martas38
11. května 2023 • 12:02

Nějak mi uniká, proč tam výrobce dává hi-res převodník, když přes BT neumíme bezztrátově přenést ani CD kvalitu, natož hi-res...

Drakor
12. května 2023 • 7:14

Od 660kbit/s to tu CD kvalitu zvládne LDAC nebo AptX. Ale jasně že kabel je lepší 😉

jiri.filip
12. května 2023 • 11:08

Ano i ne.
Skladby, u kterých je přenosová rychlost vyšší než 990 kb/s (až do maxima, kterým je, pokud se nemýlím, 1.411 kb/S) to již nepřenese ani LDAC a je tedy nutné rozdíl mezi skutečnou přenosovou rychlostí a 990 kb/s "oříznout".

martas38
12. května 2023 • 15:43

Ne nezvládne. Datový tok CD je 1411kbps. Datový tok flacu 16/44,1 je cca 1000kbps. MAximální datový tok aptX HD je 576kbps u LDAC je to 990kbps. LDAC by to měl teoreticky zvládnout, jenže je extrémně náchylný na rušení od wifi a dalšího BT (ale to všechny kodeky, tedy BT obecně), takže i doma na stole je běžně maximální rychlost třetinová. Navíc je tam nutno mít ještě prostor pro vzájemnou komunikaci zařízení, kontrolní součty atd. Sony z počátku tvrdila, že LDAC zvládne lossless kvalitu CD, ale hodně rychle je to přešlo. Prostě v dnešní době při dnešním HW, povolených vysílacích výkonech a dostupných kodecích NEUMÍME přes BT přenést bezztrátově zvuk v kvalitě CD v žádné formě. Jediná možnost, jak ho bezdrátově přenést je wifi. Ale jednak by to nikdo v uchu nechtěl a za další by ti wifi TWS sluchátka vydržely hrát pár minut, protože jsou tam dost jiné odběry proudu a nároky na výpočetní výkon.
Takže někdy příště, při lepším hardware a kodecích, kdyby to bylo tak jednoduché, dávno by se přes BT lossless CD kvalita přenášela. Něco slibovalo Sony, ale je to tak jak to je, pak sliboval Apple, ale opět zůstalo jen u slibů. Naděje se vkládaly do nějakého proprietárního kodeku od HiBy, ale taky ticho po pěšině.

jiri.filip
11. května 2023 • 4:41

I když bych odhlédl od toho, že omezení datového toku na 990 kb/s při bezdrátovém přenosu v podstatě vylučuje skutečný Hi-Res poslech ve srovnání s poslechem pomocí sluchátkového kabelu, je výdrž tohoto adaptéru na 1 nabití v délce 7 hodin zoufalá, když mi DAP vydrží na 1 nabití hrát cca 20 hodin.

martas38
11. května 2023 • 12:05

DAP ti sice vydrží hrát 20 hodin, ale musíš ho mít s těmi sluchátky spojený drátem, což dnes hodně lidem vadí. Taky ho musíš sebou tahat, do tohoto adaptéru můžeš pustit zvuk z mobilu. A taky to patrně nemá na rozdíl od tvého DAPu Sony omezení hlasitosti ;-)

jiri.filip
11. května 2023 • 13:50

1) Když kdykoliv poslouchám hudbu, chci mít poslech v maximální kvalitě.
2) Když chci mít poslech v maximální kvalitě, nebudu jako zdroj používat mobilní telefon a stejně tak nebudu ani omylem poslouchat hudbu z bezdrátových sluchátek. Používat kvalitní kabelová IEM sluchátka mi nevadí ani při delším poslechu na cestách.
3) Na žádném svém SONY DAPu nemám omezení hlasitosti. Už by sis to mohl zapamatovat. :achjo: Tvůj omílaný pokus o vtip už dávno přestal být vtipem.

martas38
11. května 2023 • 14:32

Zkrátka nejsi cílová skupina, taky tahám ven kvalitní IEM s kabelem a DAP. Ale když se venku podíváš, co kdo má v uších, tak osm z deseti sluchátek jsou TWS. Největší king budeš s Airpods.
Dokonce už i René tomu propadl a pořídil nějaký takový adaptér k Noble Kublai Khan.

Určitě si přečtěte

Články odjinud