MusicJet: legální hudba zadarmo je tady

3. října 2011
TWEET SDÍLET
Půl druhého milionu hudebních skladeb dostupných buď zdarma za zhlédnutí reklamy nebo za 75 Kč měsíčně. Legálně a v nejvyšší verzi i offline a v mobilu.

Na začátku roku se objevily první zprávy o připravované službě, která by měla vzniknout součinností všech velkých hudebních vydavatelství a nabídnout poslech hudby z internetu zdarma, případně její stahování za poplatek. Doposud největší český online obchod s hudbou i-legalne.cz na tuto zprávu zareagoval ukončením činnosti, a tak se čekala malá hudební revoluce v česku – konečně možnost pohodlného online nákupu, streamovaného stahování, cílená podpora umělců i prostřednictvím internetu a potlačení stahování hudby ze serverů, na které se dostala nelegální cestou. Přesné rysy ještě nebyly známy, ale teď už je jasno – byl spuštěn MusicJet.

Klepněte pro větší obrázek
Web MusicJet bude informovat o novinkách a žebříčcích.
Především zde stáhnete potřebnou aplikaci pro přehrávání hudby.

Zadarmo s reklamou, placeně i v mobilu

MusicJet je projektem, ve kterém mají své podíly významné vydavatelské společnosti jako je Universal, Sony, Popron, EMI, Supraphon a další. Ty daly k dispozici své hudební sbírky do společné databáze a ta je nyní zpřístupněna uživatelům, kteří si z ní mohou vybrat a poslechnout co chtějí. Na rozdíl od běžného online obchodu s hudbou, jako je například iTunes Store, to v MusicJet funguje trochu jinak – nekupujete si přímo jednotlivá alba, ale platíte za komfort přístupu k celé databázi hudby najednou.

Klepněte pro větší obrázek
Úvodní stránka v aplikaci MusicJet – informace o novinkách, možnost výběru podle žánrů a aktuální žebříček.

Dobrá zpráva hned pro začátek – základní přístup je zdarma. Umožňuje poslech hudby prostřednictvím aplikace instalované v počítači, přičemž můžete v databázi vybírat libovolné interprety i alba, případně si vytvářet vlastní playlisty. Tím se služba liší například od Last.fm nebo českého YouRadio, kde si uživatel volí pouze hudební téma. Nic ale není úplně zadarmo, možnost bezplatného poslechu je vykoupena přítomností reklamních banerů, sponzorských odkazů a zvukových reklam, které se mohou vyskytnout mezi písničkami. Některá hudební alba také mohou být nedostupná.

Klepněte pro větší obrázek
Co právě hraje a bude hrát...

Kdo chce mít přístup k úplně celé databázi a bez reklam, pro toho je určen „tarif“ MusicJet Start za 75 Kč měsíčně. Pro nejnáročnější je pak určena nejvyšší verze MusicJet Naplno, která je bez reklam a umožňuje službu využívat i v mobilních telefonech. Důležitá je funkce synchronizace playlistů mezi počítačem a mobilem a možnost stažení písniček z playlistů pro offline poslech bez nutnosti připojení na internet. Za MusicJet Naplno zaplatíte 149 Kč měsíčně.

Tarify MusicJet

  • MusicJet Raz, dva....zdarma, pouze v počítači, s reklamou
  • MusicJet Start 75 Kč měsíčně, v počítači i v mobilu (ověřujeme), bez reklamy
  • MusciJet Naplno 149 Kč měsíčně, v počítači i v mobilu, sycnhronizace playlistů do mobilu, možnost offline poslechu

Windows, Symbian nebo Android

Služba je dostupná zatím pro tři platformy – na počítačích je to operační systém Windows, na mobilech Android či Symbian. Čistě prostřednictvím internetového prohlížeče hudbu z databáze MusicJet bohužel poslouchat nejde a bez instalace aplikace se neobjedete. Majitelé telefonů iPhone by měli být uspokojeni do konce října.

Klepněte pro větší obrázek 
Biografie jen v angličtině a v tomto případě i dost chybějících alb intepreta,
to jsou negativní stránky JetMusic

Před samotným stažením aplikace do svého počítače budete vyzváni k zadání telefonního čísla a až po zadání ověřovacího kódu budete moci aplikaci stáhnout a nainstalovat. Budete také potřebovat přihlašovací údaje od Seznamu.

Prostředí aplikace pro Windows moc pochvaly nezaslouží. Má zcela vlastní design, který se do prostředí Windows vůbec nehodí, přehlednosti to také moc nepomohlo. Moderní vychytávku v podobě možnosti základní ovládání přímo z hlavního panelu ve Windows 7 tady nečekejte. Také samotný obsah by mohl být podán daleko přehledněji. Například rozdělení podle stylů hudby je schované v nenápadné liště uprostřed úvodní informační stránky a ovládání výběru žánrů je značně pomalé i na rychlé internetové lince.

Klepněte pro větší obrázek
 Žebříčky...

 

Chce to bedlivý průzkum a chvíli zvykání, ale vše důležité aplikace umí – vyhledávání, přehledy alb interpretů, vytváření vlastních playlistů, žebříčky nejhranějších skladeb. Co je ovšem zklamáním, to jsou výhradně anglické popisy biografie umělců (stejné jako v iTunes Store), naopak potěší seznam souvisejících umělců, který inspiruje k hledání další podobné hudby.

Co se týče mobilních aplikací, ty už jsou k dispozici v Android Marketu, respektive Ovi Store. Jsou zdarma, ale se základním bezplatným tarifem je nemá smysl instalovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Aplikace pro Android: bez placeného účtu prázdná

Za měsíční peníz všechna muzika

Dostupná hudební sbírka aktuálně obsahuje 1,5 milionů skladeb, což je sice dost a většinu běžných hudebních konzumentů to plně uspokojí, ale náročnější posluchači mnohé ze svých oblíbených interpretů nenajdou. V tom má konkurenční iTunes Store jednoznačně navrch. MusicJet ale zaujme tím, že za poplatek nabídne kompletní hudební sbírku – nemusíte si vytvářet vlastní a za každý stažený kus platit.

Pokud si u MusicJet vyberete některý z placených programů, musíte se nejprve zaregistrovat, až potom vám bude sděleno, jakými způsoby je možné zaplatit. Půjde to prostřednictvím prémiových SMS, kartou či běžným převodem z účtu. Před zaplacením doporučujeme pročíst podmínky služby.

Témata článku: Novinky, Hudba

Určitě si přečtěte

Nejmenší 48” 4K OLED televizor Sony nebude nijak ošizený a slibuje prémiovou kvalitu [CES]

Nejmenší 48” 4K OLED televizor Sony nebude nijak ošizený a slibuje prémiovou kvalitu [CES]

Velmi očekávanou novinkou pro rok 2020 jsou menší 48" (122 cm) OLED televizory, které doplní stávající 55" modely. I když v současné době zájem směřuje k úhlopříčkám 65" a větším, stále je dost lidí, kteří chtějí maximálně 50" model.

11 Jaromír Puk

Výjimeční: nový film od dvojice, stojící za celosvětovým hitem Nedotknutelní [recenze filmu]

Výjimeční: nový film od dvojice, stojící za celosvětovým hitem Nedotknutelní [recenze filmu]

Režijní dvojice Olivier Nakache a Éric Toledano s humorem vypovídá o vážném tématu a přibližuje nám přitom běžný denní provoz lidí, postižených autismem i těch, kteří o ně pečují.

2 Marek Čech

Sony: přehled nových řad OLED a LCD televizorů pro rok 2020

Sony: přehled nových řad OLED a LCD televizorů pro rok 2020

Japonská společnot Sony představila na CESu nové modelové řady svých televizorů pro rok 2020. Mezi novinkami jsou nový 8K televizor ZH8 Full Array LED, dvě řady 4K OLED televizorů A8 (55” a 65”) a A9 (48”) 4K OLED, na které navazují 4K HDR LCD řady XH95 a XH 90 s Full Array LED podsvícením.

24 Jaromír Puk

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

65 Jaromír Puk

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

45 Marek Čech