Mezinárodní veletrh spotřební elektroniky IFA 2021 je kvůli COVIDu zrušen

19. května 2021
TWEET SDÍLET

Po loňském silně omezeném mezinárodním veletrhu spotřebního zboží IFA v Berlíně se letos IFA 2021 už měla konat více měně v normální fyzické a živé podobě, byť s přísnými hygienickými pravidly. Po posledním vývoji situace v Asii, kde došlo rychlému šíření nových variant, padlo po konzultaci s odborníky rozhodnutí, letošní veletrh IFA zrušit. 

Klepněte pro větší obrázek

Důvodem je také pokračující nejistota ohledně rychlosti zavádění očkovacích programů po celém světě. Výše zmíněné znamená velkou nejistotu pro společnosti, které se zavázaly nebo měly zájem přijet do Berlína, stejně jako pro média a návštěvníky - ti všichni musí plánovat s dostatečným předstihem, pokud jde o rozpočty, investice a cesty - nejen na veletrh IFA, ale na všechny podobné akce po celém světě. 

Situaci také ovlivňuje fakt, že část výstavní plochy je přeměna na očkovací centrum a pohotovostní nemocniční zařízení; obojí bude nyní pravděpodobně zapotřebí déle, než se původně předpokládalo. Messe Berlin tak chce nadále podporovat boj proti COVID-19. 

Pořadatelé IFA se rozhodli svoje síly soustředit rovnou na veletrh IFA 2022, který se už snad bude konat bez jakýchkoliv omezení. 

Zdroj: TS, ifa-berlin.com

Témata článku: IFA