Navštivte již tento týden výstavu Home Cinema Praha 2008

21. října 2008
TWEET SDÍLET

Čtvrtý ročník výstavy o domácí zábavě Home Cinema Praha 2008 se koná od čtvrtka 23. října do soboty 25. října v pražském hotelu Diplomat. Přichází s novým sloganem „ Získejte prestiž, dopřejte si komfort“, který charakterizuje aktuální trendy v domácí zábavě v podobě televizorů a projektorů s vysokým rozlišením Full HD v kombinaci s Blu-ray přehrávači.

Jestliže se v minulém roce formát Blu-ray Disc prezentoval jako technologická novinka, letošní ročník nabídne atraktivní spojení Blu-ray přehrávačů nebo systémů domácího kina s vysokým rozlišením obrazu s kvalitním výběrem atraktivních filmových novinek od naprosté většiny velkých hollywoodských studií.

Technologii Blu-ray Disc podporují především značky Sony, Pioneer, Sharp, Denon, Hitachi nebo nově JVC. Filmy ve vysokém rozlišení návštěvníci uvidí na LCD televizorech Sony, Sharp, Loewe, Hitachi a poprvé Pioneer. Plazmové televizory reprezentují Pioneer a Hitachi a digitální projektory Epson, JVC, Sony, Pioneer, Marantz.

Reprezentativní zastoupení na výstavě mají výrobci AV receiverů jako Onkyo, Denon, Marantz, Pioneer, Sony, Harman Kardon nebo nově Yamaha. Naprostá většiny z nich představí modely s novými kodeky pro prostorový zvuku 7.1, který využívá výhradně Blu-ray Disc. Stále se rozšiřují expozice s nabídkou reprosoustav značek jako B& W, Cabasse, Jamo, JBL, AQ, Infinity, Mordaunt-Short, Piega, Waterfall nebo Bose. Nově se představí Canton, Tannoy nebo Quadral.

Chybět nebudou ani digitální videokamery s vysokým rozlišením od JVC nebo Sony a LCD panely Eizo. Zásadní informace pro komfortní vybavení bytu lze získat o řídících systémech nebo instalacích, které zahrnují škálu produktů až po kompletní vybavení inteligentních domů. Jsou spojeny s produkty Crestron, Vivateq nebo RTI. Luxusní modely z kategorie High End zastupují na výstavě společnosti Eurostar, Media Control, Audioego, Perfect Sound, High-End Audio Studio a nově KAS Audio, které má zastoupení Nagra, Naim Audio nebo Pass Labs.

Obohacením výstavy se jistě stane i účast Alpine. Širokou škálu dalších produktů pro domácí kino doplňují luxusní stolky Erard nebo Spectral, držáky televizorů Vogel´s, B-tech nebo Omni-Mount, kabely Monster, Belkin, Bandridge, Profigold. Inakustik nebo luxusní plátna pro přední i zadní projekci.

Podstatně se rozšíří prodej Blu-ray disků od Bontonfilmu a Magic Box. Celkově se výstavy zúčastní zhruba čtyřicet vystavovatelů a 150 v převážné většině velmi prestižních značek. Díky tomu se Home Cinema Praha 2008 stává největší oborovou výstavou na téma domácí zábavy v České republice.

Výstava bude otevřena od 10 do 18 hodin. Ve čtvrtek 23. 10. je den pro odbornou veřejnost. Vstupenka na pátek nebo sobotu stojí 100 Kč. Expozice v takřka dvaceti sálech a saloncích a trojice foyere doplní doprovodný program v podobě přednášek a prezentací na téma vysoké rozlišení obrazu, řídící systémy nebo instalace komponentů.

Pavel Borowiec
ředitel Home Cinema Praha 2008
 

 

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech