Menší Micro LED televizory Samsung se do obývacích pokojů dostanou nejdříve v roce 2024

Menší Micro LED televizory Samsung se do obývacích pokojů dostanou nejdříve v roce 2024

Samsung svoje profesionální MicroLED panely vyrábí už několik let, 148" obrazovku „The Wall“ ukázal v roce 2018 a o rok později jsme viděli první prototyp 75" MicroLED televizoru. V roce 2021 pak Samsung začal prodávat svůj nejluxusnější 110" MicroLED televizor  – stojí 4 miliony korun.

image.png

MicroLED televizory/displeje spojují klady OLEDů a LED TV. Každý obrazový bod je samostatně řízený, a tak i tyto televizory mají nabídnout nejen dokonalou černou, ale na rozdíl od OLEDů také slibují vysoký celoplošný jas, zkrátka něco, s čím mají právě OLEDy problém. 

51.JPG

Samsung už dříve uvedl, že její chystané microLED TV budou zpracovávat barvy na 20bitové úrovni. A na rozdíl od televizorů OLED, které používají organické materiál, jsou microLED anorganické, takže nedegradují a netrpí retencí obrazu a vypalováním. 

3958_4312_4028.png
 

V lednu na CESu 2022 oficiálně oznámil, že v květnu přidá do nabídky 99" a 88 verzi MicroLED televizorů. Nicméně ukazuje se, že spuštění výroby provází technologické problémy spojené se zmenšováním jednotlivých obrazových bodů, v tomto případu obrazových LED čipů. Zatím co větší modely mají LED čipy o velikosti 77 mikrometrů x 125 mikrometrů, nejmenší 88" obrazovka využívá čipy o hodně menší – 34 x 85 mikrometrů. 

image.png

Právě výrobní problémy a příliš vysoká cena dle dostupných informací stojí za dalším podsunutím uvedení, mluví se až o roku 2024/25, i když se původně předpokládalo třetí, čtvrtletí 2022. Pokud tedy nemáte zájem o zmíněný 110" Micro LED televizor za 3 999 990 Kč a chcete menší (a levnější), tak si asi nějakou dobu počkáte. 

Zdroj: WhatHIFI

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud