Najdeme řadu důvodů, proč si pořídit bezdrátová sluchátka. Zejména při cestování uvítáte, že se kabel při poslechu hudby nikde nemotá a nepřekáží. Přidejte k tomu vestavěné mikrofony, ovládání skladeb či hlasitosti. Počítejte však s tím, že ve srovnání se sluchátky připojenými kabelem zaplatíte za stejný zvuk o něco více peněz.
Velmi doporučujeme začít tímto článkem, který radí, jak bezdrátová sluchátka správně vybírat. Na co si dát pozor, které vlastnosti a funkce jsou důležité, na co naopak nemusíte brát ohled.
JLab Go Air Pop: Nejlevnější a s parádní výdrží
Překvapivě dobré jsou zcela bezdrátové špunty JLab Go Air Pop. Jsou ideální pro každého, kdo hledá kvalitní bezdrátová sluchátka bez zbytečných příplatků za prémiové funkce. Tato sluchátka vydrží až osm hodin na jedno nabití, pouzdro přidává 24 hodin, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin. A třešničkou na dortu je integrovaný krátký dobíjecí USB kabel. Takže nikdy a nikde ho nezapomenete.
Jde o levný, ale designově povedený model. Na výběr máte z několika barev, sluchátka mají dotekové ovládání a podporují hlasové asistenty. I přes nízkou cenu dobře sedí v uchu, dají se využít i pro sportování (plní IPX4). Bluetooth je ve verzi 5.1.
Sluchátka mají 6mm měniče. Po zvukové stránce z nich dostanete plný zvuk s překvapivě dobrými středy i výškami, ale zároveň s údernými basy a dobrým vykreslením stereoprostoru. Výrobce navíc rovnou nabízí tři zvukové profily.
Jestli nevíte, co od zcela bezdrátových sluchátek čekat, nebo máte málo peněz, tak TWS sluchátka JLab Go Air Pop jsou to nejlepší „nejlevnější“, co můžete mít. Za tuto cenu těžko najdete lepší poměr cena/výkon. Jsou perfektní volbou pro začátečníky ve světě True Wireless (TWS) nebo jako záložní pár sluchátek.
Pokračování 2 / 23
Sony WH-CH520: Dostupná, kvalitní a značková
Sluchátka Sony WH-CH520 nabídnou nadprůměrných 50 hodin poslechu na jedno nabití. Letošní novinku Sony oproti předchůdci vylepšilo, hlavový most je nyní polstrovaný a zvýšilo se pohodlí. I když jsou sluchátka lehká, nepadají při běhu. Potěší pohodlné náušníky a kvalitní kodek AAC.
Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry.
Elektronika zní výborně, soudobý pop má tu správnou šťávu, protože vokálům a výškám zůstalo dost prostoru. Pro sluchátka je typický zábavný projev s plnými hlubokými tóny. U filmů je znát lehký posun dialogů směrem k basům, ale výborné středy to kompenzují.
Sluchátka podporují Multipoint (současné připojení dvojice zařízení) a mají už i vylepšení komprimovaného zvuku DSEE. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC a SBC, podporováno je dokonce 360 Reality Audio.
Do kategorie „nejlepší koupě“ určitě patří také o něco dražší a větší sluchátka Sony WH-CH720N (1 699 Kč až 3 725 Kč), která přidávají především aktivní potlačení hluku (ANC). Nabídnou velmi dobrý zvuk, jsou pohodlná a výdrž na jedno nabití je 35 hodin.
Pokračování 3 / 23
Creative SoundBlaster Jam V2: Levná, lehká, otevřená, spolehlivá
Pro ty, kdo mají rádi otevřená a vzdušná sluchátka, která netlumí zvuky okolí, je zde náš oblíbenec SoundBlaster Jam V2. Designem ani použitými materiály neoslní, konstrukce je ale lehká, celoplastová, vzhled si na nic nehraje. Sluchátka možná vypadají levně, tím ale zápory končí.
Sluchátka jsou překvapivě pohodlná. Hezky sedí a úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Nízká cena se může projevit až při velmi hlasitém poslechu přebasované a agresivní hudby, jako je rock a metal. V ostatních případech nabídnou sluchátka velmi hezký, příjemný, překvapivě vzdušný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech.
Z výbavy nechybí možnost posílení basů, užitečnou zajímavostí je poslech přes USB-C při propojení s PC a současném dobíjení. Současná generace dostala Bluetooth 5.0, v této ceně překvapí kodeky aptX, aptX LL, aptX HD a SBC. Nechybí Multipoint, propojení drží i v zarušeném prostředí tak skvěle, že jim to závidí leckterá o hodně dražší konkurence.
Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát 22 hodin na jedno nabití. Varianta V2 přidala duální mikrofony pro telefonní hovory a technologii pro potlačení hluku Qualcomm CVC 8.0.
Pokud nechcete špunty True Wireless, tak lepší otevřená bezdrátová sluchátka v této ceně nenajdete.
Pokračování 4 / 23
Sony WF-C500: Značka, kvalita, výdrž a výborný zvuk
V nejlevnější třídě TWS je velmi zajímavý model Sony WF-C500. Sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost. Spousta lidí ocení, že pro ovládání slouží přesné jemné tlačítko, nikoliv nevyzpytatelná doteková ploška.
Po zvukové stránce si sluchátka berou vzor z drahých, prémiových modelů Sony – zvuk je plný, dynamický, čistý, vyvážený. Nechybí firemní funkce DSEE, což je v podstatě upscaling zvuku, který má za úkol obnovit ztracené zvukové informace u komprimovaných formátů.
Poloprůhledné pouzdro je ukázkově malé a praktické. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž deset hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších deset, celkově jste tak na dvaceti hodinách.
Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC. Podporováno je rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Co se kvality hovoru týče, mikrofony pracují dobře a spolehlivě. Jde zkrátka o univerzální a odolná sluchátka (IPX4), která lze využít bez problémů i pro sportovní účely.
O něco dražší model Sony WF-C700N (1 649 Kč až 4 375 Kč) nabídne stejné kvality, ale přidává praktické aktivní potlačení hluku. Letošní novinkou jsou pak sluchátka Sony WF-C510 (1 199 Kč až 1 670 Kč). Jsou menší než WF-C500, zvukově o něco lepší, výdrž ještě o hodinu delší; design ale obyčejnější a cena něco vyšší.
Pokračování 5 / 23
Soundeus Fidelity A50-2: Velmi dobrý zvuk a 50 hodin poslechu
Soundeus Fidelity A50-2 je překvapivě kvalitní bezdrátový sourozenec kabelového modelu Soundeus Fidelity A30. Zvukový rozdíl mezi nimi není nijak zásadní. Fidelity A50-2 ale nabídnou o něco dynamičtější projev nejen v basech, ale v celém spektru, kdy je reprodukce živější a muzikálnější.
Sluchátka Fidelity mají velmi pěkné podání prostoru, zejména do šířky ve středním pásmu. Basy jsou hutné a jdou hodně odspodu. Výšky jsou čisté bez zrnění nebo agresivity, středy hrají čistě a zřetelně.
Měniče mají průměr 40 mm, Bluetooth je 5.3 s kodeky AAC a SBC, baterie vydrží padesát hodin. Komfort nošení je nadmíru dobrý, sluchátka nikde netlačí, náušníky jsou příjemně měkké a velmi dobře izolují zvuk okolí. Rozměrná sluchátka drží dobře na hlavě.
Druhá generace kromě novější verze Bluetooth má už USB-C. Parádní konektorová výbava ale zůstala – zahrnuje zásuvku pro jack 6,3 mm (levé sluchátko) i zásuvku pro 3,5mm jack (pravé sluchátko). Co víc, oba dva vstupy jsou stále aktivní, respektive průchozí. Takže do druhého můžete připojit jakákoli další sluchátka a podělit se o svoji hudbu s druhým posluchačem.
Pokračování 6 / 23
Nothig Ear (a): Neobvyklé, ale fakt dobré
Sluchátka Nothing Ear (a) jsou jiná. Mají průhledné pouzdro, které odhaluje vnitřní komponenty. Jsou vybavena 11,6mm měniči, které zaručují bohatý a vyvážený zvuk. Ať už posloucháte hudbu nebo podcasty, kvalita zvuku je více než dobrá.
Pro připojení je zde Bluetooth 5.1. Výborný LDAC doplňují standardní kodeky AAC, SBC. Nechybí samozřejmě aktivní potlačení hluku, sluchátka jsou tak vhodná do hlučného města nebo kanceláře. Výdrž je výborná, na jedno nabití je to až 9,5 hodiny, celkově s pouzdrem máte fantastických 43 hodin.
Nothing Ear (s) patří mezi velmi komfortní a současně stabilní modely. Dotekové ovládání je samozřejmostí – můžete přijímat hovory, měnit skladby nebo aktivovat hlasového asistenta.
Nižší cena znamená, že ačkoliv ANC dělá svou práci, není to úplně na úrovni těch nejdražších modelů. Počítejte také s průměrnou kvalitou hovoru v hlučném prostředí. Celkově vzato, Nothing Ear (a) nabízejí skvělou kombinaci stylu, zvuku a pohodlí.
Pokračování 7 / 23
Sennheiser HD 350 BT: Nabasovaný zvuk, velké mušle a kodek pro hry
Sluchátka Sennheiser HD 350 BT nahradila skvělého předchůdce HD 4.40. Klady zůstaly a výtky ke staršímu modelu byly odstraněny. Návrháři ze Sennheiseru vždy uměli udělat zábavná sluchátka a platí to i v tomto případě. Tento model navíc určitě potěší i velmi dlouhou výdrží až třicet hodin.
Čeká vás projev plný detailů, krásných vokálů a kytar. Zároveň dost basů na reprodukci elektroniky, ale sluchátka si hravě poradí s jakýmkoli stylem. Výšky jsou sice o něco jednodušší, zato však bez chyb a agrese. Je to vyloženě radost poslouchat. Velké měkké kožené náušníky překvapí svým pohodlím a skvělou izolací okolí, Jen se v nich dost potí uši.
Plastová konstrukce je dobře zpracovaná a zároveň docela lehká. Můžete si vybrat mezi černou a bílou variantou. Sennheiser podporuje kodeky AAC, aptX, či aptX LL, Bluetooth je ve verzi 5.0. Díky kodeku aptX LL se sluchátka dají využít i pro hraní počítačových her. Nabíjejí se přes USB-C.
Pokračování 8 / 23
Anker Soundcore Space A40: Malé překvapení s ANC
Cenově dostupná sluchátka Anker Soundcore Space A40 nabízí maximum, co lze v této cenové kategorii chtít. Nejenže mají už aktivní potlačení hluku, ale překvapivě podporují také kvalitní kodek LDAC Hi-Res (a samozřejmě také SBC a AAC). Nechybí ani Multipoint pro připojení k více zdrojům zvuku.
Sluchátka mají teplý a příjemný zvuk bez zvýrazněných basů. Jsou tedy vhodná pro ty, kdo hledají neutrálnější a čistější přednes – milovníci dunivé taneční hudby nechť hledají jinde. Aplikace ale samozřejmě nabízí ekvalizér a předvolby pro přizpůsobení zvuku. Adaptivní ANC se přizpůsobuje okolnímu hluku a na cestách dobře blokuje zejména hluk motorů.
Sluchátka Anker Soundcore Space A40 slibují obrovskou výdrž na jedno nabití – 10 hodin + 40 hodin pouzdro, celkem 50 hodin. V reálu počítejte s osmi hodinami se zapnutým ANC a pokud zvolíte náročnější LDAC, tak dostanete kolem šesti hodin. Konstrukce je pohodlná, špunty dobře drží v uších, odolnost plní dle IPX4. Chcete-li vyvážený, čistý zvuk, v dané ceně asi nic lepšího nekoupíte.
Pokračování 9 / 23
Shokz OpenRun Pro: Pro sportovce, kteří chtějí slyšet okolí
Běháte, jezdíte na kole a chcete perfektně slyšet okolí společně s hudbou či podcasty? Shokz OpenRun Pro jsou jednou z nejlepších dostupných možností. Sluchátka využívají technologii vedení zvuku lícní kosti do vnitřního ucha a uši zůstávají zcela volné.
Řada sluchátek Shokz OpenRun poskytuje výjimečnou kombinaci pohodlí a praktičnosti. Díky hmotnosti 29 gramů a ergonomickému designu působí sluchátka lehce, a to i při dlouhodobém nošení. Co se týče zvuku, výrobce využívá technologie Shokz TurboPitch, která zajišťuje plnější basy a jasnější zvuk ve středních a vyšších frekvencích. Zvuk je ale i tak trochu jiný než u běžných sluchátek.
Pro připojení je zde Bluetooth 5.1, baterie nabízí až 10 hodin nepřetržitého provozu na jedno nabití. Když se vybije, je zde funkce rychlého nabíjení – za pět minut získáte energii na další 1,5 hodiny. Sluchátka jsou samozřejmě odolná vůči potu a vlhkosti, mají certifikaci IP55. Nechybí ani praktické ovládání na boku sluchátek, které umožňuje snadno přepínat skladby, přijímat hovory a aktivovat hlasového asistenta.
Shokz OpenRun Pro jsou vynikající volbou pro každého, kdo chce dobrý zvuk a zároveň potřebuje zůstat v kontaktu s okolním světem. Nedávno Shokz začal prodávat druhou generaci Shokz OpenRun Pro 2 (4 964 Kč až 5 740 Kč) s výdrží 12 hodin, ještě lepším zvukem a dalšími vylepšeními.
Pokračování 10 / 23
Audio-Technica ATH-M50xBT2: Studiová Hi-Fi sluchátka v bezdrátové variantě
Profesionální studiová sluchátka Audio-Technica ATH-M50x patří mezi nejpopulárnější modely této japonské firmy. Mají svoji bezdrátovou verzi Audio-Technica ATH-M50xBT2 s obrovskou výdrží až 50 hodin poslechu na jedno nabití.
Sluchátka si zachovávají všechny zvukové vlastnosti uzavřeného modelu. O kvalitní zvuk se starají špičkové měniče o průměru 45 mm, které jsou vybavené citlivými cívkami CCAW a silnými neodymovými magnety.
Aktuální druhá generace má vylepšenou elektroniku – nyní obsahuje oddělený Bluetooth čip a dostala dedikovaný DAC/zesilovač AK4331. Uživatel má možnost nastavit vlastní křivku ekvalizéru a uložit ji přímo do sluchátek. Nastavení hlasitosti má volitelné krokování (16/32/64 kroků), nechybí stereovyvážení či možnost lokalizovat odložená sluchátka.
Frekvenční rozsah zůstává 15 Hz až 28 000 Hz. O přenos signálu se postará Bluetooth 5.0, kodeky jsou LDAC, AAC a SBC. Je zde také režim Low Latency, nechybí podpora Google Fast Pair, spoustu lidí potěší Multipoint. K mušli je možné připojit kabel o délce 1,2 m s klasickým konektorem jack 3,5 mm.
Druhá generace sluchátek stojí stejně jako první, přitom přidává delší výdrž padesát hodin místo čtyřiceti. Současně je kratší doba nabíjení, místo sedmi hodin stačí polovina.
Pokud se vám tato sluchátka od japonské značky líbí, ale nejste tak moc zvukově nároční, nebo chcete hodně ušetřit, mohou pro vás být ideální sluchátka Audio-Technica ATH-M20xBT. Mají také studiový zvuk, maximální výdrž na jedno nabití skvělých je 60 hodin, o připojení se stará BT 5.0 s kodeky SBC i AAC, nechybí režim Low Latency a Multipoint.
Pokračování 11 / 23
Samsung Buds 3 Pro: Zvuk, ticho, komfort
Jeden z nejlepších zvukových zážitků ve své kategorii nabízejí sluchátka Samsung Galaxy Buds 3 Pro. Díky dvoupásmovým dynamickým měničům si užijete hluboké basy i ostré, jasné středy a výšky. Bezdrátové špunty mají výrazný a přirozený zvuk se spoustou detailů. Nechybí ani podpora prostorového zvuku Dolby Atmos, což znamená, že si naplno vychutnáte i filmy a herní efekty.
Sluchátka mají velmi účinné aktivní potlačení hluku nové generace, Samsung navíc zapracoval na transparentním režimu. Na jedno nabití zvládnou až 8 hodin poslechu, s pouzdrem se dostanete až na 29 hodin celkově. Skvělou vlastností je rychlé nabíjení – pouhých pět minut v pouzdře zajistí až hodinu poslechu. Buds 3 Pro se umí nabíjet i bezdrátově.
Sluchátka skvěle padnou do uší a jsou pohodlná, ale současně velmi stabilní. Díky odolnosti proti vodě a potu (certifikace IPX7) je lze bez obav využívat pro sport i na cestách. S telefony Samsung využijete funkci Auto Switch, která automaticky přepne sluchátka na zařízení, na němž zrovna přehráváte obsah nebo přijímáte hovor.
Kvalita hovoru je výborná. Buds 3 Pro mají tři mikrofony s vysokou citlivostí a nechybí potlačení hluku větru. Výsledkem je čistý, přirozený zvuk pro hovory i v hlučnějším prostředí.
Levnější, univerzálnější variantou jsou sluchátka Samsung Galaxy Buds FE SM-R400 (1 379 Kč až 3 925 Kč). Ta ale nemíří na audiofily a náročné posluchače, cílová skupina jsou běžní lidé, kteří chtějí dobrý zvuk, komfort, pohodlí a základní aktivní potlačení hluku. Na jedno nabití vydrží hrát pět hodin, s pouzdrem jste až na 29 hodinách. Nabíjejí se přes USB-C, nebo bezdrátově.
Pokračování 12 / 23
Technics EAH-AZ60M2/AZ80: Výborný zvuk a mraky funkcí pro ty, kdo nemají rádi automatiku
Od japonské značky Technics doporučíme rovnou dvoje špuntová sluchátka Technics EAH-AZ60M2 a Technics EAH-AZ80 (6 790 Kč až 8 365 Kč). Jde o funkčně zcela identické modely, které se liší jen velikostí, měničem a cenou. Dokonce mají stejnou výdrž – sedm hodin na jedno nabití, s pouzdrem pak jeden den. Dobíjení je drátové i bezdrátové.
Sluchátka nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu mají na každé straně čtyři mikrofony. Aby byla usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, majitel k nim dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Nechybí odolnost proti vodě a prachu dle IPX4.
