jozka
2. března 2009 • 22:47

O tom "jak chudak jeste do vetsi bidy prisel". Proste nemuzu si pomoci, ale tohle je na stejny princip jako ruzova knihovna od tety Kateriny - "Jak se chuda divka zamilovala do chudeho vypravciho, ze ktereho se nakonec vyklubal tovarnikuv syn."Neboli zaber na deti na smetisti ztraci nadech litosti, kdyz si clovek uvedomi, kdo tam to smetiste udelal. A k vuli tomu se nemusime divat do Indie, staci se porozhlednout v Chanove. (a ona Amerika ma take takova mista, akorat je moc neukazuje na verejnosti)

bobr
1. března 2009 • 10:44

Ze ty deti z filmu nedostaly ani dolar, ale pry je za odmenu vzali do Ameriky na Oscary. Nemam z toho dobry pocit. A ten nazev filmu mi pripada z pohledu tamnich chudaku taky dost urazlivy a pohrdavy.

kkk
6. března 2009 • 22:26

Ohledne honoraru indickych hercu je to pouze nafouknuta kachna. Kazdorocne (a zvlast na oscarove kandidaty) ji je do eteru vypusteno tolik... nesmite hned vsemu verit:) A pokud jde o nazev filmu, co je na nazvu Slumdog millionaire pohrdave?

Jura
27. února 2009 • 13:34

Je to uz 100x opakovany pribeh o chudackovi ktery vyhraje v loterii pohadkove penize. Neco takoveho uz pamatuje produkce z 1. republiky. V dobe globalni krize ale lidi se radi podivaji jak je krasne vyhrat milion dolaru.

mi0
27. února 2009 • 13:44

Fíha, tak ja som podobný film videl asi 1x v živote :) Navyše, nemám zrovna pocit, že práve tie peniaze hrali vo filme nejakú rolu (ak vôbec nejakú.. veď sa tam v podstate ani nespomenuli a celá súťaž bola vlastne len taký most medzi jednotlivými príbehmi)

Juaréz
27. února 2009 • 11:49

Také souhlasím - podle mne jde o dost sprostý podraz na diváka, očividnou snahu rýžování jak na indickém, tak na západním trhu. Vlhké očička dětiček, velká, romantická láska a závěrečný bollywoodský taneček (což považuji za obzvlášť kruté, protože jsem měl poslední půlhodinu dost silné nutkání utéct ze sálu).

Pavel Tomek
27. února 2009 • 9:28 • redaktor časopisů Mobility a MobilMania.cz

Nepopírám, že je ten film dobře natočený, ale jedná se o tak neuvěřitelný kýč, že to shazuje celý zážitek z filmu. Boyle natočil mnohem lepší věci, a mnohem lepší filmy se letos objevili v kině. Na tenhle film si za pár let nikdo nevzpomene.

Lool
27. února 2009 • 10:07

Taky nemam z filmu uplne nejlepsi dojem...

Jaromír Puk
27. února 2009 • 10:32 • šéfredaktor AVmania.cz

No rozhodně vybočuje z běžné západní filmové produkce. Je tam pár drobností, které by si v normálním americkém snímku nikdo nedovolil a filmu opravdu nechybí potřebný nadhled. Není to další akční bomba, ale film pro každého (teda skoro). Že se nebude líbit právě kvůli pohádkovosti a kýčovosti, ke které nakonec sklouzne je jasné, dovedete si ale představit, že by to končilo prohrou všech peněz a smrtí děvčete rukou gangstera? To by pak byl film o něčem jiném, a měl by daleko blíže k realitě, na tu ale do kina chodit nechceme, ne?Jinak také si myslím, že se to s Oskary přehnalo. Zas tak dobrý to není...

nocom
27. února 2009 • 16:26

Oskaři jsou podfcuk, korupce, mafie. Jokera na ně.

blebt
27. února 2009 • 10:37

Nejde nic jineho, nez s Vami absolutne souhlasit. Ten film je nehorazny kyc a ja byl po dokoukani skoro i zhnusen tou nafouknutou bublinou co se u nej vytvorila. To ze nakonec vyhral tolik oskaru je opravdu smutna zalezitost. Jedine co by se dalo ocenit je kamera. Scenar, rezie? Kdeze...

mi0
27. února 2009 • 13:20

No okolo "Podivný prípad Benjamina Buttona" bol väčší humbuk a bublina a pritom to bola oveľa väčšia blbosť :-D Nevidel som síce všetky nominované filmy (presnejšie, videl som len tieto dva spomínané) ale taktiež by som "dal viac oscarov" práve Slumdogu... ;-)

Určitě si přečtěte

Články odjinud