle jen na sebe, nebo sluchátka doslova stočíte do klubíčka.

Benefitem obrovského rozsahu polohování mušlí je pochopitelně pohodlí, protože se sluchátka snadno přizpůsobí jakémukoli tvaru hlavy. K přenášení využijete přibalený pytlík z rifloviny a v balení dále najdete USB-C kabel na nabíjení a 3,5mm jack kabel, který je kroucený. Oba konektory našly své místo na levém sluchátku ve spodní části, hned vedle barevné LED, která vám dá vědět stav nabíjení baterie atd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka samotná váží 320 g, ale přiznám se, že mi pocitově přišla daleko lehčí. Konstrukce sice není nikterak masivní, ale hojné využití kovu je prostě poznat. Sluchátka využívají konvenční dynamické 40mm měniče, ke kterým vedou kroucené kabely. Po stránce zpracovaní a konstrukce mohu sluchátkům vytknout jednou věc a tou je právě povrch vnější části mušlí, který působí až moc plastově. Jinak mám jen slova chvály.

Ovládání a aplikace – svou vlastní cestou

K ovládání slouží hlavně joystick na pravé mušli. Jeho podržením se sluchátka zapnou / vypnou, krátký stisk je pauza, pohybem nahoru a dolů regulujete hlasitost, pohybem vodorovným zase přeskakujete / přetáčíte skladby. Je to vlastně geniálně jednoduché, jen to chce trochu cviku a citu. Když máte sluchátka na uších, není úplně jasné, kam zatlačit, abyste udělali pohyb nahoru. Stačí se totiž jen lehce vychýlit (zatlačit třeba nahoru a doprava) a sluchátka nereagují. Ale jak říkám, po několika dnech používání vám to přijde naprosto samozřejmé.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Další dvě tlačítka jsou umístěná v místě, kde se držák spojuje s mušlí, tedy v zadní části, aby bylo dosažitelné palcem. Trochu netradiční umístění, ale opět se dá najít i poslepu. Na pravém sluchátku nahmatáte M-Button, který je programovatelný: buď spouští digitálního asistenta, nebo můžete cyklicky procházet tři předvolené ekvalizéry. Všechno, včetně ekvalizérů, se nastavuje v mobilní aplikaci. A na levé mušli najdete tlačítko ANC, které krátkým stiskem zapíná buď ANC nebo příposlech okolí. Dlouhým podržením se ANC vypne. Sílu ANC a sílu příposlechu si můžete opět zvolit v aplikaci.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikace je dostupná pro Android a iOS a v zásadě řeší jen nastavení tlačítek a pak takové drobnosti jako zapnutí a vypnutí doprovodných zvuků, třeba když dosáhnete maximální hlasitosti, nebo když sluchátka vypínáte. Více toho v aplikaci není a vlastně to ničemu moc nevadí. Když si totiž nastavíte účinnost ANC, sílu příposlechu a jednotlivé ekvalizéry, pak už do aplikace nepotřebujete.

Zvuk jako břitva – rockeři mají radost

Než se dostanu k samotnému projevu, musím pochválit ANC, které pracuje velmi přirozeně, byť tlumí hlavně nižší kmitočty. Na špičkovou konkurenci sice nemá, ale jde o nadprůměr. Druhá pochvala míří na kvalitu příposlechu a handsfree, mikrofony fungují na jedničku a v tomto ohledu se mohou sluchátka poměřovat třeba s Jabra Elite 85h nebo Bose NC 700. Udávaná výdrž 30 hodin je při běžném používání dosažitelná, já se však častěji pohyboval kolem 26 hodin, protože rock se neposlouchá na střední hlasitost. Zarážející je využití jen kodeku SBC, jakkoli musím uznat, že jsem to na první poslech nepoznal. Tak velmi dobře sluchátka rekonstruují původní zvuk. Typické plechové výšky a ztráta barevnosti vokálů se zde nekonají, navíc SBC kodek krásně drží spojení i v zarušených místech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Líbí se mi, jak umí být zvuk hrubý a neučesaný. Sluchátka vytahují nižší středy a dost specificky přidávají některým výškám, což má za následek nádherně řízný zvuk, kterému vyhovuje kytarová hudba, rock, metal, blues a třeba punk. Asi nejvíce mi v tomto nastavení nesedí klasika a jazz, kde mohou být výšky až agresivní, zato s přednesem velkých těles sluchátka nemají problém. Nechápejte to špatně, sluchátka zahrají všechno a naprostá většina z toho vás bude bavit. Chcete-li však 100% nasazení, musíte být spíše milovníkem kytar. Hodně věcí se dá upravit ekvalizérem, ale není to vždy ono.

Je také znát zacílení spíše na reálné nástroje než na elektroniku. Basovou kytaru sluchátka vykreslí s náležitou péčí, ale dunivé elektronické rázy nemají tu samozřejmost. Překvapivě dobře si sluchátka vedou v mluveném slovu, kde se říznost přednesu ztratí a hlas tak může naplno vyniknout. Ani po několika hodinách poslechu jsem se necítil z projevu unavený. A stejně překvapený jsem byl i u filmů, dialogy jsou perfektně srozumitelné a efekty mají patřičnou sílu.

Monitor II ANC jsou zvukově velmi dobrá sluchátka, která umí univerzálně podat téměř cokoli. Když jim ale předložíte ten „správný“ materiál, stanou se z nich vynikající sluchátka, která udělají tolik radosti, jako málokterá jiná. V tomto případě si posluchač nehledá sluchátka, ale sluchátka posluchače.

Verdikt

Velmi povedená sluchátka. Flexibilní konstrukce je dostatečně pevná na přenášení a zároveň je také pohodlná na dlouhé cestování. Marshall Monitor II ANC si vzhledem k ceně troufají na zaběhlé značky v segmentu, kde se chyby příliš neodpouští, a vedou si výborně. Ovládání chce sice trochu zvyku, ale za chvilku vám přejde do krve. Líbí se mi jednoduchá mobilní aplikace, která se nesnaží znovu vymyslet kolo, ale zároveň vám dá dostatek možností, jak si chování sluchátek přizpůsobit.

Klepněte pro větší obrázek

Pro mě ale naprostým vrcholem zvuk. Jako starý „metloš“ mám pro Marshall slabost, hlavně proto, jak umí podat staré kytarové fláky, které bývají v moderních sluchátcích zbytečně sterilní. Tady naopak vyleze ta „špína“, vystoupí všechny nedokonalé detaily, které dělají ten dokonalý celek. Sluchátka Marshall mají svůj podpis, svůj zvuk a svůj směr. Díky za to, že se jej tak srdnatě drží.

Marshall Monitor II ANC

Cena: 7 590 Kč

 • konstrukce: uzavřená circumaurální
 • konektivita: Bluetooth 5.0 (SBC)
 • mobilní aplikace: Android, iOS
 • měniče: 40 mm
 • frekvenční rozsah: 20 až 20 000 Hz
 • výdrž: až 30 h s ANC
 • příslušenství: USB-C kabel, 3,5mm jack kabel, pytlík na přenášení
 • rozměry: 210 × 145 × 75 mm
 • hmotnost: 320 g

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Recenze, Test, ANC, Marshall, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Vyrobili jsme automat, který za nás hraje dinosaura v Chromu. Pomohly dva fotorezistory

Vyrobili jsme automat, který za nás hraje dinosaura v Chromu. Pomohly dva fotorezistory

** Skrytou hru s dinosaurem zná úplně každý ** Dnes ji za nás bude hrát primitivní automat ** Kaktusy a ptáky bude hledat fotorezistorem

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuChrome
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Bude to o prsa. Facebook a Instagram pořád neví, kdy jsou zobrazené bradavky porno

Bude to o prsa. Facebook a Instagram pořád neví, kdy jsou zobrazené bradavky porno

**Meta má zjednodušit pravidla a být ke všem spravedlivá **Facebook s Instagram věnují samostatný odstavec bradavkám **Pravidla ale neřeší nebinární, transsexuální a intersexuální osoby

Petr Urban
InstagramFacebookSociální sítě
Telefon jako kapesní skener v klubech. Vědci přišli se snadnou metodou pro detekci drog v nápojích

Telefon jako kapesní skener v klubech. Vědci přišli se snadnou metodou pro detekci drog v nápojích

** Drogy nasypané do nápojů jsou stále velkým problémem ** Jejich odhalení a dokázání je časově i technicky velmi náročné ** K detekci GHB v nápoji nově poslouží jakýkoliv smartphone

Martin Chroust
StudieDrogySmartphony
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v lednu 2023 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v lednu 2023 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedené filmy zdarma a česky, nemusíte pirátit. Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí.

Jaromír Puk
Filmy zdarma
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Nejen na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Nejen na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2023: Kraluje Wednesday i britská Koruna. Na nože a Pelíšky

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2023: Kraluje Wednesday i britská Koruna. Na nože a Pelíšky

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Za WhatsApp se bude platit! Za předplatné dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

** Bylo to jen otázkou času ** Už i WhatsApp nabízí prémiové předplatné ** Za poplatek dostanete funkci, která je u konkurence zadarmo

Martin Chroust
předplatnéWhatsAppMobilní aplikace