Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.
Xiaomi Mi AirDots Basic 2/2S: Nejlevnější
V nejnižší cenové kategorii jsou překvapivě dobré špunty Xiaomi Mi AirDots Basic 2. Tato zcela bezdrátová sluchátka (True Wireless, TWS) vydrží 4 hodiny na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na 16 hodin. Nabíjení přes mikroUSB trvá 2 hodiny.
Překvapivě zde už najdete dotekové ovládání, dokonce nechybí podpora hlasového asistenta. Bluetooth je ve verzi 5.0, signál drží celkem stabilně. Sluchátka přes nízkou cenu dobře sedí v uchu, dají se využít i pro sportování (plní IPX4), o vyloženě sportovní model ale nejde.
Sluchátka mají 7,2mm měniče, po zvukové stránce dostanete běžný líbivý standard s dobrými středy a výškami. Basy jsou vcelku kontrolované, a pokud chcete je údernější, pomůže ekvalizér.
Tato levná sluchátka potěší, pokud jste nenároční, nebo hledáte levný dárek. Jestli nevíte, co od zcela bezdrátových sluchátek čekat, s Mi AirDots Basic 2/2S si to vyzkoušíte a nebudete mít pocit vyhozených peněz. Při nákupu si dejte pozor, kterou verzi objednáváte, v obchodech najdete obě za podobnou cenu.
Novější verze Xiaomi Mi AirDots Basic 2S má už USB-C, celkovou výdrž 20 hodin a dobu nabíjení 1 h.
Niceboy Hive podsie (2021): Levná, odolná s velkou výdrží
Jako první kvalitnější bezdrátová sluchátka můžeme doporučit Niceboy Hive podsie. Příjemné a překvapivě plné basy doplňují slušné středy a výšky. Potěší i ty, kdo rádi poslouchají hlasitě, mají dobrý výkon. Na druhou stranu, moc to nepřežeňte, protože při maximu roste agresivita výšek, působí nepřirozeně.
Po ergonomické stránce se sluchátka velmi povedla. Jsou malá, lehká, dobře drží v uších a dá se s nimi i sportovat. Mají odolnost dle IP54, takže snesou prach, pot i déšť.
Model 2021 má parádní výdrž 9,5 hodin na jedno nabití, s pouzdrem se dostanete na 35 hodin (pozor na stejně drahý starší model, poznáte ho dle vydrže max. 15 hodin). Nabíjí se přes USB-C, což pro někoho může být důležité. Bluetooth je ve verzi 5.1 s kodeky AAC a SBC. Mikrofony jsou samozřejmostí.
Pokud hledáte levná, lehká a odolná TW sluchátka, s větší stabilitou do posilovny a na běhání, vyšší model Niceboy HIVE Pods 3 PRO přidává pružný háček, který se jemně zapře o ucho.
EarFun Free Pro: Malinké, skvěle hrající, s ANC
Sluchátka EarFun Free Pro jsou malá a lehounká, mají přitom také aktivní potlačení hluku. O stabilitu v uchu nemusíte mít strach, protože mají opěrku, která brání vypadnutí.
Po zvukové stránce nabídnou na danou cenu excelentní zvuk – přirozený, dynamický, s údernými basy. O stabilní připojení se stará nejnovější Bluetooth 5.2, kodeky podporují AAC a SBC. Multipoint zde ale není. Čtyři mikrofony se starají o čistý zvuk při hovorech, ovládání je dotekové. Odolnost dle IPX5 zaručuje, že nevadí, když zmoknete, nebo se zpotíte v posilovně.
Potěší dlouhá výdrž baterie, 6 hodin se zapnutým aktivním potlačením hluku, s pouzdrem se dostanete na celkových 27 hodin poslechu. Pouzdro má bezdrátové nabíjení, nebo můžete využít USB-C kabel.
Jestli vám nevadí neznámá značka a chcete co nejmenší špunty s ANC, tady je tip na překvapivě skvělý model.
Sony WF-C500: Značka, kvalita, výdrž a výborný zvuk
Sony v budgetové kategorii TWS chyběl opravdu zajímavý model a Sony WF-C500 to napravil. Sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost. Výborné je, že ovládání slouží přesné jemné tlačítko, nikoliv nevyzpytatelná doteková ploška.
Po zvukové stránce si sluchátka berou vzor z drahých, prémiových modelů Sony – zvuk je plný, dynamický, čistý, vyvážený. Nechybí firemní funkce DSEE, což je v podstatě upscaling zvuku, který má za úkol obnovit ztracené zvukové informace u komprimovaných formátů.
Poloprůhledné pouzdro je ukázkově malé a praktické. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 10 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších 10, celkově jste tak na 20 hodinách. Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC. Podporováno je rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Co se kvality hovoru týče, tak mikrofony pracují dobře a spolehlivě. Jde zkrátka o univerzální a odolná sluchátka (plní IPX4), která lze využít bez problémů i pro sportovní účely.
Intezze Cliq: Skvělé miniaturní špunty s kovovým pouzdrem
Intezze Cliq se opravdu hodně povedly po všech stránkách. Jsou tu totiž sluchátka opravdu malá – včetně pouzdra, se skvělou výdrží a mechanicky velmi odolným kovovým pouzdrem. Zmíněná výdrž je 8 hodin na jedno nabití, s pouzdrem se dostanete na fantastických 40 hodin. O propojení se stará Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde nejen AAC a SBC, ale také aptX, což velmi potěší.
O zvuk se starají 10mm měniče, ten je naladěn zábavně, ovšem je velmi dobře vyvážený. Basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek posadí na zadek, ovšem velmi rychle vás zase zvedne. Vokály jsou lehce potlačené, ale čisté, zvuk projasňují hezké výšky, jedná o univerzální model, který vykouzlí úsměv na tváři.
Pokud se zaměříme nejen na zvuk, ale zejména na kompaktní, kovové provedení velmi malých rozměrů, tak nemají Intezze Cliq prakticky konkurenci – řadíme je jednoznačně mezi sluchátka s nejlepším poměrem cena/výkon.
Panasonic RZ-S500W: Prémiová sluchátka s ANC za skvělou cenu
Sluchátka Panasonic RZ-S500W představují náš tip na model s ideálním poměrem cena/výkon. Výborným čistým a rychlým zvukem s přehledem deklasují i dvakrát dražší modely. Mají překvapivě účinné potlačení hluku – ANC u těchto sluchátek patří na špičku toho, co modely TW dokážou nabídnout a i zde předčí leckterou dražší konkurenci.
Po zvukové stránce nabízí sluchátka skvělý mezistupeň mezi zábavností a věrností. Měnič (8 mm) poskytuje bohaté, čisté a hluboké basy, které ocení nejen milovníci moderní a elektronické hudby. Středy a výšky jsou čisté, vokály plné, energické, jde o rychlá sluchátka, která zvládají velká klasická hudební tělesa a přitom u metalu, či rocku v nich nechybí energie a agresivita. Prostě paráda.
Konstrukce je odolná proti vodě (plní IPX4), dotykové ovládání funguje přesně a příkladně. Pro připojení slouží Bluetooth 5.0 a kodeky AAC a SBC, pochválit musíme nadprůměrnou stabilitu. Kvalita mikrofonu je velmi dobrá a výdrž nadprůměrná – 7,5 hodiny poslechu bude stačit každému, s pouzdrem se dostanete na více než 19 hodin, nabíjí se přes USB-C.
Sluchátka jsou ale rozměrnější, což je cena za příkladnou výdrž a stabilitu připojení. V balení dostanete pět velikostí redukcí. Dobíjecí pouzdro má příjemně malé rozměry, avšak v porovnání se sluchátky ne tak prémiový vzhled a provedení.
Mimořádný komfort a lepší zvuk v prémiovém provedení (ale za vyšší cenu) pak poskytuje firemní bratříček, skvělý TWS model Technics EAH-AZ60 .
Sennheiser CX True Wireless: Vyvážený zvuk a dlouhá výdrž
Sluchátka Sennheiser CX True Wireless jsou určeny náročnějším posluchačům, kteří hledají kvalitní zvuk, malé rozměry a dlouhou výdrž. Nezapřou svůj původ a pro Sennheiser typické naladění. Zvuk je zde opravdu vyvážený a pokud máte mobilní zařízení s podporou kodeku aptX nebo AAC, užijete si opravdu čistý přednes.
Jedinou výtku bychom ale měli k mikrofonu – kvalita zvuku je v tomto směru nepříliš dobrá a druhá strana se vás může ptát, co jste vlastně říkali.
Aktivní potlačení hluku pak přidává vyšší model Sennheiser CX Plus True Wireless (3 229 Kč až 4 190 Kč). Ten kromě ANC nabíde také kodek aptX Adaptive a ješťě o něco lepší, detailnější zvuk.
Samsung Galaxy Buds 2: Bezdrátová pohoda, klid a mimořádný komfort pro každého
Sluchátka Samsung Galaxy Buds 2 patří mezi nejuniverzálnější modely na trhu. Nemíří ale na audiofily a náročné posluchače, cílová skupina jsou běžní lidé, kteří chtějí dobrý zvuk, komfort, pohodlí a aktivní potlačení hluku. Na jedno nabití vydrží hrát 7,5 hodin, s pouzdrem jste na 29 hodinách. Nabíjení je přes USB-C, nebo bezdrátové.
Zvukově působí sluchátka i kvůli pohodlnějšímu umístění v uchu méně basovým dojmem, což napraví ekvalizér v aplikaci. Bluetooth je ve verzi 5.2, po stránce kodeků možná odradí chybějící podpora aptX, ale AAC tady funguje v skvěle.
Samsung Galaxy Buds 2 výborně naplňují kombinaci pohodového zvuku a pohodlného používání bez velkých obav o vypadnutí sluchátek z ucha. Přičtěte malé, praktické pouzdro, příjemné dotekové ovládání a velmi zajímavou cenu.
Apple AirPods: Pro toho, kdo nemá rád špunty
Sluchátka Apple AirPods nejsou levná a určitě existují lépe hrající modely. Pokud však nemáte rádi špunty, které je nutné zasouvat do zvukovodu, tak tohle budou ideální sluchátka pro vás. Nehleďte na to zda máte Apple, nebo telefon s Androidem – AirPods v obou případech fungují skvěle.
Applu se povedlo vyladit ergonomii a uživatelský zážitek téměř k dokonalosti. Ovládání je intuitivní, přesné a příkladné. K tomu přidejte malé, praktické pouzdro s bezdrátovým dobíjením, bleskové párování s telefonem, prémiový design i velmi kvalitní zpracování. Výdrž sluchátek je 5 hodin, dalších 19 hodin přidává pouzdro.
Lehounká sluchátka v uchu dobře sedí, netlačí a jsou velmi příjemná i po delší době. Stabilita při dynamičtějších pohybech je vzhledem ke konstrukci samozřejmě horší, stejně jako izolace okolních hluků. Protože to je Apple, tak je zde kodek AAC, ten však podporuje i drtivá telefonů s Androidem. Zvuk je velmi dobrý, s ohledem na konstrukci s překvapivým objemem basů. K tomu přičtěte velmi dobré mikrofony a kvalitní snímání hlasu při hovorech.
Hledáte sluchátka True Wireless, nemáte rádi ucpané uši a jste ochotni si připlatit? S Apple AirPods budete spokojeni.
Sony WF-1000XM3: Vynikající zvuk i potlačení hluku
Starší, ale stále skvělá TWS sluchátka jsou Sony WF-1000XM3. Sluchátka mají výdrž 6 hodin na jedno nabití, přičemž pouzdro poskytuje energii na další tři cykly, celkem se dostanete na 24 hodin. Pouzdro se dobíjí přes USB-C a má také integrované NFC pro jednoduché párování s mobilem.
Srdcem sluchátek je procesor QN1e, který se stará nejen o velmi účinné aktivní potlačení hluku. Uvnitř je zároveň integrovaný 24bitový D/A převodník, signálový procesor a analogový zesilovač. Sluchátka podporují kodeky AAC a SBC.
Zvuk je výborný, muzikální a přitom velmi příjemný, neunavující. Dynamika je úžasná, stejně jako množství energie. Snad jedině vokály by mohly být jasnější a metalistům bude chybět na agresivita středních frekvencích.
Po funkční stránce jde o skvěle vybavený model, kde osobně oceňuji možnost uživatelsky upravit funkce a ovládání. Přestože se prodává i nový model Sony WF-1000XM4, tak za nižší cenu jsou XM3 vzhledem ke kvalitě opravdu vynikající. Jestli hledáte zápor, tak velké dobíjecí pouzdro.
Odolnější, nabasovanější, sportovní variantou s jistějším uchycením do ucha a stejně bohatou výbavou je model Sony WF-SP800N. Méně účinné ANC vyvažuje nižší cena. Přečtěte si naši recenzi.
Jabra Elite 7 Active: Nejlepší sluchátka pro sport
Jabra dělá vynikající TWS sluchátka ve všech cenových relacích, pokud ale chcete nejlepší sluchátka na sport, tak malá Jabra Elite 7 Active budou ta pravá. Přepracovaná ergonomie je fantastická a perfektně drží v uších, odolnost dle IP57 říká, že vydrží fakt všechno.
Zvuk je jednoznačně excelentní, v aplikaci Jabra's Sound+ si ho můžete ještě individuálně doladit, aby vás více nakopl, nebo naopak aby byl decentnější. Poslední generace od Jabry má také kvalitní potlačení hluku, které sahá na samotnou špičku s tím, že to není za cenu nepohodlí. Sluchátka od Jabry navíc nabízí výborný přenos hlasu, zkušenosti firmy s profesionál technikou jsou zkrátka znát.
Výdrž na jedno nabití je 8 hodin, s pouzdrem jste na 30 hodinách, nabíjení máte přes USB-C, nebo bezdrátové. Pro připojení slouží Bluetooth 5.2.
O něco levnější je pak fantastický sportovní model Jabra Elite 4 Active, viz náš test. A pokud nepotřebujete aktivní potlačení hluku, tak si klidně pořiďte Jabra Elite 3 (náš test), ani ty nepropotíte, protože plní IPX5.
Apple AirPods Pro: Aktivní potlačení hluku pro fanoušky Applu
Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba naprosto jasná. Apple AirPods Pro je True Wireless model s aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že tato sluchátka se Applu povedla.
Výdrž na jedno nabití je až 4,5 hodiny, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem 24 hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdru postačí na další hodinu poslechu. Pro ovládání slouží tlakový snímač, který kombinací stisknutí ovládá poslech skladeb, příjem hovorů, ale také přepínání aktivního potlačení hluku a režimu propustnosti okolních zvuků.
AirPods Pro jsou extrémně komfortní, jde zkrátka o sluchátka pro každý den. Zvuk je vyvážený, působí velmi kvalitně, aktivní potlačení hluku je účinné, má však určitý vliv na dynamiku a kvalitu zvuku.
Sony WF-1000XM4: Excelentní True Wireless sluchátka s nejlepším aktivním potlačením hluku
Sluchátka Sony WF-1000XM4 nahrazují starší model XM3. Nová prémiová sluchátka jsou po všech stránkách lepší a okamžitě se zařadila na špičku nejlepších zcela bezdrátových sluchátek, která se dají pořídit.
Bluetooth je ve verzi 5.2, kodeky jsou AAC, LDAC, a SBC. Nově sluchátka plní IPX4, takže jsou odolná proti potu i dešti. Výdrž na jedno nabití je 8 hodin s ANC a 12 hodin bez ANC. Krabička přidává dalších 16 hodin poslechu (s ANC), nebo 24 hodin (bez ANC).
Sluchátka byla přepracována tak, aby byla o 10 % menší než předchozí generace, aniž by došlo ke kompromisu v kvalitě zvuku nebo výdrži baterie. Nabíjecí pouzdro je o 40 % menší, nabíjí se přes USB-C nebo bezdrátově (Qi).
Zvuk má Sony již tradičně výborný – dynamický, čistý, energický. Myslím, že prakticky každý majitel bude spokojen. Proti XM3 novinka projasnila středy a zrychlila basy. Vyšší basy jsou prokreslenější, nižší basy jsou rychlejší, zmizel náznak slévání basů u našlapaných skladeb. Dynamika a expresivnost je zde částečně zachována, ale přitom více kontrolovaná.
Sluchátka sedí v uchu s maximální jistotou, potlačení hluku je excelentní, díky funkci Speak-to-Chat sluchátka nemusíte vůbec vyjímat z uší, a přitom vám nic neunikne. Sony WF-1000XM4 mají parádní výdrž, a to vše v téměř polovičním pouzdru, které se snadno vejde do kapsy, přičemž má navíc i moderní bezdrátové nabíjení.
Bose QuietComfort Earbuds: Prémiové ticho
Sluchátka Bose QuietComfort Earbuds se chlubí výborným aktivním potlačením hluku, které tento zkušený výrobce zase posunul o kus dál. Sluchátka velmi jistě sedí v uchu a přestože jsou poměrně velká, nemusíte mít žádné obavy z vypadnutí. Záporem je větší volná hmota mimo ucho a subjektivně pocit nižší stability. Kladem naopak bude komfort – na rozdíl od Sony mají kratší krček, prakticky se tak nezatlačují do sluchovodu (což není každému příjemné).
QuietComfort Earbuds mají velkou výdrž – až 6 hodin na jedno nabití. To je ale bohužel vyváženo tím, že pouzdro poskytne pouze jedno další dobití. Dostanete se tak na 12 hodin a v praxi to znamená, že relativně veliké pouzdro budete muset častěji dobíjet. Sluchátka mají certifikaci IPX4, proto s nimi můžete v klidu také sportovat.
Pro připojení slouží Bluetooth 5.1, kodeky jsou AAC a SBC. Po zvukové stránce počítejte s charakterem typickým pro Bose – s kvalitním, bohatým a univerzálním zvukem, který je vhodný pro všechny žánry i posluchače.
Sluchátka mají vestavěnou funkci Active EQ, což je automatická úprava basů a výšek v závislosti na nastavené hlasitosti. To zajistí, že i při tichém poslechu dostanete bohaté basy, ale při vyšší hlasitosti se zvuk srovná a projasní. Ve výsledku sluchátka zní méně nabasovaně než Sony.
Nová prémiová TWS sluchátka Bose přinesla výborné ANC i zvuk – ale také hodně prémiovou cenu.
Na předchozích listech jste našli naše redakční doporučení. Máme toho dost naposloucháno, ušima nám prošla většina sluchátek, které najdete na trhu. A za tato doporučení dáváme ruku do ohně.
Nepřehlédněte také článek, který shrnuje, jak dobře vybrat zcela bezdrátová sluchátka.
Podívejte se nyní ještě na to, jaká sluchátka jsou nejoblíbenější. V následujících přehledeh je jejich pořadí v našem katalogu Zboží Živě, který připravujeme ve spolupráci se Heurekou. Toto jsou sluchátka, která se nejvíc prodávají, která mají nejlepší uživatelská hodnocení.
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou do tisíce korun
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 1–2 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 2–4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou nad 4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů doporučují nejlepší produkty v různých kategoriích.