Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.
JLab Go Air Pop: Nejlevnější a s parádní výdrží
V nejnižší cenové kategorii jsou překvapivě dobré zcela bezdrátové špunty JLab Go Air Pop. Tato sluchátka vydrží až 8 hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin.
Jde o levný, ale designově povedený model. Na výběr máte z několik barev, sluchátka mají dotekové ovládání a podporují hlasové asistenty. I přes nízkou cenu dobře sedí v uchu, dají se využít i pro sportování (plní IPX4). Bluetooth je ve verzi 5.1.
Sluchátka mají 6mm měniče. Po zvukové stránce z nich dostanete plný zvuk s překvapivě dobrými středy i výškami, ale zároveň s údernými basy a dobrým vykreslením stereoprostoru. Výrobce navíc rovnou nabízí tři zvukové profily.
Jestli nevíte, co od zcela bezdrátových sluchátek čekat, nebo máte málo peněz, tak TWS sluchátka JLab Go Air Pop jsou to nejlepší „nejlevnější“, co můžete mít. A třešničkou na dortu je integrovaný krátký dobíjecí USB kabel. Takže nikdy a nikde ho nezapomenete...
Niceboy Hive podsie (2021): Odolná a osvědčená
Jako první bezdrátová sluchátka můžeme doporučit Niceboy Hive podsie ve verzi 2021. Příjemné a překvapivě plné basy doplňují slušné středy a výšky. Potěší i ty, kdo rádi poslouchají hlasitě, sluchátka mají dobrý výkon. Na druhou stranu to moc nepřežeňte, protože při maximu roste agresivita výšek.
Po ergonomické stránce se sluchátka velmi povedla. Jsou malá, lehká, dobře drží v uších a dá se s nimi i sportovat. Mají odolnost dle IP54, takže snesou prach, pot i déšť.
Model 2021 má parádní výdrž 9,5 hodiny na jedno nabití, s pouzdrem se dostanete na 35 hodin. Nabíjí se přes USB-C, což pro někoho může být důležité. Bluetooth je ve verzi 5.1 s kodeky AAC a SBC. Mikrofony jsou samozřejmostí.
Jabra Elite 2: Nejlepší dostupné špunty pro sportovce
Nejen pro sportovcům doporučíme výborná TWS sluchátka Jabra Elite 2. Výrobce na rozdíl od některých ostatních využívá stejnou propracovanou ergonomii ve všech řadách, takže tahle „budgetovka“ vypadá prakticky stejně jako excelentní prémiový a podstatně dražší model Elite 7 (3 255 Kč až 4 934 Kč). I u levnějšího modelu Jabra zaručuje odolnost dle IP55, takže pot a déšť nemá šanci.
Přestože sluchátka nemají rozměrnější háčky za uši, či opěrky, tak díky ergonomii a silikonovým špuntům velmi dobře drží i při běhu a dalších aktivitách. K tomu přidávají dobré pasivní utlumení okolí.
Sluchátka jsou příjemně malá, výrobce vydrž na jedno nabití slibuje 7 hodin, v reálu se dostanete klidně až k 9 hodinám. Opravdu kapesní pouzdro dává dalších 14 hodin, takže se dostanete minimálně na celkových 21 hodin. Nabíjí se přes USB-C.
O zvuk se starají 6mm měniče, zvuk je dynamický, zábavný se silnými basy, ale přitom s velmi hezkými a čistými vokály. V dané kategorii jde o jedny z nejlépe hrajících sluchátek.
Jsou zde dva integrované mikrofony (čtyři má Jabra 3), nechybí Alexa, podpora Siri & Google Assistant. Pro připojení slouží Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde aptX a SBC, párování zjednodušuje Google Fast Pair. Na výběr máte ze dvou barev.
Pokud jste ochotni si připlatit, chybu neuděláte ani s TWS špunty Jabra Elite 3 (1 901 Kč až 2 139 Kč), vynikající jsou i prakticky bezchybné Jabra Elite 4 Active (2 390 Kč až 3 199 Kč), přitom zůstávají stále cenově dostupné. Sportovní „čtverky“ přidávají především účinné aktivní potlačení hluku.
Xiaomi Redmi Buds 4 Pro: Levné, pohodlné a už s aktivním potlačením hluku
Sluchátka Xiaomi Redmi Buds 4 Pro plní to, co od produktů této čínské firmy lidé očekávají. Za málo peněz dostanou hodně muziky i výbavy. Sluchátka mají výdrž až 9 hodin na jedno nabití, spolu s pouzdrem se dostanete na výborných 36 hodin. A dokonce zde nechybí ani bezdrátové nabíjení.
Měnič je dynamický a duální (10mm hliníkový se stará o basy a 6mm titanový o výšky) a poskytuje dobrou kvalitu zvuku. Xiaomi pro připojení využívá Bluetooth 5.3. Sluchátka jako jedna z mála v této cenové kategorii podporují aktuálně nejkvalitnější kodek LDAC a mají certifikaci Hi-Res Audio Wireless.
Sluchátka jsou odolná, plní IP54. Díky vylepšené konstrukci jsou velmi pohodlná i pro dlouhý poslech a proti minulé generace se zlepšilo i aktivní potlačení hluku. Na prémiové modely nestačí, ale v této cenové relaci rozhodně potěší.
Může vás iritovat, že pro práci s některými funkcemi potřebujete aplikaci, ale to také není u sluchátek neobvyklé. Celkově se jedná o výhodnou koupi od Xiaomi.
Sony WF-C500: Značka, kvalita, výdrž a výborný zvuk
Japonskému výrobci chyběl zajímavý model v levnější kategorii TWS, a Sony WF-C500 to napravil. Sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost. Spousta lidí ocení, že pro ovládání slouží přesné jemné tlačítko, nikoliv nevyzpytatelná doteková ploška.
Po zvukové stránce si sluchátka berou vzor z drahých, prémiových modelů Sony – zvuk je plný, dynamický, čistý, vyvážený. Nechybí firemní funkce DSEE, což je v podstatě upscaling zvuku, který má za úkol obnovit ztracené zvukové informace u komprimovaných formátů.
Poloprůhledné pouzdro je ukázkově malé a praktické. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 10 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších deset, celkově jste tak na 20 hodinách.
Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC. Podporováno je rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Co se kvality hovoru týče, mikrofony pracují dobře a spolehlivě. Jde zkrátka o univerzální a odolná sluchátka (IPX4), která lze využít bez problémů i pro sportovní účely.
O něco dražší model Sony WF-C700N (2 165 Kč až 3 003 Kč) nabídne stejné kvality, ale přidává praktické aktivní potlačení hluku.
Intezze Cliq: Skvělé miniaturní špunty s kovovým pouzdrem
Také sluchátka Intezze Cliq se povedla. Jsou velmi malá, včetně odolného kovového pouzdra, a mají skvělou výdrž. Na jedno nabití vydrží hrát 8 hodin, s pouzdrem se dostanete na fantastických 40 hodin. O propojení se stará Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde nejen AAC a SBC, ale také aptX, což velmi potěší.
O zvuk se starají 10mm měniče. Jsou naladěné zábavně, zvuk je ovšem velmi dobře vyvážený. Basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek posadí na zadek. Vokály jsou lehce potlačené, ale čisté, zvuk projasňují hezké výšky.
V této cenové kategorii nemají Intezze Cliq prakticky konkurenci, pokud se zaměříme nejen na zvuk, ale zejména na kompaktní provedení. Řadíme je mezi univerzální sluchátka s nejlepším poměrem cena/výkon.
Panasonic RZ-S500W: Čistý a rychlý Hi-Fi zvuk a prémiové potlačení hluku za vynikající cenu
Sluchátka Panasonic RZ-S500W také představují náš tip na zcela bezdrátový model s velice dobrým poměrem cena/výkon. Mají překvapivě účinné adaptivní potlačení hluku.
Měnič s průměrem 8 mm poskytuje bohaté, čisté a hluboké basy, které ocení nejen milovníci moderní a elektronické hudby. Středy a výšky jsou čisté, vokály plné a energické. Pokud preferujete čistý zvuk a nemáte rádi vyumělkovanou zábavnost, tady budete spokojeni.
Konstrukce je odolná proti vodě (plní IPX4), dotykové ovládání funguje přesně a příkladně. Pro připojení slouží Bluetooth 5.0 a kodeky AAC a SBC, pochválit musíme nadprůměrnou stabilitu. Kvalita mikrofonu je velmi dobrá a výdrž nadprůměrná – 7,5 hodiny poslechu by mělo stačit každému; s pouzdrem, které se nabíjí přes USB-C, se dostanete na více než 19 hodin.
Sluchátka jsou rozměrnější, což je cena za příkladnou výdrž a stabilitu připojení. V balení dostanete pět velikostí redukcí. Malé dobíjecí pouzdro nemá v porovnání se sluchátky tak prémiový vzhled a provedení.
Sennheiser CX True Wireless: Vyvážený zvuk a dlouhá výdrž
Sluchátka Sennheiser CX True Wireless jsou určena náročnějším posluchačům, kteří hledají kvalitní zvuk, malé rozměry a dlouhou výdrž. Nezapřou svůj původ a pro Sennheiser typické naladění. Zvuk je zde opravdu vyvážený. Pokud máte mobilní zařízení s podporou kodeku aptX nebo AAC, užijete si opravdu čistý přednes.
Jedinou výtku bychom měli k mikrofonu – kvalita zvuku je v tomto směru nepříliš dobrá a druhá strana se vás může ptát, co jste vlastně říkali.
Aktivní potlačení hluku pak přidává vyšší model Sennheiser CX Plus True Wireless (2 343 Kč až 3 962 Kč). Ten kromě ANC nabíde také kodek aptX Adaptive a ješťě o něco lepší, detailnější zvuk.
Apple AirPods: Kdo nemá rád špunty?
Sluchátka Apple AirPods nejsou levná a určitě existují lépe hrající modely. Pokud však nemáte rádi špunty, které je nutné zasouvat do zvukovodu, tohle budou ideální sluchátka pro vás. Nehleďte na to zda máte Apple, nebo telefon s Androidem – AirPods v obou případech fungují skvěle.
Applu se povedlo vyladit ergonomii a uživatelský zážitek téměř k dokonalosti. Ovládání je intuitivní, přesné a příkladné. K tomu přidejte malé, praktické pouzdro s bezdrátovým dobíjením, bleskové párování s telefonem, prémiový design i velmi kvalitní zpracování. Výdrž sluchátek je 5 hodin, dalších 19 hodin přidává pouzdro.
Lehounká sluchátka v uchu dobře sedí, netlačí a jsou velmi příjemná i po delší době. Stabilita při dynamičtějších pohybech je vzhledem ke konstrukci samozřejmě horší, stejně jako izolace okolních hluků. Protože to je Apple, tak je zde kodek AAC, ten však podporuje i drtivá telefonů s Androidem. Zvuk je velmi dobrý, s ohledem na konstrukci s překvapivým objemem basů. K tomu přičtěte velmi dobré mikrofony a kvalitní snímání hlasu při hovorech.
Samsung Galaxy Buds 2 Pro: Zvuk, ticho, komfort
Sluchátka Samsung Galaxy Buds 2 Pro mají velmi dobrý přednes, nechybí volitelná podpora 24bitového zvuku a zvládají Dolby Atmos. Podobně jako AirPods Pro nabízejí Buds 2 Pro specialitky určené pouze pro Samsung, jako je například sledování polohy hlavy pro prostorový zvuk, automatické přepínání zařízení mezi zařízeními Samsung.
Sluchátka mají menší a lehčí konstrukci, nevyčnívají z uší. Krytí IPX7 zajišťuje výbornou odolnost proti vodě a potu, takže sportování není problém. O připojení se stará Bluetooth 5.3.
Samsung Buds 2 Pro na jedno nabití vydrží 5 hodin (daň za malé rozměry), kompaktní nabíjecí pouzdro přidává další tři nabití na celkových 18 hodin. Kromě USB-C podporuje i bezdrátové nabíjení.
Levnější, univerzálnější variantou jsou sluchátka Samsung Galaxy Buds 2. Ta ale nemíří na audiofily a náročné posluchače, cílová skupina jsou běžní lidé, kteří chtějí dobrý zvuk, komfort a pohodlí.
Tato sluchátka na jedno nabití vydrží hrát 7,5 hodiny, s pouzdrem jste na 29 hodinách, a to se zapnutým aktivním potlačením hluku. Přičtěte malé, praktické pouzdro, příjemné dotekové ovládání a velmi zajímavou cenu. Nabíjení je přes USB-C, nebo bezdrátové.
Huawei FreeBuds Pro 2: Hybridní a překvapivě kvalitní
Jestliže Huawei dříve bodoval hlavně cenou, tak sluchátky FreeBuds Pro 2 se bez debat zařadil mezi špičkové výrobce. V klidu měřit síly s AirPody Pro nebo třeba True Wireless od Sony. Získáte jedny z nejlepších sluchátek v této kategorii. Ještě před lety bylo audio v podání Huawei spíše doplňkem k mobilním telefonům, teď je to dost možná obráceně.
O zvuk se starají hned dva měniče – planární membrána o výšky a dynamický 11mm měnič o středy a basy. Dva měniče jsou perfektně sladěné, sluchátka mají obrovskou dynamiku a nádherný široký prostor. Projev je vyrovnaný, basy mají sílu i rychlost, výšky jsou lehce cinkavé, ale mají detaily. Péči dostaly i středy, kde vyniknou vokály a hlavně kytary.
FreeBuds Pro 2 využívají Bluetooth 5.2 a kromě obligátních kodeků SBC a AAC umí i LDAC, u kterého můžete využít certifikované Hi-Res audio. Výdrž je až 6,5 h bez ANC a 4 hodiny s ANC. Aktivní potlačení hluku je velmi dobré, ale zkrátí výdrž pod hodnoty, které nabídne prémiová konkurence. To je asi největší zápor těchto jinak velmi dobrých sluchátek.
Sony WF-1000XM4: Excelentní True Wireless sluchátka s nejlepším aktivním potlačením hluku
Sluchátka Sony WF-1000XM4 patří mezi to nejlepší co můžete mít. Z designu předchůdce XM3 nezůstalo nic, Sony se podařilo uspořit 10 % objemu. Špunty jsou pevně usazeny v uchu, riziko vypadnutí je naprosto nulové; tuto jistotu u předchůdce nemáte.
Bluetooth je ve verzi 5.2, kodeky jsou AAC, LDAC, a SBC. Sluchátka plní IPX4, takže jsou odolná proti potu i dešti. Výdrž na jedno nabití je 8 hodin s ANC a 12 hodin bez ANC. Krabička přidává dalších 16 hodin poslechu (s ANC), nebo 24 hodin (bez ANC). Nabíjecí pouzdro je o 40 % menší, nabíjí se přes USB-C nebo bezdrátově (Qi).
Sluchátka jsou osazena novým procesorem V1, který integruje nejen Bluetooth modul, ale také 24bitový D/A převodník a stará se i o aktivní potlačení okolního hluku. Nesmí chybět ani analogový zesilovač.
Zvuk má Sony již tradičně výborný – dynamický, čistý, energický. Proti předchůdci jsou jasnější středy a vokály, vyšší basy jsou prokreslenější, nižší basy rychlejší, zmizel náznak slévání basů u našlapaných skladeb. Dynamika a expresivnost je zde částečně zachována, ale přitom více kontrolovaná.
Sluchátka sedí v uchu s maximální jistotou, potlačení hluku je excelentní a díky funkci Speak-to-Chat sluchátka nemusíte vůbec vyjímat z uší. Sony WF-1000XM4 mají parádní výdrž, pouzdro se snadno vejde do kapsy, přičemž má navíc i moderní bezdrátové nabíjení.
Pokud chcete něco podobného, ale menšího a zejména pohodlnějšího, jednoznačně doporučíme Sony LinkBuds S. Nemají sice tak mimořádně účinné ANC, ale cena je podstatně nižší. (3 168 Kč až 4 999 Kč). Ještě něco lepší (menší, pohodlnější, ale dražší) je pak novinka, sluchátka Sony WF-1000XM5. O ní se dočtete dále.
Technics EAH-AZ60M2/AZ80: Kvalitní zvuk a mraky funkcí pro ty, kdo nemají rádi automatiku
Od japonského Technicsu doporučíme rovnou dvoje špuntová sluchátka Technics EAH-AZ60M2 a Technics EAH-AZ80. Jde o funkčně zcela identické modely, které se liší jen velikostí, měničem a cenou. Dokonce mají stejnou výdrž – 7 hodin na jedno nabití, s pouzdrem pak 24 hodin. Dobíjení je drátové i bezdrátové.
Sluchátka nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu mají na každé straně čtyři mikrofony. Aby byla sluchátka usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, majitel k nim dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Sluchátkům nechybí odolnost proti vodě a prachu dle IPX4.
Zvuk je krásně čistý, neutrální a přitom příjemný, velmi muzikální. Technics nabízí dynamický přednes s bohatými, teplými, rychlými, velmi dobře definovanými basy. Hlasy jsou podány velmi přirozeně a příjemně, potěší velmi široký prostor.
Rozměrově větší model AZ80 se chlubí velkým 10mm měničem, u AZ60 má 8 mm. Vyšší model má tak o něco větší energii, širší prostor, ale je naladěný neutrálněji. Menší a o něco pohodlnější AZ60M2 působí zároveň o něco zábavněji. Jinak charakter zvuku mají sluchátka velmi podobný.
Pro připojení k smartphonu slouží Bluetooth 5.3 a kodeky LDAC, AAC a SBC. Podporován je Multipoint, přičemž umí dokonce připojit až tři zařízení současně. Zdůraznit musíme také mraky funkcí, kterými si doladíte nastavení sluchátek, a výborně a přesně fungující dotekové ovládání. Zápor? ANC je sice účinné, ale mohlo by být ještě lepší.
Technics AZ60M2/EAH-AZ80 doporučíme těm, kdo nemají rádi, když se jim spousty automatických funkcí snaží neustále „pomáhat“. Technics si jednou nastavíte a sluchátka už do ničeho „“nekecají“. Pokud nepotřebujete automatickou změnu nastavení ANC, nebude vám zde nic chybět.
Bose QuietComfort Earbuds II: Komfortní ticho
Sluchátka Bose Earbuds II jsou o dvě třetiny menší než původní QC Earbuds a také podstatně lehčí. Nabídnou pohodlí, ticho a spoustu funkcí. Aplikace Bose umožňuje přizpůsobit potlačení šumu vysloveně na míru díky možnosti nastavení mnoha předvoleb.
Samotné potlačení hluku je u Bose na špičkové úrovni. Sluchátka automaticky upravují úroveň ANC, aby hudba byla reprodukována co nejlépe a vás nic nerušilo. Zvuk je vyvážený, neutrální a potěší jemnými detaily. Zajímavostí je, že při každém vložení do ucha se aktivuje automatická kalibrace a změří akustickou odezvu zvukovodu.
