Morbius: povedený trailer na nový film – ten nám do světa Marvelu přidá upíra [trailer]

14. ledna 2020
TWEET SDÍLET
Morbius: povedený trailer na nový film – ten nám do světa Marvelu přidá upíra [trailer]

Sony před lety koupila od Marvelu práva na Spidermana a další postavy. Spiderman byl dlouhá léta nejvýdělečnější postavou filmového plátna, ostatně trilogie Spiderman režiséra Sama Raimiho odstartovala celou filmovou éru komiksových filmů, na které se filmová studia nyní vezou. 

Ale po rebootu Spiderman už nevydělávat tolik, kolik si filmové studio představovalo, tak se dohodlo s Marvelem a postava se objevila v MCU ("Marvelův filmový svět") a nakonec se stala členem Avengers. Přetahování o zisky z filmů současných a zejména budoucích mělo za následek, že se Sony s Marvelem nedohodli a Spiderman měl MCU opustit. Nakonec k tomu nedošlo, mají se točit další dva filmy, co bude ale poté, je opět ve hvězdách. 

Sony tak zbyl Venom, který svoji sólovku dostal v roce 2018. A co tu máme dále? Marvel plánuje filmový návrat poloupíra Blada, a tak Sony napadlo uvést na plátno další postavu od Marvela. Vampíra jménem Morbius. 

Klepněte pro větší obrázek

Děj filmu bude vcelku jednoduchý. Dr. Michael Morbius má vzácnou krevní chorobu a hledá lék. Nakonec ho najde, ale není to zadarmo... Hlavní postavu si zahraje Jared Leto. Ten sice ztvárnil Jokera v Sebevražedném oddíluale jeho výkon se nesetkal s velkým úspěchem a tak je otázkou, zda se k této roli vůbec vrátí, zvláště po fenomenálním úspěchu Jokera s Joaquinem Phoenixem 

Film režíruje zručný a osvědčený režisér Daniel Espinosa (sci-fi Život, Snadný prachy, Nepřítel pod ochranou). Trailer je povedený, ale na jeho stavbě a střihu je okamžitě poznat, že za produkcí stojí Sony, nikoliv Marvel.  Zkrátka zatím žádné velké překvapení. Dá se předpokládat, že půjde o stejně průměrnou "mládeži přístupnou zábavu" jako v případě Venoma, takže nás může čekat pouze milé překvapení, pokud film Morbius nakonec dopadne alespoň nadprůměrně.

Premiéra bude v polovině léta, přesněji 30.7.2020.

Témata článku: Filmy a seriály, Novinky, Trailer, Sci-fi