JLab Go Air Pop:  Tato sluchátka vydrží až 8 hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin. 

JLab Go Air Pop: Tato sluchátka vydrží až 8 hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin. 

 JLab Go Air Pop:  Tato sluchátka vydrží až 8 hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin. 

JLab Go Air Pop: Tato sluchátka vydrží až 8 hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin. 

 SoundBlaster Jam V2:  Sluchátka jsou překvapivě pohodlná, hezky sedí, úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Nesedí jim moc hlasitá, ostrá, přebasovaná, rychlá hudba, jako je rock a metal, pak může dojít ke zkreslení. V ostatních případech nabídnou velmi hezký, příjemný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech. 

SoundBlaster Jam V2: Sluchátka jsou překvapivě pohodlná, hezky sedí, úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Nesedí jim moc hlasitá, ostrá, přebasovaná, rychlá hudba, jako je rock a metal, pak může dojít ke zkreslení. V ostatních případech nabídnou velmi hezký, příjemný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech. 

 SoundBlaster Jam V2:  Z výbavy nechybí posílení basů, poslech přes USB-C při propojení s PC a současném dobíjení. Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát 22 hodin na jedno nabití, takže nemusíte nabíjet každý den. Bluetooth je ve verzi 5.0, nechybí ani kodek aptX LL a propojení dobře drží i v zarušeném prostředí.

SoundBlaster Jam V2: Z výbavy nechybí posílení basů, poslech přes USB-C při propojení s PC a současném dobíjení. Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát 22 hodin na jedno nabití, takže nemusíte nabíjet každý den. Bluetooth je ve verzi 5.0, nechybí ani kodek aptX LL a propojení dobře drží i v zarušeném prostředí.

 Sony WH-CH520:  Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry. 

Sony WH-CH520: Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry. 

 Sony WH-CH520:  Sluchátka už podporují Multipoint (současné připojení dvojice zařízení) a mají už i vylepšení komprimovaného zvuku DSEE. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC a SBC, podporováno je dokonce 360 Reality Audio. Nemají sice možnost připojit kabel, plně to ale vynahrazují 50 hodinami na jedno nabití.

Sony WH-CH520: Sluchátka už podporují Multipoint (současné připojení dvojice zařízení) a mají už i vylepšení komprimovaného zvuku DSEE. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC a SBC, podporováno je dokonce 360 Reality Audio. Nemají sice možnost připojit kabel, plně to ale vynahrazují 50 hodinami na jedno nabití.

 Sony WF-C500 (2000 Kč):  Tyhle sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost.

Sony WF-C500 (2000 Kč): Tyhle sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost.

 Sony WF-C500:  Na výběr je z několik barev. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 10 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších 10, celkově jste tak na 20 hodinách. Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC.

Sony WF-C500: Na výběr je z několik barev. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž 10 hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších 10, celkově jste tak na 20 hodinách. Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC.

 Soundeus Fidelity A50 : Mají velmi pěkné podání prostoru, zejména do šířky ve středním pásmu, basy jsou hutné a jsou hodně odspodu. Výšky jsou čisté bez zrnění nebo agresivity, středy hrají čistě a zřetelně.

Soundeus Fidelity A50: Mají velmi pěkné podání prostoru, zejména do šířky ve středním pásmu, basy jsou hutné a jsou hodně odspodu. Výšky jsou čisté bez zrnění nebo agresivity, středy hrají čistě a zřetelně.

 Soundeus Fidelity A50 : Zajímavostí je konektorová výbava, která kromě mikorUSB pro nabíjení zahrnuje jak zásuvku pro 6,3 mm jack (levé sluchátko) tak zásuvku pro 3,5mm jack (pravé sluchátko). Co víc, oba dva vstupy jsou stále aktivní, respektive průchozí, takže můžete do druhé připojit jakákoli další sluchátka a podělit se o svoji hudbu s druhým posluchačem. 

Soundeus Fidelity A50: Zajímavostí je konektorová výbava, která kromě mikorUSB pro nabíjení zahrnuje jak zásuvku pro 6,3 mm jack (levé sluchátko) tak zásuvku pro 3,5mm jack (pravé sluchátko). Co víc, oba dva vstupy jsou stále aktivní, respektive průchozí, takže můžete do druhé připojit jakákoli další sluchátka a podělit se o svoji hudbu s druhým posluchačem. 

 Anker Soundcore Space A40:  Nabízí maximum, co v dané ceně lze chtít. Nejenže mají už aktivní potlačení hluku, ale překvapivě podporují také kvalitní LDAC Hi-Res kodek (a samozřejmě také SBC a AAC), nechybí ani Multipoint pro připojení k více zdrojům zvuku.

Anker Soundcore Space A40: Nabízí maximum, co v dané ceně lze chtít. Nejenže mají už aktivní potlačení hluku, ale překvapivě podporují také kvalitní LDAC Hi-Res kodek (a samozřejmě také SBC a AAC), nechybí ani Multipoint pro připojení k více zdrojům zvuku.

 Intezze Cliq:  Tato sluchátka opravdu malá – včetně pouzdra, se skvělou výdrží a mechanicky velmi odolným kovovým pouzdrem. O propojení se stará Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde nejen AAC a SBC, ale také aptX, což velmi potěší. 

Intezze Cliq: Tato sluchátka opravdu malá – včetně pouzdra, se skvělou výdrží a mechanicky velmi odolným kovovým pouzdrem. O propojení se stará Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde nejen AAC a SBC, ale také aptX, což velmi potěší. 

 Intezze Cliq:  O zvuk se starají 10mm měniče, ten je naladěn zábavně, ovšem je velmi dobře vyvážený. Basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek posadí na zadek, ovšem velmi rychle vás zase zvedne.  Vokály jsou lehce potlačené, ale čisté, zvuk projasňují hezké výšky, jedná o univerzální model, který vykouzlí úsměv na tváři.

Intezze Cliq: O zvuk se starají 10mm měniče, ten je naladěn zábavně, ovšem je velmi dobře vyvážený. Basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek posadí na zadek, ovšem velmi rychle vás zase zvedne.  Vokály jsou lehce potlačené, ale čisté, zvuk projasňují hezké výšky, jedná o univerzální model, který vykouzlí úsměv na tváři.

 Sennheiser HD 350 BT:  Návrháři ze Sennheiseru vždy uměli udělat zábavná sluchátka, která roztahují koutky úst, a platí to i v tomto případě. Tento skládací model navíc určitě potěší i velmi dlouhou výdrží až 30 hodin.

Sennheiser HD 350 BT: Návrháři ze Sennheiseru vždy uměli udělat zábavná sluchátka, která roztahují koutky úst, a platí to i v tomto případě. Tento skládací model navíc určitě potěší i velmi dlouhou výdrží až 30 hodin.

 Sennheiser HD 350 BT:  Plastová konstrukce je dobře zpracovaná a zároveň docela lehká. Novinka podporuje kodeky AAC, aptX, či aptX LL, Bluetooth je ve verzi 5.0, nabíjí se přes USB-C. Právě díky kodeku aptX LL je lze využít i pro hraní počítačových her. Můžete si vybrat mezi černou a bílou verzí.

Sennheiser HD 350 BT: Plastová konstrukce je dobře zpracovaná a zároveň docela lehká. Novinka podporuje kodeky AAC, aptX, či aptX LL, Bluetooth je ve verzi 5.0, nabíjí se přes USB-C. Právě díky kodeku aptX LL je lze využít i pro hraní počítačových her. Můžete si vybrat mezi černou a bílou verzí.

 Huawei FreeBuds 5i:  Levná alternativa k Apple Air Pods Pro. Nabídnou mimořádně velký komfort, stabilitu v uchu a přitom překvapivě účinné aktivní potlačení hluku. Potěší výdrž až 7,5 hodin na jedno nabití (6 hodin s ANC), s pouzdrem máte až 28 hodin. 

Huawei FreeBuds 5i: Levná alternativa k Apple Air Pods Pro. Nabídnou mimořádně velký komfort, stabilitu v uchu a přitom překvapivě účinné aktivní potlačení hluku. Potěší výdrž až 7,5 hodin na jedno nabití (6 hodin s ANC), s pouzdrem máte až 28 hodin. 

 Huawei FreeBuds 5i:  Sluchátka mají Bluetooth 5.2, kodeky AAC a SBC, překvapivě nechybí ani nejkvalitnější kodek LDAC a certifikace Hi-Res Audio Wireless. Sportovce potěší odolností dle IP54, takže zvládnou pot nebo déšť. Nabíjení pouzdra není bezdrátové, ale za tu cenu se jen s USB-C smíříte.

Huawei FreeBuds 5i: Sluchátka mají Bluetooth 5.2, kodeky AAC a SBC, překvapivě nechybí ani nejkvalitnější kodek LDAC a certifikace Hi-Res Audio Wireless. Sportovce potěší odolností dle IP54, takže zvládnou pot nebo déšť. Nabíjení pouzdra není bezdrátové, ale za tu cenu se jen s USB-C smíříte.

 Samsung Galaxy Buds 2 Pro:  Zvuk mají parádní, potěší účinné ANC. Stejně jako AirPods Pro nabízejí Buds 2 Pro specialitky určené pouze pro Samsung, jako je sledování polohy hlavy pro prostorový zvuk, automatické přepínání zařízení mezi zařízeními Samsung. 

Samsung Galaxy Buds 2 Pro: Zvuk mají parádní, potěší účinné ANC. Stejně jako AirPods Pro nabízejí Buds 2 Pro specialitky určené pouze pro Samsung, jako je sledování polohy hlavy pro prostorový zvuk, automatické přepínání zařízení mezi zařízeními Samsung. 

 Samsung Galaxy Buds 2 Pro:  Sluchátka mají menší a lehčí konstrukci, nevyčnívají z uší, krytí IPX7 zajišťuje výbornou proti vodě a potu, takže sportování není problém. O připojení se stará Bluetooth 5.3. Buds 2 Pro na jedno nabití mají výdrž 5 hodin. Na výběr máte z několika barev.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro: Sluchátka mají menší a lehčí konstrukci, nevyčnívají z uší, krytí IPX7 zajišťuje výbornou proti vodě a potu, takže sportování není problém. O připojení se stará Bluetooth 5.3. Buds 2 Pro na jedno nabití mají výdrž 5 hodin. Na výběr máte z několika barev.

 Audio-Technica ATH-M50x BT2:  Sluchátka zabodují i obrovskou výdrží - nabídnou 50 hodin poslechu na jedno nabití. Zachovávají si zvukové vlastnosti uzavřeného modelu, o kvalitní zvuk se tedy starají špičkové měniče o průměru 45 mm, které jsou vybavené extrémně citlivými CCAW cívkami a silnými neodymovými magnety.

Audio-Technica ATH-M50x BT2: Sluchátka zabodují i obrovskou výdrží - nabídnou 50 hodin poslechu na jedno nabití. Zachovávají si zvukové vlastnosti uzavřeného modelu, o kvalitní zvuk se tedy starají špičkové měniče o průměru 45 mm, které jsou vybavené extrémně citlivými CCAW cívkami a silnými neodymovými magnety.

 Audio-Technica ATH-M50x BT2:  Frekvenční rozsah zůstává 15 Hz až 28 000 Hz. O přenos signálu se postará Bluetooth 5.0 a kodeky LDAC, AAC a SBC, přičemž nechybí možnost připojit kabel o délce 1,2 m s klasickým konektorem Jack 3,5 mm. 

Audio-Technica ATH-M50x BT2: Frekvenční rozsah zůstává 15 Hz až 28 000 Hz. O přenos signálu se postará Bluetooth 5.0 a kodeky LDAC, AAC a SBC, přičemž nechybí možnost připojit kabel o délce 1,2 m s klasickým konektorem Jack 3,5 mm. 

 Sennheiser Momentum True Wireless 3:  Jak je pro německého výrobce typické, tak zvuk je neutrální čistý, vyvážený, a to lépe než u předchůdce. Stále však dostanete hluboké basy a čisté výšky, aby vás hudba bavila. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC, SBC, ale zejména aptX a AptX aptX Adaptive, což má zajistit vyšší kvalitu přenosu, ale i nízké zpoždění zvuku a možnost využití pro hraní her.

Sennheiser Momentum True Wireless 3: Jak je pro německého výrobce typické, tak zvuk je neutrální čistý, vyvážený, a to lépe než u předchůdce. Stále však dostanete hluboké basy a čisté výšky, aby vás hudba bavila. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC, SBC, ale zejména aptX a AptX aptX Adaptive, což má zajistit vyšší kvalitu přenosu, ale i nízké zpoždění zvuku a možnost využití pro hraní her.

 Technics EAH-AZ60M2:  Nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu mají na každé straně čtyři mikrofony. Aby byla sluchátka usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, tak k nim majitel dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Nechybí odolnost proti vodě a prachu dle IPX4.

Technics EAH-AZ60M2: Nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu mají na každé straně čtyři mikrofony. Aby byla sluchátka usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, tak k nim majitel dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Nechybí odolnost proti vodě a prachu dle IPX4.

 Technics EAH-AZ80:  Rozměrově větší model AZ80 se chlubí velkým 10 mm měničem, AZ60 jej má menší, 8mm. Vyšší model má tak o něco větší energii, širší prostor, ale je naladěný neutrálněji. Menší a o něco pohodlnější AZ60M2 působí zároveň o něco zábavněji. Jinak charakter zvuku mají velmi podobný. 

Technics EAH-AZ80: Rozměrově větší model AZ80 se chlubí velkým 10 mm měničem, AZ60 jej má menší, 8mm. Vyšší model má tak o něco větší energii, širší prostor, ale je naladěný neutrálněji. Menší a o něco pohodlnější AZ60M2 působí zároveň o něco zábavněji. Jinak charakter zvuku mají velmi podobný. 

 Jabra Elite 8 Active:  Pokud chcete to nejlepší na sport, nic lepšího neseženete. Zvuk je jednoznačně excelentní, v aplikaci Jabra´s Sound+ si ho můžete ještě individuálně doladit, aby vás více nakopl, nebo naopak aby byl decentnější. Výborné aktivní potlačení hluku je samozřejmostí, nechybí prostorový zvuk Dolby Audio. 

Jabra Elite 8 Active: Pokud chcete to nejlepší na sport, nic lepšího neseženete. Zvuk je jednoznačně excelentní, v aplikaci Jabra´s Sound+ si ho můžete ještě individuálně doladit, aby vás více nakopl, nebo naopak aby byl decentnější. Výborné aktivní potlačení hluku je samozřejmostí, nechybí prostorový zvuk Dolby Audio. 

 Jabra Elite 8 Active:  Ergonomie je fantastická a špunty perfektně drží v uších. Odolnost dle IP69 říká, že vydrží všechno. Můžete se s nimi potopit 1,5 m pod vodu, plní dokonce americký vojenský standard MIL-STD-810h.

Jabra Elite 8 Active: Ergonomie je fantastická a špunty perfektně drží v uších. Odolnost dle IP69 říká, že vydrží všechno. Můžete se s nimi potopit 1,5 m pod vodu, plní dokonce americký vojenský standard MIL-STD-810h.

 Bose QuietComfort Earbuds II:  Sluchátka Earbuds II jsou podstatně menší – zhruba o dvě třetiny – než původní sluchátka QC Earbuds. Díky tomu poskytují pohodlné nošení a spoustu funkcí. Mají špičkové potlačení hluku, a umí automaticky upravit úroveň ANC.

Bose QuietComfort Earbuds II: Sluchátka Earbuds II jsou podstatně menší – zhruba o dvě třetiny – než původní sluchátka QC Earbuds. Díky tomu poskytují pohodlné nošení a spoustu funkcí. Mají špičkové potlačení hluku, a umí automaticky upravit úroveň ANC.

 Bose QuietComfort Earbuds II:  Co se týče zvuku, je vyvážený a neutrální a překypuje jemnými detaily. Při každém vložení do ucha se aktivuje automatická kalibrace a změří akustickou odezvu zvukovodu.

Bose QuietComfort Earbuds II: Co se týče zvuku, je vyvážený a neutrální a překypuje jemnými detaily. Při každém vložení do ucha se aktivuje automatická kalibrace a změří akustickou odezvu zvukovodu.

 Sony WH-1000XM4:  Největší změna se (pro někoho však bohužel) dotkla kodeků, sluchátka mají Bluetooth 5.0, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC. Podporu kodeků aptX a aptX-HD tedy už nemají.

Sony WH-1000XM4: Největší změna se (pro někoho však bohužel) dotkla kodeků, sluchátka mají Bluetooth 5.0, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC. Podporu kodeků aptX a aptX-HD tedy už nemají.

 Sony WH-1000XM4:  Po zvukové stránce jsou XM4 neutrálnější, což okamžitě poznáte na čitelnějších hlasech u podcastů. Vylepšeny středy a výšky, které občas bývají u XM3 kritizovány, nové XM4 mají jednoznačně čistější a jemnější podání středů a vyšších kmitočtů. Někomu však může chybět expresivnost basové složky sluchátek XM3.

Sony WH-1000XM4: Po zvukové stránce jsou XM4 neutrálnější, což okamžitě poznáte na čitelnějších hlasech u podcastů. Vylepšeny středy a výšky, které občas bývají u XM3 kritizovány, nové XM4 mají jednoznačně čistější a jemnější podání středů a vyšších kmitočtů. Někomu však může chybět expresivnost basové složky sluchátek XM3.

 Apple AirPods Pro 2:  Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba naprosto jasná. Mají výborné aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že celkově se tato sluchátka Applu povedla.

Apple AirPods Pro 2: Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba naprosto jasná. Mají výborné aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že celkově se tato sluchátka Applu povedla.

 Apple AirPods Pro 2:  Výdrž na jedno nabití je 6 hodiny, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem 30 hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdře postačí na další hodinu poslechu, dobíjení pouzdra je samozřejmě bezdrátové.

Apple AirPods Pro 2: Výdrž na jedno nabití je 6 hodiny, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem 30 hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdře postačí na další hodinu poslechu, dobíjení pouzdra je samozřejmě bezdrátové.

 Sony WF-1000XM5:  Proti XM4 je tato novinka zhruba o 20 % lehčí a o 25 % menší. Celkově jsou sluchátka menší, mají hladší linie, jemnější křivky, jsou použity ještě prémiovější materiály a paradoxně jsou současně decentnější.

Sony WF-1000XM5: Proti XM4 je tato novinka zhruba o 20 % lehčí a o 25 % menší. Celkově jsou sluchátka menší, mají hladší linie, jemnější křivky, jsou použity ještě prémiovější materiály a paradoxně jsou současně decentnější.

 Sony WF-1000XM5:  O zvuk se stará nový 8,4mm dynamický měnič X, který poskytuje prvotřídní, čistý a detailní zvuk, se špičkovou muzikálností a prostorem. Bohatou výbavu zahrnuje Multipoint Connect, Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat, dokonce můžete přijímat a odmítat hovory bezdotekově, pouhým pohybem hlavy. 

Sony WF-1000XM5: O zvuk se stará nový 8,4mm dynamický měnič X, který poskytuje prvotřídní, čistý a detailní zvuk, se špičkovou muzikálností a prostorem. Bohatou výbavu zahrnuje Multipoint Connect, Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat, dokonce můžete přijímat a odmítat hovory bezdotekově, pouhým pohybem hlavy. 

 Sennheiser Momentum Wireless 4.0:  Nová generace je kompletně přepracovaná a hlavně – pohodlnější a lepší. Samozřejmostí je firemní technologie NoiseGuard Hybrid zajistí na cestách aktivní potlačení okolního hluku a potřebné ticho, proti předchůdci je ANC výrazně účinnější. A hlavně – výdrž je fantastických 60 hodin.

Sennheiser Momentum Wireless 4.0: Nová generace je kompletně přepracovaná a hlavně – pohodlnější a lepší. Samozřejmostí je firemní technologie NoiseGuard Hybrid zajistí na cestách aktivní potlačení okolního hluku a potřebné ticho, proti předchůdci je ANC výrazně účinnější. A hlavně – výdrž je fantastických 60 hodin.

 Sennheiser Momentum Wireless 4.0:  Sluchátka nabízejí čistý, vzdušný a úžasně prostorný zvuk s bohatou nabídkou detailů, kdy v hudbě budete objevovat místa a nástroje, kterých jste si před tím vůbec nevšimli. 

Sennheiser Momentum Wireless 4.0: Sluchátka nabízejí čistý, vzdušný a úžasně prostorný zvuk s bohatou nabídkou detailů, kdy v hudbě budete objevovat místa a nástroje, kterých jste si před tím vůbec nevšimli. 

 Sony WH-1000XM5:  Pátá generace představuje zcela nový model, jak vzhledem, tak konstrukcí. Hlavový most sluchátek už není plochý, ale kulatý, zachováno přitom zůstalo bohaté polstrování. Zmizel občas choulostivý kloub, s novými materiály se zlepšila izolace okolí i odstranilo u některých kusů se objevující jemné zapraskání náušníků.

Sony WH-1000XM5: Pátá generace představuje zcela nový model, jak vzhledem, tak konstrukcí. Hlavový most sluchátek už není plochý, ale kulatý, zachováno přitom zůstalo bohaté polstrování. Zmizel občas choulostivý kloub, s novými materiály se zlepšila izolace okolí i odstranilo u některých kusů se objevující jemné zapraskání náušníků.

 Sony WH-1000XM5:  Velkou změnou je nový   30mm měnič. Menší měnič přinesl ještě rychlejší a čistější basy. Ty jsou perfektně definované, agilní, jdou dolů, ale nemají přitom tendence dunět. Spíš působí, jako když k výborným bednám dáte kvalitní subwoofer, který dokáže konečně zahrát spodky, které bedny už nezvládají.

Sony WH-1000XM5: Velkou změnou je nový 30mm měnič. Menší měnič přinesl ještě rychlejší a čistější basy. Ty jsou perfektně definované, agilní, jdou dolů, ale nemají přitom tendence dunět. Spíš působí, jako když k výborným bednám dáte kvalitní subwoofer, který dokáže konečně zahrát spodky, které bedny už nezvládají.

 Sony WH-1000XM5:  Sluchátka mají Bluetooth 5.2, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC, současné připojení ke dvěma zdrojům zvuku je samozřejmostí. Výdrž je výborných 30 hodin, nabíjí se přes USB-C, nechybí připojení kabelem s konektorem jack 3,5 mm.

Sony WH-1000XM5: Sluchátka mají Bluetooth 5.2, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC, současné připojení ke dvěma zdrojům zvuku je samozřejmostí. Výdrž je výborných 30 hodin, nabíjí se přes USB-C, nechybí připojení kabelem s konektorem jack 3,5 mm.

 Bose QuietComfort Ultra Headphones:  Proti řadě QC45 má ještě lepší aktivní potlačení hluku, ale také razantně vylepšené mikrofony pro snímání vašeho hlasu při hovorech a také okolí pro případný příposlech. Díky tomu je zvuk mimořádně přirozený.

Bose QuietComfort Ultra Headphones: Proti řadě QC45 má ještě lepší aktivní potlačení hluku, ale také razantně vylepšené mikrofony pro snímání vašeho hlasu při hovorech a také okolí pro případný příposlech. Díky tomu je zvuk mimořádně přirozený.

 Bose QuietComfort Ultra Headphones:  Samozřejmostí je aplikace, kde si můžete ještě doladit nejen podání hudby přesně dle vašeho vkusu, ale například nadefinovat uživatelské ANC režimy i rychlé přepínání mezi nimi. Pro bezdrátové připojení je zde Bluetooth 5.3, kromě AAC a SBC kodeků a poprvé Bose podporuje také velmi kvalitní kodek aptX Adaptive. Jsou to také první sluchátka, která nabízejí prostorový zvuk Bose Immersive Audio.

Bose QuietComfort Ultra Headphones: Samozřejmostí je aplikace, kde si můžete ještě doladit nejen podání hudby přesně dle vašeho vkusu, ale například nadefinovat uživatelské ANC režimy i rychlé přepínání mezi nimi. Pro bezdrátové připojení je zde Bluetooth 5.3, kromě AAC a SBC kodeků a poprvé Bose podporuje také velmi kvalitní kodek aptX Adaptive. Jsou to také první sluchátka, která nabízejí prostorový zvuk Bose Immersive Audio.

 Bose QuietComfort Ultra Headphones:  Sluchátka mají parádní, prémiový design, použité materiály a zpracování pouzdra jsou prvotřídní. Někoho určitě potěší, že americká značka se ani u nového modelu rozhodla nejít cestou znatelně „ekologických“ materiálů a recyklovaných plastů, celek tak působí velmi luxusním dojmem.

Bose QuietComfort Ultra Headphones: Sluchátka mají parádní, prémiový design, použité materiály a zpracování pouzdra jsou prvotřídní. Někoho určitě potěší, že americká značka se ani u nového modelu rozhodla nejít cestou znatelně „ekologických“ materiálů a recyklovaných plastů, celek tak působí velmi luxusním dojmem.

 Apple AirPods Max:  Unikátní u velkých sluchátek s ANC je prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy, což slibuje zvuk jako v kině, k tomu ještě samozřejmě musíme přidat i výborné potlačení hluku. Na rozdíl od konkurence u těchto sluchátek zůstal Apple u fyzického ovládání pomocí dvou prvků. 

Apple AirPods Max: Unikátní u velkých sluchátek s ANC je prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy, což slibuje zvuk jako v kině, k tomu ještě samozřejmě musíme přidat i výborné potlačení hluku. Na rozdíl od konkurence u těchto sluchátek zůstal Apple u fyzického ovládání pomocí dvou prvků. 

 Apple AirPods Max:  Sluchátka vyrábí v mnoha barevných variantách. Výborné je snímání hlasu při hovorech.

Apple AirPods Max: Sluchátka vyrábí v mnoha barevných variantách. Výborné je snímání hlasu při hovorech.

 JLab Go Air Pop:  Tato sluchátka vydrží až 8 hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin. 
 SoundBlaster Jam V2:  Sluchátka jsou překvapivě pohodlná, hezky sedí, úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Nesedí jim moc hlasitá, ostrá, přebasovaná, rychlá hudba, jako je rock a metal, pak může dojít ke zkreslení. V ostatních případech nabídnou velmi hezký, příjemný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech. 
 SoundBlaster Jam V2:  Z výbavy nechybí posílení basů, poslech přes USB-C při propojení s PC a současném dobíjení. Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát 22 hodin na jedno nabití, takže nemusíte nabíjet každý den. Bluetooth je ve verzi 5.0, nechybí ani kodek aptX LL a propojení dobře drží i v zarušeném prostředí.
 Sony WH-CH520:  Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry. 
44
Fotogalerie

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Najdeme řadu důvodů, proč si pořídit bezdrátová sluchátka. Zejména při cestování uvítáte, že se kabel při poslechu hudby nikde nemotá a nepřekáží. Přidejte k tomu vestavěné mikrofony, ovládání skladeb či hlasitosti. Počítejte však s tím, že ve srovnání se sluchátky připojenými kabelem zaplatíte za stejný zvuk o něco více peněz.

Velmi doporučujeme začít tímto článkem, který radí, jak bezdrátová sluchátka správně vybírat. Na co si dát pozor, které vlastnosti a funkce jsou důležité, na co naopak nemusíte brát ohled.


JLab Go Air Pop: Nejlevnější a s parádní výdrží

V nejnižší cenové kategorii jsou překvapivě dobré zcela bezdrátové špunty JLab Go Air Pop​. Tato sluchátka vydrží až osm hodin na jedno nabití. Pouzdro pak dodá energii na další tři nabití, takže se celkem dostanete na výborných 32 hodin. 

Jde o levný, ale designově povedený model. Na výběr máte z několik barev, sluchátka mají dotekové ovládání a podporují hlasové asistenty. I přes nízkou cenu dobře sedí v uchu, dají se využít i pro sportování (plní IPX4). Bluetooth je ve verzi 5.1.

Sluchátka mají 6mm měniče. Po zvukové stránce z nich dostanete plný zvuk s překvapivě dobrými středy i výškami, ale zároveň s údernými basy a dobrým vykreslením stereoprostoru. Výrobce navíc rovnou nabízí tři zvukové profily.

Jestli nevíte, co od zcela bezdrátových sluchátek čekat, nebo máte málo peněz, tak TWS sluchátka JLab Go Air Pop jsou to nejlepší „nejlevnější“, co můžete mít. A třešničkou na dortu je integrovaný krátký dobíjecí USB kabel. Takže nikdy a nikde ho nezapomenete.

Pokračování 2 / 24

Creative SoundBlaster Jam V2: Levná, lehká, otevřená, spolehlivá

Pro ty, kdo mají rádi otevřená a vzdušná sluchátka, která netlumí zvuky okolí, je zde náš oblíbenec SoundBlaster Jam V2. Designem ani použitými materiály neoslní, konstrukce je ale lehká, celoplastová, vzhled si na nic nehraje. Jam možná vypadají jako levná sluchátka, tím ale zápory končí.

Sluchátka jsou překvapivě pohodlná. Hezky sedí a úprava velikosti je v dobrém rozsahu. Zvuk má pěkné dynamické basy, relativně čisté vokály a výšky. Nízká cena se může projevit až při velmi hlasitém poslechu přebasované a agresivní hudby, jako je rock a metal. V ostatních případech nabídnou sluchátka velmi hezký, příjemný, překvapivě vzdušný a kvalitní zvuk pro celodenní poslech.

Z výbavy nechybí možnost posílení basů, užitečnou zajímavostí je poslech přes USB-C při propojení s PC a současném dobíjení. Druhá generace V2 dostala Bluetooth 5.0, v této ceně překvapí kodeky aptX, aptX LL, aptX HD a SBC. Nechybí Multipoint, propojení drží i v zarušeném prostředí tak skvěle, že jim to závidí leckterá o hodně dražší konkurence. 

Sluchátka i přes nízkou hmotnost 84 gramů vydrží hrát 22 hodin na jedno nabití. Varianta V2 přidala duální mikrofony pro telefonní hovory a technologii pro potlačení hluku Qualcomm CVC 8.0. Pokud nechcete špunty true-wireless (TWS), tak lepší otevřená bezdrátová sluchátka v této ceně nenajdete.

Pokračování 3 / 24

Sony WH-CH520: Dostupná, kvalitní a značková

Sluchátka Sony WH-CH520 nabídnou nadprůměrných 50 hodin poslechu na jedno nabití. Letošní novinku Sony oproti předchůdci vylepšilo, hlavový most je nyní polstrovaný a zvýšilo se pohodlí. I když jsou sluchátka lehká, nepadají při běhu. Potěší pohodlné náušníky a kvalitní kodek AAC.

Hudebně sluchátka splňují všechno to, co chce zejména dnešní mladší posluchač: čisté hutné basy, na svoji cenu excelentní středy a decentní výšky. Zvukový projev je univerzální, sluchátka zvládají všechny žánry.

Elektronika zní výborně, soudobý pop má tu správnou šťávu, protože vokálům a výškám zůstalo dost prostoru. Pro sluchátka je typický zábavný projev s plnými hlubokými tóny. U filmů je znát lehký posun dialogů směrem k basům, ale výborné středy to kompenzují.

Sluchátka podporují Multipoint (současné připojení dvojice zařízení) a mají už i vylepšení komprimovaného zvuku DSEE. O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC a SBC, podporováno je dokonce 360 Reality Audio.

Do kategorie „nejlepší koupě“ určitě patří i o něco dražší a větší sluchátka Sony WH-CH720N  (2 032 Kč až 2 999 Kč), která přidávají především aktivní potlačení hluku (ANC). Nabídnou velmi dobrý zvuk, jsou pohodlná a výdrž na jedno nabití je 35 hodin.

Pokračování 4 / 24

Sony WF-C500: Značka, kvalita, výdrž a výborný zvuk 

Značce Sony v levnější kategorii TWS chyběl zajímavý model, a Sony WF-C500 to do dokonale napravil. Sluchátka mají skvělou ergonomii, výdrž i parádní zvuk. Celkové zpracování je navíc velmi kvalitní a zaručuje dlouhou životnost. Spousta lidí ocení, že pro ovládání slouží přesné jemné tlačítko, nikoliv nevyzpytatelná doteková ploška.

Po zvukové stránce si sluchátka berou vzor z drahých, prémiových modelů Sony – zvuk je plný, dynamický, čistý, vyvážený. Nechybí firemní funkce DSEE, což je v podstatě upscaling zvuku, který má za úkol obnovit ztracené zvukové informace u komprimovaných formátů.

Poloprůhledné pouzdro je ukázkově malé a praktické. Sluchátka samotná mají vynikající výdrž deset hodin na jedno nabití, krabička poskytuje dalších deset, celkově jste tak na dvaceti hodinách.

Pro připojení slouží Bluetooth 5.0, k dispozici jsou kodeky AAC a SBC. Podporováno je rychlé párování Fast Pair a Swift Pair. Co se kvality hovoru týče, mikrofony pracují dobře a spolehlivě. Jde zkrátka o univerzální a odolná sluchátka (IPX4), která lze využít bez problémů i pro sportovní účely.

O něco dražší model Sony WF-C700N (2 036 Kč až 3 479 Kč) nabídne stejné kvality, ale přidává praktické aktivní potlačení hluku.

Pokračování 5 / 24

Soundeus Fidelity A50-2: Velmi dobrý zvuk a 50 hodin poslechu

Soundeus Fidelity A50-2 je překvapivě kvalitní bezdrátový sourozenec kabelového modelu Soundeus Fidelity A30. Zvukový rozdíl mezi nimi není nijak zásadní. Fidelity A50-2 ale nabídnou o něco dynamičtější projev nejen v basech, ale v celém spektru, kdy je reprodukce živější a muzikálnější. 

Sluchátka Fidelity mají velmi pěkné podání prostoru, zejména do šířky ve středním pásmu. Basy jsou hutné a jdou hodně odspodu. Výšky jsou čisté bez zrnění nebo agresivity, středy hrají čistě a zřetelně.

Měniče mají průměr 40mm, Bluetooth je 5.3 s kodeky AAC a SBC, baterie vydrží padesát hodin. Komfort nošení je nadmíru dobrý, sluchátka nikde netlačí, náušníky jsou příjemně měkké a velmi dobře izolují zvuk okolí. Rozměrná sluchátka drží dobře na hlavě.

Druhá generace kromě novější verze Bluetooth má už USB-C. Jinak parádní konektorová výbava zůstala – zahrnuje zásuvku pro jack 6,3 mm (levé sluchátko) i zásuvku pro 3,5mm jack (pravé sluchátko). Co víc, oba dva vstupy jsou stále aktivní, respektive průchozí. Takže do druhého můžete připojit jakákoli další sluchátka a podělit se o svoji hudbu s druhým posluchačem.

Pokračování 6 / 24

Anker Soundcore Space A40: Malé překvapení s ANC

Cenově dostupná sluchátka Anker Soundcore Space A40 nabízí maximum, co lze v této cenové kategorii chtít. Nejenže mají už aktivní potlačení hluku, ale překvapivě podporují také kvalitní kodek LDAC Hi-Res (a samozřejmě také SBC a AAC). Nechybí ani Multipoint pro připojení k více zdrojům zvuku.

Sluchátka mají teplý a příjemný zvuk bez zvýrazněných basů, jsou tedy vhodná pro ty, kdo hledají neutrálnější a čistější přednes – milovníci dunivé taneční hudby nechť hledají jinde. Aplikace ale samozřejmě nabízí ekvalizér a předvolby pro přizpůsobení zvuku. Adaptivní ANC se přizpůsobuje okolnímu hluku a na cestách dobře blokuje zejména hluk motorů.

Sluchátka Anker Soundcore Space A40 slibují obrovskou výdrž na jedno nabití – 10 hodin + 40 hodin pouzdro, celkem 50 hodin. V reálu počítejte s osmi hodinami se zapnutým ANC, pokud ale zvolíte náročnější LDAC, tak dostanete kolem šesti hodin. Konstrukce je pohodlná, dobře drží v uších, odolnost plní dle IPX4. Chcete-li vyvážený, čistý zvuk, v dané ceně asi nic lepšího nekoupíte.

Pokračování 7 / 24

Intezze Cliq: Skvělé miniaturní špunty s kovovým pouzdrem

Sluchátka Intezze Cliq se povedla po všech stránkách. Jsou velmi malá, včetně odolného kovového pouzdra, a mají skvělou výdrž. Na jedno nabití vydrží hrát osm hodin, s pouzdrem se dostanete na fantastických čtyřice hodin. O propojení se stará Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde nejen AAC a SBC, ale také aptX, což velmi potěší. 

O zvuk se starají 10mm měniče. Jsou zábavně naladěné, zvuk je ovšem velmi dobře vyvážený. Basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek posadí na zadek. Vokály jsou lehce potlačené, ale čisté, zvuk projasňují hezké výšky.

V této cenové kategorii nemají Intezze Cliq prakticky konkurenci, pokud se zaměříme nejen na zvuk, ale zejména na kompaktní provedení. Celkově jde o univerzální sluchátka s vynikajícím poměrem cena/výkon. A zápor? Cenou za malé pouzdro je méně pohodlné vyjímání sluchátek.

Pokračování 8 / 24

Sennheiser HD 350 BT: Nabasovaný zvuk, velké mušle a kodek pro hry

Sluchátka Sennheiser HD 350 BT​ nahradila skvělého předchůdce HD 4.40. Klady zůstaly a výtky ke staršímu modelu byly odstraněny. Návrháři ze Sennheiseru vždy uměli udělat zábavná sluchátka a platí to i v tomto případě. Tento model navíc určitě potěší i velmi dlouhou výdrží až třicet hodin.

Čeká vás projev plný detailů, krásných vokálů a kytar. Zároveň dost basů na reprodukci elektroniky, ale sluchátka si hravě poradí s jakýmkoli stylem. Výšky jsou sice o něco jednodušší, zato však bez chyb a agrese. Je to vyloženě radost poslouchat. Velké měkké kožené náušníky překvapí svým pohodlím a skvělou izolací okolí, Jen se v nich dost potí uši.

Plastová konstrukce je dobře zpracovaná a zároveň docela lehká. Můžete si vybrat mezi černou a bílou variantou. Sennheiser podporuje kodeky AAC, aptX, či aptX LL, Bluetooth je ve verzi 5.0. Díky kodeku aptX LL se sluchátka dají využít i pro hraní počítačových her. Nabíjejí se přes USB-C.

Pokračování 9 / 24

Huawei FreeBuds 5i: Dobrý zvuk a funkční ANC za babku

Sluchátka Huawei FreeBuds 5i jsou levná alternativa k Apple Air Pods Pro. Nabídnou mimořádně velký komfort, stabilitu v uchu a přitom překvapivě účinné aktivní potlačení hluku. Potěší výdrž až 7,5 hodin na jedno nabití (šest hodin s ANC), s pouzdrem máte až 28 hodin. 

Zvuk je kvalitní, s líbivým charakterem. Je tedy dynamický a nabasovaný, ve firemní aplikaci si ho ale můžete doladit. Nečekaně dobrá je také kvalita mikrofonu pro vyřizování telefonních hovorů. Na dotekové ovládání si člověk ovšem musí zvyknout. 

Sluchátka mají Bluetooth 5.2, kodeky AAC a SBC, překvapivě nechybí ani nejkvalitnější kodek LDAC a certifikace Hi-Res Audio Wireless. Sportovce potěší odolnost dle IP54, takže sluchátka zvládnou pot nebo déšť. Nabíjení pouzdra sice není bezdrátové, ale za tu cenu se asi smíříte s USB-C.

Pokračování 10 / 24

Samsung Buds 2 Pro: Zvuk, ticho, komfort

Sluchátka Samsung Buds 2 Pro mají velmi dobrý přednes, nechybí volitelná podpora 24bitového zvuku a zvládají Dolby Atmos. Podobně jako AirPods Pro nabízejí Buds 2 Pro specialitky určené pouze pro Samsung, jako je například sledování polohy hlavy pro prostorový zvuk nebo automatické přepínání zařízení mezi zařízeními Samsung.

Sluchátka mají menší a lehčí konstrukci, nevyčnívají z uší. Krytí IPX7 zajišťuje výbornou odolnost proti vodě a potu, takže ani sportování není problém. O připojení se stará Bluetooth 5.3.

Samsung Buds 2 Pro vydrží na jedno nabití pět hodin, to je daň za malé rozměry. Kompaktní nabíjecí pouzdro přidává další tři nabití na celkových osmnáct hodin. Podporuje bezdrátové nabíjení i použití kabelu přes USB-C.

Samsung Galaxy Buds2 SM-R177
Samsung Galaxy Buds2 SM-R177
nabízí 51 obchodů za ceny od 2 198 Kč
Srovnat ceny

Levnější, univerzálnější variantou jsou sluchátka Samsung Galaxy Buds 2. Ta ale nemíří na audiofily a náročné posluchače, cílová skupina jsou běžní lidé, kteří chtějí dobrý zvuk, komfort, pohodlí a základní aktivní potlačení hluku. Na jedno nabití vydrží hrát pět hodin, s pouzdrem jste až na 29 hodinách. Nabíjejí se přes USB-C, nebo bezdrátově.

Pokračování 11 / 24

Audio-Technica ATH-M50xBT2: Studiová Hi-Fi sluchátka v bezdrátové variantě

Profesionální studiová sluchátka Audio-Technica ATH-M50x patří mezi nejpopulárnější modely této japonské firmy. Mají svoji bezdrátovou verzi Audio-Technica ATH-M50xBT2 s obrovskou výdrží až 50 hodin poslechu na jedno nabití.

Sluchátka si zachovávají všechny zvukové vlastnosti uzavřeného modelu. O kvalitní zvuk se starají špičkové měniče o průměru 45 mm, které jsou vybavené citlivými cívkami CCAW a silnými neodymovými magnety.