Pouzdro se změnilo a je podstatně menší než dřív. Sluchátkům přidává rovnou další tři nabití. QC II mají výdrž 6 hodin, s pouzdrem se dostanete na 30 hodin. Nabíjí se přes USB-C, bezdrátové nabíjení se nekoná. Pro připojení sluchátka používají Bluetooth 5.3, nabídnou kodeky AAC a SBC, je škoda, Hi-Res kodeků LDAC nebo aptX HD.
Stále se prodává také levnější, ale výborný předchůdce Bose QuietComfort Earbuds. Tato sluchátka mají rovněž výborné potlačení hluku, a přestože jsou poměrně velká, překvapivě jistě sedí v uchu.
Nevýhodou může být větší volná hmota mimo ucho a subjektivně pocit nižší stability (což řeší QC II), nicméně určitě ani zde nemusíte mít obavy z vypadnutí. Smířit se musíte s velikým pouzdrem, které umí plně dobít jen dvakrát. QC Earbuds mají výdrž 6 hodin na jedno nabití, pouzdro přidává dalších 12, celkem se tak dostanete na dnes už spíše podprůměrných 18 hodin.
Jabra Elite 7 Active: Nejlepší sluchátka pro sport
Jabra dělá vynikající TWS sluchátka ve všech cenových kategoriích. Pokud ale chcete nejlepší sluchátka na sport, malá Jabra Elite 7 Active budou ta pravá. Přepracovaná ergonomie je fantastická a špunty perfektně drží v uších, odolnost dle IP57 říká, že vydrží fakt všechno.
Zvuk je jednoznačně excelentní, v aplikaci Jabra's Sound+ si ho můžete ještě individuálně doladit, aby vás více nakopl, nebo naopak aby byl decentnější. Poslední generace od Jabry má také kvalitní potlačení hluku, které sahá na samotnou špičku s tím, že to není za cenu nepohodlí. Sluchátka od Jabry navíc nabízí výborný přenos hlasu.
Výdrž na jedno nabití je 8 hodin, s pouzdrem jste na 30 hodinách, nabíjení máte přes USB-C, nebo bezdrátové. Pro připojení slouží Bluetooth 5.2.
O něco levnější je pak sportovní model Jabra Elite 4 Active, viz náš test. A pokud nepotřebujete aktivní potlačení hluku, tak si klidně pořiďte Jabra Elite 3 (náš test). Ani je nepropotíte, protože plní IPX5.
Sennheiser Momentum True Wireless 3: Pro milovníky hudby a ty, kdo chtějí aptX
Zcela bezdrátová sluchátka Sennheiser už názvem Momentum True Wireless 3 dávají najevo, že patří do prémiové řady tohoto německého výrobce. Design a konstrukce třetí generace je zcela přepracován, potěší zejména podstatně lepší odhlučnění okolí a aktivní potlačení okolního hluku.
Zvuk je neutrální, čistý a vyvážený, a to lépe než u předchůdce. Stále však dostanete hluboké basy a čisté výšky, aby vás hudba bavila. Sennheiser také potěší velmi širokým prostorem. Vzhled je možná méně luxusní proti předchůdci, potěší ale stále výborné dílenské zpracování a materiály, čímž je řada Momentum známá.
Aktivnější jedinci ocení nejen zvýšenou odolnost vůči potu a stříkající vodě (IPX4), ale také dvoje různé nástavce, z nichž jedna sada má také opěrky do uší pro větší stabilitu. Výdrž na jedno nabití je 7 hodin, spolu s pouzdrem Momenta nabízejí až 28 hodin poslechu. Nabíjejí se jak přes USB-C, tak bezdrátově pomocí libovolné nabíječky technologie Qi.
O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC, SBC, ale zejména aptX a AptX aptX Adaptive. To má zajistit vyšší kvalitu přenosu, ale i nízké zpoždění zvuku a možnost využití pro hraní her.
Když pomineme ostatní kvality, nová TWS sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 3 potěší v této kategorii také rozumnou cenou.
Apple AirPods Pro: Aktivní potlačení hluku pro fanoušky Applu
Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba naprosto jasná. Apple AirPods Pro 2 je zcela bezdrátový model s aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že tato sluchátka se Applu povedla.
Výdrž na jedno nabití je 6 hodin, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem 30 hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdru postačí na další hodinu poslechu, dobíjení pouzdra je samozřejmě bezdrátové. Pro ovládání slouží tlakový snímač, který kombinací stisknutí ovládá poslech skladeb, příjem hovorů, ale také přepínání aktivního potlačení hluku a režimu propustnosti okolních zvuků.
AirPods Pro 2 jsou extrémně komfortní, jde zkrátka o sluchátka pro každý den. Zvuk je vyvážený, působí velmi kvalitně, aktivní potlačení hluku je mimořádně účinné a režim příposlechu hlasu z okolí se současným potlačením hluků je fantasticky účinný.
Nechybí vychytávky, jako je určení polohy sluchátek, či reproduktor, díky kterému založené pouzdro snadno najdete. Odolnost proti vodě a prachu dle IPX4 říká, že klidně můžete i sportovat. Pokud máte iPhone, tak AirPods Pro 2 pro vás budou nejlepší sluchátka typu TWS.
Sony WF-1000XM5: Nejlepší TWS sluchátka s ANC
Titul krále sluchátek True Wireless s ANC nese novinka Sony WF-1000XM5. Proti modelu XM4 jsou sluchátka zhruba o 20 % lehčí a o 25 % menší. Sluchátka mají hladší linie, jemnější křivky, použity byly prémiovější materiály a paradoxně jsou současně decentnější. Mají zároveň menší pouzdro. A to vše při stejné výdrži 8 + 16 hodin.
O zvuk se stará nový 8,4mm dynamický měnič X, který poskytuje čistý a detailní zvuk, se špičkovou muzikálností a prostorem. Proti předchůdcům Sony ubralo trochu na expresívnosti basů a zábavnosti, kterou se vyznačují jiné modely (zejména XM3). Pokud vám to nevyhovuje, můžete je jednoduše zvýraznit. Novinkou aplikace je osobní zvukový test, kdy během několika kroků doladíte zvuk dle vlastní chuti a vytvoříte svůj profil. V továrním nastavení japonský výrobce vyšel ale vstříc těm, kdo preferují čistotu a rychlost.
Sluchátka mají také vylepšené dotykové ovládání a bohatou výbavu, která zahrnuje Multipoint Connect, Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat. Dokonce můžete přijímat a odmítat hovory bezdotekově, pouhým pohybem hlavy.
Koncovky se dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých. Se správnou volbou opět pomůže aplikace a test. O připojení se stará Bluetooth 5.3, k dispozici je bezdrátový Hi-Res zvuk díky firemnímu kodeku LDAC, podporovány jsou i kodeky SBC, AAC a LC3. Pro vylepšení komprimované hudby je tady technologie DSEE Extreme. Pochválit můžeme nejen lepší a přirozenější přenos hlasu při hovorech, ale také vynikající stabilitu připojení.
Na předchozích listech jste našli naše redakční doporučení. Máme toho dost naposloucháno, ušima nám prošla většina sluchátek, které najdete na trhu. A za tato doporučení dáváme ruku do ohně.
Nepřehlédněte také článek, který shrnuje, jak dobře vybrat zcela bezdrátová sluchátka.
Podívejte se nyní ještě na to, jaká sluchátka jsou nejoblíbenější. V následujících přehledech je jejich pořadí v našem katalogu Zboží Živě, který připravujeme ve spolupráci se Heurekou. Toto jsou sluchátka, která se nejvíc prodávají, která mají nejlepší uživatelská hodnocení.
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou do tisíce korun
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 1–2 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 2–4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou nad 4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium