22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

3. května 2023
TWEET SDÍLET
V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Základní instinkt

Krví, stříkající z těla vražděného partnera, končí milování jedné dvojice. Detektiva Nicka Currana (Michael Douglas) a jeho partnera Guse čeká výslech úspěšné spisovatelky Catherine Tramell (Sharon Stone), která je podezřelá z vraždy svého milence.

Klepněte pro větší obrázek

Nick je vystudovanou psycholožkou Catherine stále více přitahován a stává se jejím milencem. Ona vyšťourá v jeho minulosti věci, o nichž doufal, že zůstanou navěky pohřbeny v policejních spisech. Navíc mu oznámí, že její nový román bude o detektivovi, který se zamiluje do své budoucí vražedkyně.

Z tehdy třiatřicetileté představitelky Catherine Sharon Stone udělal film sexuální symbol devadesátých let. Scéna při výslechu, kdy si jen tak mimochodem přehodí nohu přes nohu a pozorní diváci si všimnou, že nenosí spodní prádlo, vstoupila mezi ty ikonické.

Scénář vytvořil Joe Eszterhas, hudbu složil Jerry Goldsmith a za kamerou stál Jan de Bont. Film byl nominovaný na dva Oscary (střih, hudba) a ve své době bořil konvence. Ať už jde o zobrazení nahoty v mainstreamovém filmu nebo o celkové pojetí postavy Catherine. Dočkal se množství epigonů a parodií a dodnes je považován za asi nejlepší erotický thriller nejen devadesátých let.

Hodnocení IMDb: 70 %

  • Žánr: Thrillery
  • Původní název: Basic Instinct
  • Režie: Paul Verhoeven
  • Hrají: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza, Jeanne Tripplehorn, Denis Arndt, Leilani Sarelle, Bruce A. Young
  • Původ a premiéra: USA, 1992
  • Délka: 127 minut

Kde si film můžete pustit: Zrovna není nikde dostupný online

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Filmy on-line