Letošní druhá generace má vylepšenou elektroniku – nyní obsahuje oddělený BT čip a dostala dedikovaný DAC/zesilovač AK4331. Majitel má možnost nastavit vlastní křivku ekvalizéru a tu uložit přímo do sluchátek. Nastavení hlasitosti má volitelné krokování (16/32/64 kroků), nechybí stereovyvážení či možnost lokalizovat odložená sluchátka.

Frekvenční rozsah zůstává 15 Hz až 28 000 Hz. O přenos signálu se postará Bluetooth 5.0, kodeky jsou LDAC, AAC a SBC. Je zde také režim Low Latency, nechybí podpora Google Fast Pair, spoustu lidí potěší Multipoint.

Samozřejmostí je možnost připojit kabel o délce 1,2 m s klasickým konektorem jack 3,5 mm. Druhá generace stojí stejně jako první, přitom přidává i delší výdrž (padesát hodin místo čtyřiceti) a kratší dobu nabíjení, místo sedmi hodin je to nyní 3,5 hodiny.

Audio-Technica ATH-M20xBT
Audio-Technica ATH-M20xBT
nabízí 10 obchodů za ceny od 1 874 Kč
Srovnat ceny

Pokud se vám tato sluchátka od japonské značky líbí, ale nejste tak moc zvukově nároční, nebo chcete hodně ušetřit, tak pro vás budou ideální sluchátka Audio-Technica ATH-M20xBT. Mají také studiový zvuk, maximální výdrž na jedno nabití skvělých je 60 hodin, o připojení se stará BT 5.0 s kodeky SBC i AAC, nechybí režim Low Latency a Multipoint.

Pokračování 12 / 24

Sennheiser Momentum True Wireless 3: Pro milovníky hudby a ty, kdo chtějí aptX

Zcela bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 3 patří do prémiové řady tohoto německého výrobce. Třetí generace zcela přepracovala design a konstrukci, potěší zejména podstatně lepší odhlučnění okolí a aktivní potlačení okolního hluku.

Zvuk je neutrální, čistý a vyvážený, a to lépe než u předchůdce. Stále však dostanete hluboké basy a čisté výšky, aby vás hudba bavila. Sennheiser také potěší velmi širokým prostorem. Vzhled je možná méně luxusní proti předchozí verzi sluchátek, potěší ale stále výborné dílenské zpracování a materiály.

O připojení se stará Bluetooth 5.2 a kodeky AAC, SBC, ale zejména aptX a AptX aptX Adaptive. To má zajistit vyšší kvalitu přenosu, ale i nízké zpoždění zvuku a možnost využití pro hraní her.

Aktivnější jedinci ocení nejen zvýšenou odolnost vůči potu a stříkající vodě (IPX4), ale také dvoje různé nástavce, z nichž jedna sada má také opěrky do uší pro větší stabilitu. Výdrž na jedno nabití je sedm hodin, spolu s pouzdrem Momenta nabízejí až 28 hodin poslechu. Nabíjejí se přes USB-C nebo bezdrátově pomocí libovolné nabíječky technologie Qi.

Výbornou novinkou je nástupce, TWS sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 4. Kromě ještě lepšího zvuku nabídnou nový čip s Bluetooth 5.4 a především zcela bezdrátový kodek aptX Lossless. Jsou ale citelně dražší, prodávají se za 7 500 Kč.

Pokračování 13 / 24

Technics EAH-AZ60M2/AZ80: Výborný zvuk a mraky funkcí pro ty, kdo nemají rádi automatiku

Od japonského Technicsu doporučíme rovnou dvoje špuntová sluchátka Technics EAH-AZ60M2 a Technics EAH-AZ80. Jde o funkčně zcela identické modely, které se liší jen velikostí, měničem a cenou. Dokonce mají stejnou výdrž – sedm hodin na jedno nabití, s pouzdrem pak jeden den. Dobíjení je drátové i bezdrátové.

Sluchátka nabídnou hybridní aktivní potlačení hluku, k tomu mají na každé straně čtyři mikrofony. Aby byla usazena v uchu co nejpohodlněji, ale také co nejvíce tlumila, majitel k nim dostane rovnou sedm různých velikostí nástavců. Nechybí odolnost proti vodě a prachu dle IPX4.

Zvuk je krásně čistý, neutrální a přitom příjemný, velmi muzikální. Technics nabízí dynamický přednes s bohatými, teplými, rychlými, velmi dobře definovanými basy. Hlasy jsou podány velmi přirozeně a příjemně, potěší velmi široký prostor.

Rozměrově větší model AZ80 se chlubí velkým 10mm měničem, u AZ60 má 8 mm. Vyšší model má tak o něco větší energii, širší prostor a je naladěný neutrálněji. Menší, a tak pro někoho pohodlnější AZ60M2 působí zároveň o něco zábavněji. Jinak mají sluchátka velmi podobný charakter zvuku. 

Pro připojení k mobilu slouží Bluetooth 5.3 a kodeky LDAC, AAC a SBC. Podporován je Multipoint, přičemž umí dokonce připojit až tři zařízení současně. Zdůraznit musíme také mraky funkcí, kterými si doladíte nastavení sluchátek, a výborně a přesně fungující dotekové ovládání. Zápor? ANC je sice účinné, ale mohlo by být ještě lepší. 

Technics AZ60M2/EAH-AZ80 doporučíme těm, kdo nemají rádi, když se jim spousty automatických funkcí snaží  neustále „pomáhat“. Technics si jednou nastavíte a sluchátka už do ničeho „nekecají“. Tohle je náš redakční oblíbenec.

Pokračování 14 / 24

Jabra Elite 8 Active: Nejlepší sluchátka pro sport

Jabra dělá vynikající sluchátka typu TWS ve všech cenových kategoriích. Pokud ale chcete to nejlepší na sport, tak malý model Jabra Elite 8 Active je ten pravý. Drsoni a drsoňky nic lepšího nenajdou.

Odolnost dle IP69 říká, že sluchátka vydrží všechno. Můžete se s nimi potopit pod vodu (1,5 m) a plní dokonce americký vojenský standard. Ergonomie je fantastická a špunty perfektně drží v uších.

Zvuk je jednoznačně excelentní, v aplikaci Jabra's Sound+ si ho můžete ještě individuálně doladit, aby vás více nakopl, nebo naopak aby byl decentnější. Výborné aktivní potlačení hluku je samozřejmostí, podporují také prostorový zvuk Dolby Audio. Sluchátka od Jabry navíc nabízí výborný přenos hlasu, zkušenosti firmy s profesionální technikou jsou znát. 

Výdrž na jedno nabití je 8 hodin, s pouzdrem jste na 33 hodinách. Nabíjení máte přes USB-C, nebo bezdrátové. Pro připojení slouží Bluetooth 5.3, nechybí Multipoint, nebo rychlé párování Fast Pair a Swift Pair.

Jabra Elite 4 Active 100-99180000-60
Jabra Elite 4 Active 100-99180000-60
nabízí 12 obchodů za ceny od 2 960 Kč
Srovnat ceny
Jabra Elite 3 100-91410000-60
Jabra Elite 3 100-91410000-60
nabízí 14 obchodů za ceny od 1 799 Kč
Srovnat ceny

O něco levnější je pak výborný sportovní model Jabra Elite 4 Active, (náš test). A pokud nepotřebujete aktivní potlačení hluku, tak si klidně pořiďte ještě levnější Jabra Elite 3 (náš test).

Pokračování 15 / 24

Bose QuietComfort Earbuds II: Tiché pohodlí na cesty i pro sport

Sluchátka Earbuds II jsou podstatně, zhruba o dvě třetiny menší než starší model Earbuds. Díky tomu se pohodlně nosí a navíc přidávají spoustu funkcí. Mají špičkové potlačení hluku a umí automaticky upravit úroveň ANC.

Přepracovaná ergonomie přinesla i změnu uchycení. Majitel dostane sadu FitKit – tři velikosti nástavců a tři stabilizační pásky/gumičky pro každé sluchátko. Velikosti se dají kombinovat dle tvaru ucha, pohodlí a požadované stability; třeba i pro sport. Sluchátka jsou odolná proti potu a vodě (IPX4).

Zvuk je vyvážený a neutrální, překypuje jemnými detaily. Při každém vložení do ucha se navíc aktivuje automatická kalibrace, která změří akustickou odezvu zvukovodu.

I přes menší rozměry mají sluchátka výdrž šest hodin. Pouzdro přidává další tři nabití, celkem se tedy dostanete na třicet hodin. Nabíjí se přes USB-C. Pro bezdrátové připojení sluchátka používají Bluetooth 5.3, nabídnou kodeky AAC a SBC. 

Bose QuietComfort Ultra Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Earbuds
nabízí 25 obchodů za ceny od 7 217 Kč
Srovnat ceny

Ještě lepší jsou sluchátka Bose QuietComfort Ultra Earbuds (7 217 Kč až 9 165 Kč). Mají aktuálně nejúčinnější aktivní potlačení hluku na trhu, zvuk je muzikální a komfort příkladný. Cena je ale velmi vysoká. Navíc sluchátka zatím neumí Multipoint a pro bezdrátové dobíjení musíte dokoupit speciální obal.

Nově Bose přidal také zcela otevřenou TWS variantu Bose Ultra Open Earbuds. Tato sluchátka vám vůbec neucpou uši a byť se připevní na boltec, jsou velmi pohodlnáVlastnosti mají prakticky identické se svými bratříčky, jen samozřejmě chybí ANC. Po zvukové stránce překvapí, mají plno basů, výšek i spoustu energie, zkrátka typické Bose. Cena je vysoká, stojí 9 tisíc korun.

Pokračování 16 / 24

Sony WH-1000XM4: Vynikající bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku

Čtvrtá generace sluchátek Sony WH-1000XM4 vzala v potaz výtky, které měli majitelé oblíbeného předchůdce XM3 a které se nedaly spravit softwarovou aktualizací. Kromě lepšího potlačení hluku je zde připojení ke dvěma zdrojům zvuku, skvělá funkce Speak to Chat nebo detekce nasazení sluchátek. Byla upravena citlivost dotekové plochy a přibyly další drobnosti, které velmi zpříjemňují život.

Sluchátka mají Bluetooth 5.0, podporovány jsou kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC. Podpora kodeků aptX a aptX-HD ale na rozdíl od předchozího modelu chybí. Po zvukové stránce jsou XM4 neutrální, což okamžitě poznáte na čistých hlasech u podcastů. Proti XM3 má novinka jednoznačně čistější a jemnější podání středů a vyšších kmitočtů, ubrala ale na expresivnosti a energii basové složky.

Sluchátka Sony WH-1000XM4 nabídnou prémiovou kvalitu, výborné ANC a cena je o poznání příjemnější než u páté generace, loňských Sony WH-1000XM5. O nich si můžete přečíst o kousek dál.

Pokračování 17 / 24

Apple AirPods Pro: Aktivní potlačení hluku pro fanoušky Applu

Když máte telefon Apple a chcete nejlepší bezdrátová sluchátka stejné značky, bude vaše volba jasná. Apple AirPods Pro je zcela bezdrátový model s aktivním potlačením hluku a je třeba přiznat, že tato sluchátka se Applu povedla.

Výdrž na jedno nabití je šest hodin, nabíjecí pouzdro poskytne energii na celkem třicet hodin. Pokud sluchátka zcela vybijete, pět minut v pouzdře postačí na další hodinu poslechu, dobíjení pouzdra je samozřejmě bezdrátové. Pro ovládání slouží tlakový snímač, který kombinací stisknutí ovládá poslech skladeb, příjem hovorů, ale také přepínání aktivního potlačení hluku a režimu propustnosti okolních zvuků.

AirPods Pro jsou extrémně komfortní, jde zkrátka o sluchátka pro každý den. Zvuk je vyvážený, působí velmi kvalitně, aktivní potlačení hluku je mimořádně účinné a k tomu skvělý režim příposlechu hlasu z okolí se současným potlačením hluků.

Nechybí vychytávky jako určení polohy sluchátek či reproduktor, díky kterému snadno najdete založené pouzdro. Odolnost proti vodě a prachu dle IPX4 říká, že klidně můžete i sportovat. Pokud máte iPhone, tak AirPods Pro pro vás budou nejlepší sluchátka typu TWS.

Pokračování 18 / 24

Sony WF-1000XM5: Vynikající TWS sluchátka s ANC

Titul krále sluchátek True Wireless s ANC nese novinka Sony WF-1000XM5. Proti modelu XM4 jsou sluchátka zhruba o 20 % lehčí a o 25 % menší. Sluchátka mají hladší linie, jemnější křivky, použity byly ještě prémiovější materiály a paradoxně jsou sluchátka současně decentnější. Mají zároveň menší pouzdro. A to vše při stejné výdrži 8 + 16 hodin.

O zvuk se stará nový 8,4mm dynamický měnič, který poskytuje čistý a detailní zvuk, se špičkovou muzikálností a prostorem. Proti předchůdcům Sony ubralo trochu na expresívnosti basů a zábavnosti, kterou se vyznačují jiné modely (zejména XM3). Pokud ale chcete mohutnější basy, můžete je jednoduše zvýraznit. Aplikace vám to při osobním zvukovém testu sama nabídne. V továrním nastavení ale japonský výrobce vyšel vstříc těm, kdo preferují čistotu a rychlost.

Sluchátka mají vylepšené dotykové ovládání a bohatou výbavu, která zahrnuje Multipoint Connect, Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat. Dokonce můžete přijímat a odmítat hovory bezdotekově, pouhým pohybem hlavy. 

Koncovky se dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých. Se správnou volbou opět pomůže aplikace a test. O připojení se stará Bluetooth 5.3, k dispozici je bezdrátový Hi-Res zvuk díky firemnímu kodeku LDAC, podporovány jsou i kodeky SBC, AAC a LC3. O vylepšení komprimované hudby se stará technologie DSEE Extreme.

Pokud nejste nároční posluchači a chcete něco podobného, ale podstatně levnějšího, doporučíme výborná a krásně malá sluchátka Sony LinkBuds S (naše recenze). Aktivní potlačení hluku je o chlup méně účinné a zvuk není tak detailní, proti XM5 ale ušetříte spoustu peněz. (2 790 Kč až 4 999 Kč). 

Pokračování 19 / 24

Sennheiser Momentum Wireless 4.0: Zvuk, ticho i fantastická výdrž

Náhlavní bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum Wireless 4 patří k luxusním uzavřeným modelům. Nová generace je kompletně přepracovaná, pohodlnější a lepší. Firemní technologie NoiseGuard Hybrid zajistí na cestách aktivní potlačení okolního hluku a potřebné ticho, proti předchůdci je ANC výrazně účinnější. A hlavně – výdrž je fantastických šedesát hodin.

Sluchátka nabízejí čistý, vzdušný a prostorný zvuk s bohatou nabídkou detailů, kdy v hudbě budete objevovat místa a nástroje, kterých jste si před tím vůbec nevšimli. Sluchátka umí zahrát jemné, komorní skladby, ale s nadhledem s patřičnou dynamikou podají i velký orchestr. Dynamiku si užijete při běžné a vyšší hlasitosti, u tichého poslechu s energií sluchátka už šetří. O reprodukci se stará 42mm membrána, udávaný frekvenční rozsah je 6 Hz až 22 000 Hz.

Nový model je o třídu pohodlnější než předchůdce, nicméně už nevypadá jako stylové prémiové retro z kovu a kůže. Pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth 5.2 s multipoint, kromě kodeků AAC a SBC zůstává podpora aptX, nechybí ani nejmodernější aptX Adaptive. Odpojitelný kabel je samozřejmostí, sluchátka přes něj hrají i vypnutá.

Pokračování 20 / 24

Sony WH-1000XM5: Výborná bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku

Pátá generace sluchátek Sony WH-1000XM5 není pouhým vylepšením starších generací. Je to zcela nový model, jak vzhledem, tak konstrukcí. Hlavový most sluchátek už není plochý, ale kulatý, zachováno přitom zůstalo bohaté polstrování. Zmizel občas choulostivý kloub, s novými materiály se zlepšila izolace okolí i odstranilo u některých kusů se objevující jemné zapraskání náušníků.

Kromě lepšího potlačení hluku Sony proti XM4 znatelně vylepšilo snímání hlasu při hovorech. Zejména venku ve větru odvádí XM5 excelentní práci. Skvělá je i funkce Speak to Chat, detekce nasazení sluchátek a nechybí další drobnosti, které velmi zpříjemňují život.

Velkou změnou je nový 30mm měnič. Je menší a přinesl ještě rychlejší a čistější basy. Ty jsou perfektně definované, agilní, jdou dolů, ale nemají přitom tendence dunět. Spíš působí, jako když k výborným bednám dáte kvalitní subwoofer, který dokáže konečně zahrát spodky, které bedny už nezvládají. XM5 mají rozhodně lepší výšky než předchůdci. Ještě se projasnily, pročistily, a přitom zjemněly.

Sluchátka mají Bluetooth 5.2, podporovány jsou nyní kodeky LDAC (bezdrátový Hi-Res kodek od Sony), AAC a SBC, současné připojení ke dvěma zdrojům zvuku je samozřejmostí. Výdrž je výborných 30 hodin, sluchátka se nabíjejí přes USB-C, nechybí připojení kabelem s konektorem jack 3,5 mm.

Tak všestranná a kvalitní prémiová sluchátka s ANC, jako jsou WH-1000XM5, budete těžko hledat. Cena je však také prémiová. 

Pokračování 21 / 24

Bose QuietComfort Ultra Headphones: naprosté ticho i pohodlí

Absolutní novinkou, která se zrovna začíná prodávat, jsou sluchátka Bose QuietComfort Ultra Headphones. Proti řadě QC45 mají ještě lepší aktivní potlačení hluku, ale také razantně vylepšené mikrofony pro snímání hlasu při hovorech a také okolí pro případný příposlech. Díky tomu je zvuk mimořádně přirozený.

Sluchátka mají parádní, prémiový design, použité materiály a zpracování pouzdra jsou prvotřídní. Někoho určitě potěší, že americká značka se ani u nového modelu rozhodla nejít cestou znatelně „ekologických“ materiálů a recyklovaných plastů, celek tak působí velmi luxusním dojmem.

Pro bezdrátové připojení zde máte Bluetooth 5.3, kromě AAC a SBC kodeků a poprvé Bose podporuje také velmi kvalitní kodek aptX Adaptive. Jsou to také první sluchátka, která nabízejí prostorový zvuk Bose Immersive Audio. Výdrž na jedno nabití je 24 hodin, se zapnutým prostorovým zvukem klesá na 18 hodin. 

Zvuk je zábavný, plný a velmi příjemný. Sluchátka navíc při každém nasazení bleskově otestují tvar ucha a optimalizují nastavení zvuku pro nejlepší kvalitu. Samozřejmostí je aplikace, kde si můžete ještě doladit nejen podání hudby přesně dle svého vkusu, ale například nadefinovat uživatelské ANC režimy i rychlé mezi nimi přepínat.

Pokračování 22 / 24

Apple AirPods Max: Bezdrátový tichý luxus od Applu

Jestli máte iPhone, tak na vašem pomyslném vrcholu stojí sluchátka Apple AirPods Max. Na maximum totiž tento velký, uzavřený náhlavní model s aktivním potlačením hluku využijí právě jen majitelé smartphonů od Applu. Nicméně po všech stránkách jde o vynikající, v mnoha barevných variantách vyráběná sluchátka, která ocení i nároční posluchači.

Unikátní je prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy, což slibuje dojem jako v kině. K tomu ještě samozřejmě musíme přidat i výborné potlačení hluku. Sluchátka Apple AirPods Max jsou výjimečná také v kvalitě zpracování. Bohužel velmi nadstandardní je také hmotnost 385 gramů, což může být při delším poslechu už unavující. A na rozdíl od konkurence zůstal Apple u fyzického ovládání pomocí dvou prvků. 

Sluchátka se připojují přes Bluetooth 5.0, podporují jen kodeky AAC a SBC. Výdrž dvacet hodin nepatří mezi špičku, ale je více než dostatečná. Zamrzí, že v dodávaném příslušenství není audiokabel s konektorem jack 3,5mm. Výborné je snímání hlasu při hovorech.

Pokračování 23 / 24

Focal Bathys: prémiovka pro audiofily

Pokud chcete sluchátka optimalizovaná pro kvalitu zvuku, hodí se vyzkoušet bezdrátová sluchátka Focal Bathys Wireless. Opět mají bezdrátové provedení a technologii ANC, ale jsou určena audiofilům. V mnoha ohledech dokonce tato sluchátka vynikají i mezi hi-fi modely, které jsou obvykle otevřené a drátové.

Pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth a aptX-Adaptive, využít lze ale i analogový jack 3,5 mm nebo USB kabel pro vestavěný D/A převodník. Jejich výchozí zvukový profil kromě bohatých basů nabídne transparentnější vokály a nástroje. Zbytek lze doladit v aplikaci, které nechybí ekvalizér a předvolby, které umožní plně doladit zvuk dle chuti.

ANC je také velmi dobré a má několik režimů, nicméně za prémiovkami od Sony a Bose tato sluchátka lehce pokulhávají. Podporují párování s více zařízeními, jsou dostatečně pohodlná pro delší nošení bez únavy a výdrž na jedno nabití je výborných 29 hodin. Audiofilové ale určitě nebudou spoléhat na bezdrát, ale budou mít vlastní kvalitní hudební řetězec a minimálně doma hudbu do sluchátek hudbu přivedou po kabelu analogově.

Další variantou pro náročné jsou prémiová bezdrátová sluchátka Mark Levinson No.5909 (24 876 Kč až 26 489 Kč). Pokud na ně máte a vyhovuje vám jejich poněkud zvláštní design, také by neměla ujít vaší pozornosti.

Pokračování 24 / 24

Na závěr dáváme k zamyšlení ještě jeden článek. I když bezdrátová sluchátka mají hodně výhod, nemůžeme zapomenout ani na nedostatky. 

Podívejte se ještě, jaká sluchátka jsou dnes v různých cenových kategoriích nejoblíbenější podle srovnávače cen Heureka, s jehož daty pracuje naše Zboží Živě:

Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou do tisíce korun

Xiaomi Redmi Buds 5
Xiaomi Redmi Buds 5
nabízí 81 obchodů za ceny od 734 Kč
Porovnat ceny
JBL Tune 520BT
JBL Tune 520BT
nabízí 76 obchodů za ceny od 850 Kč
Porovnat ceny
Niceboy Hive Podsie 3
Niceboy Hive Podsie 3
nabízí 70 obchodů za ceny od 658 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Redmi Buds 4 Lite
Xiaomi Redmi Buds 4 Lite
nabízí 83 obchodů za ceny od 338 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-CH520
Sony WH-CH520
nabízí 70 obchodů za ceny od 855 Kč
Porovnat ceny

Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii


Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 1–2 tisíce

Samsung Galaxy Buds FE SM-R400
Samsung Galaxy Buds FE SM-R400
nabízí 53 obchodů za ceny od 1 450 Kč
Porovnat ceny
Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
nabízí 11 obchodů za ceny od 1 290 Kč
Porovnat ceny
JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
nabízí 59 obchodů za ceny od 1 374 Kč
Porovnat ceny
O2 pods+ Mark II
O2 pods+ Mark II
nabízí 1 obchod za ceny od 1 499 Kč
Porovnat ceny
JBL Tune 720BT
JBL Tune 720BT
nabízí 71 obchodů za ceny od 1 179 Kč
Porovnat ceny

Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii


Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou 2–4 tisíce

Samsung Buds2 Pro SM-R510
Samsung Buds2 Pro SM-R510
nabízí 71 obchodů za ceny od 2 790 Kč
Porovnat ceny
Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
Apple AirPods 2019 MV7N2ZM/A
nabízí 79 obchodů za ceny od 2 888 Kč
Porovnat ceny
Marshall Major IV Bluetooth
Marshall Major IV Bluetooth
nabízí 47 obchodů za ceny od 2 299 Kč
Porovnat ceny
Samsung Galaxy Buds2 SM-R177
Samsung Galaxy Buds2 SM-R177
nabízí 44 obchodů za ceny od 2 198 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-CH720N
Sony WH-CH720N
nabízí 55 obchodů za ceny od 2 032 Kč
Porovnat ceny

Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii


Nejoblíbenější bezdrátová sluchátka s cenou nad 4 tisíce

Apple AirPods Pro 2. Generation USB-C MTJV3ZM/A
Apple AirPods Pro 2. Generation USB-C MTJV3ZM/A
nabízí 63 obchodů za ceny od 5 769 Kč
Porovnat ceny
Sony WH-1000XM5
Sony WH-1000XM5
nabízí 22 obchodů za ceny od 7 949 Kč
Porovnat ceny
Apple AirPods Max
Apple AirPods Max
nabízí 61 obchodů za ceny od 12 589 Kč
Porovnat ceny
SONY WF-1000XM5
SONY WF-1000XM5
nabízí 19 obchodů za ceny od 4 692 Kč
Porovnat ceny

Všechna bezdrátová sluchátka v této cenové kategorii


Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři Živě.cz vybírají nejlepší produkty v různých kategoriích.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud