Moonfall: finální trailer na nové katastrofické sci-fi, tentokrát na Zemi padá rovnou celý Měsíc

Moonfall: finální trailer na nové katastrofické sci-fi, tentokrát na Zemi padá rovnou celý Měsíc

Německý režisér Roland Emmerich je drtivé většině fanoušků sci-fi filmů notoricky známý. Jako student natočil v roce 1984 sci-fi Princip Noemovy archy, proslavily ho ale až slavné sci-fi Univerzální vojákHvězdná bránaIndependence Day. A i když  v posledním filmu Bitva u Midway (2019) se věrně držel historických faktů, tak nyní se vrací k svému oblíbenému katastrofickému žánru.  

O čem má Moonfall oficiálně být? "Neznámá síla vychýlila Měsíc z oběžné dráhy kolem Země. Poslala jej směrem, který bude znamenat konec života, jak jej známe. Do jeho kolize se Zemí zbývají pouhé týdny a ničivé záplavy, tsunami, zemětřesení a požáry jsou jen začátek. Svět stojí na pokraji zničení.

Bývalá astronautka, nyní výkonná ředitelka NASA Jo Fowler (Halle Berry), je přesvědčená, že možná zná klíč k záchraně nás všech. Problém je, že pouze dva lidé ji věří – astronaut a konspirační teoretik."

moonfall_hlavni_1920x1080_digiposter.jpg

Astronautku si zahraje oscarová Halle Berry (X-Men, John Wick 3, Ples příšer), uvidíme i známého Patricka Wilsona (Aquaman, V zajetí démonů), či Johna Bradleyho z Hry o trůny. Překvapivě si zde zahraje i Donald Sutherland (např. Hunger Games), který má 86 let. O efektní kameru se postará Robby Baumgartner, který s Emmerichem natočil poslední film, Bitvu u Midway.

Film má premiéru 3. února.
 

Určitě si přečtěte

Články odjinud