Zvuk je krásně čistý, neutrální a přitom příjemný, velmi muzikální. Technics nabízí dynamický přednes s bohatými, teplými, rychlými, velmi dobře definovanými basy. Hlasy jsou podány velmi přirozeně a příjemně, potěší velmi široký prostor.
Rozměrově větší model AZ80 se chlubí velkým 10mm měničem, u AZ60 má 8 mm. Vyšší model má tak o něco větší energii, širší prostor a je naladěný neutrálněji. Menší, a tak pro někoho pohodlnější AZ60M2 působí zároveň o něco zábavněji. Jinak mají sluchátka velmi podobný charakter zvuku.
Pro připojení k mobilu slouží Bluetooth 5.3 a kodeky LDAC, AAC a SBC. Podporován je Multipoint, přičemž umí dokonce připojit až tři zařízení současně. Zdůraznit musíme také mraky funkcí, kterými si doladíte nastavení sluchátek, a výborně a přesně fungující dotekové ovládání. Zápor? ANC je sice účinné, ale mohlo by být ještě lepší.
Technics AZ60M2/EAH-AZ80 doporučíme těm, kdo nemají rádi, když se jim spousty automatických funkcí snaží neustále „pomáhat“. Technics si jednou nastavíte a sluchátka už do ničeho „nekecají“. Tohle je náš redakční oblíbenec.
Pokračování 13 / 23
Sennheiser Momentum True Wireless 4: Pro milovníky hudby a ty, kdo chtějí bezztrátové aptX
Zcela bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 4 patří do prémiové řady tohoto německého výrobce. Čtvrtá generace možná vypadá stejné jako třetí, ale vylepšení jsou značná. Sluchátka mají ještě lepší zvuk, dostaly nový čipset s aptX Adaptive/Lossless a nemají problém s dobitím pří úplném vybití baterie, jako MTW3.
Firemní 7mm dynamické měniče poskytují neutrální, čistý, vyvážený, detailní a energický zvuk s velmi širokým prostorem. Potěší ale i hluboké basy a čisté výšky. Důležité je, že přes větší přesnost a množství detailů zůstává podání hudby živé a zábavné, nesklouzává ke studené analytičnosti. Proti první a druhé generaci s luxusním vzhledem ta současná vypadá možná fádněji, ale výborné zpracování a kvalitní materiály zůstaly.
O bezdrátové připojení se postará rovnou Bluetooth 5.4, kodeky jsou zde aptX Adaptive 24-bit/Lossless, aptX, AAC, SBC a LC3. K dispozici tak máte jak vyšší kvalitu zvuku, tak nízké zpoždění a možnost využití sluchátek pro hraní her. Je zde také Multipoint k současnému připojení k dvojici zdrojů zvuku.
Aktivnější jedinci ocení nejen zvýšenou odolnost vůči potu a stříkající vodě (IP54), ale také čtyři páry silikových nástavců různých velikostí a tři páry obvodových silikonových kroužků zajišťující maximální stabilitu. Výdrž na jedno nabití je 7,5 hodin, spolu s pouzdrem Momenta nabízejí až 30 hodin poslechu. Nabíjejí se přes USB-C nebo bezdrátově pomocí libovolné nabíječky technologie Qi. Pokud bychom měli něco vytknout, tak spíše průměrné ANC, okolní hluk by mohl být utlumen ještě víc.
Jestli hledáte sportovněji zaměřený model, novinkou roku 2024 jsou sluchátka Sennheiser Momentum Sport. Kromě vyšší odolnosti (IP55) přidávají i měření tepu a tělesné teploty. Důležité je, že mají polootevřenou konstrukci, což kromě vzdušnějšího dynamického zvuku se spoustou detailů přináší také podstatné snížení nepříjemného pocitu ucpaných uší při běhu a dalších sportovních činností. Volitelné pružné silikonové háčky do uší zajišťují sluchátkům maximální stabilitu – mají tři velikosti, nebo je můžete zcela odejmout.
Pokračování 14 / 23
Sony WF-1000XM5: Vynikající TWS sluchátka s ANC
Titul krále sluchátek True Wireless s ANC nese novinka Sony WF-1000XM5. Proti modelu XM4 jsou sluchátka zhruba o 20 % lehčí a o 25 % menší. Sluchátka mají hladší linie, jemnější křivky, použity byly ještě prémiovější materiály a paradoxně jsou sluchátka současně decentnější. Mají zároveň menší pouzdro. A to vše při stejné výdrži 8 + 16 hodin.
