JLab Go Air Pop: Nejlevnější a s parádní výdrží
V nejnižší cenové kategorii jsou překvapivě dobré zcela bezdrátové špunty JLab Go Air Pop. Tato sluchátka vydrží až osm hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin.
Je to levný, ale designově povedený model. Na výběr máte z několik barev, sluchátka mají dotekové ovládání a podporují hlasové asistenty. I přes nízkou cenu dobře sedí v uchu, dají se využít i pro sportování (plní IPX4). Bluetooth je ve verzi 5.1.
Sluchátka mají 6mm měniče. Po zvukové stránce z nich dostanete plný zvuk s překvapivě dobrými středy i výškami, ale zároveň s údernými basy a dobrým vykreslením stereoprostoru. Výrobce navíc rovnou nabízí tři zvukové profily.
Jestli nevíte, co od zcela bezdrátových sluchátek čekat, nebo máte málo peněz, tak TWS sluchátka JLab Go Air Pop jsou to nejlepší „nejlevnější“, co můžete mít. Třešničkou na dortu je integrovaný krátký dobíjecí USB kabel. Takže nikdy a nikde ho nezapomenete.
Pokračování 2 / 19
Niceboy Hive podsie 3: Odolná a levná
Další levná, ale už kvalitnější bezdrátová sluchátka jsou Niceboy Hive podsie 3. Příjemné a překvapivě plné basy doplňují slušné středy a výšky. Potěší i ty, kdo rádi poslouchají hlasitě, sluchátka mají dobrý výkon. Na druhou stranu to nesmíte moc přehnat, protože při maximu roste agresivita výšek.
Po ergonomické stránce se sluchátka velmi povedla. Jsou malá, lehká, dobře drží v uších a dá se s nimi i sportovat. Mají odolnost dle IPX4, takže snesou prach, pot i déšť.
Určitě potěší parádní výdrž 9,5 hodin na jedno nabití, s pouzdrem se dostanete na 35 hodin. Nabíjí se přes USB-C, což pro někoho může být důležité. Bluetooth je ve verzi 5.1 s kodeky AAC a SBC. Mikrofony jsou samozřejmostí.
Třetí generace přidala podporu aplikace, díky které si můžete doladit zvuk a funkce. Pokud hledáte levná, lehká a odolná TW sluchátka, která snesou i návštěvu posilovny a běh, tato by se vám mohla líbit.
Pokračování 3 / 19
Jabra Elite 2: Nejlepší dostupné špunty pro sportovce
Nejen pro sportovcům doporučíme výborná TWS sluchátka Jabra Elite 2. Výrobce na rozdíl od některých ostatních využívá stejnou propracovanou ergonomii ve všech řadách, takže tahle „budgetovka“ vypadá prakticky stejně prémiové řady. I u levnějšího modelu Jabra však zaručuje odolnost dle IP55, takže pot a déšť nemají šanci.
Přestože sluchátka nemají rozměrnější háčky za uši, či opěrky, tak díky ergonomii a silikonovým špuntům velmi dobře drží i při běhu a dalších aktivitách. K tomu přidávají dobré pasivní utlumení okolí.
Sluchátka jsou příjemně malá, výrobce vydrž na jedno nabití slibuje sedm hodin, v reálu se dostanete klidně až k devíti hodinám. Opravdu kapesní pouzdro dává dalších čtrnáct hodin, takže se dostanete minimálně na celkových 21 hodin. Nabíjí se přes USB-C.
O zvuk se starají 6mm měniče, zvuk je dynamický, zábavný se silnými basy, ale přitom s velmi hezkými a čistými vokály. V dané kategorii jde o jedny z nejlépe hrajících sluchátek.
Jsou zde dva integrované mikrofony (čtyři má Jabra 3), nechybí Alexa, podpora Siri & Google Assistant. Pro připojení slouží Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde aptX a SBC, párování zjednodušuje Google Fast Pair. Na výběr máte ze dvou barev.
Pokud jste ochotni si připlatit, chybu neuděláte ani s TWS špunty Jabra Elite 3 (1 198 Kč až 2 033 Kč), vynikající jsou i prakticky bezchybné Jabra Elite 4 Active (1 918 Kč až 3 131 Kč), přitom zůstávají stále cenově dostupné. Sportovní „čtverky“ přidávají především účinné aktivní potlačení hluku.
Pokračování 4 / 19
Sony WF-C500: Značka, kvalita, výdrž a výborný zvuk
Japonskému výrobci chyběl zajímavý model v levnější kategorii TWS, a Sony WF-C500 to napravil. Sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost. Spousta lidí ocení, že pro ovládání slouží přesné jemné tlačítko, nikoliv nevyzpytatelná doteková ploška.
Po zvukové stránce si sluchátka berou vzor z drahých, prémiových modelů Sony – zvuk je plný, dynamický, čistý, vyvážený. Nechybí firemní funkce DSEE, což je v podstatě upscaling zvuku, který má za úkol obnovit ztracené zvukové informace u komprimovaných formátů.
Poloprůhledné pouzdro je ukázkově malé a praktické. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 10 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších deset, celkově jste tak na 20 hodinách.
Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC. Podporováno je rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Co se kvality hovoru týče, mikrofony pracují dobře a spolehlivě. Jde zkrátka o univerzální a odolná sluchátka (IPX4), která lze využít bez problémů i pro sportovní účely.
Excelentní poměr cena/výkon mají také sluchátka Sony WF-C700N (1 649 Kč až 4 375 Kč). Ta nabízí stejné kvality, ale přidávají velmi praktické aktivní potlačení hluku, přitom výborná cena zůstává.
Pokračování 5 / 19
Xiaomi Redmi Buds 4 Pro: Levné, pohodlné a už s aktivním potlačením hluku
Sluchátka Xiaomi Redmi Buds 4 Pro plní to, co od produktů této čínské firmy lidé očekávají. Za málo peněz dostanou hodně muziky i výbavy. Sluchátka mají výdrž až devět hodin na jedno nabití, spolu s pouzdrem se dostanete na výborných 36 hodin.
Měnič je dynamický a duální (10mm hliníkový se stará o basy a 6mm titanový o výšky) a poskytuje dobrou kvalitu zvuku. Xiaomi pro připojení využívá Bluetooth 5.3. Sluchátka jako jedna z mála v této cenové kategorii podporují aktuálně nejkvalitnější kodek LDAC a mají certifikaci Hi-Res Audio Wireless.
Sluchátka jsou odolná, plní IP54. Díky vylepšené konstrukci jsou velmi pohodlná i pro dlouhý poslech a proti minulé generace se zlepšilo i aktivní potlačení hluku. Na prémiové modely nestačí, ale v této cenové relaci rozhodně potěší.
Může vás iritovat, že pro práci s některými funkcemi potřebujete aplikaci, ale to také není u sluchátek neobvyklé. Celkově se jedná o výhodnou koupi od Xiaomi.
Pokračování 6 / 19
Intezze Cliq: Skvělé miniaturní špunty s kovovým pouzdrem
Také sluchátka Intezze Cliq se povedla. Jsou velmi malá, včetně odolného kovového pouzdra, a mají skvělou výdrž. Na jedno nabití vydrží hrát osm hodin, s pouzdrem se dostanete na fantastických čtyřicet hodin. O propojení se stará Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde nejen AAC a SBC, ale také aptX, což velmi potěší.
O zvuk se starají 10mm měniče. Jsou naladěné zábavně, zvuk je ovšem velmi dobře vyvážený. Basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek posadí na zadek. Vokály jsou lehce potlačené, ale čisté, zvuk projasňují hezké výšky.
V této cenové kategorii nemají Intezze Cliq prakticky konkurenci, pokud se zaměříme nejen na zvuk, ale zejména na kompaktní provedení. Celkově jde o univerzální sluchátka s vynikajícím poměrem cena/výkon. A zápor? Cenou za malé pouzdro je méně pohodlné vyjímání sluchátek.
Pokračování 7 / 19
JBL Wave Beam: Nejen pro milovníky basů
Bezdrátová sluchátka JBL Wave Beam vás nezruinují, ale rozhodně si s nimi užijete. Na rozdíl od mnoha jiných cenově dostupnějších TWS sluchátek mají i aplikaci, která vám dá větší kontrolu nad zvukem a nastavením. Už po vybalení hrají překvapivě vyváženě, ale v aplikaci se můžete vyřádit podle svého vkusu. Jako všechna sluchátka JBL i tahle si dávají záležet na pořádných basech.
Sluchátka jsou pohodlná a lehká. Okolní hluk izolují průměrně, ANC nenabízejí. Na druhou stranu vydrží nepřetržitě hrát více než osm hodin a pouzdro přidává další dvě kompletní nabití. Dostanete se tak na celkových 32 hodin. Mají také certifikaci IP54 pro odolnost proti prachu a vodě, takže zvládají i sportovní aktivity.
Sluchátka JBL Wave Beam doporučíme příznivcům značky, ale také těm, kteří hledají něco se stylem. Jak je u JBL zvykem, značka nabízí hned několik barevných variant. Pokud ale chcete lepší výbavu (například Multipoint, nebo ANC), jděte jinam, nebo si připlaťte na vyšší model. Tohle je opravdu „jen“ povedená budgetovka od JBL.
Pokračování 8 / 19
Sennheiser CX True Wireless: Vyvážený zvuk a dlouhá výdrž
Sluchátka Sennheiser CX True Wireless jsou určena náročnějším posluchačům, kteří hledají kvalitní zvuk, malé rozměry a dlouhou výdrž. Nezapřou svůj původ a pro Sennheiser typické naladění. Zvuk je zde opravdu vyvážený. Pokud máte mobilní zařízení s podporou kodeku aptX nebo AAC, užijete si opravdu čistý přednes.
Jedinou výtku bychom měli k mikrofonu – jeho kvalita zvuku není příliš dobrá a druhá strana se vás může ptát, co jste vlastně říkali.
Aktivní potlačení hluku pak přidává vyšší model Sennheiser CX Plus True Wireless (2 218 Kč až 4 190 Kč). Ten kromě ANC nabíde také kodek aptX Adaptive a ješťě o něco lepší, detailnější zvuk.
Pokračování 9 / 19
Anker Soundcore Space A40: Malé překvapení s ANC
Cenově dostupná sluchátka Anker Soundcore Space A40 nabízí maximum, co lze v této cenové kategorii chtít. Nejenže mají už aktivní potlačení hluku, ale překvapivě podporují také kvalitní kodek LDAC Hi-Res (a samozřejmě také SBC a AAC). Nechybí ani Multipoint pro připojení k více zdrojům zvuku.
Sluchátka mají teplý a příjemný zvuk bez zvýrazněných basů, jsou tedy vhodná pro ty, kdo hledají neutrálnější a čistější přednes – milovníci dunivé taneční hudby nechť hledají jinde. Aplikace ale samozřejmě nabízí ekvalizér a předvolby pro přizpůsobení zvuku. Adaptivní ANC se přizpůsobuje okolnímu hluku a na cestách dobře blokuje zejména hluk motorů.
Sluchátka Anker Soundcore Space A40 slibují obrovskou výdrž na jedno nabití – 10 hodin + 40 hodin pouzdro, celkem 50 hodin. V reálu počítejte s osmi hodinami se zapnutým ANC, pokud ale zvolíte náročnější LDAC, tak dostanete kolem šesti hodin. Konstrukce je pohodlná, dobře drží v uších, odolnost plní dle IPX4. Chcete-li vyvážený, čistý zvuk, v dané ceně asi nic lepšího nekoupíte.
Pokračování 10 / 19
Apple AirPods: Kdo nemá rád špunty?
Sluchátka Apple AirPods Gen 3 nejsou levná a určitě existují lépe hrající modely. Pokud však nemáte rádi špunty, které je nutné zasouvat do zvukovodu, tohle pro vás mohou být ideální sluchátka. Nehleďte na to zda máte Apple, nebo telefon s Androidem – AirPods v obou případech fungují skvěle, byť s iPhonem získáte funkce navíc.
Třetí generace se designově nezměnila. Přidala zejména prostorový zvuk se snímáním polohy hlavy a odolnost proti vodě. Výdrž je 6 hodin na jedno nabití, s pouzdrem pak 30 hodin. Pozor, sluchátka mají dvě verze pouzdra – pokud chcete mít bezdrátové dobíjení, potřebujete MagSafe Charging Case. Bez něj se dobíjení řeší konektorem Lightning, v balení dostanete redukci na USB-C.
Apple už v druhé generaci vyladil ergonomii a uživatelský zážitek téměř k dokonalosti. Ovládání je intuitivní, přesné a příkladné. K tomu přidejte bleskové párování s telefonem, prémiový design i velmi kvalitní zpracování. Lehounká sluchátka v uchu dobře sedí, netlačí a jsou velmi příjemná i po delší době. Stabilita při dynamičtějších pohybech je vzhledem ke konstrukci samozřejmě horší, stejně jako izolace okolních hluků.
Protože to je Apple, je zde kodek AAC, ten však podporuje i většina telefonů s Androidem. Zvuk je velmi dobrý, s ohledem na konstrukci s překvapivým objemem basů. K tomu přičtěte velmi dobré mikrofony a kvalitní snímání hlasu při hovorech.
Pokud chcete ušetřit a nepotřebujete prostorový zvuk, stačí vám výdrž 5 hodin a dobíjení přes kabel, klidně si pořiďte starší variantu Apple AirPods Gen 2 (2019). Zvukově jsou sluchátka prakticky stejná.
Pokračování 11 / 19
Sony LinkBuds S: Parádní malá sluchátka s ANC
Malinká prémiovka za dostupnější cenu, to jsou sluchátka Sony LinkBuds S. Vzhled je možná trochu nudný a nevýrazný, ale nenechte se zmást. Sluchátka jsou extrémně pohodlná na nošení – doporučíme je hlavně těm, kdo mají menší uši. Jsou také velmi lehká, jedno sluchátko váží jen 4,8 g, a také pouzdro je malé. Je to zkrátka ideál pro celodenní nošení.
Odolnost dle IPX4 znamená, že si se sluchátky klidně můžete jít zaběhat, zajít do posilovny, ani trocha deště jim neublíží. Ovládání je dotekové, tradičně už jsou funkce upravitelné ve výborné firemní aplikaci. Sluchátka i přes malé rozměry vydrží na jedno nabití hrát 6 hodin, s pouzdrem se pak dostanete na velmi příjemných 20 hodin. Po vypnutí ANC se výdrž na jedno nabití prodlouží až na 9 hodin.
Bluetooth je ve verzi 5.2, kodeky jsou AAC, SBC, nesmí chybět výborný a kvalitní LDAC s datovým tokem až 990kbps. Hráče potěš kodek LC3, které má naopak zajistit nízkou latenci u her. Firemní procesor V1 se stará o účinné adaptivní potlačení hluku, nechybí ani Adaptive Sound Control. Sluchátka podle toho, kde se právě nacházíte a co děláte, nastaví variabilně optimální poměr potlačení hluku a zvuku okolí.
Zvukově jsou sluchátka velmi povedená. Ve srovnání s dražšími Sony WF-1000XM5 (o nich píšeme dále) mají méně energie, dynamiky a méně razantní basy. Patříte-li mezi náročné posluchače, tak si připlaťte, tohle opravdu „pouze“ velmi dobře hraje.
Pokud nechce platit za maximální kvalitu zvuku, tak LinkBuds S jsou pro vás ideální. Zejména pokud toužíte po malinkých prémiovkách od Sony se vším, co k nim patří. Poměr cena/výkon mají LinkBuds S opravdu výborný.
Pokračování 12 / 19
Samsung Buds 2 Pro: Zvuk, ticho, komfort
Sluchátka Samsung Buds 2 Pro mají velmi dobrý přednes, nechybí volitelná podpora 24bitového zvuku a zvládají Dolby Atmos. Podobně jako AirPods Pro nabízejí Buds 2 Pro specialitky určené pouze pro Samsung, jako je například sledování polohy hlavy pro prostorový zvuk nebo automatické přepínání zařízení mezi zařízeními Samsung.
Sluchátka mají menší a lehčí konstrukci, nevyčnívají z uší. Krytí IPX7 zajišťuje výbornou odolnost proti vodě a potu, takže ani sportování není problém. O připojení se stará Bluetooth 5.3.
Samsung Buds 2 Pro vydrží na jedno nabití pět hodin, to je daň za malé rozměry. Kompaktní nabíjecí pouzdro přidává další tři nabití na celkových osmnáct hodin. Podporuje bezdrátové nabíjení i použití kabelu přes USB-C.
Levnější, univerzálnější variantou jsou sluchátka Samsung Galaxy Buds 2. Ta ale nemíří na audiofily a náročné posluchače, cílová skupina jsou běžní lidé, kteří chtějí dobrý zvuk, komfort, pohodlí a základní aktivní potlačení hluku. Na jedno nabití vydrží hrát pět hodin, s pouzdrem jste až na 29 hodinách. Nabíjejí se přes USB-C, nebo bezdrátově.
Letos jsme se dočkali zcela přepracované třetí generace – sluchátek Samsung Galaxy Buds3 Pro. Nabízí spousty nových technologií, například prostorový zvuk, či inteligentní překlady v reálném čase. Bohužel cenový skok je zatím značný, stojí 4 715 Kč až 6 239 Kč.
Pokračování 13 / 19
Jabra Elite 8 Active: Nejlepší sluchátka pro sport
Jabra dělá vynikající sluchátka typu TWS ve všech cenových kategoriích. Pokud ale chcete to nejlepší na sport, tak malý model Jabra Elite 8 Active je ten pravý. Drsoni a drsoňky nic lepšího nenajdou.
Odolnost dle IP69 říká, že sluchátka vydrží všechno. Můžete se s nimi potopit 1,5 m pod vodu a plní dokonce americký vojenský standard. Ergonomie je fantastická a špunty perfektně drží v uších.
Zvuk je jednoznačně excelentní, v aplikaci Jabra's Sound+ si ho můžete ještě individuálně doladit, aby vás více nakopl, nebo naopak aby byl decentnější. Výborné aktivní potlačení hluku je samozřejmostí, podporují také prostorový zvuk Dolby Audio. Sluchátka od Jabry navíc nabízí výborný přenos hlasu, zkušenosti firmy s profesionální technikou jsou znát.
Výdrž na jedno nabití je osm hodin, s pouzdrem jste na 33 hodinách. Nabíjení máte přes USB-C, nebo bezdrátové. Pro připojení slouží Bluetooth 5.3, nechybí Multipoint, nebo rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Jabra nedávno začala prodávat druhou generaci, která má o něco účinnější ANC a zejména chytré pouzdro, které umí pracovat i jako BT vysílač. Lze ho tak využít pro bezdrátový poslech ze staršího zařízení, které Bluetooth vůbec nemá.
O něco levnější je pak výborný sportovní model Jabra Elite 4 Active, (náš test). A pokud nepotřebujete aktivní potlačení hluku, tak si klidně pořiďte ještě levnější Jabra Elite 3 (náš test).
Pokračování 14 / 19
Technics EAH-AZ60M2/AZ80: Excelentní zvuk a mraky funkcí pro ty, kdo nemají rádi automatiku
Od japonského Technicsu doporučíme rovnou dvoje špuntová sluchátka Technics EAH-AZ60M2 a Technics EAH-AZ80. Jde o funkčně zcela identické modely, které se liší jen velikostí, měničem a cenou. Dokonce mají stejnou výdrž – sedm hodin na jedno nabití, s pouzdrem pak 24 hodin. Dobíjení je drátové i bezdrátové.
Sluchátka nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu mají na každé straně čtyři mikrofony. Aby byla špunty usazeny v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumily, majitel k nim dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Sluchátkům nechybí odolnost proti vodě a prachu dle IPX4.
Zvuk je krásně čistý, neutrální a přitom příjemný, velmi muzikální s parádním prostorem. Technics nabízí dynamický přednes s bohatými, teplými, rychlými, velmi dobře definovanými basy. Hlasy jsou podány velmi přirozeně a příjemně, potěší velmi široký prostor.
Rozměrově větší model AZ80 se chlubí velkým 10mm měničem, u AZ60 má 8 mm. Vyšší model má tak o něco větší energii, širší prostor a je laděný neutrálněji. Levnější, menší a o tak něco pohodlnější AZ60M2 mají o trochu „menší zvuk“ a jsou naladěna zábavněji. Výborný zvuk ale mají oboje sluchátka.
Pro připojení k smartphonu slouží Bluetooth 5.3 a kodeky LDAC, AAC a SBC. Podporován je Multipoint, přičemž umí dokonce připojit až tři zařízení současně. Zdůraznit musíme také mraky funkcí, kterými si doladíte nastavení sluchátek, a výborně a přesně fungující dotekové ovládání. Zápor? ANC je sice účinné, ale mohlo by být ještě lepší.
Technics AZ60M2/EAH-AZ80 doporučíme těm, kdo nemají rádi, když se jim spousty automatických funkcí snaží neustále pomáhat. Technics si jednou nastavíte a sluchátka už do ničeho „nekecají“. Pokud nepotřebujete automatickou změnu nastavení ANC, nebude vám zde nic chybět. Tohle je náš redakční oblíbenec.
Pokračování 15 / 19
Sennheiser Momentum True Wireless 4: Pro milovníky hudby a ty, kdo chtějí bezztrátové aptX
Zcela bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 4 patří do prémiové řady tohoto německého výrobce. Čtvrtá generace možná vypadá stejné jako třetí, ale vylepšení jsou značná. Sluchátka mají ještě lepší zvuk, dostaly nový čipset s aptX Adaptive/Lossless a nemají problém s dobitím pří úplném vybití baterie, jako MTW3.
Firemní 7mm dynamické měniče poskytují neutrální, čistý, vyvážený, detailní a energický zvuk s velmi širokým prostorem. Potěší ale i hluboké basy a čisté výšky. Důležité je, že přes větší přesnost a množství detailů zůstává podání hudby živé a zábavné, nesklouzává k studené analytičnosti. Proti první a druhé generaci s luxusním vzhledem ta čtvrtá vypadá možná fádněji, ale výborné zpracování a kvalitní materiály zůstaly.
O bezdrátové připojení se postará rovnou Bluetooth 5.4, kodeky jsou zde aptX Adaptive 24-bit/Lossless, aptX, AAC, SBC a LC3. K dispozici tam máte jak vyšší kvalitu zvuku, tak nízké zpoždění zvuku a možnost využití pro hraní her, či multipoint k současnému připojení k dvojici zdrojů zvuku.
Aktivnější jedinci ocení nejen zvýšenou odolnost vůči potu a stříkající vodě (IP54), ale také čtyři páry silikových nástavců různých velikostí a tři páry obvodových silikonových kroužků zajišťující maximální stabilitu. Výdrž na jedno nabití je 7,5 hodin, spolu s pouzdrem Momenta nabízejí až 30 hodin poslechu. Nabíjejí se přes USB-C nebo bezdrátově pomocí libovolné nabíječky technologie Qi. Pokud bychom měli něco vytknout, tak spíše průměrné ANC, okolní hluk by mohl být utlumen ještě víc.
Jestli hledáte sportovněji zaměřený model, Sennheiser má také novější sluchátka Momentum Sport. Kromě vyšší odolnosti (IP55) přidávají i měření tepu a tělesné teploty. Důležité je, že mají polootevřenou konstrukci, což kromě vzdušnějšího dynamického zvuku se spoustou detailů přináší také podstatné snížení nepříjemného pocitu ucpaných uší při běhu a dalších sportovních činností. Volitelné pružné silikonové háčky do uší zajišťují sluchátkům maximální stabilitu – mají tři velikosti, nebo je můžete zcela odejmout.
Pokračování 16 / 19
Bose QuietComfort Earbuds II: Tiché pohodlí na cesty i pro sport
Sluchátka Earbuds II jsou podstatně, zhruba o dvě třetiny menší než starší model Earbuds. Díky tomu se pohodlně nosí a navíc přidávají spoustu funkcí. Mají špičkové potlačení hluku a umí automaticky upravit úroveň ANC.
Přepracovaná ergonomie přinesla i změnu uchycení. Majitel dostane sadu FitKit – tři velikosti nástavců a tři stabilizační pásky/gumičky pro každé sluchátko. Velikosti se dají kombinovat dle tvaru ucha, pohodlí a požadované stability; třeba i pro sport. Sluchátka jsou odolná proti potu a vodě (IPX4).
Zvuk je vyvážený a neutrální, překypuje jemnými detaily. Při každém vložení do ucha se navíc aktivuje automatická kalibrace, která změří akustickou odezvu zvukovodu.
I přes menší rozměry mají sluchátka výdrž šest hodin. Pouzdro přidává další tři nabití, celkem se tedy dostanete na třicet hodin. Nabíjí se přes USB-C. Pro bezdrátové připojení sluchátka používají Bluetooth 5.3, nabídnou kodeky AAC a SBC.
Ještě lepší jsou sluchátka Bose QuietComfort Ultra Earbuds (6 557 Kč až 9 946 Kč). Mají aktuálně nejúčinnější aktivní potlačení hluku na trhu, zvuk je muzikální a komfort příkladný. Cena je ale velmi vysoká. Navíc sluchátka zatím neumí Multipoint a pro bezdrátové dobíjení musíte dokoupit speciální obal.
Nově Bose přidal také zcela otevřenou TWS variantu Bose Ultra Open Earbuds. Tato sluchátka vůbec neucpou uši a byť se připevní na boltec, jsou velmi pohodlná. Vlastnosti mají prakticky identické se svými bratříčky, jen samozřejmě chybí ANC. Po zvukové stránce překvapí, mají plno basů, výšek i spoustu energie, je to typické Bose. Cena je však bohužel vysoká, stojí 6 990 Kč až 8 999 Kč.
Pokračování 17 / 19
Apple AirPods Pro: Aktivní potlačení hluku pro fanoušky Applu
Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba naprosto jasná. Apple AirPods Pro 2 je zcela bezdrátový model s aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že tato sluchátka se Applu povedla.
Výdrž na jedno nabití je šest hodin, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem třicet hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdru postačí na další hodinu poslechu, dobíjení pouzdra je samozřejmě bezdrátové. Pro ovládání slouží tlakový snímač, který kombinací stisknutí ovládá poslech skladeb, příjem hovorů, ale také přepínání aktivního potlačení hluku a režimu propustnosti okolních zvuků.
AirPods Pro 2 jsou extrémně komfortní, jde zkrátka o sluchátka pro každý den. Zvuk je vyvážený, působí velmi kvalitně, aktivní potlačení hluku je mimořádně účinné a stejně tak režim příposlechu hlasu z okolí se současným potlačením hluků.
Nechybí vychytávky, jako je určení polohy sluchátek, či reproduktor, díky kterému založené pouzdro snadno najdete. Odolnost proti vodě a prachu dle IPX4 říká, že klidně můžete i sportovat. Pokud máte iPhone, tak AirPods Pro 2 pro vás budou nejlepší sluchátka typu TWS.
Pokračování 18 / 19
Sony WF-1000XM5: Nejlepší TWS sluchátka s ANC
Pomyslný titul krále sluchátek True Wireless s ANC už lepší dobu nesou sluchátka Sony WF-1000XM5. Proti modelu XM4 jsou sluchátka zhruba o 20 % lehčí a o 25 % menší. Sluchátka mají hladší linie, jemnější křivky, použity byly prémiovější materiály a paradoxně jsou současně decentnější. Mají zároveň menší pouzdro. A to vše při stejné výdrži 8 + 16 hodin.
O zvuk se stará nový 8,4mm dynamický měnič X, který poskytuje čistý a detailní zvuk, se špičkovou muzikálností a prostorem. Proti předchůdcům Sony ubralo trochu na expresívnosti basů a zábavnosti, kterou se vyznačují jiné modely (zejména XM3). Pokud vám to nevyhovuje, můžete basy jednoduše zvýraznit. Novinkou aplikace je osobní zvukový test, kdy během několika kroků doladíte zvuk dle vlastní chuti a vytvoříte svůj profil. V továrním nastavení japonský výrobce vyšel ale vstříc těm, kdo preferují čistotu a rychlost.
Sluchátka mají také vylepšené dotykové ovládání a bohatou výbavu, která zahrnuje Multipoint Connect, Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat. Dokonce můžete přijímat a odmítat hovory bezdotekově, pouhým pohybem hlavy.
Koncovky se dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých. Se správnou volbou opět pomůže aplikace a test. O připojení se stará Bluetooth 5.3, k dispozici je bezdrátový Hi-Res zvuk díky firemnímu kodeku LDAC, podporovány jsou i kodeky SBC, AAC a LC3. Pro vylepšení komprimované hudby je tady technologie DSEE Extreme. Pochválit můžeme nejen lepší a přirozenější přenos hlasu při hovorech, ale také vynikající stabilitu připojení. V některých aspektech může být konkurence lepší, řadu X-1000 ale Sony už dlouhá léta ladí, i proto ta aktuální čtvrtá (nenechte se zmást pětkou v názvu) představuje sázku na jistotu.
Pokračování 19 / 19
Na předchozích listech jste našli naše redakční doporučení. Máme toho dost naposloucháno, ušima nám prošla většina sluchátek, které najdete na trhu. A za tato doporučení dáváme ruku do ohně.
Nepřehlédněte také článek, který shrnuje, jak dobře vybrat zcela bezdrátová sluchátka.
Podívejte se nyní ještě na to, jaká sluchátka jsou nejoblíbenější. V následujících přehledech je jejich pořadí v našem katalogu Zboží Živě, který připravujeme ve spolupráci se Heurekou. Toto jsou sluchátka, která se nejvíc prodávají, která mají nejlepší uživatelská hodnocení.
Nejoblíbenější sluchátka s cenou do tisíce korun
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější sluchátka s cenou 1–2 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější sluchátka s cenou 2–4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější sluchátka s cenou nad 4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři Živě.cz vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně