NAD CS1 jednoduše přidá síťové streamování hudby do jakéhokoli audiosystému

NAD CS1 jednoduše přidá síťové streamování hudby do jakéhokoli audiosystému

Společnost NAD Electronics představila NAD CS1 Endpoint Network Streamer, kompaktní zařízení s minimalistickým designem, které umožňuje snadno přidat možnost streamování do jakéhokoli stávajícího hudebního systému.

CS1-front.jpg

NAD CS1 přehrává zvuk až do kvality 24 bitů/192 kHz a je vybaven síťovým rozhraním a dvoupásmovou Wi-Fi. Podporuje nejoblíbenější protokoly pro streamování – Apple AirPlay 2, GoogleCast, Spotify Connect, Tidal Connect a Roon. Certifikace pro DNLA/UPnP se má zařízení dočkat v březnu 2023, kdy jde produkt na trh. Posluchači tak nemusí instalovat speciální aplikaci, aby mohli přehrávač CS1 využívat.

Samozřejmě nechybí ani Bluetooth, přes který lze připojit smartphone, tablet nebo počítač a streamovat hudbu přímo.

Co se integrace do stávajícího Hi-Fi systému týče, tak S1 nabízí analogový stereovýstup RCA pro připojení ke stereofonnímu receiveru, integrovanému zesilovači, předzesilovači, nebo k aktivním repro. Nechybí ani optický a koaxiální digitální výstup (až 24 bit/192 kHz).

CS1-Rear-1200x550-1.jpg

NAD slibuje „streamování audiofilské kvality", využívá D/A převodník PCM5141 společnosti Texas Instruments, který je podle výrobce „známý svým extrémně nízkým šumem a vynikajícím dynamickým výkonem“. Nabízí mimo jiné dekódování MQA souborů ze služby Tidal.

Vzhledu je minimalistický, jak je ostatně pro tohoto výrobce zvykem. NAD CS1 se má v Evropě začít prodávat od března 2023, oficiální cena je 399 Euro, což je zhruba 9 500 Kč.

Zdroj: NAD

Určitě si přečtěte

Články odjinud