Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.
Najdeme řadu důvodů, proč si pořídit bezdrátová sluchátka. Zejména při cestování uvítáte, že se kabel při poslechu hudby nikde nemotá a nepřekáží. Přidejte k tomu vestavěné mikrofony, ovládání skladeb či hlasitosti. Počítejte však s tím, že ve srovnání se sluchátky připojenými kabelem zaplatíte za stejný zvuk o něco více peněz.
Sluchátka jsou seřazena od nejlevnějších po nejdražší a samozřejmě jde o čistě redakční výběr. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Hledej ceny.cz. V samostatném článku pak najdete ještě výběr sluchátek typu True Wireless:
1More Piston Fit BT: nejlevnější
Cena: 390 Kč
Pod pět set korun nečekejte zázraky. Jestli je nejnižší cena vaším hlavním kritériem, zkuste 1More Piston Fit BT. Výrobce nabízí i kvalitnější, dvouměničová BT sluchátka ve vyšších cenových relacích, takže i u tohoto základu ví, co dělá.

Levná sluchátka jsou osazena 10mm měničem z titanového kompozitu. Tělo je hliníkové a design působí dražším dojmem, než by odpovídalo ceně. Ergonomie je dobrá, usazení pohodlné a jisté, a to i při sportu.
Pružný nákrčník je lehký, nechybí ovládací prvky ani mikrofon. Potěší magnety pro spojení na krku po vyjmutí špuntů z uší. Výrobce také udává odolnost dle IPX4, takže sluchátka snesou bez problému pot a trochu deště.
Pro připojení slouží Bluetooth 5.0 a standardní kodek SBC. Výdrž baterie máte 8 hodin, nabíjení trvá hodinu přes konektor mikroUSB.
Zvuk je dynamický, plný, slušně definovaný s univerzálním projevem bez agresivních výšek. Pokud posloucháte pop, běžnou hudbu, mluvené slovo, sledujete filmy, tak budete spokojeni. Zvukové limity jasně ukáže jazz a větší hudební tělesa. Za pár stovek ale nemůžete čekat zázraky.
Xiaomi Mi AirDots Basic: levné, ale už dobré
Cena: 599 Kč až 807 Kč

Jestli hledáte sluchátka úplně bez drátu, v nejnižší cenové relaci jsou překvapivě dobré True Wireless (TW) špunty Xiaomi Mi AirDots Basic. Tato sluchátka vydrží 4 hodiny na jedno nabití, pouzdro pak dodá energii na další dvě nabití, takže se celkem dostanete na 12 hodin. Nabíjení přes mikroUSB trvá 2 hodiny.

Překvapivě zde najdete už dotekové ovládání, dokonce nechybí podpora hlasového asistenta. Bluetooth je ve verzi 5.0, signál drží celkem stabilně. Sluchátka přes nízkou cenu dobře sedí v uchu, dají se využít i pro sportování (plní IPX4), ale vyloženě o sportovní model ale nejde.
Po zvukové stránce dostanete běžný líbivý standard s dobrými středy a výškami. Basy jsou vcelku kontrolované, pokud chcete je údernější, pomůže ekvalizér.
Tato levná bezdrátová sluchátka potěší, pokud jste nenároční, nebo hledáte levný dárek. Jestli nevíte, co od zcela bezdrátových sluchátek čekat, s Mi AirDots Basic si to vyzkoušíte a nebudete mít pocit vyhozených peněz. Koupit se dá i verze Basic S (2020), která má nový procesor a měla by mít lepší stabilitu připojení.
Niceboy Hive: levné bezdrátové pohodlí s dlouhou výdrží
Cena: 699 Kč až 1 190 Kč

Niceboy se vzhledem a konstrukcí inspiroval u dražší značkové konkurence. Do sluchátek Niceboy HIVE zkombinoval vcelku odolnou, skládací konstrukci, stylový vzhled a hezký, líbivý zvuk. Potěší i výdrž 13 hodin na jedno nabití a nízká cena. Jde o levná a oblíbená Bluetooth sluchátka, vhodná pro toho, kdo touží po dostupném bezdrátovém modelu.

Ovládací tlačítka jsou výrazná a hodí se možnost připojit kabel, když se sluchátka vybijí. Kodek je standardní SBC a zvuk odpovídá ceně, má tedy líbivý, příjemný charakter s plnými basy. Náročnějším ale bude scházet větší čistota a rychlejší basy.
Po mechanické stránce se musíte smířit s tím, že pružení a nastavení velikosti zajišťuje „kus drátu“. Ten neumí mušle vychýlit dle sklonu ucha a přítlak pro vás může být moc velký, což omezuje komfort.
Hive jsou levná Bluetooth sluchátka, kterým za nízkou cenu pár kompromisů odpustíte, ale počítejte s nimi.
Creative SoundBlaster Jam: levná, lehká, otevřená, spolehlivá
Cena: 959 Kč až 1 555 Kč

Náš oblíbený SoundBlaster Jam je klasický bluetoothový headset – sluchátka s mikrofonem. Designem ani použitými materiály neoslní, konstrukce je lehká, celoplastová, vzhled si na nic nehraje. Jam zkrátka vypadají jako levná sluchátka, tím ale zápory končí.

Jam je určen těm, kteří mají rádi otevřený, vzdušný model – tj. netlumící zvuky okolí. Sluchátka jsou překvapivě pohodlná, hezky sedí, úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Nesedí jim ale moc hlasitá, ostrá, přebasovaná, rychlá hudba, jako je rock a metal, pak může dojít ke zkreslení. V ostatních případech nabídnou velmi hezký, příjemný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech.
Z výbavy nechybí NFC, posílení basů, poslech přes USB při propojení s PC a současném dobíjení. Sluchátka i přes nízkou hmotnost 83 gramů vydrží hrát 12 hodin na jedno nabití. Vyrábí se delší dobu – Bluetooth je tedy ve verzi 4.1, ovšem propojení překvapivě dobře drží i ve velmi zarušeném prostředí.
Pokud hledáte první levná, ale velmi dobrá bezdrátová sluchátka, která vydrží, tady jste je našli.
Sony WI-C310: lehká bezdrátová sluchátka s famózní výdrží
Cena: 799 Kč až 1 399 Kč

Sluchátka Sony WI-C310 jsou velmi lehká, váží jen 19 gramů, přitom vydrží výborných 15 hodin. Po ergonomické stránce jsou velmi povedená a pohodlná. Úrovní izolace okolních ruchů patří k těm lepším a nabídnou ideální poměr, kdy potlačí okolní hluk, ale neodříznou zcela od okolního dění.

Zvukově patří sluchátka k tomu nejlepšímu, co můžete za tuto cenu mít. Zvuk je čistý, jasný s hezkými vokály. Basová složka je překvapivě čistá a přiměřená, nový model neválcuje mohutnými basy celé spektrum jako třeba řada Sony XB. Můžete tedy poslouchat jakoukoliv hudbu. Kodek je zde AAC a standardní SBC, nechybí podpora hlasových asistentů.
Velmi potěší magnetické koncovky pro spojení na krku. Zápory? Někomu může vadit kratší kabel. Typickou slabinou této konstrukce je větší náchylnost na vypadávání signálu.
Díky technologii NFC sluchátka snadno spárujete s kompatibilním zařízením. Nechybí ovládaní na kabelu sluchátek ani mikrofon, sluchátka podporují hlasové ovládání. Novinka se zkrátka povedla a nabízí výborný poměr cena/výkon. Vybrat si můžete ze čtyř barev.
Doporučit můžeme také o něco levnější, starší model Sony WI-C300 s výdrží 8 hodin a konektorem mikroUSB. Má jinak umístěné ovládací prvky a mikrofon.
Sony WH-CH510: dostupná a kvalitní značková sluchátka
Cena: 1 090 Kč až 1 399 Kč

Sluchátka Sony WH-CH510 nabídnou nadprůměrných 35 hodin poslechu na jedno nabití. Stran konstrukce se Sony moc nevytáhlo, hlavový most je z tvrdého plastu, pro někoho může mít větší přítlak. Na druhou stranu i když jsou sluchátka lehká, tak nepadají při běhu. Potěší pohodlné náušníky a kvalitní kodek AAC.

Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry.
Elektronika zní výborně, soudobý pop má tu správnou šťávu, protože vokálům, a výškám zůstalo dost prostoru. Pro sluchátka je typický zábavný projev s plnými hlubokými tóny. U filmů se znát lehký posun dialogů směrem k basům, ale výborné středy to kompenzují. Zápor? Nemají možnost připojit klasický kabel, plně to ale vynahrazují 35 hodinami na jedno nabití.
Pokud vyžadujete velmi hluboké a důrazné basy, od Sony raději zvolte řadu XB (Extra Bass), která je vyladěná na taneční žánry – například výborná sluchátka Sony MDR-XB650BT (2 339 Kč
).
Philips SHB2515: univerzální zcela bezdrátové špunty s obrovskou výdrží
Cena: 1 255 Kč až 3 399 Kč

Malé bezdrátové špunty typu True Wireless Philips SHB2515 doporučíme tomu, kdo hledá naprosto univerzální model za skvělou cenu. Design sluchátek i nabíjecího pouzdra je velmi nenápadný a minimalistický, počítejte ale s tím, že pouzdro je trochu rozměrnější. Nabízí totiž obrovskou výdrž – 100 hodin.

Sluchátka jsou velmi malá. Na vnitřní straně je dvojice kovových kontaktů pro nabíjení, na vnější pak jedno velké tlačítko s podsvíceným logem. Tělo vloženo do tenkého silikonového obalu s výraznou vzpěrou pro bezpečné usazení v uchu. Sluchátka také dobře tlumí okolní zvuky, takže i když nebudete mít špunty plně „zaražené“ do zvukovodu, odizolují vás od okolí.
Zvukové naladění miniaturních Philipsů je velmi dobré, není ani příliš neutrální a ani se nejedná o moderní dunivý projev s přemírou basů. Basů je sice více, než bychom čekali, nicméně nezahltí zbytek pásma, jsou příjemně pevné a dynamické. Původní cena atakující tři tisíce korun nyní padla na polovinu, což z Philipsů dělá opravdu skvělou koupi.
Intezze Studio: líbivý zvuk, dobrá výdrž i odolnost
Cena: 1 181 Kč až 1 790 Kč

Intezze Studio jsou kvalitní neznačková sluchátka za rozumnou cenuPotěší základní výdrží 5 hodin na jedno nabití, přičemž pouzdro přidá energii na dalších 20 hodin. To při běžném nošení do práce nebo do školy vystačí na týden provozu.

Měniče o průměru 8 mm nabídnou oblíbenou „V charakteristiku“ s dynamickým projevem, tj. mohutné basy a výraznější výšky, což se běžným posluchačům líbí. Náročnější, kteří vyžadují neutrálnější projev, nechť hledají jinde.
Bluetooth je ve verzi 5.0, kodeky jsou podporovány AAC a SBC. Konstrukce působí odolně, výrobce se chlubí standardem IPX7, což znamená, že sluchátka snesou i opláchnutí pod vodou. Hezké hliníkové pouzdro má tři diody, které informují o stavu baterie, nabíjí se přes USB-C.
Co se komfortu týče, tak pokud zvolíte správnou velikost nástavců, sluchátka dobře izolují okolní ruchy a drží. Nicméně nemají jisticí opěrku do ucha, což u sportu může někomu vadit.
Audio-Technica ATH-SR30BT: lehká konstrukce, fascinující výdrž
Cena: 2 099 Kč až 2 490 Kč

Sluchátka Audio-Technica ATH-SR30BT možná nepůsobí atraktivně, jejich design je ale ve skutečnosti velmi praktický. Styl vychází z konzervativního designu značky – uchycení mušlí, klouby i hlavový most vypadají jako u ostatních dražších sluchátek tohoto výrobce.

Tato sluchátka jednoznačně vládnou výdrží. Výrobce udává 70 hodin a skutečně se tomu dá věřit, i když je nešetříte a nehrajete na nízkou hlasitost. Obří výdrž dokáže zjemnit i některé výtky. Třeba že není možnost připojit sluchátkový kabel.
Tato sluchátka si budete kupovat hlavně rozumem. Nabídnou špičkovou výdrž, normální zvuk bez podivností, skládací konstrukci a intuitivní ovládání. Při rychlém listování seznamem modelů na e-shopu je nejspíš přehlédnete, ale když už si je koupíte, po čase jejich kouzlo nenápadnosti oceníte.
Sennheiser HD 350 BT: nabasovaný zvuk, velké mušle a kodek pro hry
Cena: 2 268 Kč až 2 649 Kč

Letošní novinka Sennheiser HD 350 BT nahradila skvělého předchůdce HD 4.40 – klady zůstaly a výtky k předchůdci byly odstraněny. Návrháři ze Sennheiseru vždy uměli udělat zábavná sluchátka a platí to i v tomto případě. Tento model navíc určitě potěší i velmi dlouhou výdrží až 30 hodin.

Čeká vás projev plný detailů, krásných vokálů a kytar. Zároveň dost basů na reprodukci elektroniky, ale sluchátka si hravě poradí s jakýmkoli stylem. Výšky jsou sice o něco jednodušší, zato však bez chyb a agrese. Je to vyloženě radost poslouchat. Velké měkké kožené náušníky překvapí svým pohodlím a skvělou izolací okolí, dost se v nich ale potí uši.
Plastová konstrukce je dobře zpracovaná a zároveň docela lehká. Můžete si vybrat mezi černou a bílou verzí. Sennheiser podporuje kodeky AAC, aptX, či aptX LL, Bluetooth je ve verzi 5.0, nabíjí se přes USB-C. Právě díky kodeku aptX LL se sluchátka dají využít i pro hraní počítačových her.
Samsung Galaxy Buds: bezdrátové pohodlí a mimořádný komfort pro každého
Cena: 2 439 Kč až 3 929 Kč

I když Samsung prodává už verzi Plus, původní Samsung Galaxy Buds stále stojí za pozornost. Cena se snížila, nový firmware přidal funkce a zdá se nám, že Samsung poladil k lepšímu i zvuk. Tato sluchátka ale nemíří na audiofily a náročné posluchače, cílová skupina jsou běžní lidé, kteří chtějí dobrý zvuk, komfort a pohodlí.

Zvukově působí sluchátka i kvůli pohodlnějšímu umístění v uchu méně basovým dojmem, což napraví to ekvalizér v aplikaci. Po stránce kodeků možná odradí chybějící podpora aptX, ale AAC tady funguje v skvěle. Pokud sluchátka propojíte s telefonem Samsung, můžete využít ještě Samsung Scalable Codec.
Samsung Galaxy Buds výborně naplňují kombinaci pohodového zvuku a pohodlného používání bez obav o vypadnutí sluchátek z ucha. Přičtěte malé, praktické pouzdro, příjemné dotekové ovládání a velmi zajímavou cenu.
Bose SoundSport Wireless: odolná kvalita pro sportovce
Cena: 3 290 Kč až 3 990 Kč

Sportovcům se budou určitě líbit bluetoothová sluchátka Bose SoundSport Wireless. Jsou navržená pro sportovní aktivity a v příslušenství najdete několik ušních vložek, které zajistí, aby sluchátka výborně držela. Silikonový materiál zajišťuje pohodlí a odolnost, výrobce udává standard IPX4.

Zvuk je zábavný, dynamický a lehce agresivnější; přesně takový, který při sportu potřebujete. Navíc nechybí digitální ekvalizér, který optimalizuje zvuk v závislosti na nastavené hlasitosti. Špunty jsou spojeny odolným kabelem s ovladačem, výdrž baterie je slušných 6 hodin, což stačí pro většinu sportovních aktivit.
Jestli chcete výborná sportovní sluchátka a nepotřebujete u nich rovnou monitor tepu, Bose SoundSport Wireless je mimořádně komfortní a povedený model. Sportovci, kteří nesnesou kabel kolem krku, mohou zvolit skvělé, zcela bezdrátové Bose SoundSport Free Wireless (4 576 Kč
).
Jabra Elite 65t: zcela bezdrátová sportovní sluchátka
Cena: 2 385 Kč až 3 499 Kč

Sportovní sluchátka Jabra Elite 65t jsou po všech stránkách vyvážený model. Nabízejí velmi dobrou izolaci okolního hluku, mají dospělý design, kvalitní a odolnou konstrukci s krytím IP55 (proti prachu a potu).

Velmi potěší dlouhá výdrž 5 hodin, to sluchátka řadí mezi modely, které se dají použít už i pro každodenní nošení, a nejen pro sport. Dobíjecí pouzdro navíc nabídne dalších 10 hodin poslechu.
Bluetooth už je ve verzi 5.0, nechybí podpora hlasových asistentů Alexa, Siri, nebo Google Assistant. Po zvukové stránce budou spokojeni ti, kdo mají rádi neutrální, vyvážený a nekonfliktní zvuk. Celkově jde o jeden z nejlepších sportovních modelů, navíc nyní se doprodává za skvělou cenu.
Pak jsou zde novější Jabra Elite 75t (3 690 Kč až 6 584 Kč
), které lze chápat jako nástupce. Oba modely se však budou ještě chvilku prodávat souběžně. Novinka jsou totiž naprosto jiná sluchátka, jde u nich o zábavný a šťavnatý projev, který se nebojí hlubších basů. Pokud máte rádi takový zvuk, jděte do této dražší varianty Elite 75t. Má také delší výdrž – 7,5 hodiny a nově po update firmware dostaly základní ANC.
Audio-Technica ATH-M50x BT: studiová Hi-Fi sluchátka v bezdrátové variantě
Cena: 3 410 Kč až 4 990 Kč

Profesionální studiová sluchátka Audio-Technica ATH-M50x patří mezi nejpopulárnější modely této japonské firmy. Mají svoji bezdrátovou verzi Audio-Technica ATH-M50x BT s obrovskou výdrží až 40 hodin poslechu na jedno nabití.

Sluchátka si zachovávají všechny zvukové vlastnosti uzavřeného modelu. O kvalitní zvuk se starají špičkové měniče o průměru 45 mm, které jsou vybavené extrémně citlivými cívkami CCAW a silnými neodymovými magnety.
Frekvenční rozsah zůstává 15 Hz až 28 000 Hz. O přenos signálu se postará Bluetooth 5.0 a kodeky aptX a AAC, přičemž nechybí možnost připojit kabel o délce 1,2 m s klasickým konektorem jack 3,5 mm. Čtyřicetihodinová výdrž je vykoupena dlouhým sedmihodinovým nabíjením.
Sennheiser Momentum In-Ear Wireless: zvukový luxus na cesty
Cena: 4 804 Kč

Vynikající bezdrátové špunty Sennheiser Momentum In-Ear Wireless nabízí německý výrobce jako bezdrátovou variantu k běžným špuntům Momentum In-Ear. Jsou to sluchátka pro náročné posluchače, kteří mají rádi velmi kvalitní zvuk. Ten má excelentní dynamiku, bohaté silné basy, expresivní a jasné středy a čisté výšky. Výsledkem je bohatý, velmi detailní zvuk s mimořádným prostorem.

Nákrčník sluchátek je opletený kůží a jsou na něm ovládací prvky. Sluchátka mají hmotnost 53 gramů, kabel je odolný a dostatečně dlouhý pro pohodlné nošení. Baterie na jedno nabití vydrží 10 hodin, nechybí ani přímý poslech přes USB z PC či notebooku.
Sluchátka Momentum nepatří ke sportovním modelům, je to designově propracovaný, kvalitní a odolný produkt pro každodenní nošení. Po zvukové stránce rozhodně nezklamou.
Jestli nemáte rádi nákrčník, existuje ještě lehčí verze Sennheiser Momentum In-Ear Wireles Free s výdrží šest hodin (4 500 Kč), zcela bezdrátová jsou pak sluchátka Sennheiser Momentum True 2 Wireles (8 000 Kč).
Sony WF-1000XM3: nejlepší zcela bezdrátová sluchátka s ANC
Cena: 4 699 Kč až 6 499 Kč

Pokud chcete zcela bezdrátová sluchátka (True Wireless), aktuálně nejlepší jsou Sony WF-1000XM3. Mají výdrž 6 hodin na jedno nabití, přičemž pouzdro poskytuje energii na další tři cykly, celkem se dostanete na 24 hodin. Pouzdro se dobíjí přes USB-C a má také integrované NFC pro jednoduché párování s mobilem.

Srdcem sluchátek je procesor QN1e, který se stará nejen o aktivní potlačení hluku. Zároveň má integrovaný 24bitový D/A převodník, signálový procesor a analogový zesilovač. Sluchátka podporují kodeky AAC a SBC.
Zvuk je excelentní, muzikální a přitom velmi příjemný a neunavující. K tomu přidejte výbornou výdrž baterie, která nyní stačí i na dlouhé cestování. Po funkční stránce jde o skvěle vybavený model, kde osobně oceňuji možnost uživatelsky upravit funkce a ovládání. Cena je vzhledem ke kvalitě překvapivě příznivá.
Apple AirPods Pro: aktivní potlačení hluku pro fanoušky Applu
Cena: 6 088 Kč až 6 990 Kč

Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba naprosto jasná. Apple AirPods Pro je True Wireless model s aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že tato sluchátka se Applu povedla.

Výdrž na jedno nabití je až 4,5 hodiny, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem 24 hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdře postačí na další hodinu poslechu. Pro ovládání slouží tlakový snímač, který kombinací stisknutí ovládá jak poslech skladeb, příjem hovorů, ale také přepínání aktivního potlačení hluku a režimu propustnosti okolních zvuků.
AirPods Pro jsou extrémně komfortní, jde zkrátka o sluchátka pro každý den. Zvuk je vyvážený, působí velmi kvalitně, aktivní potlačení hluku je účinné, má však určitý vliv dynamiku a kvalitu zvuku.
Často se porovnává se sluchátky Sony WF-1000XM3, která jsme popisovali na předchozím listu. Ta jsou zvukově lepší, po všech ostatních stránkách jsou ale sluchátka Apple Airpods Pro mimořádně povedená.
Sony WH-1000XM3: výborná sluchátka s aktivním potlačením hluku
Cena: 5 990 Kč až 9 024 Kč

Třetí generace sluchátek Sony WH-1000XM3 pokračuje v řadě nejlepších modelů s aktivním potlačením hluku. U třetí generace Sony například vyměnilo integrovaný digitální zesilovač za analogový, což ještě povýšilo už tak kvalitní reprodukci předchůdce. Ano, je zde už i XM4, ale XM3 stále stojí za to.

Výdrže je 30 hodin, sluchátka mají kodeky AAC, LDAC a aptX HD. Nabídnou skvělé a účinné potlačení okolního hluku, přesto nenavozují až nepříjemné pocity a závratě, jak se citlivějším jedincům stává u jiných modelů.
Zvuk má excelentní dynamiku, hluboké a čisté basy, jasné a vyrovnané středy a nádherné výšky. Zvukové vlastnosti jsou takové, že vám budou třídit hudební nahrávky na kvalitní a na ty horší.
Přes větší rozměry jsou sluchátka překvapivě lehká, nabízejí vynikající komfort i při celodenním poslechu. Dotekové ovládání bylo upraveno, zůstává velmi intuitivní, je však o něco méně citlivé, abyste si při náhodných dotecích zbytečně nevypínali hudbu a nezapínali příposlech okolí.
Je to sice odstupující král bluetoothových sluchátek, ale cena od uvedení na trh klesla o více než tři tisíce, proto tento model rozhodně doporučujeme. S aktuálním modelem Sony WH-1000XM4 (9 390 Kč až 10 599 Kč
) samozřejmě také neuděláte chybu. Ještě o nich v tomto článku napíšeme.
Beyerdynamic Lagoon ANC: vylaďte si zvuk přesně pro ucho
Cena: 8 500 Kč
Sluchátka Beyerdynamic Lagoon ANC jsou unikátní dvěma vlastnostmi. Jednak efektně svítí dovnitř mušlí, čímž nijak neruší okolí. Především ale spojují dvě velké sluchátkové inovace posledních let – aktivní odrušení okolního hluku a úpravu zvuku podle individuálního poslechového testu, který Beyerdynamic označuje jako Mosayc.

Jak člověk stárne, neodvratně přestává postupně slyšet vyšší frekvence a mění se mu charakteristika sluchu. V rámci poslechového testu Mosayc během šesti minut proklepnete obě uši a aplikaci řeknete, kdy ještě slyšíte testovací frekvenci a kdy už ne. Výsledkem je přesný ekvalizér nahraný do sluchátek, který zvýrazní věkem utlumené frekvence a vše srovná do optimální hladiny. Pak bez ohledu na připojený zdroj máte ve sluchátkách vždy korektně nastavený zvuk.
Sluchátka umí hrát přes kodeky AptX, AptX LL, AAC a SBC. Nechybí analogový 3,5mm vstup a také USB-C pro připojení k počítači nebo telefonu. Udávaný frekvenční rozsah je 10 Hz až 30 000 Hz a výdrž na jedno nabití je 24 hodin.
Jestli chcete zvuk na míru, sluchátka Beyerdynamic Lagoon ANC jsou to pravé.
Sennheiser Momentum Wireless 3.0 (2019): německý tichý luxus v kovu a kůži
Cena: 9 390 Kč až 10 609 Kč

Náhlavní bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum 3.0 Wireless patří k luxusním uzavřeným modelům. Na první pohled to dávají znát, neboť kombinují kov a pravou kůži. Zvukově a pohodlím klidně dokážou konkurovat domácím, nepřenosným otevřeným sluchátkům. Firemní technologie NoiseGuard Hybrid zajistí na cestách aktivní potlačení okolního hluku a potřebné ticho.

Sluchátka nabízejí čistý, vzdušný a prostorný zvuk s bohatou nabídkou detailů, kdy v hudbě budete objevovat detaily a nástroje, kterých jste si před tím vůbec nevšimli. Sluchátka umí zahrát jemné, komorní skladby, ale s nadhledem s patřičnou dynamikou podají i velký orchestr. Dynamiku si užijete při běžné a vyšší hlasitosti, u tichého poslechu s energií sluchátka už šetří.
Jde o circumaurální model, tj. sluchátka okolo uší. Po mechanické stránce jde o velmi kvalitní produkt využívající kvalitní a odolné materiály, avšak pokud nemáte rádi větší rozměry a hmotnost, sluchátka raději vyzkoušejte.
Bluetooth je verzi 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC, aptX, AptX LL a SBC. Nabitá sluchátka vydrží hrát 17 hodin, dobíjí se přes USB-C. Nechybí odpojitelný kabel.
Bose NC 700: aktivní potlačení hluku pro cestovatele a pro telefonování
Cena: 8 490 Kč až 9 990 Kč

Bose je v kategorii sluchátek s aktivním potlačením hluku legendou. Letošní model Bose NC 700 se snaží o restart, je lehčí, hezčí a po všech stranách lepší než předchůdce QC35 II.
Sluchátka vydrží 20 hodin na jedno nabití, mají jedenáct úrovní potlačení hluku s automatickým přizpůsobením dle pohybu, podporují hlasové asistenty. Pro dobíjení poslouží konektor USB-C.

Bose NC 700 jsou vynikající sluchátka, která si zachovávají to, za co máme Bose rádi, hlavně tedy zvuk. Vylepšují to, čím konkurence utekla, především ANC, a nebojí se experimentovat s konstrukcí.
Jde o fantastická sluchátka s výbornou mobilní aplikací, se spoustou vychytávek, jako je třeba to, že při zapnutí vám nesdělí ženský hlas, kolik procent baterie máte, ale kolik hodin poslechu zbývá. Zvukově nabízí sušší projev, který nemusí vyhovovat každému.
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku
Cena: 9 390 Kč až 10 599 Kč

Letošní čtvrtá generace sluchátek Sony WH-1000XM4 vzala v potaz všechny výtky, se kterou se potýkaly XM3. Novinka přidala všechno, po čem zákazníci a majitelé volali XM3 a co nešlo přidat updatem firmwaru. Kromě lepšího potlačení hluku přibylo současné připojení ke dvěma zdrojům zvuku, skvělá funkce Speak to Chat, detekce nasazení sluchátek, byla upravena citlivost dotekové plochy, a další drobnosti.

Změna se (pro někoho bohužel) dotkla kodeků, sluchátka mají Bluetooth 5.0, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC. Podpora kodeků aptX a aptX-HD tedy chybí.
Po zvukové stránce jsou XM4 neutrálnější, což okamžitě poznáte na čitelnějších hlasech u podcastů. Vylepšeny jsou středy a výšky, které občas bývají u XM3 kritizovány, nové XM4 mají jednoznačně čistější a jemnější podání středů a vyšších kmitočtů. Někomu však může chybět expresivnost basové složky sluchátek XM3.
Sluchátka Sony WH-1000XM4 dokázala, že nejlepší může být ještě lepší. Nové funkce potvrzují prémiový statut tohoto modelu, po zvukové stránce jde o upgrade. Cena je však také prémiová.
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů doporučují nejlepší produkty v různých kategoriích.