25 nejlepších romantických filmů. Drama, komedie, velkofilmy i oddechovky. Víme, kde je najdete online

22. června 2021
TWEET SDÍLET
Romantické snímky patří k nejvyhledávanějším titulům; a to nejen ženským publikem. Připravili jsme přehled ikonických klasik tohoto žánru i filmů, jež mají náběh se jimi stát.

Prázdniny v Římě

Proč vidět: Romantická komedie, již proslavil dívčí půvab Audrey Hepburn.

Půvabná mladá princezna Anna (Audrey Hepburn) přijíždí na státní návštěvu do Říma. Unavena povinným ceremoniálem, rozhodne se uniknout aspoň na jediný den a inkognito se vmísit mezi obyčejné lidi. Nepočítá přitom ovšem s novináři. Cynický a ziskuchtivý reportér Joe Bradley (Gregory Peck) ji při nočním útěku zpozoruje a přilepí se jí na paty. Vydává se za Američana, který se jí nabídne jako průvodce městem. Doufá, že z tohoto dobrodružství vytěží šťavnatou story. Všechno dopadne však docela jinak, Joe se do Anny zamiluje.

Klepněte pro větší obrázek

Režisér William Wyler vtiskl komedii nenápadnou dokonalost a lehkost. Dojímavé sekvence prostřídává s úsměvnými ironickými pasážemi. Křehkou, v cizím prostředí poněkud bezradnou princeznu Annu, neodolatelným způsobem ztvárnila Audrey Hepburn, která také za svůj výkon obdržela Oscara. Její dívčí půvab se stane ideálem krásy následujících let a ona vyhledávanou představitelkou romantických hrdinek.

Dalšího Oscara získal scenárista Ian McLellan Hunter za původní scénář, který svým jménem kryl skutečného autora Daltona Trumba, jenž byl na černé listině kvůli podezření z neamerické činnosti. Trumbova manželka převzala „opraveného“ Oscara až v roce 1993, sedmnáct let po spisovatelově smrti.

Hodnocení IMDb: 80 %

 • Žánr: Romantické filmy
 • Původní název: Roman Holiday
 • Hrají: Gregory Peck, Audrey Hepburn, Eddie Albert, Hartley Power, Harcourt Williams, Margaret Rawlings, Tullio Carminati
 • Původ a premiéra: USA, 1953
 • Délka: 118 minut

Kde si film můžete pustit: Google Play (bez dabingu a titulků), iTunes (titulky), Rakuten (titulky)

[---e]

Samotář v Seattlu

Proč vidět: Jsou-li si dva lidé souzeni, najdou se navzdory prostoru a času. Nebo pomůže chytré dítě

Příběh téměř pohádkový o kouzlu a moci lásky, i tak bychom mohli nazvat romantickou komedii scenáristky a režisérky Nory Ephron. Architekt Sam (Tom Hanks) se po smrti své milované ženy přestěhuje s osmiletým synkem Jonahem z Chicaga do Seattlu.

Sam nechtěně získá popularitu, když musí kvůli synovi mluvit v rozhlasovém pořadu, věnovaném různým lidským problémům. O „Samotáře v Seattlu“, jak ho nazve autorka pořadu, se od té doby začne zajímat řada žen, přesvědčených, že právě ony nahradí jeho zemřelou manželku.

Klepněte pro větší obrázek

Samovo vyprávění zaujme i emancipovanou baltimorskou novinářku Annie (Meg Ryan), připravující právě svoji svatbu s usedlým Walterem. Žena se rozhodne zkusit štěstí a napíše Samovi dopis. Navzdory velké vzdálenosti a díky Jonahovi se Sam a Annie jednoho dne potkávají, příznačně na vrcholu Empire State Building v New Yorku. Sam pochopí, že kouzlo lásky se může opakovat.

Scénář je chytře postaven na divákově očekáváni ze setkání dvojice a z dalšího rozvíjení jejího vztahu. Důležitou roli při hře s žánrovými pravidly romantických komedií hraje snímek Nezapomenutelná láska (1957) a odkazy na další filmová díla. Na diváckém úspěchu snímku má vedle civilních výkonů ústředních protagonistů a vtipných dialogů podíl i citlivá hudba Marca Shaimana a kamera Svena Nykvista.

Hodnocení IMDb: 68 %

 • Žánr: Romantické filmy
 • Původní název: Sleepless in Seattle
 • Režie: Nora Ephron
 • Hrají: Tom Hanks, Meg Ryan, Bill Pullman, Ross Malinger, Rosie O'Donnell, Gaby Hoffmann, Victor Garber
 • Původ a premiéra: USA, 1993
 • Délka: 105 minut

Kde si film můžete pustit: Google Play (titulky), iTunes (bez dabingu a titulků), Rakuten (bez dabingu a titulků)

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme ty nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu a HBO.

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Netflix, Filmy on-line, HBO, Apple TV+


Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

I letos se všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou zrušily, ale vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Jaromír Puk
Televizory
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka