Nápadně jasný: Sharp představuje displej s vysokým jasem

30. října 2011

Každý, kdo se už někdy marně snažil něco uvidět na monitoru na přímém slunci, určitě ví, že také dobré počasí může přinášet problémy. Zejména intenzívně dopadající světlo může často ztěžovat život provozovatelům digitálních informačních systémů. Sharp nyní uvádí na trh nový monitor PN-V602 s tenkým rámečkem, jehož displej s jasem 1 500 kandel na metr čtvereční je schopen zobrazovat obsah se skvělými barvami i při velmi intenzívním okolním osvětlení. Plné LED podsvícení tohoto displeje zaručuje optimálně jasný obraz. Tzv. local dimming neboli lokální stmívání vybraných LED navíc zaručuje vysoký kontrast a především nízkou spotřebou energie.

Ať už je potkáte na železničních nádražích nebo na letištích, v nákupních centrech nebo na sportovních akcích, na všech těchto místech jsou monitory využívány pro zobrazování informací nebo videosekvencí. Na většině těchto míst panují vzhledem k jejich povaze nepříznivé světelné podmínky. Zejména v jasném osvětlení bývá obsah obrazovky jen velmi obtížné viditelný. "Vyvinuli jsme nové displeje PNV602 s vysokým jasem speciálně pro použití ve velmi osvětleném prostředí," říká Peter Heins, ředitel výzkumu a vývoje produktů společnosti Sharp Electronics Europe. "S mimořádně vysokým jasem 1 500 kandel na metr čtvereční a působivou barevnou hloubkou nabízí tento monitor vysoce kontrastní a dobře prosvětlený kvalitní obraz i při jasném slunečném světle. Rozlišení obrazovky 1366 x 768 pixelů zajišťuje optimální kvalitu obrazu, a to i při pohledu zblízka."

Postavte si velký displej…

Tyto displeje mají úhlopříčku 152 cm a lze je stavět kaskádovitě, takže jsou ideální pro použití ve velkých videostěnách, nebo pro e-signage zobrazovače a reklamní tabule. S rámečkem o šířce pouhých 6,5 mm mezi jednotlivými monitory nabízí výsledný displej téměř jednolitý obraz bez rušivých dělicích linek. Monitory jsou volitelně k dispozici se zrcadlovými rámy. Odraz obsahu displeje na zrcadlové rámy dělá rámečky – a tedy i přechody mezi jednotlivými monitory – téměř neviditelné.

Local dimming pro vysoký kontrast

Sharp PN-V602 využívá tzv. local dimming, tedy lokální stmívání jednotlivých LED v místě, kde je třeba dosáhnou sytější černé barvy. Tato funkce zajišťuje vynikající kontrastní poměr a extrémně vysoký jas spolu s mimořádně nízkou spotřebou energie. Lokální stmívání umožňuje podle potřeby zapínat a vypínat jednotlivé LED. Například diody v místech obrazovky zobrazující momentálně tmavý obraz se automaticky vypnou, čímž může být dosaženo úspory energie 30 až 40 procent, podle zobrazovaného obsahu. Lokální stmívání přináší obraz s velmi vysokým kontrastem, sytou černou a zářivě bílou barvou.

Výkonný v každém směru

Dlouhá životnost a vysoká spolehlivost PN-V602 i při nepřetržitém provozu znamená, že monitor poskytuje nejenom špičkovou kvalitu, ale je také velmi úsporný. Od počátečních fází výroby klade Sharp velký důraz na efektivitu: displeje jsou vyráběny v ultramoderní továrně Sharpu v japonském Sakai. Díky této továrně se japonský technologický koncern stal první společností na světě, která dokáže vyrábět mateřská skla 10. generace o rozměrech 2,88 x 3,13 metrů, a vyrábět z nich LCD displeje pro profesionální monitory.

Témata článku: Sharp, Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

6 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2020/2021

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

9 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

27 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory