Jestli jste si nevybrali z 20 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek a nechcete utrácet moc peněz, přidáváme ještě výběr z těch nejlevnějších. Seženete je už za pár stovek a nabízejí výborný poměr cena/výkon.
Špunty do uší jsou skladné a nabídnou dobrou izolaci okolních ruchů, navíc jsou vhodnější i pro sportovní aktivity. Levné modely jsou navíc ideální jako záložní na cesty – jsou vždy po ruce a zaberou minimum místa.
Klasická sluchátka s náhlavním mostem bodují hlavně plným zvukem a větším pohodlím při delším poslechu. Výrobci v této kategorii obecně nabízejí spíš zábavnější charakter zvuku s větším podílem basů. Zázraky se samozřejmě nedějí, takže při stejné ceně hrají drátová sluchátka lépe než bezdrátová.
Výběr sluchátek je čistě redakční, řazeny jsou dle ceny. Odkazy vedou na náš srovnávač cen Hledej ceny.
Panasonic RP-HJE125E: To nejlevnější značkové, co hraje a vypadá
Cena:
Základní sluchátka Panasonic RP-HJE125E jsou určena těm, kteří chtějí něco, co hraje, a přitom stojí co nejméně peněz. Mají velmi dobrou ergonomii a kvalitu zvuku vzhledem k ceně. Mají také nízkou impedanci a slušnou citlivost, takže budou hrát dostatečně hlasitě s jakýmkoliv zdrojem zvuku.

Panasonic i přes nízkou cenu sluchátka osadil 9mm měniči s neodymovými magnety a slibuje frekvenční rozsah 10 Hz až 24 000 Hz. U těchto sluchátek je důležité správné usazení v uchu, pak poskytnou vyrovnaný dobrý zvuk (vzhledem ke své ceně). Jak je u této cenové kategorie zvykem, výrobce sází zejména na design a na barvy.
Pokračování 2 / 20
Sencor SEP300: Velmi levné, ale dobré kovové špunty
Cena:
I když jsou levná, hrají špuntová sluchátka Sencor SEP300 lépe než některé dražší značkové produkty. Překvapí nejen kovovou konstrukcí, ale také tím, že jsou osazeny 10mm měničem. Díky tomu hrají překvapivě dospěle, dynamicky a vyrovnaně.
V této cenové relaci málokterá sluchátka nabídnou nehalené, přirozené znění vokálů. Přestože mají čistý projev s jasnějšími středy a výškami, nechybí ani hutný basový základ, který mají rádi mladší posluchači.

Kabel je plochý, nemotá se, dobře se s ním manipuluje a působí odolně. Výrobci se podařilo najít dobrý kompromis mezi tuhostí a poddajností a srazit tak přenášení zvuku otírání kabelu o oblečení do uší. Jack 3,5 mm je rovný, pevný a pozlacený; působí, že by mohl vydržet i pár nechtěných vyškubnutí. Malý mikrofon s jedním ovládacím tlačítkem je na pravé straně, v balení nechybí sponka pro připnutí na oblečení. Za kovové provedení platíte o něco většími rozměry a o chloupek vyšší hmotností 14 g.
Tato sluchátka udělají radost i těm, kteří často likvidují či ztrácejí sluchátka, nebo nechtějí za špunty utratit víc než pár stovek. Celkově jde o skvělá levná sluchátka s velmi dobrým hudebním projevem, která můžeme jen doporučit.
Pokračování 3 / 20
Sony MDR-EX110AP: Levné značkové špunty s dospělým zvukem
Cena:
Velmi levné značkové špunty Sony MDR EX110AP dobře hrají. Váží jen 5 g, jsou osazeny 9mm měničem a výrobce slibuje frekvenční rozsah 5–24 000 Hz. Zvuk je už dospělý a spadá spíše do kategorie dražších sluchátek. Sony nabídnou zábavný a šťavnatý, univerzální zvuk. Na své si přijdou milovníci elektroniky i metalu.

Konstrukčně patří Sony k menším sluchátkům. V uších jsou velmi pohodlná, perfektně padnou ucha a trefíte se s nimi napoprvé, přestože mají anatomicky tvarované tělo. Potěšil nás kabel, který na pohled nepůsobí nijak světoborně, ale dlouhé zkušenosti Sony se sluchátky jsou znát.
Kabel není příliš silný, je poddajný i při nižších teplotách a velmi dobře eliminuje mikrofonní efekt. Ovladač na kabelu kromě mikrofonu nabídne jedno tlačítko, takže je univerzální pro všechny smartphony.
Milovníci zvýrazněných basů nechť hledají raději v řadě Sony XB. Zde se výrobce snažil o vyrovnanost a přirozenost za málo peněz.
Pokračování 4 / 20
KZ ZST: Ultralevná hybridní dvouměničová sluchátka
Cena: 18 USD nebo 500 Kč
Sluchátka čínské značky KZ jsou takový malý, levný zázrak. Jsou to hybridní sluchátka, která jsou osazena zpravidla několika měniči, přičemž používají dva typy – tlakové a dynamické. Ve výsledku se tak sčítají pozitiva obou technologií.

Tlakové měniče se u KZ ZST starají o velmi čisté a detailní výšky a středy, větší dynamické měniče zase o pořádný spodek a basy. Zvuk má jiný charakter, než jste zvyklí – je čistější, jasnější, přičemž nechybí úplně nejhlubší, silné basy, které však neovlivňují vyšší frekvence.
Konstrukce je rozměrnější, sluchátkový kabel vede za uchem směrem vzhůru a snižuje tak do jisté míry riziko vypadnutí špuntů z uší. Kabel je odnímatelný, dá se navíc nahradit samostatným Bluetooth kabelem, takže lze snadno levně přejít na bezdrátovou verzi.
Prodávají se dvě verze sluchátek, bez ovladače pro smartphone a s ním. Sluchátka KZ si můžete objednat z Číny (vyjdou levněji), nebo koupit u nás (o něco dražší, ale máte záruku).
Můžeme doporučit také další sluchátka této značky: čtyřměničová KZ SZ6 či pětiměničová KZ SZ10 a SA10. Povedená jsou také kovová dvouměničová KZ SZA (odkazy vedou na testy). Více informací najdete ještě v našich dalších testech:
Obecně jsou hybridní špunty KZ levná, ale skvělá sluchátka pro náročnější posluchače.
Pokračování 5 / 20
SoundMAGIC P10S/P11S: Levná, výborná náhlavní sluchátka
Cena:
Náhlavní sluchátka SoundMAGIC P10S můžete mít v několika módních barvách a zvukově patří na špičku v této třídě. Pod označením SoundMAGIC P11S se vyrábí i v praktičtější skládací variantě, za kterou si připlatíte zhruba 150 Kč.

Zvukově sluchátka odpovídají aktuálním požadavkům. Mají mohutné basy, které ale doplňují dobré středy a výšky. Proti podobné konkurenci basová složka nehalí vyšší pásmo, takže zvuk zůstává čistý. Měniče mají průměr 40 mm, kmitočtový rozsah je 20–22 000 Hz.
Kabel je plochý, takže se tolik nemotá, mikrofon je pro Apple i Android (dá se přepínat). Celkově jde o pohodlný model, váží jen 125 g, s vynikajícím poměrem cena/výkon.
Pokračování 6 / 20
Philips SHE3905: Lesklý elegán s dospělým zvukem
Cena:
Sluchátka Philips SHE3905 na první pohled zaujmou lesklým designem, k dostání jsou různé barvy. Hlavním benefitem těchto sluchátek je nádherný a dospělý zvuk, který je univerzální a vyrovnaný.

Výšky jsou čisté a středy široké, může tak vyznít kytara a zpěv. Vokály jsou trochu výše posazené, což pomůže i při porozumění dialogům ve filmu. V hudbě oceníte citlivé dávkování basů, hlavně pokud máte rádi klasiku nebo rock, ale u filmů či elektroniky se může zdát projev nevýrazný. Pro milovníky mohutných basů a elektronické hudby tyto Philipsy nejsou.
Konstrukčně je největší problém lesklý povrch, který klouže, a manipulace tak potřebuje cvik a trochu zručnosti. Když ale dostanete sluchátka do uší, perfektně sedí. Také kabel je skvělý a s minimálním mikrofonním efektem.
Philips jde trochu proti proudu, nesnaží se jít populární basovou cestou, ale hledá zábavu v tom, že vám dá okusit hudbu jako celek, ve všech spektrech.
Pokračování 7 / 20
QCY T1C: levné skutečně bezdrátové špunty
Cena:
True Wireless sluchátka v tomto roce dospěla. Ceny spadly, výdrž se prodloužila na rozumnou dobu. Jestli si je chcete vyzkoušet, levné „skutečně bezdrátové“ špunty, doporučujeme QCY T1C.

Výdrž mají 4 hodiny, což pro cestu do práce a zpět stačí. Samotné dobíjecí pouzdro je malé a vejde se do kapsy. Přesto má dost energie na dobití sluchátek pro poslech v délce 15 hodin.
Bluetooth je ve verzi 5.0, stabilita propojení je dobrá. U kodeků AAC a SBC mohou vnímavější jedinci vnímat malé zpoždění zvuku vůči obrazu. Mikrofony pro vyřizování hovorů nechybí, ale srozumitelnost bude horší. Podpora hlasových asistentů je v této třídě utopií.
Po zvukové stránce jde o velmi slušný standard. Běžná hudba je bez problémů, trochu se tlačí na basy, vokály jsou subtilnější, nicméně drtivá většina posluchačů bude spokojena. Hudba má spoustu energie, kterou si užijete, potěší slušné utlumení okolních ruchů. Horší vytahování z pouzdra či rozlišení stran jim za tu cenu odpustíte.
Ano, v kategorii True Wireless najdete podstatně lepší sluchátka, ale zároveň podstatně dražší.
Pokračování 8 / 20
Sony MDR-ZX310AP: Dobrá a dostupná velká sluchátka na cesty
Cena:
Bílá, černá, červená, sluchátka Sony MDR-ZX310AP asi vídáte na ulici. Jsou právem populární. Mezi levnými modely vyčnívají nejen čistým vzhledem, nabídnou i velmi pohodlné náušníky a odolný hlavový most. Jedná se o uzavřená sluchátka, takže nabízí i slušné tlumení okolních hluků. Při přenášení se dají jednoduše složit.

Kabel je dlouhý 1,2 m, nechybí na něm mikrofon a ovládání. Měniče mají průměr 30 mm, výrobce uvádí rozsah 10–24 000 Hz.
Sony nabízí sluchátka s nabasovanějším, zábavným charakterem zvuku, přitom ale hutné basy nepřekrývají ostatní středy a výšky. Pro taneční hudbu jsou skvělá, u té ostatní ale také nezklamou.
Obecně celá řada Sony MDR-ZX patří mezi vydařená sluchátka. Chcete-li víc, vyzkoušejte větší a výkonnější model Sony MDR-ZX660AP (dá se koupit od 1 300 Kč).
Pokračování 9 / 20
Niceboy Hive: levné bezdrátové pohodlí s dlouhou výdrží
Cena:
Niceboy se vzhledem a konstrukcí inspiroval u dražší značkové konkurence. Do sluchátek Niceboy Hive zkombinoval vcelku odolnou, skládací konstrukci, stylový vzhled a hezký, líbivý zvuk. K nezbytnému úspěchu je třeba přičíst velmi dobrou výdrž 13 hodin na jedno nabití a nízkou cenu. Výsledkem jsou levná, velmi oblíbená bluetoothová sluchátka, vhodná pro toho, kdo touží po bezdrátovém modelu.

Potěší výrazná ovládací tlačítka a možnost připojit kabel, když se sluchátka vybijí. Kodek je standardní SBC a zvuk odpovídá ceně, má tedy líbivý, příjemný charakter s plnými basy. Náročnějším ale bude scházet větší čistota a rychlejší basy. Po mechanické stránce se musíte smířit s tím, že pružení a nastavení velikosti zajišťuje „kus drátu“, který neumí mušle vychýlit dle sklonu ucha.
Hive jsou levná Bluetooth sluchátka, kterým ale za nízkou cenu pár kompromisů odpustíte.
Pokračování 10 / 20
FiiO F3: Hi-Tech špunty se skvělým designem
Cena:
Pokud máte rádi nové technologie, máme tip na sluchátka FiiO F3. Jsou první na světě s grafenovou membránou, a když se k nim přidají cívky CCAW, jsou výsledkem výborné hi-tech špunty.

Zvuk je energický, vyrovnaný od nejnižších basů až po výšky, basy jsou přitom bohaté. Součástí je nejen velmi kvalitní kabel, ale také klipy na uši, pouzdro a troje výměnné kryty, kterými můžete měnit barvu sluchátek.
V uších sedí sluchátka velmi jistě, kabel má znatelně menší efekt, než je zvykem v této cenové kategorii. Po designové stránce se nedá sluchátkům nic vytknout, jsou to jedny z nejhezčích levných sluchátek. Potěší také kvalitní a odolný jack 3,5 mm. Ovladač je zde třítlačítkový, ani mikrofon nechybí. Frekvenční rozsah je 15–20 000 Hz, měniče mají průměr 11 mm.
Pokračování 11 / 20
Sony MDR-XB50AP: Výborné značkové špunty pro milovníky basů
Cena:
Jestli máte rádi taneční a klubovou hudbu, tak ideální pro vás bude zástupce řady XB (Extra Bass), sluchátka Sony MDR-XB50AP. Jde o sluchátka s výraznými a hlubokými basy, nicméně na rozdíl od ostatních značek Sony výborně zvládá i ostatní části zvukového spektra.

Zvuk je krásně čitelný s hezkými středy, se správně podanými vokály a jasnými výškami. Není tedy zahuhlaný, temný, jak je zvykem u jiných nabasovaných sluchátek. Tyto od Sony mají správné čisté basy i spoustu čisté energie, kterou oceníte.
Ani po konstrukční stránce si Sony nestřihne ostudu. Odolná sluchátka mají kvalitní kabel s mikrofonem a tlačítkem pro příjem hovoru. Jeho provedení má zabránit také zamotávání kabelu v kapse, nicméně součástí balení je i transportní pytlík.
Vzhledem k tomu, že sluchátka jsou osazena velkými 12mm měniči, jsou samotné špunty o něco rozměrnější, než je zvykem. Nicméně i díky tomu nabídnou kmitočtový rozsah 4 Hz až 24 000 Hz. Vybrat si můžete z několika efektních barev.
Pokračování 12 / 20
Koss Porta Pro: Otevřená legenda pro konzervativce
Cena:
Sluchátka Koss Porta Pro jsou dlouhými léty ověřená klasika z roku 1984. Ve své kategorii jsou už sice zvukově překonaná, přesto mají mnoho fanoušků. Zvukově patří mezi stálice, které většinou nezklamou.

Sluchátka mají výrazně nabasovaný zvuk, který se líbí. Basové pásmo však poněkud halí středy a výšky, takže pro náročnější hudební žánry a posluchače nemusí zvukově vyhovovat. Konstrukce je zcela otevřená, takže u poslechu hudby uslyšíte i naprosto všechny okolní ruchy (a okolí zvuk z vašich sluchátek).
Konstrukce je skládací, kmitočtový rozsah je 15–25 000 Hz, sluchátka váží pouze 80 gramů. Za zmínku stojí, že se vyrábí několik barevných kombinací, včetně barev české vlajky.
Za verzi s mikrofonem na kabelu, nebo rovnou za bezdrátové Koss Porta Pro Wireless () si připlatíte více, než by odpovídalo zvukové kvalitě těchto sluchátek.
Pokračování 13 / 20
SoundMAGIC E10: Levné a skvělé celokovové špunty
Cena:
SoundMAGIC E10 jsou celokovové špunty se zajímavým vzhledem. Ve své cenové kategorii nabídnou výborný zvuk. Budou se líbit zejména těm, kteří chtějí mohutné basy, ale i tak nabídnou čistý zvuk na středech a výškách. Ani přes mohutnější spodní pásmo nepůsobí zvuk komerčně přebasovaně, jak je často nyní zvykem.

Sluchátka se vyrábějí i s mikrofonem, a to dokonce ve třech verzích – M (pro Apple), S (1 tlačítko pro iOS/Android) a C (třítlačítkový Android).
Špunty jsou k dostání jsou ve čtyřech barvách – černé, zlaté, purpurové a červené. V ceně dostanete také čtyři páry nástavců, včetně dvojitých, koženkový váček a klip pro uchycení na oděv. Udávaný kmitočtový rozsah je 15 Hz až 22 000 Hz, citlivost 100 dB, impedance je 16 ohmů, hmotnost 11 g.
Pokračování 14 / 20
Sony WI-C300: Lehká bezdrátová sluchátka se skvělou výdrží
Cena:
Sluchátka Sony WI-C300 jsou velmi lehká, váží jen 15 gramů, přitom mají výdrž výborných 8 hodin. Po ergonomické stránce jsou velmi povedená a pohodlná. Úrovní izolace okolních ruchů patří k těm lepším a nabídnou ideální poměr: potlačí okolní hluk, ale neodříznou vás zcela od okolního dění.

Zvukově patří k tomu nejlepšímu, co můžete za tuto cenu mít. Zvuk je čistý, jasný s hezkými vokály. Basová složka je přiměřená, nový model neválcuje mohutnými basy celé spektrum jako třeba řada Sony XB, můžete tedy poslouchat jakoukoli hudbu. Kodek je standardní SBC a AAC.
Zápory? Někomu může vadit kratší kabel s ovládáním u ucha. Typickou slabinou této konstrukce je větší náchylnost na vypadávání signálu.
Díky technologii NFC sluchátka snadno spárujete s kompatibilním zařízením. Nechybí ovládaní na kabelu sluchátek ani mikrofon, sluchátka podporují hlasové ovládání. Novinka se zkrátka povedla a nabízí výborný poměr cena/výkon. Vybrat si můžete ze čtyř barev.
Je vám 8 hodin málo? Prodává se i model Sony WI-C310 () s výdrží baterie 15 hodin.
Pokračování 15 / 20
Sennheiser CX 300-II Precision: Osvědčené kvalitní značkové špunty
Cena:
Sennheiser CX 300-II je legenda s výbornou cenou, v této druhé verzi mají sluchátka důraznější basy. Je to sázka na jistotu, špunty nabízejí vcelku vyvážený, detailní zvuk, mají vynikající dílenské zpracování a kvalitní, odolný kabel. Počet reklamací je minimální, takže pokud je neztratíte, vydrží opravdu dlouho.

Sluchátka jsou v uších příjemná, dobře tlumí okolí, jsou dosti citlivá (112 dB/mW). Jde o univerzální sluchátka tradiční německé firmy, která jsou označována za vstupní bránu ke kvalitnímu Hi-Fi poslechu, což potvrzuje hodně spokojených majitelů.
Pokračování 16 / 20
RHA S500u: Velmi lehká, výborná sluchátka se skvělou izolací okolního hluku
Cena: 990 Kč
Lehounká, malá hliníková sluchátka RHA S500u představují základní model osvědčeného výrobce, ale přitom už mají výbornou kvalitu. Nabízejí velmi dobrý, detailní zvuk a příkladnou izolaci. Pomáhá jí také bohaté příslušenství v podobě šesti různých ušních nástavců.

Vzhledem k malým rozměrům a kompaktnímu provedení sednou špunty téměř každému. Nijak netlačí a mají velmi hezké balení, takže mohou posloužit jako výborný dárek.
Kabel má délku 1,35 m, 3,5 mm jack je rovný, kmitočtový rozsah výrobce uvádí 16–22 000 Hz, impedance je 16 ohmů.
Pokračování 17 / 20
Sony WH-CH510: Značková bezdrátová klasika s fantastickou výdrží
Cena:
Sázkou na jistotu jsou už tradičně v této cenové relaci sluchátka Sony. Nový model Sony WH-CH510 má navíc fantastickou výdrž – až 35 hodin na jedno nabití. A když je náhodou vybijete, tak za deset minut dobíjení budete mít už dost šťávy na další 90 minut poslechu.

Nízká hmotnost je vykoupena lehkou plastovou konstrukcí a nemožností sluchátka složit. Mušle jsou naštěstí otočné, což přece jen usnadní případný transport. Zpracování je kvalitní, design velmi povedený, pohodlí je příkladné. Potěší pro Sony typické velmi intuitivní ovládání.
Po zvukové stránce se dočkáte vyrovnaného, čistého zvuku. Objem basů je zábavný, ale nijak přehnaný, takže vokály zůstávají čisté, sluchátka s nadhledem zvládají všechny žánry.
Bluetooth je ve verzi 5.0, párování usnadní NFC, sluchátka jsou kompatibilní s hlasovými asistenty, kodeky jsou podporovány AAC a SBC. Vybrat si můžete ze tří barevných provedení.
Pokračování 18 / 20
Skullcandy Grind Bluetooth Wireless: Bezdrátová stylovka
Cena: 1 200 Kč
Stylová značka Skullcandy má bohatou nabídku. Výborným a přitom dostupným zástupcem jsou bezdrátová sluchátka Skullcandy Grind Bluetooth Wireless s výdrží až 12 hodin.

Předností sluchátek jsou použité kvalitní materiály. Takže dostanete pružný kovový hlavový most, měkké náušníky ze syntetické kůže s dobrou stabilitou a tlakem přiměřeným, aby sluchátka netlačila a přitom ani nepadala.
Po zvukové stránce čekejte basovější zábavný zvuk, který míří především na mladé. Měniče mají průměr 40 mm, potěší možnost připojit kabel, pokud sluchátka vybijete.
I tyto Skullcandy se vyrábějí v různých barevných verzích. Dávejte si ale pozor, protože se liší i jejich ceny.
Pokračování 19 / 20
Marshall Major III: Design, styl a odolnost
Cena:
Sluchátka Marshall Major III jsou po vzhledové stránce velmi povedená, vycházejí z designu legendárních kytarových zesilovačů této firmy. Oceníte velmi dobrou, pružnou, skládací konstrukci, která zaručuje, že sluchátka vydrží.

Mušle samotné jsou plastové, což odpovídá nízké ceně. Počítejte také s tím, že pružný hlavový most má větší přítlak. Sluchátka nebudou při rychlém pohybu padat, ale při delším poslechu mohou tlačit. Trochu se roztáhnou a povolí zhruba za čtrnáct dnů běžného používání.
Sluchátka po zvukové stránce nenabídnou univerzální projev, ale ostřejší, rychlejší zvuk s větším objemem basů, který oceníte u rockové hudby; akustiku a taneční hudbu také dávají s přehledem. Limitace se projeví u klasické hudby a jazzu, kde chybí vyrovnanější charakteristika, či lepší, prokreslenější výšky. Zvuk zkrátka není nejlepší, ale spíše stylový.
Výborná vychytávka Marshallů je fakt, že nemají napevno připojený kabel (mimochodem také kvalitní), dá se tedy vyměnit.
Pokračování 20 / 20
Přečtěte si ještě článek, na co si dát při výběru sluchátek pozor, jaké parametry jsou důležité a na čem tolik nezáleží:
Doporučujeme také další články, ve kterých redaktoři technických webů doporučují nejlepší produkty v různých kategoriích.
Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+
Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.
Chci Premium a Živě.cz bez reklam
Od 41 Kč měsíčně