Egermaier
24. ledna 2022 • 20:30

Chtěl bych poradit, je rozumné vyměnit nové repra Magnat signature 703 za staré repra technics SBX 700 A ? Děkuji za názory.

PH15
31. října 2018 • 15:32

Zdravím, u Hi-Fi to bude jako s repasovanými servery https://czech-server.cz/servery_c8764596.html...

Daniel
26. září 2016 • 0:44

S dovolením zde přidám také svůj postoj a názor. Není o ničem jiném než právě jen o mém osobním názoru na zmíněnou problematiku.
Nebudu se vyjadřovat k názorům ostatních účastníků diskuze, podnětných myšlenek zde bylo řečeno dost. Jen tak přemýšlím nad současným světem, který v mnohém ovlivňuje nejen svět audio techniky, ale i víceméně ostatní obory. Dle mého názoru nelze chápat chování korporací vyrábějící HI-FI techniku ve světle nezájmu o inovace či design. Problém je potřeba chápat z hlediska ekonomiky a trhu.
Položme si otázku, proč by měl výrobce zájem v dnešní době vyrábět kvalitní komponenty z ušlechtilých materiálů, jako je například kov atp.? Proč by měl vyrábět výrobky, které se mohou dědit po generace?
Každý milovník kvalitních HI-FI komponentů s rokem výroby do devadesátých let ví, že se jedná o komponenty, které je možné opravovat a „repasovat“ a prodloužit tak jejich životnost. Naproti tomu dnešní technika zcela záměrně staví na faktu, že ono opravování je víceméně neekonomické a mnohdy ani nemožné, takže zákazník je nucen si, po nějaké době, zakoupit přístroj nový.
Už při vývoji se s tím mnohdy počítá. A není to jen svět audio techniky, ale víceméně veškerá elektronika, fotoaparáty, mobilní telefony, počítače a tak by bylo možné ve výčtu pokračovat dlouho.
A když už je vyroben výrobek, který může sloužit déle, než výrobce potřebuje, tak je nasazena politika nulové zákaznické podpory, kupříkladu v oblasti MP3 přehrávačů nedávných let. Sám jsem vlastníkem MP3, která byla vyrobena z kovu za použití kvalitních součástek. Dodnes je i po více než deseti letech velmi funkční, s kapacitou 30 Gb a baterií, která stále drží kapacitu a je možné jí vyměnit. Jen zákaznická podpora výrobce není již žádná. Podobné je to i v oblasti výpočetní techniky či mobilních telefonů.
A když už nepomůže tato obchodní strategie, nastupují vyhlášky prosazované lobbistickými skupinami napojenými na výrobce, jako je tomu v případě automobilového průmyslu, kde se zavádí různé „eko“ daně atp. nutící si kupovat stále novější auta.
Takže otázka kvality je otázkou ekonomickou. Výrobce nepotřebuje zákazníka, který učiní nákup jednorázově, hýčkajíce si svého „miláčka“, ale zákazníka „konzumenta“, který nakupuje stále znovu a opakovaně. Příkladem jsou třeba současné televize. Když už by se zákazník „spokojil“ s nějakou tou moderní TV s ohromující úhlopříčkou, nastoupí tu další „nové“ digitální vysílání a televize ač moderní, musí být vyměněna.
Samostatnou kapitolou na závěr v případě výrobků slušného designu třeba v kovu, se v útrobách nachází zcela nesmyslně plast, jako v případě plotýnkového vařiče v nerezu s kovovými regulátory, osazený vevnitř spínačem, jen několik centimetrů od plotýnky, vyrobeným proti zdravému rozumu z plastu, jako jediná plastová součástka. Takže programová „kurvítka“ jako synonymum současné konzumní doby.
Takže, dle mého osobního názoru, odpovědí na otázku kvality současné HI-FI techniky je ekonomický profit výrobců, tedy zisk za každou cenu.

kralik
11. února 2016 • 18:22

Doporučuji http://vinyly.net...
Super Hi-fi na rozumný ceny a mají i desky..

Lubosek
29. listopadu 2015 • 0:30

Z ddruhé ruky když už něco kupuji, tak je to repasovaná věc. Většinou beru notebooky tady http://www.technimax.cz/repasovane-notebooky... a docela bych si přál, aby měli kategorii na hifi :)

Jirka L.
18. listopadu 2012 • 17:21

Jen jsem chtěl dodat, že dříve se technika dělala ze součástek, které něco vydržely, takže zesilovač z roku 1990 z 95 % hraje skvěle i dnes, max. se vymění kondenzátory, narozdíl od zesilovače z bazaru vyrobeného v roce 2009, který je většinou dnes na odpis. Dnes v zájmu ekonomického růstu je vše děláno tak, aby to vydrželo max. 2 roky po dobu záruky, dříve tak prodejci neuvažovali a do přístrojů montovali kvalitní součástky. Po roce 2000 šlo celé odvětví hi fi do háje, neboť nastoupila éra domácích kin a lidi více bavily výbuchy v efektových reproduktorech za hlavou a čím dál tím více přestali řešit kvalitu zvuku. Proto se dnes vyrábí tak a ve velkém prodávají oblíbené AV Receivery do 15 000kč, na filmy je to Ok, ale na hudbu každý, opakuji každý stereo zesilovač známější značky starý 20 let za polovinu ceny zahraje lépe. A o tom to je. Dnes je však největším měřítkem zesilovače to, zda jde připojit k netu a k ipodu.

tralalacek
5. října 2012 • 8:30

starší ano ale nezapomeňte, že je dobré vědět co v těch mašinách je. 1) nekupovat zesilovače s asymetrickým napájením a zjistit si co kupujete, často právě leštěné hliník/dřevo 80ky jsou sice krásné ale zvukově a výkonově na nic a součástky jsou pak blbě sehnatelné ... některé dvojte tranzistory či hybridní IO ... například STK které rád použá/l Technics nebo některé řidící IO od Sony apod ... to koupíte zesilovač za 3 litry z aukra a jak se pokazí tak už ho neopravíte nebo oprava bude šíleně drahá. jak vypadají zmiňované hrybridy
http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Technics%... ...
http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Technics%... ...
http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Akai%20AM... ... zmiňované 80ky Sony, z venku krása uvnitř už to zas tak hifi není
http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Sony%20ST... ... a jak vypadá slušný 90kový zesilovač střední třídy z aukra?
http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Denon%20P... ...
velké trafo, velký chladič, spousta výkonových tranzistorů .... ale i přesto je to jen spotřebka.

Walcha
19. října 2012 • 10:04

Zdravím, chtel bych se podělit o jednu velmi nepříjemnou zkušenost s nákupem na Ebay. Objednal jsem si telefon z Anglie, který přišel poškozený. S prodejcem jsem se domluvil, že zašlu zboží zpět a on mi vrátí celou částku.Jenže od té doby prodejce přestal komunikovat. Otevřel jsem případ na Ebayi , jenže ten rozhodl v můj neprospěch , kvůli tomu, že online sledování zásilky České pošty v zahraničí je velmi omezené a na webovkách se prostě neobjevilo , že zásilka byla doručena. Ikdyž jsem si vyžádal písemné potvrzení z pošty tak jsem zjistil, že je mi to v podstatě na nic. Nutno dodat, že po celou dobu řešení případu prodejce vůbec nereagoval , ale stačil podobným způsobem okrást dalšího nakupujícího.
Dle mého názoru se v tomto případě "buyer´s protection" projevila jako byrokratická mašina, která nedostatkem racionálního myšlení nechala prodejce beztrestně okrást nakupující.

kert
20. září 2012 • 10:47

Základní problém tohoto článku a povídání pod ním je, že si autor/ři neuvědomují co je opravdu HiFi. Bývaly a jsou stále zavedené značky které prostě to o čem je celá diskuze nevyrábí. Moc pěkné zesilovače vyrábí třeba Mcintosh, bedny třeba Sonusfaber (i když se také zhoršili) a sluchátka třeba Grado Labs.

Martin Hrdlička (amrtin)
14. září 2012 • 6:48

Jo jo,já s obsahem článku naprosto souhlasím.Já mám doma v podstatě všechno z aukra(kromě tv,mobilu a počítačů).Nejvíc mě potěšil nákup repro Mission 702e (viz repro v článku na fotce úplně napravo) za necelé 4tis.!!!Jsou v perfektním stavu a hrají skvěle.

Vohambátor
14. září 2012 • 13:44

Já jsem na Aukru prodal Mission 701e (to samé, co 702e, jenom bez "podstavce") v perfektním stavu za 2.500 Kč a styděl jsem se za to. Hrály příšerně ...

Martin Hrdlička (amrtin)
14. září 2012 • 14:00

Tak to nechápu,ty moje fakt hrajou hezky.A není to jen můj názor,už je slyšelo víc lidí i takových co jsou zvyklí na opravdický high-end. :-O

Tomáš Vrabec
14. září 2012 • 14:25

Připojím se s tím, že mám z aukra Mission 753 Freedom vč. hrotových podstavců a zvuk je úžasný. Troufám si tvrdit, že přehrajou i mnohé třípásma. Důležitý je ale také zdroj zvuku a hlavně poslechová místnost. Parkety a plovoučky v kombinaci s holýma zdma zabijou spolehlivě každou, byť sebelepší reprosoustavu.(Živím to sestavou Marantz PM-78 + CD-63 K.I. + ST-52)

Andrejsvk
14. září 2012 • 15:36
radimecek13
14. září 2012 • 15:52

Hezké PR člověku,který za zlomek peněz nakoupí venku vintage HI-FI a tady to na Aukru střelí 3-5 dráž...koukněte se někdy na německý ebay,za kolik se tam prodávají věci,co nabízí prodejce hifiklubbrno...:-(

Milan
15. září 2012 • 14:44

Závist? Nakupovat na Ebay je větší risk než na Aukru, když ti přijde rozmlácený šrot, tak se zkus s Němcem dohadovat, nebo mu to jeť do Neměcka omlátit o hlavu, ne každý umí řeči, nemá Paypal a navíc nákup na Ebay se ti zase prodraží na poštovným. Nikdo tě nenutí z hifiklububrno nakupovat... líbí kup, nelíbí nech ležet. Nemám s Hifi klubem Brno nic společnýho, ale takový pitomý, zbytečný a závistivý řeči mě štvou.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
radimecek13
15. září 2012 • 15:59

Nemám problém s hifiklubembrno,ale nelíbí se mi propagování takového subjektu v takovém to článku,právě že 80 procent lidí prodávající vintage prodává šrot a spousta lidí si naběhne...a vůbec to není o závisti,na německým ebay jsem spoustu věcí nakoupil a na aukru by jsem si to nelajsk...tyto vintage věci by si měl koupit vždy člověk,který tomu rozumí,aby jsi je byl schopen sám opravit a o to třeba v tom článku není ani slovo....nákup 20-30let starých hifi věcí je obrovský risk...je sice hezké je oslavovat jak super hrajou,ale vždy je potřeba také počítat s tím ,že druhý den nemusí...ozval jsem se proto,že mi vadí jak tady jsou nasazeny růžové brýle,jak jsou super stroje ze 70-90 let,jak super hrají,jak super vypadají....

tom327
15. září 2012 • 17:04

PS: Radime, možná jsi nedočetl článek až do konce, viz poslední odstavec "...není a nikdy nebude disciplínou úplně pro každého. Může představovat stres ale i zábavu a radost, může způsobit ztrátu ale i značnou úsporu a poznání...". Hele, většina lidí, kteří tu nakupují odchází s jasnou instrukcí "prosímvás, kdyby se Vám cokoliv stalo, okamžitě se obraťte na mne a já Vám pomohu". jednak je pro mne takováto případná zpětná vazba docela důležitá a druhak mám za ty roky spoustu kontaktů a zkušeností, takže mohu rychle a levně pomoct a třeťak jsem rád za každej starej stroj, kterej prostě věrně a spolehlivě slouží ke spokojenosti svého majitele.. a jeho nejbližího okoli :). A věz, že kdyby se mi takto měly vracet víc než dva nebo tři lidi za rok, tak už jsem se na to dááávno vykváknul!! ...chjo, jsem se původně už nechtěl vměšovat a vnucovat, bo většina těchto anonymních českých internetových disksí beztak končí nekonstruktivně či až nedůstojně, ale nedalo mi to, protože jsem v tomtu threadu detekoval férové chlapy/příspěvky, za což bych tímto zároveň chtěl poděkovat. Radime, jeslti chceš, rád pokecám i mimo. tom (hifiklubbrno@email.cz)

rouha
18. ledna 2013 • 14:40

Dobrý den.-omlouvám se že vstupuji do diskuze.
Mám věž Sharp SG 35 vč lineárního GR. Nedávno vyhořel vstup NN a nejde kazetový podavač
-zesilovač a gramec v pořádku.-pokud to mohu posoudit.Poradte prosím co s tím.Na náhr.díly nebo vyhodit.Je to ještě orig.výrobek cca 80 tá léta.
děkuji za odpověd.
s pozdravem Rouha

tom327
15. září 2012 • 16:40

čau Radime, děkuji za Tvůj názor; to zní velmi zajímavě, prosím, pokud bys měl cokoliv doma nebo dokázal tuto vintage elektroniku pořídit 3-5x levněji s dodáním ke dveřím (bez zasílání) a to ještě tak, aby byla nachystaná pro svého nového majitele (tzn. po veškeré nutné údržbě, bez vad a nutnosti dalších servisních zásahů), určitě bych měl zájem i o dlouhodobější spolupráci (nebo alespoň zkoušku). Prosím, dej vědět, za jakých finančních podmínek by to pro Tebe bylo zajímavé. Dík, tom, hifiklubbrno@email.cz

tom327
15. září 2012 • 17:13

dobrý den, Vohambátore, reprosoustava Mission 701e patří ve své rozměrové a cenové kategorii rozhodně k tomu (nej)lepšímu. Možná si najdete časopis Stereo Video a recenzi, kde testovali Mission 702e (což je prakticky to samé) s verdiktem "100% vynikající". Jinak ale dopředu připouštím/upozorňuji, že jak pojem "vynikající" tak i "příšerný" jsou pojmy značně relatviní, jako vše ostatní co kolem nás jest. Tom, hifiklubbrno.cz

radimecek13
15. září 2012 • 17:34

Tak to jsi asi jeden z mála slušných lidí prodávající vintage....nezatracuji koupi vintage,ale měl by to vždy kupovat člověk ,který tomu rozumí .Nedávno jsem si dopisoval z jedním člověkem,který se si chtěl ode mne koupit receiver z 80 let,protože krásně svítil a vypadal nádherně,nevěděl o těchto strojích vůbec nic,když jsem mu řekl že mu tento stroj prodám bez záruky toho,že mu vydrží dalších dvacet let,tak se strašně divil....proto si myslím,že takový to článek sem nepatří....protože po přečtení spousta lidí,kteří nemají ánunk o elektronice okamžítě skočí na aukro,ebay apod. a začne se shánět po takových to přístrojích a 90% si jich naběhne,protože budou koukat,jak stroj vypadá a ne jak hraje a co všechno vlastnění tohoto přístroje obnáší...znovu zde opakuji,že proti prodejci hifiklubbrno nic nemám,ale je potřeba ukázat i druhou stranu mince...

johanx
15. září 2012 • 22:36

S těma mišnama to mohu potvrdit. Měl jsem je taky a hrály skvěle.

NOWOCAYN
11. září 2012 • 21:21

Keď HI-FI, tak SONO !.......... SONO, to je ONO !!!

Martin Hrdlička (amrtin)
14. září 2012 • 6:43

:-D:-D:-D

Kuba4
11. září 2012 • 11:45

Kdo je Tomáš Dvořáček?

Andrejsvk
11. září 2012 • 14:05

o tom bude snad buduci clanok, takze tento zatial citat nemusime :-D

Petr
11. září 2012 • 20:34
militantni pacifista
12. září 2012 • 15:10

Nejaky ten rok vystavuje hifi z druhe ruky na aukru. Narazim na jeho inzeraty kazdy den. Vice ho neznam.

omroo
11. září 2012 • 11:03

Záměrem dnešních výrobců rádoby HiFi je zkrátit životnost pouze na dobu záruky. Pak honem do obchodu koupit nový krám. Doby, kdy si člověk poradil sám s opravou jsou nenávratně pryč a také už není času nazbyt. Takže prodávat něco, co je pěkné, kvalitní a ještě vydrží spoustu let, je pro výrobce ekonomicky kontraproduktivní. Zaplaťpánbuh, že ještě stále existují audio bazary, kde si člověk může opravdu udělat velkou radost za zlomek ceny.

Petr
11. září 2012 • 11:26

A opravdu je ta poruchovost vyšší u Hi-Fi?

thr
13. září 2012 • 17:24

Ono se hlavně už "Hi-Fi" cíleného na zvuk v klasickém provedení moc nevyrábí... Zesilovače a tunery ve stereu prakticky nahradily AV receivery, ještě tak se najdou nějaké CD přehrávače.
Zbyla záplava "mikrosystémů", které někdy i docela ujdou, ale není to nic moc pro trochu náročnějšího uživatele.Když mi nedávno "chcípnul" definitivně možná 30 let starý tuner od Technicsu, tak jsem zjistil, že prostě nemám šanci nic rozumného sehnat, tak došlo na Aukro, kde jsem sehnal Sony právě ze zmíněných 90tých let a jsem spokojen. Takže v mém případě byla případné menší životnost zcela podružná, ono nebylo co koupit...

Odar
11. září 2012 • 7:57

Ten clanok mi pride skor ako problematika vintage, ako nakup z druhej ruky. Ono je dost zasadny rozdiel trufnut si kupit 20 - 25 rocnu mrtvolu (ja by som si netrufol), aby to nebola mrtvola a kupit 2 - 5 rocny komponent / bednu.

Petr
11. září 2012 • 8:17

To se všechno dát opravit. Lidi, součástky a technické manuály na to jsou... Ale já bych to taky nekoupil:-)

Anonymizovaný
19. září 2012 • 15:45

ja osobne mam doma 2 ks zostav z 80/90 rokov (Technics a Onkyo).
Ked som si pri nich pustil spickovy Phillips (cca3 roky stary) na mojich repro to bolo hooodne pocut. A to nehovoriac o tom ked som na nich pustil Chesky Records - The Ultimate Demonstration Disk tak dany novy kus obcas chrapcal (rovnake CD)Cize 20-25 rocne stroje v HiFi oblasti urcite nie su mrtvoly (samozrejme najdu sa aj strasne kusky) a novinky sice maju USB a pripojenie na iPod ale vacsinou zlu reprodukciu .
A je to casto naozaj hlavne kvoli Made in China

Petr
11. září 2012 • 7:32

Asi by bylo ještě dobré říci, že vše se dá nějak opravit. Součástky většinou někde jsou.B-]

Milan
11. září 2012 • 7:29

To byly mašiny.Jak je možný ,že před dvaceti lety to bylo lepší než dnes.To je v televizi pořád jak to jde rychle do předu ,no a tady to jde do zadu.Nejen HiFi komponety ,ale i ty věže a kompakní systémy to byla nádhera.Dneska se zmůžou na trapný retro z 30 let.Dneska už se žádná vymakaná pořádná věž nevyrábí.Přitom by to šlo skvěle zmodernizovat.Nechal bych tam kazeták s dolby C ,GRAMOFON,místo cd přehrávače cd rekordér a přidal harddisk a slot na sd karty a USB.V mobilech to je to stejný samá hnusná černá placka.Před deseti lety vypadal mobil líp než dneska.Přitom už v tý době byly dotykáče ,hlavně SE s tím odklopným flipem to bylo něco /jenom neměli barevnej display/ a měli lepší design než dnes.U toho HIFI ,tam zase byl všechno kov a né umělotina.Dobrá tak proč nevyráběj oboje s levnějšíma komponentama pro ty co maj mín Kč a ty co chtěj tak by dali za lepší komponety a design trochu víc Kč

Petr
11. září 2012 • 7:46

Se mně děsně katalogově líbil Pioneer G-clef. Pak jsem na to narazil v jednom obchodě a málem mně upadla huba. Už přesně nevím, co se mně na tom zdálo tak hrozně aušusové, ale prostě už to do obýváku designem nechci... Co se týče toho úpadku elektroniky po 90. roce, tak mě napadají dvě věci, se kterýma to může souviset: 1) Propad ekonomiky Japonska a 2) Masívní nástup počítačových technologíí a tím zrychlení vývoje. Jednoduše řečeno se na to v tu chvíli každej vykváknul, protože se musela vzchopit ekonomika a zároveň držet krok, takže kvalita šla trochu stranou. Naopak si nemyslím, že vinu na tom nese zas až tak Čína.

tom327
11. září 2012 • 13:49

možná, že si za to můžeme nejvíc my sami spotřebitelé. Analogii bych zas viděl u párků - kolik lidí z těch, kteří při výběru v samošce nakupují ty nejlevnější (=podprůměrné) párky má podprůměrné příjmy? možná většina, že? a na druhou stranu kolik lidí z těch, kteří zas maji nadprůměrné příjmy nakupuje tyto stejné výhodné párky? troufám si říct, že zase většina, bo i tito lidé radši nakoupí výhodný párek, aby náhodou napřesrok nemuseli šáhnout hlouběji do kapsy a ušetřili tak ještě víc a byli ještě zámožnější. Kolik lidí dává přednost "cenově výhodné globalizaci" před nákupem "u soukromníka"? dost možná je to opět většina, alspoň u nás v Brně to tak vypadá, podle víkendového počtu aut před nákupními centry vs. vylidněným centrem města; je nabíledni, že poctiví výrobci (s poctivými produkty) to prostě neustojí a zabalí, stejnětak jako obchodníci se svými obchůdky vymřou a my všichni ostatní tu budeme muset požívat párky, které maso neviděly, zato jsou hezky nasvícené, aby bylo vidět jak jsou kulaťoučké a hezky růžovoučké, stejně tak, jak jsou hezky futuristicky provedené, modrými LED diodami a nejrůznějšími logy oplývající plastové AV zesilovače/receivery (které zas neviděly Cuprum a Silicium:)) A možná je to tak tím, že došlo k obrovskému tržnímu/produktovému boomu, spotřebitelům za posledních pár desetiletí přibylo tolik neuvěřitelných možností, jak utrácet svoje peníze (jak za služby tak statky), že za jednotlivé kategorie výrobků (ať už hifi, foto, moto, cyklo, ...atp) už nejsou v součtu ochotni utrácet tolik, co utráceli dříve a výrobci/obchodnící reagují viz výše, že ano (marketing/prodejnost výrobku). Hele, nemyslím to úplně vážně, ale co když na tom něco bude? hezký den :) t.d., brno

Petr
11. září 2012 • 20:34

Taky určitě. Ono když se to přepočítá z 80. a 90. let reálně a ne nominálně, tak bych snad i řekl, že tam dneska chybí u ceny jedna nula:-)

Radon
19. září 2012 • 9:29

souhlas, od každého trochu máte pravdu, ale nezapomínal bych na digitalizaci, ta s tím designovým, skoro uměleckým trhem zamávala asi nejvíce. Jak skončila éra motorků, ložisek, převodů, gumiček, žárovek a nastoupila éra procesorů, bufferů, převodníků, tak se smrskl požadavek na monstrózní designový dřevo/hliníkový monolit se spoustou páček a přepínačů umístěný uprostřed obýváku na .... zesilovač a repro. Nic víc nemusí být vystaveno. Hudba na NAS serveru umístěném ve skříni v chodbě, malinký plastový multimediální player/transport schovaný ve skříni za zesilovačem, stejně tak DAC. Na očích je jen tablet na ovládání a zesilovač s reproduktory.
Neznamená to ale nutně kompromis ve zvuku, koupě některých DAC dokáže pořádně provětrat peněženku a také zesilovače, které potěší oko a váží jako náklaďák jsou na trhu pořád :-)

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
tom327
19. září 2012 • 15:04

čau Radone, taky jsem dřívě měl "digitální audio" a honil se za stále dokonalejšími a modernějšími technologiemi, sžíral jsem se pocitem, že někde existuje ještě lepší výrobek, s lepšími recenzemi/fíčurínami/parametry, hltal časopisy a diskuse a nakonec jsem z toho měl akorát chaos v hlavě a rozpočtový deficit :) nakonec jsem si z ameriky přivezl 22kg receiveru z roku 1975 (kvadrofonní Pioneer qx747), dotáhl jsem si i všechny Zeppeliny a PinkFloydy na vinylech a přepalky hodil jednou provždy do koše :) jsem zkrátka jednoho dne zjistil, že po celém dni sezení v práci u PC (kde je člověk obkopen výpočetní technikou a datovými soubory/přenosy/atp.. ), že mě teple žhnoucí žárovky a vůně vinylu vlastně příjemně harmonizují, a že takový analogový poslech se pro mne stává požitkem, stejnětak, jako shánění elpíček. Podobné s focením - i když mám na práci digitál (canon powershot A620), tak dodnes fotím i na diáky (Chinon CE-4s (P-K baj), 24/2,8, 50/1,4, 80-200/3,8), bo focení a hlavně pak promítání diáků je podobný rituál (požitek), ktkerýmu se "generování a uchovávání" digitálních *.jpg a *.raw souborů v jistém smyslu nikdy nevyrovná. Našel by se tu podobný úchyl? :) jestli ano, tak mám pro něj další tip - zkuste zapracovat na rukopisu - (písmo okrouhlé okrasné, na youtube např. pod "copperplate" nebo "flexible nib"), chce to ale krom trpělivosti a tréninku také inkoust a hlavně správný hrot a nepoůže ani nový Parker za 50tis, hrot budete nejspíš muset koupit z druhé ruky (já ho sehnal na aukru), takže jsme skončili tam, kde jsme začali; je dobře, že každý má(me) jiný vkus, bo by jinak byla nuda a nebylo se o čem v hospodě hádat :) tom, hifiklubbrno.cz

tomil2010
7. února 2019 • 17:28

Pioneer G-clef se mi líbí.

starsi
13. září 2012 • 22:15

sorry, ale tvrdit, ze sa vyvoj hi-fi zastavil v 80-90-tych rokoch a ze sa zvukovo vsetko este zhorsilo je jemne povedane blbost.

Určitě si přečtěte

Články odjinud