O zvuk se stará nový 8,4mm dynamický měnič, který poskytuje čistý a detailní zvuk se špičkovou muzikálností a prostorem. Proti předchůdcům Sony ubralo trochu na expresívnosti basů a zábavnosti, kterou se vyznačují jiné modely (zejména XM3). Pokud ale chcete mohutnější basy, můžete je jednoduše zvýraznit. Aplikace vám to při osobním zvukovém testu sama nabídne. V továrním nastavení ale japonský výrobce vyšel vstříc těm, kdo preferují čistotu a rychlost.
Sluchátka mají vylepšené dotykové ovládání a bohatou výbavu, která zahrnuje Multipoint Connect, Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat. Dokonce můžete přijímat a odmítat hovory bezdotekově, pouhým pohybem hlavy.
Koncovky se dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých. Se správnou volbou opět pomůže aplikace a test. O připojení se stará Bluetooth 5.3, k dispozici je bezdrátový Hi-Res zvuk díky firemnímu kodeku LDAC, podporovány jsou i kodeky SBC, AAC a LC3. O vylepšení komprimované hudby se stará technologie DSEE Extreme.
Pokud nejste nároční posluchači a chcete něco podobného, ale podstatně levnějšího, doporučíme výborná a krásně malá sluchátka Sony LinkBuds S (3 011 Kč až 6 510 Kč). Aktivní potlačení hluku je o chlup méně účinné a zvuk není tak detailní, proti XM5 ale ušetříte spoustu peněz.
Pokračování 15 / 23
Apple AirPods Pro: Aktivní potlačení hluku pro fanoušky Applu
Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba jasná. Apple AirPods Pro je zcela bezdrátový model s aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že tato sluchátka se Applu povedla.
Výdrž na jedno nabití je šest hodin, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem třicet hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdře postačí na další hodinu poslechu, dobíjení pouzdra je samozřejmě bezdrátové. Pro ovládání slouží tlakový snímač, který kombinací stisknutí ovládá poslech skladeb, příjem hovorů, ale také přepínání aktivního potlačení hluku a režimu propustnosti okolních zvuků.
AirPods Pro jsou extrémně komfortní, jde zkrátka o sluchátka pro každý den. Zvuk je vyvážený, působí velmi kvalitně, aktivní potlačení hluku je mimořádně účinné a k tomu je zde skvělý režim příposlechu hlasu z okolí se současným potlačením hluků.
Nechybí vychytávky jako určení polohy sluchátek či reproduktor, díky kterému snadno najdete založené pouzdro. Odolnost proti vodě a prachu dle IPX4 říká, že klidně můžete i sportovat. Pokud máte iPhone, tak AirPods Pro pro vás budou nejlepší sluchátka typu TWS.
Pokračování 16 / 23
Sony WH-1000XM4: Vynikající bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku
Čtvrtá generace sluchátek Sony WH-1000XM4 vzala v potaz výtky, které měli majitelé oblíbeného předchůdce XM3 a které se nedaly spravit softwarovou aktualizací. Kromě lepšího potlačení hluku je zde připojení ke dvěma zdrojům zvuku, skvělá funkce Speak to Chat nebo detekce nasazení sluchátek. Byla upravena citlivost dotekové plochy a přibyly další drobnosti, které velmi zpříjemňují život.
Sluchátka mají Bluetooth 5.0, podporovány jsou kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC. Podpora kodeků aptX a aptX-HD ale na rozdíl od předchozího modelu chybí. Po zvukové stránce jsou XM4 neutrální, což okamžitě poznáte na čistých hlasech u podcastů. Proti XM3 mají XM4 jednoznačně čistější a jemnější podání středů a vyšších kmitočtů, ubraly ale na expresivnosti a energii basové složky.
Sluchátka Sony WH-1000XM4 nabídnou prémiovou kvalitu, výborné ANC a cena je o poznání příjemnější než u páté generace, Sony WH-1000XM5. O nich si můžete přečíst o kousek dál.
Pokračování 17 / 23
Bose QuietComfort Ultra Earbuds: Tiché pohodlí na cesty i pro sport
Kvalitní zvuk a excelentní potlačení hluku nabídnou sluchátka Bose QuietComfort Ultra Earbuds. Zvuk je vyvážený a neutrální, plný jemných detailů. Při každém vložení do ucha se navíc aktivuje automatická kalibrace, která změří akustickou odezvu zvukovodu. Díky adaptivnímu aktivnímu potlačení hluku se sluchátka přizpůsobí prostředí, takže efektivně eliminují ruchy v rušném městě, v letadle nebo při práci. Transparentní režim je samozřejmostí.
Bose mají ergonomický design s měkkými silikonovými nástavci, které zajišťují bezpečné uchycení v uších bez nepohodlí. Majitel dostane sadu FitKit – tři velikosti nástavců a tři stabilizační pásky/gumičky pro každé sluchátko. Velikosti se dají kombinovat dle tvaru ucha, pohodlí a požadované stability; třeba i pro sport. Sluchátka jsou odolná proti potu a vodě (IPX4). U Bose se můžete spolehnout na čistý přenos hlasu i v hlučném prostředí.
QuietComfort Ultra Earbuds zvládnou až 6 hodin poslechu na jedno nabití se zapnutým ANC. Nabíjecí pouzdro poskytuje dalších 24 hodin poslechu, což je víc než dostačující pro celodenní použití. Pro bezdrátové dobíjení ale musíte dokoupit speciální obal.
Bose QuietComfort Ultra Earbuds jsou ideální volbou pro náročné uživatele, kteří chtějí bezkompromisní zvuk, pohodlí a efektivní izolaci od okolí v každé situaci.
Nově Bose přidal také zcela otevřenou TWS variantu Bose Ultra Open Earbuds (7 343 Kč až 8 999 Kč). Tato sluchátka vám vůbec neucpou uši a byť se připevní na boltec, jsou velmi pohodlná. Vlastnosti mají prakticky identické se svými bratříčky, jen samozřejmě chybí ANC. Po zvukové stránce překvapí, mají plno basů, výšek i spoustu energie. Jejich cena je však bohužel vysoká.
Pokračování 18 / 23
Sennheiser Momentum Wireless 4: Zvuk, ticho i fantastická výdrž
Náhlavní bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum Wireless 4 patří k luxusním uzavřeným modelům. Nová generace je kompletně přepracovaná, pohodlnější a lepší. Firemní technologie NoiseGuard Hybrid zajistí na cestách aktivní potlačení okolního hluku a potřebné ticho, proti předchůdci je ANC výrazně účinnější. A hlavně výdrž je fantastických šedesát hodin.
Sluchátka nabízejí čistý, vzdušný a prostorný zvuk s bohatou nabídkou detailů, kdy v hudbě budete objevovat místa a nástroje, kterých jste si před tím vůbec nevšimli. Sluchátka umí zahrát jemné, komorní skladby, ale s nadhledem s patřičnou dynamikou podají i velký orchestr. Dynamiku si užijete při běžné a vyšší hlasitosti, u tichého poslechu s energií sluchátka už šetří. O reprodukci se stará 42mm membrána, udávaný frekvenční rozsah je 6 Hz až 22 000 Hz.
Nový model je o třídu pohodlnější než předchůdce, nicméně už nevypadá jako stylové prémiové retro z kovu a kůže. Pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth 5.2 s Multipoint, kromě kodeků AAC a SBC zůstává podpora aptX, nechybí ani nejmodernější aptX Adaptive. Odpojitelný kabel je samozřejmostí, sluchátka přes něj hrají i vypnutá.
Pokračování 19 / 23
Sony WH-1000XM5: Výborná bezdrátová sluchátka s ANC pro náročné
Pátá generace sluchátek Sony WH-1000XM5 není pouhým vylepšením starších generací. Je to zcela nový model, jak vzhledem, tak konstrukcí. Hlavový most sluchátek už není plochý, ale kulatý, zachováno přitom zůstalo bohaté polstrování. Zmizel občas choulostivý kloub, s novými materiály se zlepšila izolace okolí i odstranilo u některých kusů se objevující jemné zapraskání náušníků.
Kromě lepšího potlačení hluku Sony proti XM4 znatelně vylepšilo snímání hlasu při hovorech. Zejména venku ve větru odvádí XM5 excelentní práci. Skvělá je i funkce Speak to Chat, detekce nasazení sluchátek a nechybí další drobnosti, které velmi zpříjemňují život.
Velkou změnou je nový 30mm měnič. Je menší a přinesl ještě rychlejší a čistější basy. Ty jsou perfektně definované, agilní, jdou dolů, ale nemají přitom tendence dunět. Spíš působí, jako když k výborným bednám dáte kvalitní subwoofer, který dokáže konečně zahrát spodky, které bedny už nezvládají. XM5 mají rozhodně lepší výšky než předchůdci. Ještě se projasnily, pročistily, a přitom zjemněly.
Sluchátka mají Bluetooth 5.2, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC, současné připojení ke dvěma zdrojům zvuku je samozřejmostí. Výdrž je výborných 30 hodin, sluchátka se nabíjejí přes USB-C, nechybí připojení kabelem s konektorem jack 3,5 mm.
Tak všestranná a kvalitní prémiová sluchátka s ANC, jako jsou WH-1000XM5, budete těžko hledat. Cena je však také prémiová.
Pokračování 20 / 23
Bose QuietComfort Ultra Headphones: Naprosté ticho i pohodlí
Novinkou, která se začíná prodávat, jsou sluchátka Bose QuietComfort Ultra Headphones. Proti řadě QC45 mají ještě lepší aktivní potlačení hluku, ale také razantně vylepšené mikrofony, které sluchátka používají pro snímání hlasu při hovorech a také okolí pro případný příposlech. Díky tomu je zvuk mimořádně přirozený.
Sluchátka mají parádní, prémiový design. Použité materiály a zpracování pouzdra jsou prvotřídní. Někoho určitě potěší, že americká značka se ani u nového modelu nerozhodla jít cestou znatelně „ekologických“ materiálů a recyklovaných plastů, celek tak působí velmi luxusním dojmem.
Pro bezdrátové připojení zde máte Bluetooth 5.3. Kromě AAC a SBC kodeků Bose poprvé podporuje velmi kvalitní kodek aptX Adaptive. Jsou to také první sluchátka, která nabízejí prostorový zvuk Bose Immersive Audio. Výdrž na jedno nabití je 24 hodin, se zapnutým prostorovým zvukem klesá na 18 hodin.
Zvuk je zábavný, plný a velmi příjemný. Sluchátka navíc při každém nasazení bleskově otestují tvar ucha a optimalizují nastavení zvuku pro nejlepší kvalitu. Samozřejmostí je aplikace, kde si můžete ještě doladit nejen podání hudby přesně dle svého vkusu, ale například nadefinovat uživatelské ANC režimy i rychlé mezi nimi přepínat.
Pokračování 21 / 23
Apple AirPods Max: Bezdrátový tichý luxus od Applu
Jestli máte iPhone, tak na vašem pomyslném vrcholu stojí sluchátka Apple AirPods Max. Na maximum totiž tento velký, uzavřený náhlavní model s aktivním potlačením hluku využijí právě jen majitelé smartphonů od Applu. Nicméně po všech stránkách jde o vynikající, v mnoha barevných variantách vyráběná sluchátka, která ocení i nároční posluchači.
Unikátní je prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy, což slibuje dojem jako v kině. K tomu ještě samozřejmě musíme přidat i výborné potlačení hluku. Skvělé je také snímání hlasu při hovorech.
Sluchátka Apple AirPods Max jsou výjimečná také v kvalitě zpracování. Bohužel velmi nadstandardní je také hmotnost 385 gramů, což může být při delším poslechu už unavující. A na rozdíl od konkurence zůstal Apple u fyzického ovládání pomocí dvou prvků.
Sluchátka se připojují přes Bluetooth 5.0, podporují jen kodeky AAC a SBC. Výdrž dvacet hodin nepatří mezi špičku, ale je dostatečná. Pro dobíjení je zde konektor USB-C. Zamrzí, že v dodávaném příslušenství není audiokabel s konektorem jack 3,5mm.
Pokračování 22 / 23
Focal Bathys: Prémiovka pro audiofily
Pokud chcete sluchátka optimalizovaná pro kvalitu zvuku, hodí se vyzkoušet model Focal Bathys Wireless. Opět je zde bezdrátové provedení s technologií ANC, ale sluchátka jsou určena audiofilům. V mnoha ohledech dokonce vynikají i mezi hi-fi modely, které jsou obvykle otevřené a drátové.
Pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth a aptX-Adaptive, využít lze ale i analogový jack 3,5 mm nebo USB kabel pro vestavěný D/A převodník. Výchozí zvukový profil kromě bohatých basů nabídne transparentnější vokály a nástroje. Zbytek lze doladit v aplikaci, které nechybí ekvalizér a předvolby, které umožní zvuk nastavit dle chuti.
ANC je také velmi dobré a má několik režimů, nicméně za prémiovkami od Sony a Bose tato sluchátka lehce pokulhávají. Podporují párování s více zařízeními, jsou dostatečně pohodlná pro delší nošení bez únavy a výdrž na jedno nabití je výborných 29 hodin. Audiofilové ale zřejmě nebudou spoléhat na bezdrát. Budou mít vlastní kvalitní hudební řetězec a minimálně doma hudbu do sluchátek hudbu přivedou po kabelu analogově.
Další variantou pro náročné jsou prémiová bezdrátová sluchátka Mark Levinson No.5909 (15 999 Kč až 25 383 Kč). Pokud na ně máte a vyhovuje vám jejich poněkud zvláštní design, také by neměla ujít vaší pozornosti.
Pokračování 23 / 23
Na závěr dáváme k zamyšlení ještě jeden článek. I když bezdrátová sluchátka mají hodně výhod, nemůžeme zapomenout ani na nedostatky.
Podívejte se, jaká sluchátka jsou dnes v různých cenových kategoriích nejoblíbenější podle srovnávače cen Heureka, s jehož daty pracuje naše Zboží Živě:
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou do tisíce korun
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 1–2 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 2–4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou nad 4 tisíce
Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři Živě.cz vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně