Nadace: finální trailer od Apple TV+ láká na sci-fi seriál dle slavné předlohy Isaaca Asimova

Nadace: finální trailer od Apple TV+ láká na sci-fi seriál dle slavné předlohy Isaaca Asimova

Asi drtivá většina fanoušků sci-fi četla slavnou knižní ságu Nadace od Isaaca Asimova (nebo alespoň první tři knihy, které napsal v padesátých letech minulého století). V seriálové podobě ji uvede Apple TV+. Premiéru má 24. záři 2021. 

Pro ty, kdo knihu nečetli, tak Apple TV+ stručně říká, že Seriál Nadace sleduje skupinu vyhnanců z rozpadající se Galaktické říše, kteří se vydají na velkolepou cestu s cílem zachránit lidstvo a vybudovat novou civilizaci.

Seriál režíruje Rupert Sanders, který má za sebou úspěšnou pohádku 
Sněhurka a lovec, druhým jeho filmem bylo nepříliš povedené sci-fi Ghost in the Shell. O asi největší oříšek, tvorbu scénáře dle slavné předlohy, se postarala poměrně zkušená dvojice Leigh Dana Jackson a Victoria Morrow.

foundation_ver3_xlg.jpg

Co se hereckého obsazení týče, Jared Harris bude asi nejznámější tváří seriálu (zahraje si Hariho Seldona), v hereckém obsazení jsou ale také Lee Pace, Slaney Power, Laura Birn, Leah Harvey, Terrence Mann, Mido Hamada, Geoffrey Cantor, Brian F. Mulvey, Cassian Bilton.

Trailer vypadá velmi dobře, otázkou ale bude, co všechno z knih ale chtějí v seriálu odvykládat, protože součástí celé ságy je celkem 18 románů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud