Na 8K OLED televizorech LG si s GeForce RTX 3090 zahrajete v reálném 8K rozlišení

10. září 2020
TWEET SDÍLET

Jihokorejské LG letos velmi jasně míří na hráče, kteří čekají na nové herní konzole. Jejich 4K OLEDy mají HDMI 2.1 a navíc podporují jak G-Sync, tak FreeSync. Nyní LG oznámilo, že na největších OLED televizorech LG si teď s novou řadou grafických karet NVIDIA GeForce RTX 30 zahrajete v reálném rozlišení 8K

LG Electronics je tak prvním výrobcem, který přišel s reálným využitím rozlišení 8K OLED televizorů. Podporu nových grafických karet NVIDIA řady GeForce RTX 30 integroval do procesoru s umělou inteligencí α (Alpha) 9 třetí generace. Herní nadšenci si tak užijí 8K OLED TV jako monitor s 33 miliony samosvítících bodů a excelentního kontrastu, kterým OLEDy chlubí.

Klepněte pro větší obrázek

4K OLED TV od LG byly díky splnění nejnovějších specifikací HDMI (např. VRR - variabilní obnovovací frekvencí, rychlé odezvě nebo automatickému režimu nízké latence ALLM) na vrcholu mezi herními TV. Kompatibilita s NVIDIA G-SYNC umožňovala využít grafické karty řad GeForce RTX 20 a GTX 16 pro hraní bez problikávání, trhaného obrazu a bez dalších chyb.

Dle LG Třetí generace AI procesoru α (Alpha) 9 v LG OLED televizorech a v 8K NanoCell TV podává výkony v ray-tracingu na úplně nové úrovni a posouvá tím možnosti zobrazení her. LG 8K OLED TV přehrávají obsah v rozlišení 8K s obnovovací frekvencí 60 snímků za sekundu a přenášejí data rychlostí 48 GB za sekundu, a to právě ve spolupráci s grafickou kartou NVIDIA řady GeForce RTX 30.

Podpora nových grafických karet řady GeForce RTX 30 na LG 8K OLED TV je pro nás potěšením,“ řekl Matt Wuebbling, viceprezident pro globální marketing GeForce společnosti NVIDIA. „Hráči budou nadšeni výkonem těchto televizorů při hraní nejnovějších her v rozlišení 8K s ray-tracingem a dalšími moderními funkcemi umělé inteligence grafických karet GeForce RTX 3090.“

8K OLED TV také podporují Dolby Atmos a akustické úpravy postavené na umělé inteligenci od LG, které měří akustické prostředí a podle něho upravují zvuk dle konkrétní místnosti. Bluetooth Surround navíc umožňuje současné připojení dvou Bluetooth reproduktorů a úpravu dvoukanálového zvuku na virtuální čtyřkanálový. A LG ThinQ navíc umožňuje ovládání televizoru hlasem.

Pokud chcete vědět, na kolik vás taková herní sestavy vyjde, tak vězte, že grafická karta GeForce RTX 3090 s předpokládanou cenou 49 990 Kč je v podstatě tou levnou položkou. 77" 8K OLED od LG se má totiž prodávat za 20 000 USD (což je 450 000 Kč), 88" 8K OLED pak za 30 000 USD (což je zhruba 675 000 Kč).

Zdroj: Tisková zpráva, LG

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, OLED, LG, HDMI 2.1, 8K TV, Televize 8K televizory na Heureka.cz