Navštivte již tento týden výstavu Home Cinema Praha 2008

Čtvrtý ročník výstavy o domácí zábavě Home Cinema Praha 2008 se koná od čtvrtka 23. října do soboty 25. října v pražském hotelu Diplomat. Přichází s novým sloganem „ Získejte prestiž, dopřejte si komfort“, který charakterizuje aktuální trendy v domácí zábavě v podobě televizorů a projektorů s vysokým rozlišením Full HD v kombinaci s Blu-ray přehrávači.

Jestliže se v minulém roce formát Blu-ray Disc prezentoval jako technologická novinka, letošní ročník nabídne atraktivní spojení Blu-ray přehrávačů nebo systémů domácího kina s vysokým rozlišením obrazu s kvalitním výběrem atraktivních filmových novinek od naprosté většiny velkých hollywoodských studií.

Technologii Blu-ray Disc podporují především značky Sony, Pioneer, Sharp, Denon, Hitachi nebo nově JVC. Filmy ve vysokém rozlišení návštěvníci uvidí na LCD televizorech Sony, Sharp, Loewe, Hitachi a poprvé Pioneer. Plazmové televizory reprezentují Pioneer a Hitachi a digitální projektory Epson, JVC, Sony, Pioneer, Marantz.

Reprezentativní zastoupení na výstavě mají výrobci AV receiverů jako Onkyo, Denon, Marantz, Pioneer, Sony, Harman Kardon nebo nově Yamaha. Naprostá většiny z nich představí modely s novými kodeky pro prostorový zvuku 7.1, který využívá výhradně Blu-ray Disc. Stále se rozšiřují expozice s nabídkou reprosoustav značek jako B& W, Cabasse, Jamo, JBL, AQ, Infinity, Mordaunt-Short, Piega, Waterfall nebo Bose. Nově se představí Canton, Tannoy nebo Quadral.

Chybět nebudou ani digitální videokamery s vysokým rozlišením od JVC nebo Sony a LCD panely Eizo. Zásadní informace pro komfortní vybavení bytu lze získat o řídících systémech nebo instalacích, které zahrnují škálu produktů až po kompletní vybavení inteligentních domů. Jsou spojeny s produkty Crestron, Vivateq nebo RTI. Luxusní modely z kategorie High End zastupují na výstavě společnosti Eurostar, Media Control, Audioego, Perfect Sound, High-End Audio Studio a nově KAS Audio, které má zastoupení Nagra, Naim Audio nebo Pass Labs.

Obohacením výstavy se jistě stane i účast Alpine. Širokou škálu dalších produktů pro domácí kino doplňují luxusní stolky Erard nebo Spectral, držáky televizorů Vogel´s, B-tech nebo Omni-Mount, kabely Monster, Belkin, Bandridge, Profigold. Inakustik nebo luxusní plátna pro přední i zadní projekci.

Podstatně se rozšíří prodej Blu-ray disků od Bontonfilmu a Magic Box. Celkově se výstavy zúčastní zhruba čtyřicet vystavovatelů a 150 v převážné většině velmi prestižních značek. Díky tomu se Home Cinema Praha 2008 stává největší oborovou výstavou na téma domácí zábavy v České republice.

Výstava bude otevřena od 10 do 18 hodin. Ve čtvrtek 23. 10. je den pro odbornou veřejnost. Vstupenka na pátek nebo sobotu stojí 100 Kč. Expozice v takřka dvaceti sálech a saloncích a trojice foyere doplní doprovodný program v podobě přednášek a prezentací na téma vysoké rozlišení obrazu, řídící systémy nebo instalace komponentů.

Pavel Borowiec
ředitel Home Cinema Praha 2008
 

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud