30 nejlepších filmů o druhé světové válce. Pianista, Stalingrad, Ponorka i Hanebný pancharti

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války.

Odtud až na věčnost

Jeden z nejslavnějších filmů všech dob, strhující drama odehrávající se na havajské vojenské základně během roku 1941. Milostné a jiné osudy několika jedinců, žijících v americkém vojenském přístavu, se fatálně protnou v předvečer japonského útoku na Pearl Harbor.  Ve své době byl film vzýván za realistické přiblížení poměrů v americké armádě a ukázání jeho odvrácených stránek (šikana).

Film získal osm Oscarů z třinácti nominací včetně těch úplně nejdůležitějších za nejlepší film, režii a scénář. A dva Zlaté glóby k tomu navrch. Silné válečné drama bylo natočené podle stejnojmenného románu Jamese Jonese.

Hodnocení IMDb: 76 %

  • Žánr: Romantické filmy
  • Původní název: From Here to Eternity
  • Režie: Fred Zinnemann
  • Hrají: Burt Lancaster, Montgomery Clift, Deborah Kerr, Donna Reed, Frank Sinatra, Ernest Borgnine, Philip Ober
  • Původ a premiéra: USA, 1953
  • Délka: 118 minut

Kde si film můžete pustit: iTunes (dabing)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Alexa, Video, Telly