Vybrali jsme 20 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Domů, na párty i na zahradu | Vánoce 🎄

12. listopadu 2023
TWEET SDÍLET
Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Při výběru bezdrátového Bluetooth reproduktoru je důležité vědět, jak a kde ho chcete využívat. Malé reproduktorky samozřejmě nebudou hrát tak kvalitně jako ty velké a těžší, ale nabídnou skladnost. Často jsou odolnější, i proti vodě. Větší reproduktory do domácnosti zase zaručí hlasitější reprodukci, lepší zvuk a také delší výdrž. Navíc vždy platí, že čím chcete vyšší výkon a kvalitnější zvuk, tím zaplatíte více peněz.

Vybírejte dle stavu peněženky a svých nároků. Ty nejlevnější, zcela základní reproduktory ale nedoporučíme, protože si stačí trochu připlatit a  získáte mnohem lepší zařízení. I v nejnižší cenové kategorii proto začínáme tam, kde si už hudbu užijete, nikoliv přetrpíte.

Reproduktory jsme seřadili podle jejich ceny. Výběr je redakční, odkazy vedou na náš srovnávač cen Zboží Živě.

Sony SRS-XB13: Nejlepší minireproduktor

Nejlevnější model japonské firmy Sony SRS-XB13 boduje rovnou několika vlastnostmi. Přes své malé rozměry překvapí dobrý zvukem. Stará se o něj 46mm měnič a posílit basy mu pomáhá pasivní zářič a funkce Extra Bass. Ve výsledku dostanete plný, příjemný zvuk, který je vhodný pro všechny hudební žánry. Budete překvapení, jak velký zvuk dokáže takový prcek vyloudit.

Sony SRS-XB13 potěší také vynikající výdrží 16 hodin. K tomu přidejte pogumované, odolné tělo, které zvládá jak ponoření do vody, tak válení v písku (má certifikaci IP67). Konektivitu zde zajišťuje Bluetooth 4.2 a kodeky AAC a SBC, přístroj podporuje Fast Pair. Nechybí možnost propojení dvou reproduktorů a možnost stereoreprodukce. Nabíjí se přes USB-C.

Tento drobek je nezmar, který lze vzít kamkoliv a nezklame. Lze s ním dokonce tiše večer poslouchat klasickou či jazzovou hudbu a vedle toho i populární a taneční žánry u bazénu. U notebooku zase ozvučí film. Vestavěný mikrofon by ale mohl snímat hlas čistěji a při maximální hlasitosti může mít nabasovaná hudba sklony ke zkreslení.

Sony SRS-XB100 Sony SRS-XB100
nabízí 54 obchodů za ceny od 1 166 Kč
Srovnat ceny na Živě

Letos tento reproduktor dostal nástupce, který nese název Sony SRS-XB100. Je to mírná evoluce: Bluetooth je ve verzi 5.3, design se téměř nezměnil. XB13 se ale dá pořídit za nižší, doprodejovou cenu a je tak výhodnější volbou.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Průvodce nákupem, Reproduktory, Bluetooth reproduktor, Bluetooth, Sony, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz