Nápadně jasný: Sharp představuje displej s vysokým jasem

30. října 2011

Každý, kdo se už někdy marně snažil něco uvidět na monitoru na přímém slunci, určitě ví, že také dobré počasí může přinášet problémy. Zejména intenzívně dopadající světlo může často ztěžovat život provozovatelům digitálních informačních systémů. Sharp nyní uvádí na trh nový monitor PN-V602 s tenkým rámečkem, jehož displej s jasem 1 500 kandel na metr čtvereční je schopen zobrazovat obsah se skvělými barvami i při velmi intenzívním okolním osvětlení. Plné LED podsvícení tohoto displeje zaručuje optimálně jasný obraz. Tzv. local dimming neboli lokální stmívání vybraných LED navíc zaručuje vysoký kontrast a především nízkou spotřebou energie.

Ať už je potkáte na železničních nádražích nebo na letištích, v nákupních centrech nebo na sportovních akcích, na všech těchto místech jsou monitory využívány pro zobrazování informací nebo videosekvencí. Na většině těchto míst panují vzhledem k jejich povaze nepříznivé světelné podmínky. Zejména v jasném osvětlení bývá obsah obrazovky jen velmi obtížné viditelný. "Vyvinuli jsme nové displeje PNV602 s vysokým jasem speciálně pro použití ve velmi osvětleném prostředí," říká Peter Heins, ředitel výzkumu a vývoje produktů společnosti Sharp Electronics Europe. "S mimořádně vysokým jasem 1 500 kandel na metr čtvereční a působivou barevnou hloubkou nabízí tento monitor vysoce kontrastní a dobře prosvětlený kvalitní obraz i při jasném slunečném světle. Rozlišení obrazovky 1366 x 768 pixelů zajišťuje optimální kvalitu obrazu, a to i při pohledu zblízka."

Postavte si velký displej…

Tyto displeje mají úhlopříčku 152 cm a lze je stavět kaskádovitě, takže jsou ideální pro použití ve velkých videostěnách, nebo pro e-signage zobrazovače a reklamní tabule. S rámečkem o šířce pouhých 6,5 mm mezi jednotlivými monitory nabízí výsledný displej téměř jednolitý obraz bez rušivých dělicích linek. Monitory jsou volitelně k dispozici se zrcadlovými rámy. Odraz obsahu displeje na zrcadlové rámy dělá rámečky – a tedy i přechody mezi jednotlivými monitory – téměř neviditelné.

Local dimming pro vysoký kontrast

Sharp PN-V602 využívá tzv. local dimming, tedy lokální stmívání jednotlivých LED v místě, kde je třeba dosáhnou sytější černé barvy. Tato funkce zajišťuje vynikající kontrastní poměr a extrémně vysoký jas spolu s mimořádně nízkou spotřebou energie. Lokální stmívání umožňuje podle potřeby zapínat a vypínat jednotlivé LED. Například diody v místech obrazovky zobrazující momentálně tmavý obraz se automaticky vypnou, čímž může být dosaženo úspory energie 30 až 40 procent, podle zobrazovaného obsahu. Lokální stmívání přináší obraz s velmi vysokým kontrastem, sytou černou a zářivě bílou barvou.

Výkonný v každém směru

Dlouhá životnost a vysoká spolehlivost PN-V602 i při nepřetržitém provozu znamená, že monitor poskytuje nejenom špičkovou kvalitu, ale je také velmi úsporný. Od počátečních fází výroby klade Sharp velký důraz na efektivitu: displeje jsou vyráběny v ultramoderní továrně Sharpu v japonském Sakai. Díky této továrně se japonský technologický koncern stal první společností na světě, která dokáže vyrábět mateřská skla 10. generace o rozměrech 2,88 x 3,13 metrů, a vyrábět z nich LCD displeje pro profesionální monitory.

Témata článku: Sharp, Tiskové zprávy


25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo: Nejlepší filmy legendárního francouzského herce

Jean-Paul Belmondo natočil téměř osm desítek celovečerních filmů. Vybrali jsme z nich ty nejlepší. Vycházeli jsme z mnoha žebříčků, hodnocení a přidali i trochu vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

I letos se všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou zrušily, ale vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Jaromír Puk
Televizory
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály