Na Android TV nyní YouTube umí streamovat i v 8K rozlišení. S několika podmínkami

Na Android TV nyní YouTube umí streamovat i v 8K rozlišení. S několika podmínkami

Aplikace YouTube for Android TV v posledním updatu přidala možnost streamovat videa v 8K rozlišení. Aby to ale nebylo tak jednoduché, abyste mohli mít videa z Youtube v 8K, musíte splnit několik podmínek.

Logicky nejdříve musíte mít 8K televizor se systémem Android TV. Druhou podmínkou je, že podpora byla přidána pro Android TV verze 10, nebo novější. Starší systémy nejsou podporovány.

youtube8kandroid-1.jpg

Další podmínkou je, že hardware Android televizoru musí mít podporu kodeku AV1 s dekodováním 8K. Update pro 8K přidala aplikace YouTube for Android TV verze 2.12.08, která vyšla 23. listopadu, dřívější samozřejmě 8K neumí.

youtube8kTV_2_small.jpg
8K video na LG

Z výše zmíněného plyne, že na aktuální televizory s Android TV aplikaci nenainstalujete. Nejbližším modelem, který to zvládne, má být televizor TCL X915 8K TV – dle dostupných zdrojů tento televizor kodek AV1 podporuje, zatím má však jen Android TV 9.0, čeká se tedy na update. Stávající 8K televizory Samsung a LG letošních modelových řad (2020) přidaly podporu 8K rozlišení z Youtube letos v květnu.

Zdroj: flatpanelshd.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud