NAD HP70: bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku [test]

30. května 2021
TWEET SDÍLET
Podobně jako jiné značky i tradičnímu NADu nesmí chybět v nabídce bezdrátová sluchátka s ANC. I když nejde o nejnovější model, tak stále za dobrou cenu nabízí dobrý výkon. Design je povedený a pohodlný, fyzické ovládání je sázkou na jistotu.

Plusy

 • Dobře fungující systém potlačení hluku
 • Komfort
 • Pohodlné mechanické ovládací prvky
 • Férový zvuk za férovou cenu
 • (pro někoho) kodeky aptX a aptX HD

Minusy

 • Konektor mikroUSB
 • Potlačení hluku má tendenci trochu šumět
 • Průměrná výdrž
8/10
Hodnocení

Kanadský NAD si získal ostruhy díky zesilovačům možná strohého vzhledu, ale zato dobrého zvuku a výhodné ceny. Jenže doba se mění a NAD – možná lehce překvapivě s ohledem právě na tu patrnou ortodoxnost a vztah ke klasickému věku hi-fi – vlastně příliš nezaostává.

Klepněte pro větší obrázek

Patří mezi pionýry multiroom a snadného streamování díky dceřiné značce Bluesound, s novými produkty typu M33 pak spojuje moderní zesilovací koncepty s výdobytky vysokého výpočetního výkonu a skvělými automatizovanými korekcemi akustiky. Není tak asi divu, že se v portfoliu NAD objevila také bezdrátová sluchátka s podporou potlačení okolního šumu.

Vzhled a konstrukce

Model HP70 (nebo také Viso HP70) představuje středně velká, moderně minimalisticky střižená a ještě cenově nijak nesmyslná bezdrátová sluchátka. Mušle mají základní obdélníkový tvar a lehké klenutí, povrch je matně černý. Týlní ocelový most, který je drží, má kovové detaily a vejčitý tvar. A také je pokrytý pěknou umělou kůží s výrazným prošíváním.

Klepněte pro větší obrázek

Mušle jsou pak dosti hluboké, mají pěnové poddajné náušníky, které hezky izolují, ale také se v nich „na oplátku“ poněkud zahřívají uši. Rozhodně ale dobře přiléhají k uchu a hlavě; střední hmotnost 320 gramů a celkově zjevně dobře provedený tvar znamenají nenáročný komfort nošení.

Polykarbonátové uzavřené mušle hostí jediný dynamický měnič, má pro sluchátka běžný průměr 4 cm. Na mušlích také najdete o něco větší počet konektorů a ovládacích prvků, než je úplně běžné. Je tu mikroUSB port pro nabíjení vestavěné baterie, je tu 3,5 mm vstupní jack pro provoz bez energie (pak se HP70 chovají jako běžná 32 ohmová sluchátka). Je tu také vícero otvorů s mikrofony – jednak kvůli hands-free, jednak ale hlavně kvůli snímání okolí.

Klepněte pro větší obrázek

Na pravé mušli jsou dvě páčky a jedno šoupátko – to má tři polohy, jednu s aktivním potlačením hluku, jednu bez něj a třetí vypnutou (tedy pro pasivní režim). Další páčkou můžete regulovat posouvání skladeb nebo regulaci hovoru, třetí páčka slouží pro regulaci hlasitosti. Mechanické prvky jsou ve finále příjemnou změnou od běžných dotykových ploch nebo malých tlačítek. Nesmíme zapomenout ještě na malé tlačítko pro spárování se zdrojem hudby.

HP70 jsou primárně určena pro bezdrátový provoz díky vestavěnému zesilovači, staví na Bluetooth platformě Qualcomm s podporou aptX HD kodeku a používají vlastní technologii RoomFeel, kterou najdete i u sluchátek sesterské značky PSB. V podstatě jde o imitaci efektu, který třeba běžným reprosoustavám přidá místnost (tedy v obecné rovině něco odrazů a zdůraznění basů).

Klepněte pro větší obrázek

O mnoho víc toho NAD o svých sluchátkách neprozrazuje – snad jen frekvenční rozsah 20 – 20 000 Hz (+/- 1,5 dB) nebo celkové harmonické zkreslení pod úrovní 0,5% (při zapnutém potlačení hluku, jinak je nižší).

Jak to hraje

Basová linka v „Twist in my Sobriety“ Tanity Tikaram („Ancient Heart“ | 2008 | Warner Music | 2564-69459-5) byla pohodově podaná, lehce výraznější, ale podaná přesně v klasickém duchu NAD – zvuk je tak lehce temnější, ale ještě ne těžký, má kultivovanou definici a nebojí se prosadit se, i když vysloveně nedominuje. Je to spíše hebký a spíše vřelejší zvuk.

Střední pásmo s hlasem Franka Sinatry v „Somethin‘ Stupid“ („My Way“ | 1997 | Reprise Records | 9362-46712-2) mohlo možná znít o něco otevřeněji a transparentněji, nicméně vokály mají alespoň dobrý pocit váhy a jakési kouzlo civilní „lidskosti“. Zvuk HP70 míří více k přirozené organičnosti a sladké hladkosti, než k analytickému vyzobávání detailů, ale v rámci své třídy jde o rozumný standard, jakkoliv jde spíše proti modernímu trendu (což nemusí být na škodu).

Výšky pak z celého pásma zajímavě „vyskočily“, vlastně na nich není ten klid a jemnost jako na spodní části frekvenčního rozsahu, ale zároveň nepůsobí nacinkaně nebo příliš dravě. Činel v „On Her Way“ Pata Methenyho („Speaking of Now“ | 2002 | Warner Bros | 9362 48025-2) byl dobře vyvážený v objemu, průbojnosti a detailnosti, vlastně měl pěknou, hezky podanou barevnost a celkově byl rozhodně dobrý – nenásilný a přesto zřetelný.

Dravé, razantní perkuse v „India with Jazz“ z „oslavného“ sampleru „STS 40 Years Anniversary“ (2020 | STS Digital | STS-6111195) zněly plným, hutným, byť ještě ne přímo těžkým způsobem. Je-li aktivní amplifikace a ANC, zvuk je utaženější, údernější a má poměrně dobrý pocit fyzického impulsu, je dravý a důsledný, když ANC vypnete, tak se o něco uvolní a v pasivním režimu dynamika jaksi „zvadne“ bez ohledu na použitý zesilovač. Celkově v rámci kategorie nabízí NAD slušně živý zvuk, byť ve svém typickém klidnějším a temnějším ladění.

„My Ship“ od Dee Dee Bridgewater („This is new“ | 2002 | Emarcy | 0602527040400) byla hladká a hebká, ne příliš zaměřená na prezentaci jednotlivých detailů a jemností, spíše soustředěná na pocit celistvosti a klidu. Celková čistota je ale důstojná, sluchátka sice mají svou zvukovou stopu, ale není nijak dramatická, nevstupuje do pocitu celkové přehlednosti. Je to řekněme „přístupné“ zvukové ladění s dobrým, jakkoliv ne špičkovým detailem. Akcent na bas trochu poutá pozornost tam, stejně jako pak o něco víc „svítí“ výraznější výšky, tak snad i proto může detail působit o něco méně nápadným dojmem.

Stereofonní scéna v „My Romance“ Billa Evanse („Turn Out the Stars“ | 2009 | Nonesuch | 7559-79831-7) se vlastně nijak neodlišovala od standardů sluchátkového poslechu. Pravolevá scéna je v podstatě bezproblémově spojitá, i když se drží „v uších“ a není nijak zvlášť velká nebo hluboká. Přesto není přehlednost špatná.

V „Heathen Child“ od Grinderman („Grinderman 2“ | 2009 | Mute | CDSTUMM299) poklidný charakter NADu zmírnil celkem výrazně syrovou kytaru a ostré pasáže, smetl tu chtěnou špínu ze skladby a lehce tak změnil její vyznění. Pořád tu byl drajv a mocný bas, pořád tu byl příjemný rytmus a tah odspodu, ale už to možná znělo celkově trochu moc temně. Díky celkovému ladění ale určitě můžete i hrubší nahrávky poslouchat bez pocitu únavy nebo otravy.

Verdikt

Sluchátka NAD HP70 jsou zajímavým a hlavně finančně ještě smysluplným řešením pro každého, kdo ocení větší bezdrátové řešení s pohodlným provedením a příjemně nekonfliktním, kultivovaným zvukem dle tradic značky NAD. Fyzické ovládací prvky jsou až nečekaně pohodlným a dobrým řešením a systém potlačení okolních zvuků funguje solidně, byť pokud zrovna nehraje hudba, tak slyšíte lehký šum a ne úplně ticho.

Celkově jsou ale HP70 víc, než jen stylovým doplňkem do portfolia firmy, jak se tomu často děje – jsou to plnohodnotná, dobře fungující, byť zvukově trochu svá sluchátka pro komfortní poslech (po zvukové i ergonomické stránce).

NAD HP70

Cena: 7 120 Kč

Technické parametry

 • Typ sluchátek Bezdrátové, circumaurální
 • Měniče dynamické, 40 mm
 • Frekvenční odezva 10 Hz - 20 000 Hz
 • Zkreslení ANC: ON (1 kHz / 1mW) 0,5%, ANC: OFF (1 kHz / 1mW) 0,25%
 • Délka odpojitelného kabelu 1,5 m - 3,5mm jack
 • Kodeky AAC, aptX, aptX HD, SBC
 • Výdrž 15 hodin
 • Nabíjení mikroUSB
 • Rozměry 175 x 205 x 72 mm
 • Hmotnost 320 g

Poznámka redakce: Autor je šéfredaktor magazínu HiFi Voice, článek byl převzat z HiFi Voice 

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, NAD, Recenze, ANC, Test, Bluesound, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace červenec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace červenec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Recenze 27" monitoru Philips. Má skvělé barvy a bude se líbit hráčům rychlých her

Recenze 27" monitoru Philips. Má skvělé barvy a bude se líbit hráčům rychlých her

Profi hráči obvykle volí 24" nebo 27" monitory s rychlou obnovovací frekvencí. Takový je i testovaný Philips z herní řady Momentum 5000.

Jiří Kuruc
PhilipsMonitoryTesty
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Tipy na 20 nejlepších sluchátek do 1500 Kč aneb dobrý zvuk za málo peněz

Tipy na 20 nejlepších sluchátek do 1500 Kč aneb dobrý zvuk za málo peněz

Ani když máte malý rozpočet, nemusíte rezignovat na kvalitu. Připravili jsme výběr sluchátek všech kategorií s nejlepším poměrem cena/výkon.

Jaromír Puk
Sluchátka
Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Recenze městského elektrokola Gogoro Eeyo 1s. Hromada stylu a rám jako ze sci-fi

Hmotnost pod 12 kg je u běžných kol považována za skvělou, u elektrokol pak patří do říše snů. Těch zajímavostí je však na Eeyo 1s ještě více, rovnou ale upozorním, že není pro každého.

Jiří Kuruc
ElektromobilitaCyklistikaTesty
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware